Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

08.08.2014
Víkendové pozvánky
Atraktivní z pohledu nabídky akcí je hlavně sobota 9. srpna: Na předposlední prázdninovou jízdu se vydá parní vlak, ve Šťastné zemi zahájí Slavnosti slámy, na Pohoři se koná osmý ročník divadelního a hudebního festivalu…

Pátek 8. srpna
* Turnovské kulturní léto: HM… Tato skupina má na svém kontě pět studiových alb a pro svůj neotřelý přístup ke zhudebňování české i světové poezie si již vysloužila náležitý respekt! KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
 
Sobota 9. srpna
* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Jízdy parního vlaku taženého turnovskou lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.00 hodin (Turnov-město 9.11), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd v 10.33 a příjezd do Turnova v 11.08 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. Odpoledne jede parní vlak z Turnova do Bakova nad Jizerou a zpět. Odjezd ve 13.29 hodin, příjezd do Bakova ve 14.24 hodin, odjezd v 15.50 a příjezd do Turnova v 16.57 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase.
K vlaku je připojen speciální divadelní vagon, ve kterém v zastávkách na trase hraje pro děti divadlo loutkářský soubor Na Židli. V sobotu 9. srpna je to pohádka Červená karkulka (hraje se v Rovensku pod Troskami a po příjezdu do Turnova v 11.10 hodin), odpoledne v Bakově nad Jizerou. Podrobné informace najdete na www.3100134.cz.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: Zahájení Slavností slámy - Slamák 2014. Svět podle Julese Verna. V rámci celodenního programu vystoupí od 15.00 hodin Dáda Patrasová s písničkami a programem pro děti.
* SDH Bukovina u Dolánek pořádá POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Hraje Táboranka. Začátek v 15.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Koncert souboru Cum decore. Nejkrásnější kniha ušlechtilých madrigalů z počátku 17. století, které složil genius raného baroka a tvůrce opery Claudio Monteverdi, inspirován nádhernými texty Francesca Petrarky, Torquata Tassa a dalších básníků. Pod vedením Čeňka Svobody vystoupí členové souboru Cum decore, sboru při Gymnáziu F.X. Šaldy v Liberci. Začátek v 17.30 hodin. Koncert bude opakován v neděli 10. srpna od 15.00 hodin.
* Myslivecké sdružení Mírová pod Kozákovem pořádá od 15.00 hodin COUNTRY ODPOLEDNE na chatě Tunčov v Klokočí. Hraje skupina Alabama (JBC). Myslivecká kuchyně!. Rezervace na tel. 739 053 352.
* 8. POHOŘ OPEN AIR 2014. Dětský, divadelní a hudební festival na Pohoři mezi Olešnicí a Kacanovy. Začátek na scéně na návsi v 16.00 hodin. Program: Vozichet – divadlo pro děti, kouzlení s kouzelníkem Kašparem, Funny Grass a Waldovy Matušky. Vstupné 80 Kč. Pořádají Radosti o. s.
* Letní koncerty vážné hudby 2014: FRANTIŠEK LAMAČ (housle). Začátek v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále v 16.30 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
 
Sobota 9. a neděle 10. srpna
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Varhanní víkend - prohlídky I. okruhu budou o tomto víkendu v čase od 9.00 do
 
Neděle 10. srpna
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: ČERVENÁ KARKULKA. Hraje LS Na Židli, Turnov. Začátky v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.

Servis podrobně ZDE.

07.08.2014
Fáma se bohužel potvrdila
Možná jste již také zaslechli, že na železničním mostě v Turnově, zvaném „Jičíňák“, došlo k nějakému blíže neurčenému úmrtí. Tuto skutečnost redakci TvA potvrdil velitel turnovských policistů Milan Drahoňovský. Ráno v úterý 5. srpna nahlásil na policejní linku okolojdoucí chodec mrtvého, oběšeného muže na mostě přes Jizeru. Událost je v šetření kriminální služby Policie České republiky. Muž byl trvale hlášený v jedné obci na Turnovsku. Více informací není k dispozici.

06.08.2014
Činnost městského úřadu bude omezena
Městský úřad Turnov informuje veřejnost, že ve středu 13. srpna nebude možné na některých odborech vyřizovat jakoukoliv agendu. Omezení vyřizování záležitostí se týká odborů, které sídlí v některé z budov ve Skálově ulici. Agendu nebude vyřizovat odbor správní, sociálních věcí, dopravní, odbor školství, kultury a sportu, obecní živnostenský úřad, odbor přestupkového řízení. Důvodem je přerušení dodávky elektrického proudu v době od 7.30 do 17.00 hodin. S výpadkem elektřiny se bude potýkat také městská policie ve své úřadovně. Odbory v budově radnice v ulici Antonína Dvořáka budou pracovat bez omezení. (Zdroj: město Turnov)

06.08.2014
Kostelík byl opraven, bude znovu vysvěcen
Kostelík sv. Václava na Bukovině prošel v uplynulém období potřebnými opravami a dočká se i svého znovuvysvěcení. Za více než 80 tisíc korun z městské pokladny byla v průběhu července na kostelíku především opravena střecha, aby do objektu nezatékalo. Opravy se dočkaly také atiky a fasáda, došlo i na vnitřní výmalbu. Nyní již přidají ruce k dílu místní obyvatelé. „Uvnitř uklidí, instalují některé nové prvky vnitřního vybavení a nová vrátka oddělující oltářní prostor. Budou se podílet i na přípravách znovuvysvěcení kostelíku,“ informoval místostarosta Otakar Špetlík. K němu dojde v neděli 31. srpna 2014 od 16.00 hodin za přítomnosti biskupa litoměřického Jana Baxanta. Další událostí pak bude slavnostní mše k 75. výročí otevření kostelíku, která se uskuteční na svátek sv. Václava 28. září 3014 od 14.00 hodin. Sloužit ji bude vikář turnovské římskokatolické farnosti Václav Vlasák. (Zdroj: město Turnov)

06.08.2014
Přijímají se žádosti o dotace na podporu sociální oblasti
Město Turnov opět vybízí k předkládání žádostí o dotaci z Fondu na podporu sociální oblasti.
Druhá výzva letošního roku je vyhlášena dle základních pravidel přidělování dotací z Fondu na podporu sociální oblasti města Turnova, schválených zastupitelstvem města Turnova, usnesením č. 63/2009, dne 28. 4. 2009. Výzva se vypisuje na:
- podporu aktivit směřujících ke zlepšení kvality života osob s dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem nebo znevýhodněných skupin občanů
- podporu aktivit směřujících ke zlepšení života osob v nepříznivé sociální situaci
- podporu vytváření zdravého životního stylu
- podporu rodin s dětmi
- podporu zdravotních preventivních a léčebných programů na území města vedoucích k prevenci civilizačních onemocnění
Formuláře žádostí včetně základních pravidel jsou k dispozici na Městském úřadu v Turnově, odboru sociálních věcí, ulice Skálova, čp. 84, ve 2. patře, číslo dveří 205, a také na internetových stránkách města, odboru sociálních věcí. Žádosti budou přijímány na Městském úřadu v Turnově, odboru sociálních věcí, číslo dveří 205, nebo na podatelně městského úřadu v ulici Antonína Dvořáka 335.
Uzávěrka přijmu žádostí je stanovena na pátek 29. srpna 2014 v 12.00 hodin. Na chybně nebo nečitelně vyplněné formuláře nebude brán zřetel. (Zdroj: TZ města Turnov)

04.08.2014
Sedm kulí ve Voděradech u Frýdštejna
Je lepší hodovat, než válčit, je lepší koule jíst, než jimi nabíjet děla či jiné zbraně. Tohle si řekli dobrovolní hasiči z Voděrad u Frýdštejna. Smutné sté výročí začátku 1. světové války si připomněli soutěží pro rodinné týmy s názvem Kulové hody. Pravidla akce byla jednoduchá. Každý, kdo se chtěl zúčastnit, musel přinést jakékoliv jídlo ve tvaru koule.
Na hodovním stole se sešlo dvacet druhů poživatelných kulí. Sladké, slané, kyselé, pálivé i alkoholické… Pravé dělové kule připomínaly meloun plněný vodkou a tzv. pštrosí vejce – slepičí vajíčka obalená sekanou. Do pistole by se zase hodil hrášek a červený rybíz. Kulové menu dále tvořily například pizza koule, bramborové koule, několik druhů sýrových koulí, plněná rajčata nebo třešně v rumu. Kupodivu nikdo nepřinesl tradiční české oblíbené ovocné knedlíky. A kupodivu nikdo z účastníků druhý den netrpěl střevními potížemi.
Přestávky mezi jednotlivými chody vyplnily soutěže. Opět inspirované koulemi. Pingpongovými míčky se házelo na pohyblivý cíl a hrál se petang. Paměť si účastníci kulových hodů potrápili při skládání rozstříhaných slov písničky Za císaře pána.
Akce potvrdila, že fantazie voděradských dobrovolných hasičů je velká a historické události se mohou připomínat i jinak, než položením květin u pomníčku.
Slávek Hrzal, slavek.hrzal@dta.cz

02.08.2014
Stovky skautů ze střední Evropy se sjedou na jamboree
Na mezinárodní skautskou akci Central European Jamboree se začátkem srpna sjede přes 700 mladých lidí z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, ale také Taiwanu, Ukrajiny, Gruzie, Holandska a dalších zemí. Setkání letos pořádají čeští skauti a mottem je „Prepared for the future“. Skauti a skautky různých národností se zaměří na rozvoj osobních a profesních dovedností, především pak na sdílení mezinárodních zkušeností. Jamboree proběhne od neděle 3. do soboty 9. srpna v areálu Poslova mlýna u Doks. Nedělního slavnostního zahájení se zúčastní také hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Oficiálním jazykem jamboree je angličtina. V roce 2015 čeká české skauty výprava do Japonska na celosvětové jamboree, které se, stejně jako olympiáda, koná jednou za čtyři roky. Oficiální stránky akce: www.cej2014.cz

01.08.2014
Víkendové pozvánky
Páteční program před Střelnici, v sobotu rocková přehlídka v Rovensku pod Troskami, či noční prohlídky na Troskách a na Valdštejně. Víkendovou nabídku mají i na Hrubém Rohozci, v neděli na Dlaskově statku hrají loutkáři…
 
Pátek 1. srpna
* Turnovské kulturní léto: O PRINCI JAROMILOVI – STUDNA HOSÍN. Doznívá flašinet, oponka se otevírá a lipoví umělci rozehrávají jarmareční příběh o princi, jemuž ke štěstí pomůže moudrost potulných komediantů...
KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
 
Sobota 2. srpna
* ROVENSKÁ ROCKOVÁ NOC – 3. ročník přehlídky rockových kapel na fotbalovém hřišti v Rovensku pod Troskami. Vystoupí kapely: Layla, Seven, Vaťák, Komunál a Turbo. Vstupné na místě 350 Kč, v předprodeji 300 Kč, začátek v 15.00 hodin. Vstupenky v předprodeji v Městském informačním středisku v Rovensku p. Tr.
* VEČERNÍ A NOČNÍ PROGRAM NA HRADU TROSKY: Návrat do středověku –  divadlo, šerm, fireshow a také překvapení pro návštěvníky. Program je připraven od 20.00 do 21.30 hodin, objekt zpřístupněn 18.00 – 23.30 hodin. Vstupné - plné 120 Kč, snížené 60 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Noční prohlídka hradu od 20.00 hodin. Nasvíceným hradem budou provázet průvodci v dobovém kostýmu. Můžete se těšit na překvapení. Z důvodů omezené kapacity doporučujeme rezervovat si prohlídku. Doporučujeme vzít si baterku na cestu k parkovišti. Hrad je jinak do 30. září otevřen denně od 9.00 do 17.30 hodin.
 
Sobota 2. a neděle 3. srpna
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Od Mikuláše k Mikuláši – prohlídky zámku oživené scénkami ze života majitelů zámku, tedy od Mikuláše Des Fours jako prvního majitele Hrubého Rohozce z tohoto rodu po Mikuláše Vladimíra Des Fours Walderode jako předposledního majitele. Doplněno v rámci I. prohlídky varhanními minikoncerty.
* ROMUŠ A JULČA ANEB PŘÍBĚH ČESKO-POLSKÉ LÁSKY. Společný divadelní projekt mezinárodních dílen pro mládež. Představení se uskuteční v sobotu 2. srpna od 15.00 hodin na hradě Valdštejně a v neděli 3. srpna od 17.00 hodin na zámku Hrubý Rohozec.
 
Neděle 3. srpna
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: KOCOUR V BOTÁCH. Hraje LS Maminy, Jaroměř. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.

Prázdninové pozvánky a pozvánky na každý den najdete v servisu TvA – ZDE.

29.07.2014
Škoda, do zahájení školního roku průchod nebude
Již dříve bylo vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele průchodu z ulice 5. května ke Kamenářskému domu tzv. františkánskou zahradou, do kterého se však nikdo nepřihlásil. Podobná situace nastala při výběrovém řízení na zhotovitele rekonstrukce povrchu ulice Na Sboře, do něhož se přihlásil jen jediný zájemce. Proto rada města rozhodla sloučit obě výběrová řízení do jednoho, výsledek bude znám v polovině srpna. (Zdroj: Město Turnov)

29.07.2014
Nová zahrada ve školce u nádraží
U mateřské a základní školy Sluníčko v ulici Kosmonautů má vzniknout zahrada v přírodním stylu. Na ploše 7 354 m² by měl být na základě žádosti zpracované ředitelkou školy Dagmar Rakoušovou a podpořenou z Operačního programu Životní prostředí vytvořen prostor s herními prvky, který děti povede k poznání přírodních zákonitostí a vlastní aktivitě a bude rozvíjet děti zdravé i děti s různým handicapem. Náklady jsou odhadovány na 1,94 milionu korun, z dotace je možné získat až 90 procent z nich. Radní schválili vypsání výběrového řízení na projekt a jmenovali hodnotící komisi.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS