Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

24.08.2014
Po měsíční přestávce budou opět zasedat zastupitelé
Veřejné zasedání turnovského ZASTUPITELSTVA města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 28. srpna od 17.00 hodin. Na programu je představení záměrů dalšího rozvoje středních škol, přehled čerpání finančních částek na projekty, zastupitelé budou rozhodovat o majetkových záležitostech, seznámí se s územní studií bytových zón, výsledkem auditu ministerstva financí na stavbu terminálu ad. Podklady podrobně najdete ZDE.

21.08.2014
Vrchol prázdnin v neděli ve Šťastné zemi
Přes dva tisíce vstupenek prodaných v předprodeji a další stovky zájemců, kteří přijdou a vstupenky si koupí až na místě. Šťastná země v Radvánovicích se připravuje na vrchol sezony. V neděli od 16.00 zde vystupuje kapela Kryštof s Richardem Krajčem. K dispozici bude více vstupů do areálu, zvětšila se plocha hlediště, kde se koncert uskuteční, výrazně bude rozšířeno občerstvení a další služby. I přes zvýšený počet návštěvníků pořadatelé věří, že budou všichni spokojeni. Akcí se o nacházejícím víkendu koná ale daleko víc:
 
Pátek 22. srpna
* Turnovské kulturní léto: TANGO VON DUO. Martin Hybler na klavír, Ivan Hájek na kontrabas a jako host Jindřich Bada na trombón. Uvolněné, hravé a pohodové letní swingování. KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
 
Sobota 23. srpna
* 1. ročník festivalu dechovek: MUZIKANTI POJĎTE HRÁT. Vystoupí dechovky Tynečanka, Valdštejnka, Pardubická šestka a Mistříňanka. Předprodej vstupenek v recepci KC Střelnice. Letní kino od 13.00 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč. (V případě nepříznivého počasí se festival koná na Střelnici.)
* SVIJANSKÉ PIVOBRANÍ. Vystoupí: Táboranka, Berušky, The Beatles Veteran Club, Volupsie, Countryon. Hřiště ve Svijanech, začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 50 Kč, pivo 20 Kč, atrakce pro děti, občerstvení. Pořádají obec Svijany a Pivovar Svijany.
* HUDEBNÍ LOUČENÍ S LÉTEM v areálu na návsi v Klokočí od 14.00 do 03.00 hodin v neděli. V programu vystoupí: Milan Černohouz, Blanka Tůmová, Broďanka, OVJ Dixie Liberec, Širokko (rock-pop, Semily), Berušky (folk-rock, Liberec), Melanie Dekker (Kanada), Adaptace (rock, Turnov). V průběhu festivalu vystoupí mažoretky Perličky, tanečnice Simonka Židů, bude ohňová show. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné.
* Letní koncerty vážné hudby 2014: JAKUB PUSTINA (baryton), klavírní doprovod Richard Pohl. Začátek v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále v 16.30 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
* TRAMPSKÝ FESTIVÁLEK - TROSECKÝ ŠIRÁK, VII. ročník festivalu trampských písní. Hrad Trosky od 18.00 do 2.00 hodin, vstupné 150 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Noční prohlídka hradu od 20.00 hodin. Nasvíceným hradem budou provázet průvodci v dobovém kostýmu. Můžete se těšit na překvapení. Z důvodů omezené kapacity doporučujeme rezervovat si prohlídku. Doporučujeme vzít si baterku na cestu k parkovišti. (V průběhu dne v 11.00, ve 13.00, 15.00 a 16.30 probíhají rytířské souboje - Švédové na hradě Valdštejně.)

Sobota 23. a neděle 24. srpna
* XVI. ŠERMÍŘSKÉ LOUČENÍ s létem na hradě Rotštejně.
Program v sobotu 23. srpna: Od 10.00 hodin v Klokočí na návsi bohoslužba slova ku poctě svatého Václava - promluví kazatelka Československé církve Husitské Anna Holínská, v 10.30 hodin - průvod pod korouhví paní z Rotštejna ze vsi k hradu - okostýmovaní návštěvníci vítáni. Na hradě od 11.15, 13.15 a 15.15 hodin Bartolomějské čarování - nová veselá pohádka od H.T. Hlubučkové.
Program v neděli 24. srpna na hradě: Od 11.00, 13.00 a 15.00 hodin pohádka Bartolomějské čarování.
(V případě opravdu nepříznivého počasí se akce nekoná.)

Neděle 24. srpna
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE. Hraje Jakodivadlo, Stružinec. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: Koncert kapely Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Začátek v 16.00 hodin.
* STROMY PLÁČOU - SEFARDSKÉ PÍSNĚ. Synagoga Turnov srdečně zve na koncert zpěvačky a hudebnice Jany Lewitové. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* V 19.00 hodin začíná v sokolovně v Malé Skále koncert chlapeckého a mužského pěveckého sboru BONIFANTES z Pardubic.
 
Servis podrobně ZDE.

20.08.2014
Kde to žije, tam jsou „orienťáci“
Nemá-li vaše dítě (nebo i vy) rádo dobrodružství s partou kamarádů, pohyb v přírodě, běh a práci s mapou nečtěte dále. Všechny ostatní však zveme do oddílu orientačního běhu. První informační schůzka se uskuteční ve středu 3. září od 15.00 do 18.00 hodin v rámci dne otevřených dveří TJ Turnov, a to přímo v hale ve Skálově ulici. Druhá už i tréninková schůzka se uskuteční ve čtvrtek 4. září v 16.00 hodin na stejném místě. Zváni jsou kluci i holky ve věku 10 až 14 let. Mladší zájemci se tréninků účastní s rodiči a připojit se mohou i samozřejmě všichni ostatní. Okolí Turnova je přímo předurčeno pro dobrodružství prožité v lese. Nehodí-li se Vám termíny, kontaktujte se na e-mailu: predseda@tur.cz nebo navštivte stránky www.tur.cz, kde se dozvíte podrobnější informace.
Jindřich Kořínek, předseda OOB TJ Turnov

20.08.2014
O čem jednali turnovští radní?
* V rámci projektu revitalizace zahrady bude mít Mateřská škola a Základní škola Sluníčko zahradu v přírodním stylu. Děti se tak mohou těšit, že se stávající prostor v srpnu až říjnu 2014 změní na zahradu s přírodními herními i vzdělávacími prvky. Ty zrealizuje firma TR Antoš za nabídkovou cenu 1.829.256 Kč včetně DPH. Získaná dotace pokryje 90 % uznatelných nákladů.
* Stavební akce „Průchod Františkánskou zahradou a rekonstrukce komunikace Na Sboře“ nezaujala žádnou firmu natolik, aby se přihlásila do výběrového řízení. Proto radní schválili nové výběrové řízení, kdy bude každá akce realizována zvlášť.
* Díky možnosti získání dotace ve výši 12 – 13 milionů korun rada města přijala usnesení na realizaci fotbalového hřiště s umělým povrchem. Z navrhovaných lokalit v ulici 1. máje, ulici Koškova a pozemku v Maškově zahradě byla vybrána Koškova ulice. V souvislosti s tím bude muset být zpracována studie odtokových poměrů v této ulici.
* Z Operačního programu Životní prostředí obdrží město dotaci na rekonstrukci veřejné zeleně u dopravního terminálu a tržnice v Nádražní ulici a na zahradě mateřské školy v ulici 28. října.

19.08.2014
Internetové stránky Českého ráje doplnil nový e-shop
Od 1. srpna mají uživatelé oficiálních webových stránek turistického regionu Český ráj www.cesky-raj.info možnost využít nový elektronický obchod (e-shop). Mohou v něm získat propagační materiály, mapy, řadu propagačních předmětů určených především dětem. Jeho nabídka se bude postupně rozšiřovat. Cílem Sdružení Český ráj je postupně nabídnout turistům, návštěvníkům a vůbec všem milovníkům kraje pod Troskami kvalitní mapy, regionální literaturu, propagační tiskoviny, upomínkové předměty a regionální výrobky, vše spojené s regionem. Do budoucna by měl obchod nabízet například i poukazy na služby v cestovním ruchu nebo vstupenky na vybrané akce v regionu.
Nový e-shop bude zároveň sloužit jako nástroj, kterým SČR může zajišťovat letákový servis v regionu i mimo něj a může tak pomoci propagaci turistické nabídky. V neposlední řadě chce SČR prostřednictvím nabídky e-shopu více rozšířit spolupráci s informačními centry, podnikateli a dalšími aktéry na poli cestovního ruchu v regionu. Příjem z prodeje zboží využije Sdružení Český ráj na provoz a další rozvoj internetové prezentace regionu.

16.08.2014
Fotoalbum z koncertu kytarové legendy Ritchie Blackmore a jeho přátel
Fotografie z koncertu kapely BLACKMORE´S NIGHT na Sychrově 15. srpna najdete na Facebooku TvA - ZDE.

15.08.2014
Víkendové pozvánky
Páteční koncert kapely kolem legendárního kytaristy na Sychrově, sobotní nejlepší český revival AC/DC nebo noční Trosky. A ještě mnoho dalšího…
 
Pátek 15. srpna
* Turnovské kulturní léto: ROBINSON CRUSOE – VÍŤA MARČÍK. Představení jednoho herce je určeno všem velkým malým, kteří jsou připraveni bojovat po boku táty - Robinsona s bouří, domorodci, hladem a samotou.  KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
* BLACKMORES´NIGHT - „Summer Tour 2014“. Koncert v parku zámku Sychrov. Začátek ve 20.00 hodin. Po pěti letech se do Českého ráje vrací R. Blackmore se svojí družinou. Blackmore´s Night je unikátní renesanční/folk/rock projekt, jež získal mnohá ocenění, v čele se zpěvačkou Candice Night a legendárním sólovým kytaristou Ritchiem Blackmorem.

Sobota 16. srpna
* HRAD VALDŠTEJN: Varhanní koncerty po celý den.
* Ve 14.00 hodin začne v Soběslavicích v čp. 17 slavnostní křest knihy ŘEZNICKÁ KREV. Motocyklový závodník Josef Vejvoda v ní líčí své bohaté motoristické zážitky – mj. byl vítězem Velké ceny v Brně v roce 1950 a v Praze 1951! Křest knihy bude spojen s autogramiádou a prodejem. Pro zájemce bude možnost prohlídky muzea motocyklů.
* Letní koncerty vážné hudby 2014: JAN ADAMUS (hoboj), KVĚTA NOVOTNÁ (cembalo). Začátek v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále v 16.30 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
* VEČERNÍ A NOČNÍ PROGRAM NA HRADU TROSKY: Návrat do středověku –  divadlo, šerm, fireshow a také překvapení pro návštěvníky. Program je připraven od 20.00 do 21.30 hodin, objekt zpřístupněn 18.00 – 23.30 hodin. Vstupné - plné 120 Kč, snížené 60 Kč.
* BON SCOTT MEMORIAL BAND - nejlepší český revival AC/DC, předkapela DĚDKOVÉ. Kacanovy, venkovní scéna pod tibetským altánem od 20.00 hodin, vstupné 120 Kč.
* LETNÍ  POSEZENÍ S DECHOVKOU v Havlovicích „pod lipami“. Hraje Plechařinka. Začátek v 18.30 hodin, bohaté občerstvení. V případě nepříznivého počasí se akce koná v sokolovně na Nechálově.
 
Neděle 17. srpna
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: NA ŘADĚ JE ŠÍPKOVÁ. Hraje LS Čmukaři, Turnov. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.
 
Servis podrobně ZDE.

14.08.2014
Výherci soutěže o volné vstupenky
Na koncert BLACKMORE´S NIGHT v pátek 15. srpna od 20.00 hodin v zámeckém parku na Sychrově se zdarma podívají výherci soutěže TvA (ZDE): Jiří Hotovec a Jan Boleslav z Turnova (oba na snímku ZDE) a Petra Mlejnková z Přerova nad Labem. Všichni obdrželi po dvou vstupenkách na koncert. Soutěže se zúčastnilo a svoji odpověď na adresu redakce TvA doručilo celkem 131 čtenářů. Zájem to byl tedy poměrně velký, stejně jako velký bude zítřejší koncert. Legendárního kytaristu z Deep Purple nehostí Český ráj každý den!

13.08.2014
Rokenrol na sklonku léta
V sobotu 16. srpna se v kulturním domě v Kacanovech uskuteční vystoupení nejlepší české revivalové kapely – AC/DC Bon Scott memorial band. Začátek je ve 20.00 hodin, vystoupí i místní uskupení Dědkové. Vstupné je 120 Kč, více najdete na https://www.youtube.com/watch?v=58YlD6hvKpo

12.08.2014
Informační centrum má otevřeno sedm dní v týdnu
Během prázdninových měsíců je Regionální turistické informační centrum v Turnově otevřeno sedm dní v týdnu. Kromě získání turistických informací si v informačním centru na náměstí Českého ráje mohou lidé zakoupit zajímavé turistické suvenýry, regionální výrobky či vstupenky na akce prostřednictvím předprodejních portálů. Ve spolupráci s dalšími subjekty připravili pracovníci infocentra i zajímavou prázdninovou nabídku, kdy je na každý den v týdnu připraven netradiční program. Regionální turistické informační centrum je v srpnu otevřeno od pondělí do pátku 8.00 - 18.00, v sobotu 9.00 - 16.00 a v neděli 9.30 - 15.00. Více informací na www.infocentrum-turnov.cz

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS