Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

03.09.2014
Klesá počet přestupků
Od chvíle, kdy byly v loňském roce zprovozněny nové radary na měření rychlosti vozidel v Turnově a okolí, klesá počet přestupků.  Natolik, že bylo nutné snížit počet pracovníků, kteří tyto záležitosti vyřizují na odboru dopravy. Agendy však přibývá na odboru správy majetku, takže zde je nutné personální obsazení posílit. Radní tedy souhlasili se zrušením dvou pracovních míst na odboru dopravy a zřízením jednoho místa na 0,5 úvazku na odboru správy majetku od 1. září. Od září roku 2014 má turnovský městský úřad 113 pracovníků. (Zdroj: jednání rady města)

02.09.2014
Policisté v akci
* Řidičku probudil až náraz do sloupu veřejného osvětlení. Minulou sobotu krátce po sedmnácté hodině jela po silnici I. třídy číslo 35 směrem na Liberec řidička s osobním vozidlem značky Suzuki. V místě před sjezdem do centra Turnova usnula a vyjela mimo silnici, kde narazila do sloupu veřejného osvětlení. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a výsledek dechové zkoušky na alkohol, kterému se žena za volantem podrobila, byl negativní. Celková škoda byla stanovena na částku 85 000 korun.
* Turnovští policisté vyjížděli k rybníku v obci Lestkov, kde rybařili dva muži bez povolení. K místnímu rybníku se za soumraku vydal porybný se svým kamarádem. Na břehu přistihli dva cizince, kteří měli nahozené pruty. Vyzvali je proto, aby zůstali na místě, než přijede policie. Jeden z cizinců zahodil prut do rákosí. Po příjezdu na místo policisté našli v rákosí třímetrovou větev opatřenou vlascem, plovákem a jednoháčkem. Na břehu zůstal rybářský prut značky Feeder FG 60 s plovákem a navijákem, který jeden z mužů policistům dobrovolně vydal. Případ bude řešit přestupková komise v Turnově, kdy hříšníků hrozí sankce a propadnutí věci.
* U nádraží stál nahý muž. Předposlední srpnovou středu krátce před půl šestou večer vidělo několik svědků na louce u autobusového nádraží muže, který na sobě nic neměl. Po příjezdu policistům na místo nešťastník vypověděl, že byl oloupen a donucen se svléknout. Za vším stojí mladík z Turnovska, který poškozeného donutil nedaleko odtud nastoupit do auta. Poté ho odvezl za autobusové nádraží, kde ho vytáhl z auta a uštědřil mu několik facek. Přitom napadenému muži urazil zubní náhradu. Navíc mu odcizil mobilní telefon, cigarety a 80 korun a následně ho přinutil se svléknout do naha. Důvodem měla být větší finanční odměna, než kterou poškozený požadoval za vykonanou práci a kterou obdržel od příbuzné osoby útočníka. Pachatel byl druhý den obviněn ze zločinu loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let. (Zdroj: TZ PČR, územní útvar Semily)

29.08.2014
Víkendové pozvánky
Je tu poslední prázdninový víkend. Naposledy letos vyjede parní vlak, na Sychrově jsou Skotské hry, na Hrubém Rohozci Hradozámecká noc a v letním kině festival alternativní hudby – Básníci ticha…

Pátek 29. srpna
* Turnovské kulturní léto: SWINGOVÝ ORCHESTR RUDY MULLERA. Swingové a taneční melodie v podání orchestru s letitou tradicí, který vzešel ze žáků železnobrodské ZUŠ. KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
 
Sobota 30. srpna
* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Jízdy parního vlaku, taženého turnovskou lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.00 hodin (Turnov-město 9.11), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd v 10.33 a příjezd do Turnova v 11.08 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. Odpoledne jede parní vlak z Turnova do Bakova nad Jizerou a zpět. Odjezd ve 13.29 hodin, příjezd do Bakova ve 14.24 hodin, odjezd v 15.50 a příjezd do Turnova v 16.57 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase.
K vlaku je připojen speciální divadelní vagon, ve kterém v zastávkách na trase hraje pro děti divadlo loutkářský soubor Na Židli. V sobotu 30. srpna je to pohádka Perníková chaloupka (hraje se v Rovensku pod Troskami a po příjezdu do Turnova v 11.10 hodin), odpoledne v Bakově nad Jizerou. Podrobné informace najdete na www.3100134.cz.
* ZÁMEK SYCHROV: Skotské hry v zámeckém parku od 9.00 do půlnoci, 14. ročník. I tentokrát se návštěvníci setkají s výběrem těch nejlepších kapel zaměřených na skotskou a keltskou hudbu, ukázkou skotských tanců a chybět by neměly ani soutěže v tradičních skotských disciplínách, jako je hod kládou nebo kamenem. Více informací najdete na www.skotskehry.cz
* POUŤOVÝ DEN V PELEŠANECH. Pouťové atrakce pro děti - střelnice, houpačky, skákací hrad, "řetízák", občerstvení... Začátek v 10.00 hodin na hřišti. Pořádá SDH Pelešany.
* Turnovské kulturní léto: BÁSNÍCI TICHA, hudební přehlídka. Letní kino, začátek v 17.00 hodin – vstupné dobrovolné.
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Hradozámecká noc – kostýmované noční prohlídky zámku.
* SEJŠN NA KONCI PRÁZDNIN. Hrají: NARUBY band, REALITA ROCK, ROUDEN BAND. Rovensko pod Troskami, areál fotbalového hřiště, vstupné 99 Kč. Pořádá KAJA agency, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do sálu rovenské radnice. Začátek v 18.00 hodin.

Neděle 31. srpna
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: TŘI PRASÁTKA A VLK. Hraje LS Na Židli, Turnov. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.
* ZNOVUVYSVĚCENÍ KOSTELÍKA sv. Václava na Bukovině nad Dolánkami za přítomnosti biskupa litoměřického Jana Baxanta začíná v 16.00 hodin.

29.08.2014
Poznáte totožnost muže?
Policie Českém republiky žádá o spolupráci ke zjištění totožnosti muže sraženého vlakem. Ve čtvrtek 21. srpna krátce před 21. hodinou srazila vlaková souprava muže, který se pohyboval v kolejišti před tunelem v úseku Malá Skála - Turnov. Došlo ke střetu, při kterém muž utrpěl zranění neslučitelné se životem. Nebyl u něho nalezen žádný doklad totožnosti ani jiná věc, podle které by se dala osoba ztotožnit.
Popis osoby: muž ve věku 20 až 30 let, štíhlé postavy, vysoký 183 centimetrů, krátké hnědé vlasy a pěstěný vous lemující bradu bez kníru, hnědé oči. Byl oblečen do černé mikiny s kapucí vpředu na zip značky QUIKSILVER, červeného trika s krátkým rukávem v předu s modrým kruhovým potiskem, kostkovaných trenýrek a černých kalhot značky HORSELEATHERS s textilním černobílým páskem s černou přezkou, na nohou měl černošedé ponožky a béžovou sportovní obuv značky OSIRIS.
Vzhledem k tomu, že se dosavadním šetřením nepodařilo zjistit totožnost zemřelého, prosíme občany, kteří muže poznali, nebo mají informace, které by mohly vést ke zjištění jeho totožnosti, aby kontaktovali nejbližší služebnu Policie České republiky, nebo volali na bezplatnou linku 158. (foto ZDE)

28.08.2014
Den otevřených dveří a nábor TJ Turnov
Ve středu 3. září od 14.00 do 18.00 hodin proběhne v hale TJ ve Skálově ulici den otevřených dveří. Oddíly, které se věnují mládeži, budou připraveny s ukázkami své činnosti (orientační běh, basketbal, florbal, házená, volejbal, squash, box…), ukázky budou připraveny i pro nabídku sportování dospělých. Sportcentrum bude pro všechny zdarma otevřeno až do 21.00 hodin, všechny sporty si budete moci vyzkoušet (včetně sauny a vířivky). Využít můžete také objednávku na určitou hodinu na in-line rezervacích na webu www.tjturnov.cz

27.08.2014
Nenechte si ujít Hradozámeckou noc
Na sobotu 30. srpna mají na zámku Hrubý Rohozec připravenou v pořadí další Hradozámeckou noc. Téma zní: „Budiž světlo!“ - kostýmované noční prohlídky zámku na téma elektrifikace objektu s podtitulem – Jestli to ono potmě nebylo lepší?! Prohlídky začínají ve 20.00 hodin a podle zájmu návštěvníků budou realizovány do 23.00 hod. Nutná rezervace na tel: 481 321 012 nebo 725 181 569 (www.hruby-rohozec.eu )

26.08.2014
Seznam nemovitostí Libereckého kraje na webu
Liberecký kraj na svých internetových stránkách spustil novinku - seznam nemovitého majetku, který má ve svém vlastnictví, jak sám kraj, tak i jeho příspěvkové organizace. Seznam, kde jsou centralizovány informace o nemovitém majetku, je dostupný pod názvem FAMA. Výhodou je možnost vyhledávání podle různých kritérií. Veřejnosti je k dispozici na odkazu http://liberecky-kraj.kraj-lbc.cz/fama. Seznam bude aktualizován jednou ročně, a to za převážného přispění příspěvkových organizací, které mají největší podíl na realizaci tohoto projektu. (Zdroj: TZ LK)

26.08.2014
Nábor do atletických přípravek
Nábor do atletické přípravky pro ročníky narození dětí 2003 – 2010 se koná v pondělí 1. září od 15.00 hodin do 17.00 hodin na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově a poté každé zářijové pondělí od 16.00 do 17.00 hodin. Cílem atletických přípravek není prioritně vychovat budoucí profesionální atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně či se mu mohly věnovat pouze rekreačně. Dnešní nabídka pro děti je pestrá - od plavání, tenisu, fotbalu až po keramiku či zpěv. Atletika je však v něčem „jiná“. V začátcích nenutí děti ke specializaci, a proto by měla umět těžit ze své nesporné výhody – všestrannosti. Běh, skok, hod, to jsou pohybové aktivity, které jsou základem nejen pro jednotlivé disciplíny v atletice, ale i v jiných sportech.
Pro školní rok 2014/2015 opět počítáme s devíti skupinami. Přednost má ten, kdo se přihlásí dřív. Kontaktní osoba: Radka Macháčková, tel. 605 869 258, email: rada.machackova@seznam.cz

26.08.2014
Žijete tancem? Tančete s Ilmou!
Hledáte pro své dítě aktivní koníček na školní rok 2014/15, spoustu nových kamarádů a nezapomenutelných zážitků? Vyberte si z rozmanité nabídky našich kurzů pro začátečníky, nebo se s námi zapojte do dlouhodobé přípravy na taneční soutěže. Přijďte si s námi zatančit pro radost a podívat se co vše je u nás možné ve středu 3. září 2014 v 16.00 hodin na náměstí Českého ráje a případně začněte novou sezonu s Taneční a Pohybovou Školou ILMA Turnov! Za nepřízně počasí se akce přesouvá do restaurace Divizna. 

25.08.2014
Chodník u gymnázia: rychlá oprava!
Na levé straně chodníku v ulici Jana Palacha ve směru od Sobotecké ulici proběhla v minulém týdnu rychlá rekonstrukce. Výběrové řízení na realizaci vyhrála firma Eurovia CS, Praha. Celkové náklady jsou ve výši 480 tis. Kč. Důvodem opravy byl špatný technický stav chodníku, který je v blízkosti školy, bazénu a bytových domů na blízkém sídlišti. „Zároveň byl opraven i hodně poničený vjezd ke gymnáziu. Chtěli bychom ještě pokračovat směrem na Kamenec, ale tam je potřeba větší zásah do kanalizačních a vodovodních řadů, takže to kvůli vysokým nákladům musíme odložit,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke. V ulici Jana Palacha byl v souvislosti s rekonstrukcí chodníku proveden také výkop pro položení optického kabelu, náklady hradila realizační firma Pamico. (TvA s využitím TZ města Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS