Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

07.04.2017
Jak by mohla vypadat dostavba divadla?
V úterý 11. dubna v 16.00 hodin začíná v kině Sféra v Kulturním centru Střelnice veřejné představení architektonických studií dostavby Městského divadla v Turnově. Architektonické studie budou prezentovány odděleně autorskými ateliéry:
* LÁBUS AA - Architektonický ateliér s.r.o. - prof. Ing. arch. Ladislav Lábus
* AP Ateliér - Ing. arch. Josef Pleskot

Prezentace bude trvat zhruba dvě a půl hodiny. Následně budou návrhy projednávány v komisích, v radě a v zastupitelstvu města. Oba architekti patří ke špičce v naší zemi a bude se tedy jednat o jedinečnou možnost vyslechnout prezentace v jejich podání.

07.04.2017
Víkendové pozvánky
Jsou tu první velikonoční akce. Po oba víkendové dny budou velikonoční trhy na Sychrově u zámku, v Malé Skále bude v sobotu tradiční vodácko-turistické zahájení sezony…

Sobota 8. dubna
* SETKÁNÍ SBĚRATELŮ PIVOVARSKÝCH SUVENÝRŮ. Hasičárna Daliměřice od 7.00 do 12.00 hodin. Pořádá Klub Jizeran Turnov.
* TRADIČNÍ VELIKONOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ se koná od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice. Občerstvení zajištěno, příjemná atmosféra.
* ODEMYKÁNÍ JIZERY - zahájení vodácko-turistické sezony na Jizeře. Začátek v 10.00 na Žluté plovárně v Malé Skále. Kromě tradiční živé hudby, občerstvení, grilování a atrakcí pro děti i dospělé bude pro účastníky připravena kouzelná cesta s pohádkovými bytostmi ze Žluté plovárny do Líšného a zpět (trasa je vhodná i pro rodiny s kočárky). Tento den se děti poprvé setkají s postavičkou Slunčíka, který se jistě přimotá i k aktu odemykání řeky. V případě příznivého počasí bude na místě i balón, tzv. Cimrmanova žárovka. Akce vyvrcholí ve 14.00 hodin oficiálním odemčením řeky pro sezonu 2017. Od 14.30 hodin proběhne tradiční závod dvojic Tamzpátky – od Žluté plovárny do Křížek na lodi a zpět na koloběžce. Více informací na www.sundisk.cz.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, k poslechu i tanci hraje Turnovanka. Hasičárna na Daliměřicích, od 16.00 hodin. Vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* MISANTROP. „Kdo není sebevrah, ten se přizpůsobí.“ Tak zní podtitul abonentního divadelního představení, které do Turnova přiveze pražské Švandovo divadlo, z hereckého obsazení se můžete těšit na Evu Josefíkovou či Filipa Čapku. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 350, na místě 380 Kč.
* DISKOTÉKA NA KOZÁKOVĚ. CS/SK disco. Chata Kozákov od 20.00 hodin. DJ Aleš Mastník a DJ Jarda Hoření. Comeback po 25 letech! Vstupné 70 Kč.

Sobota 8. a neděle 9. dubna
* ZÁMEK SYCHROV – VELIKONOČNÍ TRHY. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé, vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Viz www.zamek-sychrov.cz.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky

Sobota 8. dubna
* FOTBAL / I. A třída: Přepeře – Ruprechtice (13.30 MFS Turnov), I. B třída: Pěnčín – Mimoň (16.30), Semilsko-OP: Přepeře B – H. Branná B (16.30 MFS Turnov), Semilsko-OS: Mírová – Future (16.30), Rovensko B – Tatobity (16.30).
* HÁZENÁ, Inter REG liga, muži: TJ Turnov – Loko Česká Lípa. Začátek v hale TJ v 18.00 hodin.

Neděle 9. dubna
* FOTBAL / Jablonecko-OP: M. Skála – Ž. Brod B (16.00), Jenišovice B – Mšeno C (16.00).


06.04.2017
Lidé se ptají, proč padla sakura u kruháku
V redakci se nám sešlo několik dotazů, proč nyní, v době, kdy svými květy dělala kolemjdoucím radost, padla sakura u kruhového objezdu mezi Nádražní a Bezručovou ulicí v Turnově. Podle Miloslavy Šípošové, vedoucí odboru životního prostředí turnovské radnice, byl strom pokácen na základě řádně projednaného povolovacího řízení. Sakura nebyla zdravotně v nejlepší kondici, v tomto prostoru bude nově řešena kompozičně ucelená výsadba zeleně. To by se mělo stát do konce května t. r. Na snímku kvetoucí sakura vloni – ZDE – a dnešní pahýl – ZDE.

05.04.2017
Starosta zve občany na setkání do Mašova
Starosta Turnova Tomáš Hocke zve obyvatele na další pravidelné setkání do Mašova. Ve středu 12. dubna proběhne od 17.00 hodin v hasičské zbrojnici Mašov setkání s občany. Hlavními tématy setkání budou chodníky a připravovaný projekt přestavby zdejší základní školy.

05.04.2017
Hledá se pes městské policie
Městská policie Turnov informuje o pohřešovaném služebním psu. V průběhu nočních hodin na úterý 4. dubna byl městskou policií proveden zákrok v Hluboké ulici, při kterém byl použit i služební pes. Ten byl bohužel během zásahu zraněn a při vzniklém šoku utekl na neznámé místo. Prosíme obyvatele, kteří by psa v postroji s nápisem městská policie viděli, aby kontaktovali strážníky na telefonním čísle 156 nebo 158. Vzhledem k zranění prosíme, aby nálezci psa nechytali, ale pouze kontaktovali policii. (TZ města Turnov)

04.04.2017
UKLIĎME SVĚT - UKLIĎME ČESKO!
Úklid černých skládek na Vesecku. Chcete se zúčastnit a pomoci dobré věci? Sejdeme se v sobotu 8. dubna v 10.00 hodin u silničky, která vede od Pivovaru Rohozec do Ohrazenic (na kraji lesa). Uklízet budeme od černých skládek oblast Vesecka. Zde o ně není nouze! Všechny zájemce zve odbor životního prostředí MěÚ

04.04.2017
V Libereckém kraji ve čtvrtek autobusy pojedou, stávka řidičů nebude
Po dnešním jednání vedení kraje, tří majoritních dopravců a zástupců odborářů je jasné, že stávka řidičů příměstských autobusů v Libereckém kraji ve čtvrtek 6. dubna nebude. Podle hejtmana Martina Půty se někteří řidiči připojí pouze symbolicky, třeba reflexní vestou na svém oblečení. Ani jeden z autobusových dopravců ale provoz nezastaví. Zástupci dopravních společností na schůzce potvrdili, že pro stávku řidičů v Libereckém kraji chybí faktický důvod. Mzdy řidičů v kraji od nového roku vzrostly podle vydaného nařízení vlády a Liberecký kraj ze svého rozpočtu vyčlenil 60 mil. Kč. Dopravní obslužnost v  kraji zajišťuje celkem osm dopravců. „Plošná stávka u žádného z dopravců v Libereckém kraji probíhat nebude. Odboráři nám dnes potvrdili, že se nařízení vlády projevilo už od ledna letošního roku a řidičům se mzdy zvýšily zhruba o 5.000 Kč měsíčně,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta s tím, že dopravci přislíbili, že prémiové složky by se měly projevit ve mzdách v dalších měsících.
Libereckému kraji bylo rovněž potvrzeno, že ve čtvrtek 6. dubna budou zajištěny i mezikrajské linky mezi Královéhradeckým krajem, na které přispívá ze svého rozpočtu. Vzhledem k vyhlášení stávky v Ústeckém kraji není v této chvíli jisté, zda budou zajištěny i tři linky přesahující území Libereckého kraje. Informace o dopravní obslužnosti v Libereckém kraji cestující zjistí na centrálním dispečinku veřejné dopravy, tel: 704 702 000 (funguje denně od čtyř hodin ráno do půlnoci). (Zdroj: TZ LK)

02.04.2017
Nedělní bouřka
V neděli 2. dubna v časných ranních hodinách byli lidé na Turnovsku vzbuzeni hromy a blesky a následnou krátkou intenzivní přeháňkou. Nebývá to na začátek jara zcela běžné. „Bouřky v dubnu nejsou v našich končinách zase tak velkou vzácností a objevují se v podstatě každý rok, nejčastěji ale až mezi 10. až 25. dubnem. Na samém počátku měsíce je to spíše méně časté a za posledních 10 let se na Turnovsku bouřky kolem apríla objevily pouze ve třech případech,“ uvádí senzibil a meteorolog Vlastík Brůček. Ten počasí v našem regionu sleduje víc než tři desetiletí a z jeho záznamů vyplývá, že v dubnu běžně bývají tři až čtyři bouřky.

02.04.2017
BLÍŽÍ SE „ČARODĚJNICE“
Poslední dubnový večer bude opět na mnoha místech probíhat tzv. pálení čarodějnic. Je to velmi starý a dodnes živý lidový svátek. V letošním roce se bude opět akce konat také v Turnově Na Lukách za autobusovým nádražím. Sem mohou občané Turnova přivážet větve a čistou dřevní hmotu. Je zakázáno sem odkládat lakované dřevo, pařezy a další jiné odpady.
Přivážení materiálu bude probíhat od 1. do 29. dubna do 16.00 hodin. Materiál je možné přivézt pouze v sobotu od 9.00 do 18.00 a v neděli od 9.00 do17.00 hodin. V tento čas bude na místě vždy přítomen zástupce Sboru dobrovolných hasičů Turnov, který bude řídit ukládání dovezeného materiálu.
Mimo tento určený čas je zde zakázáno odkládat jakýkoliv materiál. Pokud by sem někdo odložil materiál mimo stanovenou dobu, může být takové jednání klasifikováno jako odkládání odpadů mimo vyhrazená místa. Za toto porušení zákona o přestupcích lze uložit pokutu do 50 tisíc Kč. Prostor bude trvale monitorován městskou policií. V případě potřeby se obracejte na pořadatele akce - Sbor dobrovolných hasičů Turnov (tel. 731 030 553 a 604 176 925).
MěÚ Turnov, odbor životního prostředí a SDH Turnov

01.04.2017
Brexit
Na svém čtvrtečním řádném veřejném zasedání turnovští zastupitelé odsouhlasili vystoupení Turnova z některých sdružení a institucí. Město tak od dnešního dne není členem svazku obcí VHS, cenu vodného si bude napříště určovat samo. Turnov vystupuje i ze sdružení měst a obcí a z Libereckého kraje. Začlení se pod nově vznikající Mladoboleslavský kraj, v jehož čele má stát místně příslušný senátor, o kterém zasvěcení tvrdí, že ho už několik let nikdo neviděl. Zastupitelé také reagovali na vystoupení jednoho z občanů, který na zasedání zastupitelstva kritizoval vznik muzea horolezectví jako něco nevhodného, protože horolezectví je sport zdraví škodlivý a nebezpečný. Místo muzea horolezectví tak vznikne objekt služeb, sídlit zde budou katastrální úřad a okresní soud a pravděpodobně také jedno ze sociálních zařízení města. Zastupitelé se také vypořádali s peticí občanů, kteří chtějí na náměstí zachovat oblíbenou restauraci se zdravou výživou. Kritizovány byly zejména pachy linoucí se z kuchyně. Několik zastupitelů se nabídlo, že v čase oběda budou bistro ručně odvětrávat, nové infocentrum navíc není potřeba, protože bude také namísto muzea horolezectví.
Zastupitelé se seznámili se zákulisním děním kolem čtvrtečního požáru v ZŠ v ulici 28. října. Požár byl zinscenovaný, ve skutečnosti zde probíhalo natáčení dalšího dílu pořadu Věřte nevěřte, což dokazuje také přítomnost televizního štábu přímo u domnělého zásahu, protože jak jinak by se o požáru reportéři předem dozvěděli, kdyby ho přímo nezaložili, že? A došlo ještě k jedné politováníhodné skutečnosti: Velitel městské policie byl zraněn padající omítkou z budovy radnice, když šel o zásahu referovat starostovi. Okamžitě byl převezen na oddělení urgentního příjmu krajské nemocnice, jeho stav je stabilizovaný. Se zdravotnictvím souvisí ještě jedna informace. Od dubna v turnovské nemocnici nefunguje oddělení gynekologie. Pracuje zde pouze soukromá gynekoložka, která podle prvních zpráv bude léčit pouze osoby třetího pohlaví.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS