Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

28.07.2014
Na památky s dárkovým poukazem
Národní památkový ústav, územní správa na Sychrově, zájemcům nově n a 18 památkách v Libereckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji nabízí možnost objednat svým blízkým či obchodním přátelům prohlídku objektů na základě dárkového poukazu. Poukaz lze objednat telefonicky (773 775 944) nebo e-mailem na adrese: bidlasova.lucie@npu.cz . Poukaz ani poštovné kupující neplatí.

28.07.2014
Pozor! Most ve Svijanech projde zásadní rekonstrukcí
Od 30. července až do konce října se nedostanete ze Svijan do Loukova (Doubravy) po tzv. staré silnici, musíte po rychlostní silnici R10, nebo třeba přes Ploukonice. Důvodem je generální oprava obloukového mostu přes Jizeru. Uzavírka se týká také autobusových linek, ty ve směru z Turnova odbočí na konci Příšovic na „dálnici“ a v Březině se opět budou některé vracet do Loukova.

25.07.2014
Víkendové pozvánky
Akce ve Šťastné zemi, v Pivovaru Rohozec, Benátská! ve Vesci, v sobotu jízdy parním vlakem, rozmarné léto na Žluté plovárně, rocková přehlídka v Malé Skále, v neděli loutkáři na Dlaskově statku.
 
Pátek 25. července
* Turnovské kulturní léto: ALASTAIR. Jablonecká hudební skupina hraje irskou, skotskou a shetlandskou tradiční hudbu v netradičním pojetí, ale zároveň v pojetí právě vhodném pro ceilidh, tedy zábavu. KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.

Sobota 26. července
* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Jízdy parního vlaku taženého turnovskou lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.00 hodin (Turnov-město 9.11), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd v 10.33 a příjezd do Turnova v 11.08 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. Odpoledne jede parní vlak z Turnova do Bakova nad Jizerou a zpět. Odjezd ve 13.29 hodin, příjezd do Bakova ve 14.24 hodin, odjezd v 15.50 a příjezd do Turnova v 16.57 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase.
K vlaku je připojen speciální divadelní vagon, ve kterém v zastávkách na trase hraje pro děti divadlo loutkářský soubor Na Židli. V sobotu 26. července jsou to pohádky O pejskovi a kočičce (hraje se v Rovensku pod Troskami a po příjezdu do Turnova v 11.10 hodin), odpoledne v Bakově nad Jizerou. Podrobné informace najdete na www.3100134.cz.
* ROZMARNÉ LÉTO NA ŽLUTÉ PLOVÁRNĚ v Malé Skále - 4. ročník. Reagge muzika, dobré jídlo a pití, zábava i pro děti, sprintové závody na paddleboardech před plovárnou, neckyáda ad.
* FESTIVAL MALÁ SKÁLA. Těšit se můžeme na kapely: Hentai Corporation, Volant, All Friends Dead, Vetrol, Hallodrn, Hush, Tam Dole Tma, Sleazy RoXxX, Traffic Jam, Těsně vedle a Široko. Začátek ve 14.00 hodin poblíž stáčírny vod Veseta (přístup po cyklostezce Greenway Jizera). Vstupenky v předprodeji za 100 Kč, na místě za 195 Kč. Vstupenky v předprodeji lze koupit v Zahradnictví Tomáš Dufek na Malé Skále. Více najdete na www.festivalmalaskala.cz. Pořádá SDH Malá Skála.
 
Neděle 27. července
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: Jak se Honza učil bát. Hraje LS BOĎI Jaroměř. Začátky v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.

Servis TvA podrobně ZDE

24.07.2014
Pátek 25. července ve Šťastné zemi a v Pivovaru Rohozec
Poslední červencový pátek v areálu ŠŤASTNÉ ZEMĚ v Radvánovicích zprovozní INDIÁNSKÉ TÁBOŘIŠTĚ se vším všudy, což krásně zapadá do právě reprízované série Vinnetou a Old Shatterhand, která právě běží v televizi. Kromě toho zde v pátek od 16.00 hodin zahrají Waldovy Matušky.
A to výtečná kapela se navečer přesune do Pivovaru Rohozec, kde se konají: ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: WALDŮV DOSTAVNÍK. Pivovar Rohozec zve na první letní hudební posezení do nově upraveného areálu. Vystoupí kapely Waldovy Matušky a Funny Grass. Nabídka netradičních rohozeckých piv a občerstvení. Začátek v 19.00 hodin.

23.07.2014
Mariánský hřbitov je průchozí
Obyvatelé Turnova i jeho návštěvníci bez problémů projdou celým Mariánským hřbitovem. Zpřístupněním od smuteční síně se stal průchozím. Otevřená mříž u smuteční síně na břehu Stebénky umožňuje nyní přístup do dolní části Mariánského hřbitova, průchod celým areálem a východ z něj hlavní bránou na Mariánské náměstí. Pohyb lidí je pochopitelně možný i opačným směrem. Mariánský hřbitov je průchozí v období od dubna do října denně od 7.00 do 19.00 hodin.

22.07.2014
Město nabízí použité dlaždice
Odbor správy majetku turnovské radnice nabízí zájemcům větší množství starších použitých betonových dlaždic. Betonové dlaždice rozměru 30 x 30 centimetrů se staly při rekonstrukci venkovních chodníků u mateřské školy ve Zborovské ulici nepotřebnými a lidé je mohou využít na chodníčky na svých zahradách, u garáží či chat. „Je jich přibližně sedm palet a nabízíme je pouze za odvoz,“ informoval Ladislav Osička, který má na odboru správy majetku na starosti údržbu nebytového fondu. O množství dlaždic, způsobu a době odvozu je nutné se s ním předem domluvit na telefonních číslech 481 366 320, 603 533 134 nebo e-mailem na adrese l.osicka@mu.turnov.cz

22.07.2014
Hasiči cvičili v kontejneru
Členové jednotky Sboru hasičů města Turnova se zúčastnili výcviku na trenažéru zvaném FlashOver kontejner (FOK) ve Vysokém Mýtě.
FlashOver kontejner je zařízení sloužící k simulaci reálných podmínek při požáru v uzavřeném prostoru, například v bytech. Hasiči jsou v tomto trenažéru vystaveni značnému tepelnému zatížení a za snížené viditelnosti se zde za odborného dohledu instruktorů učí technikám hašení a zvládání krizových situací na hranici fyzické a psychické odolnosti. „Tento výcvik patří mezi nejnáročnější, o čemž se přesvědčili naši turnovští hasiči spolu s kolegy z Lomnice nad Popelkou,“ říká velitel Sboru hasičů města Turnova Martin Bartoníček a dodává, že členové jednotky přijali cestu do Vysokého Mýta s velkým nadšením. „Všichni si totiž uvědomili, jak je takový speciální výcvik pro jednotky požární ochrany potřebný a důležitý,“ uvedl Bartoníček. Poděkování patří vedoucímu výcviku plk. Janu Málkovi a všem instruktorům trenažéru, kteří se podíleli na bezchybném průběhu výcviku a byli velmi vstřícní. „Poděkovat musím také řediteli semilského územního odboru Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk. Jiřímu Kovalskému, bez něhož bychom nemohli výcvik v FlashOver kontejneru absolvovat,“ uzavřel Bartoníček. (Zdroj: TZ Města Turnov)

21.07.2014
Na památky s dárkovým poukazem
Národní památkový ústav, územní správa na Sychrově zájemcům nově na 18 památkách v  Libereckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji nabízí možnost objednat svým blízkých či obchodním přátelům prohlídku objektů na základě dárkového poukazu. Poukaz lze objednat telefonicky (773 775 944), nebo mailem na adrese bidlasova.lucie@npu.cz, a po připsání odpovídající částky na účet obdrží kupující dárkový poukaz, který má originální vzhled a je tištěn na kvalitním papíře. Poukaz ani poštovné kupující neplatí.

21.07.2014
Film „Židovské památky Českého ráje a okolí“ na festivalu Šamajim
Film, který seznamuje diváky s židovskými památkami Českého ráje a okolí, míří již po několikáté za hranice Českého ráje, a to do Třebíče. Promítání filmu proběhne v rámci 11. ročníku festivalu židovské kultury Šamajim předposlední červencový den. Je to již po několikáté, co film opustí brány Českého ráje. V letošním roce ho mohli diváci shlédnout například v Jablonci nad Nisou nebo v Hořicích. Film byl natočen díky česko-polskému projektu Židovská kultura v česko-polském příhraničí.
Mgr. Veronika Mireková, Turnovské památky a cestovní ruch, v.mirekova@info.turnov.cz

18.07.2014
Víkendové pozvánky
Klaunské představení před Střelnicí, sobotní happening s muzikou a pohodou v Dolánkách, večerní program na Troskách, v neděli loutkáři na Dlaskově statku…
 
Pátek 18. července
* Turnovské kulturní léto: SOLDATES – SQUDRA SUA. Pouliční klaunské představení o bojové jednotce tří mužů připravených položit životy.... nejlépe do něčeho hodně měkkého. KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
* HRAD KOST: TŘI SESTRY. Koncert legendární kapely v čele s Lou Fanánkem Hagenem. Vystoupí také jako hosté skupiny: E!E, Doctor P.P., De Bill Heads a M.Z.H. Začátek v 18.00 hodin, vstupné v předprodeji 270 Kč, na místě 300 Kč.
 
Sobota 19. července
* DOLÁNKY 2014. V letošním roce se oproti předchozím ročníkům původní Folkové noci uskuteční menší akce – letní hudební happening pro celou rodinu. Od 10.00 hodin jsou připraveny atrakce a soutěže pro děti i dospělé – surftrenažér, trampolína, paddleboardy, půjčovna koloběžek, lodí a in-line bruslí. Hudební festival začne v 15.00 hodin. Vystoupí regionální špičkové kapely a jednotlivci folkového i rockového zaměření, doplněné zahraničními účastníky: M.A.D. Band (Rusko), Scampida (Kolumbie). Z českých skupin jsou to Snap Call, The Scoffers, Luděk Supermarket Quartet, Disney Band, Huměv a Tvorba. Vstupné je dobrovolné, s možností slosování a slev na některé doplňkové aktivity firmy Sundisk. Festival proběhne na louce přímo u Dlaskova statku; stanování a parkování v místě. Více na www.festivaldolanky.cz
* Letní koncerty vážné hudby 2014: MUSICA DOLCE VITA PRAHA. Začátek v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále v 16.30 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
* ZÁMEK SYCHROV, sychrovská oranžerie od 17.00 hodin: ČAJ O PÁTÉ – SLUŽEBNÍCI. Účinkuje Divadlo Inkognito. Tři monology – zpovědi tří významných mužů Francie z doby vlády Ludvíka XIII. Jednotné vstupné 150 Kč. Vzhledem ke kapacitě oranžérie doporučujeme rezervaci na tel. 482 416 011.
* ROVENSKÁ ROCKOVÁ NOC. Fotbalové hřiště v Rovensku pod Troskami od 19.30 hodin. Vystoupí kapely: PUMPA – legenda jižanského rocku, poprvé v Českém ráji!, ROUDEN BAND.
* VEČERNÍ A NOČNÍ PROGRAM NA HRADU TROSKY: Návrat do středověku. Program je připraven od 20.00 do 21.30 hodin, objekt zpřístupněn 18.00 – 23.30 hodin. Vstupné - plné 120 Kč, snížené 60 Kč.
 
Neděle 20. července
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: Šípková Růženka. Hraje Štěpánovo kouzelné divadlo Klášter. Začátky v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.

Servis podrobně ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS