Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
Fotogalerie
Nejvíce zobrazované
Turnov, listopad 1992
Turnov, odstřel ruského paneláku v bývalých kasárnách, 30.11.1992 (foto: pch)
Zobrazení: 145045
Jičín, 20.5.1995
Finalistky MISS Český ráj (foto: pch)
Zobrazení: 53685
Jánské Lázně, únor 1994
Bohdan Holomíček mi právě ukazoval, jak Tomki Němec fotí z televize novoroční prezidentův projev (Bohdan je můj velký fotografický vzor). Foto: pch
Zobrazení: 44918
UFO?, foto: Pavel Dvořák
Na snímku je několik diskových letadel (?) nad Českým rájem. Fotografováno bylo pomocí speciální polarizované předsádky, která částečně eliminuje lom paprsků, maskujících letící objekty - asi způsobeno gravitací! Ve zprávách ani zmínky! Analysou světelného záření zjištěna přítomnost uhlohydrátů rostlinného původu, avšak žádné bílkoviny - nejde tedy o UFO, vypěstované jako obří kombucha. Je záhadou, proč se plášť objektů třením o vzduch nepřipálí, když se zdá, že je moučnatý. Extrapolací trajektorie letu byl stanoven přibližný cíl - Lomnice nad Popelkou. Někdo naopak tvrdí, že odtud objekty vylétly a že směřují na Prahu. Datum pořízení snímků je nejasný.
Zobrazení: 18608
Křížek ve Vlastibořicích
Poničený křížek ve Vlastibořicích - zima 2006.
Zobrazení: 15012
Hrubá Skála
Zámek Hrubá Skála z Mariánské vyhlídky. Jeden z nejklasičtějších snímků z Českého ráje.
Zobrazení: 12355
Pod Troskami
Zkušební jízda motorového rychlíku. Moderní souprava německých drah (foto: pch)
Zobrazení: 11219
Malá Skála, duben 1994
Komárek, Jíra a Vinklář při vernisáži společné výstavy obou malířů na Boučkově statku u příležitosti otevření zdejší galerie (foto: pch)
Zobrazení: 10881
Foto týdne /leden 2007/01
Na první novorozeně roku 2007 se tentokrát čekalo dlouho. Bylo to ale čekání, 
které opravdu stálo za to. První Turnováci roku 2007 jsou totiž dvojčata, což tu zatím nikdy nebylo. Jmenují se Samuel a Erik Sliacky a narodili se ve čtvrtek 4. ledna v 8.41 a 8.42 hodin. První vážil 2,80 kg, druhý byl o dvě deka těžší, měřili stejně - 48 cm. Oba rodiče přišli před časem do Turnova za prací ze Slovenska, k narození potomků jim do porodnice přišla osobně poblahopřát také starostka města Hana Maierová, která si nejen jedno z mimimek pochovala, ale přinesla i drobné dárky.
Zobrazení: 10776
Nejlépe hodnocené
Foto týdne/červen 2013/02
KAMAX PRO RODINU
Skákací hrad pro nejmenší, nafukovací prolézačka se skluzavkou, koloběžky a odrážedla, trampolína, Segway, autíčka na vysílačku a mnoho dalších atrakcí připravili organizátoři třetího Dne pro rodinu, který v novém areálu na Vesecku upořádala především pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky firma Kamax v sobotu 8. června. Příjemnou atmosféru doplnila dvojice Vanda a Standa s programem pro děti, po celý den hrála živá muzika, k dispozici bylo rozmanité občerstvení. Více v samostatném článku.
Známka: 1.01
Dolní Štěpanice, březen 1993
Zdenko Feyfar fotografuje velkoformátovou Linhofkou první sněženky (foto: pch)
Známka: 1.04
Foto týdne/březen 2017/04
MATEŘINKA 2017
Předposlední březnový týden se v městském divadle ve dvou dnech uskutečnil další ročník oblíbené Mateřinky, přehlídky složené z krátkých vystoupení dětí z mateřských škol. Podle Kateřiny Kmínkové z pořádající Žluté ponorky mělo zastoupení celkem sedm mateřských škol, z Turnova to byly MŠ z ul. 28. října, MŠ z Bezručovy (na snímku), Zborovské a Alešovy ulice. Turnovské oblastní přehlídky celostátního festivalu se zúčastnily také děti z MŠ v Pěnčíně a Svijanském Újezdu – celkem vystoupilo 156 dětí. Finále 22. ročníku celostátního festivalu mateřských škol se uskuteční 5. a 6. května v Nymburce. Všechna představení byla pečlivě natáčena, do celostátního finále vybírá ta nejlepší vystoupení odborná porota.
Známka: 1.11
Hrubá Skála
Pohled z věže přes zámecké střechy k Dračím skalám (foto: pch)
Známka: 1.16
Foto týdne/červen 2013/01
TÉMA LETOŠNÍHO JARA: POČASÍ
Pamětníci nepamatují, mladí se diví. Jiné roky již dávno začala sezona na koupalištích, letos spíš vyhlížíme sněhové vločky. Nebývale chladné a deštivé jaro je nyní nejčastějším tématem diskuzí mezi lidmi. Především pořadatelé venkovních akcí mají hlavu v dlaních. O minulém víkendu spláchl déšť Staročeské trhy, první červnový den vyplavil dětský den - Boudu na ulici, shodou okolností dvě nejnavštěvovanější akce v Turnově. Podle amatérského meteorologa, senzibila a věštce Vlastíka Brůčka si ale i letos sluníčka užijeme dostatek, ale až v srpnu! Červen by měl být teplotně průměrný a s dostatkem srážek. Trochu lépe bude v červenci. Více na toto téma přineseme v samostatném článku.
Známka: 1.23
Foto týdne/listopad 2009/03
Divadelní spolek Jirásek v Olešnici v sobotu 21. listopadu oslavil 100. výročí založení. Při této příležitosti zdejší obyvatelé dostali malý dárek – zrestaurovanou divadelní oponu! Není běžné, aby v době, kdy se v menších obcích tak nanejvýš z omezených prostředků opraví pár desítek metrů silnice, či postaví část vodovodu (i to je prospěšné!), někdo myslel i na rozvoj ducha. „Podařilo se nám získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 150 tisíc korun, zbylé náklady na opravu opony v celkové částce 220 tisíc doplatila obec,“ uvedl při slavnostním odhalení nové opony starosta Olešnice Zdeněk Šich (na snímku vpravo v popředí). Opravu opony odborně provedli učitelé a studenti pardubické univerzity, oboru restaurování uměleckých děl. Opona v sále olešnické hospody zobrazuje známý motiv malby Františka Ženíška: Povolání Přemysla Oráče k vládě, jejím autorem je pravděpodobně malíř Jan Lev z Jilemnice, který ji namaloval někdy v období vzniku republiky. Do Olešnice se dostala v roce 1923. Zdejší spolek fungoval až do roku 1957, obnoven byl v roce 2004. V sobotu 21. listopadu se před zaplněným sálem hospody hrála divadelní představení z repertoáru souboru, zněla i muzika, závěr patřil přátelskému posezení.
Známka: 1.25
Foto týdne /únor 2007/01
V sobotu 3. února 2007 odešla patrně největší turnovská osobnost naší současnosti, profesor Jaromír Horáček. Jeho života běh se zastavil v požehnaných 83 letech. Snímek je z roku 2004, kdy mu bylo uděleno čestné občanství Turnova. Při té příležitosti Horáček mj. řekl: „Jsem žijícím dokladem toho, že člověk celý život hledá. Hledá odpovědi o lidském bytí a nebytí a přání je otcem myšlenky, abychom v nějaké podobě žili i po smrti. Došel jsem ale k závěru, že žijeme dál především v tom, co jsme tu za života vytvořili, v tom je náš život nesmrtelný.“ (Více viz „Češi Českého ráje
Známka: 1.27
Foto týdne/květen 2009/01
Tisícovka lidí se přišla v pátek 1. května na turnovské nádraží podívat na Šlechtičnu, Bejčka a Babičku. Tři parní lokomotivy najednou zde byly k vidění naposledy v roce 1981, kdy byl v Česku oficiálně ukončen parní provoz. 1. května uplynulo 150 let od zprovoznění železniční tratě z Pardubic do Liberce. I když pořadatelé čekali velký zájem veřejnosti, skutečnost předčila očekávání. Příjemně. (Na snímku je Šlechtična při odjezdu směrem na Malou Skálu, resp. Pardubice.)
Známka: 1.28
Foto týdne/duben 2016/02
ROZKVETLÉ RŮŽOVÉ SAKURY V NÁDRAŽNÍ ULICI
…jsou jedním z fenoménů jarního Turnova. V těchto dnech zde potkáte desítky lidí přes den, ale i v noci, jak si nádherně rozkvetlou růžovou alej fotografují. Mobilní telefony, tablety, analogové i digitální fotoaparáty jsou v akci. Řidiči projíždějící Nádražní ulicí spontánně zastavují a vystupují, nebo alespoň zpomalují. Ještě pár dnů a růžové trsy květů začnou zelenat a bude po všem… Byla to šťastná volba s výsadbou těchto okrasných stromů, které do města přivážejí jaro na růžovém podnosu. A jaké vůbec letošní jaro bude? „Letní vedra a ochlazení o druhém dubnovém víkendu jsou v pořádku. Tohle všechno k tomuto měsíci patří a přinejmenším do konce dubna se taková teplotní houpačka ještě jednou zopakuje. Nicméně teplotní nárůst bude i tak zřejmý a tak dnů s maximy nad 20° C bude stále více,“ říká meteorolog a senzibil Vlastík Brůček Plamínek. I květen podle něho slibuje teplé počasí až s letními teplotami a případná ochlazení budou jen krátkodobá. Srážkově se budeme pohybovat v mezích normálu až lokálně mírně nad normálem, a to v důsledku vzniku prvních jarních bouřek a s tím spojených vydatnějších srážek.
Známka: 1.29
Uživatel: Neregistrovaný

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS