Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

16.07.2014
Soutěž o volné místo na táboře Křížem krážem zná svého vítěze
Nedávno byla v TvA zveřejněna soutěž o jedno místo na příměstském táboře s výukou anglického jazyka (ZDE).
Vylosovanou výherkyní soutěže, která správně odpověděla, že v letošním roce koná devět běhů příměstských táborů pořádaných skauty, se stává Jana Röhnischová z Příšovic! Gratulujeme!
Pokud i vaše děti láká prázdninové dobrodružství, přihlaste je také! Místa zbývají na bězích Pohádkomuzikál, Křížem krážem a Hobitova cesta. Více informací na www.scouting.turnov.org

16.07.2014
Sportovní pozvánka
Sobota 19. července: Na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště se koná další závod seriálu MEZINÁRODNÍHO MISTROVSTVÍ ČR DRAGSTERŮ - Czech Drag Serie. Závod začíná v 9.30 hod. kvalifikačními jízdami všech tříd. Doprovodný program včetně závodu Public a Harley Davidson Cup proběhne v polední pauze od 11.30 hodin. Hlavní závod startuje ve 13.00 hodin. Příjezd na letiště je přes Mnichovo Hradiště kolem zámku! Více na www.dragster.cz

16.07.2014
Za čtyři roky přišlo do Euroregionu Nisa patnáct milionů eur
Výsledky čtyřleté práce české, německé a polské kanceláře Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa byly prezentovány na jednání její třístranné rady, která se konala ve Frýdlantu 10. července 2014. Ve zprávě o činnosti mimo jiné zaznělo, že do všech tří regionů tohoto příhraničního území přišlo v letech 2009 až 2013 na realizaci tisícovky malých projektů víc než patnáct milionů eur a hasiči získali deset velkých cisteren a čtrnáct menších zásahových vozidel. Jeden z přeshraničních česko-polských projektů, který byl v tomto období realizován, má příznačný název Poznej svého souseda. Zahrnoval čtrnáct konkrétních dlouhodobých aktivit jako přeshraniční monitoring tisku, dvojjazyčný internetový informační portál nebo sociologický průzkum názorů a veřejného mínění. Na české straně se může polskou mutací svých stránek pochlubit již 130 obcí, na polské českou variantou pět desítek. Třístranná rada Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa také schválila novou rozvojovou strategii a fungování tohoto území v nastávajícím dotačním období 2014 až 2020. Podle jednatele české části Euroregionu Nisa Jaroslava Zámečníka na něm pracovalo několik měsíců téměř dvě stě lidí s Německa, Polska a Česka. Hlavní prioritou by měly být projekty zaměřené na zlepšení silnic druhé a třetí třídy. Na druhém místě je rozvoj turistického ruchu. Podle předběžných kalkulací by měly v příštích šesti letech tři kanceláře Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa administrovat přibližně stejnou částku jako v minulém dotačním období. Tedy patnáct milionů eur. (Zdroj: TZ ERN)

15.07.2014
Do školy na Všeň v září zamíří padesátka dětí!
Už zapomenuta je situace před několika lety, kdy žáků ve škole ve Všeni radikálně ubylo, že škole hrozilo zavření a pouze silnou a neutuchající podporou starosty obce Františka Herbsta a zastupitelů se tak nestalo. Od té doby se postupně situaci daří nejen stabilizovat, ale také se vracet k původním číslům návštěvnosti. Od září sem bude chodit 50 žáků (včetně těch s domácím vyučováním), z toho v prvním ročníku 18! (Zdroj: Obecní noviny Všeně)

14.07.2014
O víkendu byl u hasičů relativní klid
Druhý červencový víkend byl z pohledu hasičů Libereckého kraje vcelku poklidný. Kromě několika technických zásahů a drobných dopravních nehod hasiči vyjeli v sobotu 12. července krátce před devátou hodinou ranní do Příšovic k nahlášenému požáru osobního automobilu v prostoru čerpací stanice SHELL. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří motorový prostor zaparkovaného osobního automobilu. V době příjezdu jednotek požární ochrany již prováděli hasební práce zaměstnanci čerpací stanice pomocí přenosných hasicích přístrojů. Hasiči požár zlikvidovali pomocí tlakové vody a místo požáru následně uklidili. Předběžným ohledáním požárem poškozeného vozidla byla jako jednoznačná příčina vzniku požáru stanovena technická závada na palivovém systému vozidla.

10.07.2014
Víkendové pozvánky
Parní vlak, svijanské pivo, tradiční hudební festival v Klokočí, ozvláštněné prohlídky na Hrubém Rohozci a loutkáři na Dlaskově statku. To jsou v kostce pozvánky nadcházejícího víkendu.

Pátek 11. července
* Turnovské kulturní léto: FUNNY GRASS. Tradiční bluegrass, country a irská muzika s mandolínou, kytarou, banjem, kontrabasem, eventuálně foukací harmonikou či irskou píšťalou. KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
 
Sobota 12. července
* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Jízdy parního vlaku taženého turnovskou lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.00 hodin (Turnov-město 9.11), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd v 10.33 a příjezd do Turnova v 11.08 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. Odpoledne jede parní vlak z Turnova do Bakova nad Jizerou a zpět. Odjezd ve 13.29 hodin, příjezd do Bakova ve 14.24 hodin, odjezd v 15.50 a příjezd do Turnova v 16.57 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. (POZOR! Aktualizace: Z důvodu výluky jede tentokrát vlak odpoledne pouze do Mnichova Hradiště!)
K vlaku je připojen speciální divadelní vagon, ve kterém v zastávkách na trase hraje pro děti divadlo loutkářský soubor Na Židli. V sobotu 12. července je to pohádka O slepičce kropenaté (hraje se v Rovensku pod Troskami a po příjezdu do Turnova v 11.10 hodin), odpoledne v Mnichově Hradišti. Podrobné informace najdete na www.3100134.cz.
* 25. SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA S KAPELOU OLYMPIC. V sobotu 12. července proběhne na koupališti ve Svijanském Újezdě už 25. ročník Slavností svijanského piva. Návštěvníci se mohou těšit na všechna piva ze svijanské produkce za jednotnou cenu 20 Kč, vystoupení řady hudebníků v čele s kapelou Olympic, zábavu pro celou rodinu a večerní ohňostroj. Vstupné pro dospělé je 200 Kč, děti mají vstup zdarma. Začátek je ve 13.00 hodin. Na dvou scénách vystoupí kapely a jednotlivci: Jan Vančura & Plavci, Marta Kubišová & kapela Petra Maláska, Turbo, Petra Janů & skupina Golem, Olympic, Walda Gang, De Bill Heads a další. Více v samostatném článku.
* KLOKOČSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL – areál na návsi v Klokočí od 12.00 do 4.00 hodin nedělního rána. Hrají: Taneční a swingový orchestr ZUŠ Železný Brod, Big Band (swing, Železný Brod), Těsně Vedle (pop rock, Železný Brod), Adaptace (hard rock, Turnov), In Touch (crossover rock, Železný Brod), Eridu (art rock, Jablonec nad Nisou), Rain (hard rock- heavy, Nové Město pod Smrkem), Silent Session (rock, Turnov), Doktor Triceratops (metal, Praha), Rouden band (rock, Český ráj). V průběhu všemožná překvapení a ohňostroj asi taky! Pořádají Obecní úřad Klokočí a zdejší sbor dobrovolných hasičů. Vstupné dobrovolné.
* HUDEBNÍ VEČER NA TÝNĚ. K tanci i poslechu zahrají kapely The Villains, Hard Tramp a Totem. Hostinec Na Týně v Rovensku pod Troskami od 17.00 hod. Vstupné dobrovolné.
 
Sobota 12. a neděle 13. července
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Varhanní víkend. Prohlídky I. okruhu budou o tomto víkendu v čase od 9.00 do 14.00 hodin zpestřeny ukázkou hry na historické varhany v zámecké kapli Nejsvětější Trojice.
 
Neděle 13. července
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: O slepičce kropenaté. Hraje LS Na Židli Turnov. Začátky v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.
 
Kulturní servis ZDE

10.07.2014
Mašovská náves projde proměnou
Obyvatelé Mašova se konečně dočkají dlouho slibované opravy návsi. Pokračovat bude i oprava mašovské kapličky. Na začátku července se začne s úpravami mašovské návsi, které přijdou na více než 5,4 milionu korun s daní. Město má ale v rozpočtu na rok 2014 vyčleněny na tuto akci pouhé 2 miliony korun, z nichž za půl milionu nakoupilo použité dlažební kostky. Firmě S a M silnice a mosty a.s. Česká Lípa, která uspěla ve výběrovém řízení a bude úpravy provádět, bude moci vyplatit jen 1,5 milionu korun. Zbývající částku dostane firma až v příštím roce. Náves se dočká zpevněných pojezdových ploch, parkovacích míst, prostoru pro pohyb pěších, dešťové kanalizace, nové zeleně a veřejného osvětlení. Vybudována bude přípojka elektrické energie pro kapličku a telefonní kabely budou umístěny pod zem. Lidé se dočkají nové autobusové zastávky s nástupním ostrůvkem a dřevěným přístřeškem. Současně budou pokračovat také práce na opravě kapličky. „Již vloni bylo proinvestováno více než 176 tisíc korun při opravě střechy a věžičky. Zbývá instalovat drenáže proti vodě, novou elektroinstalaci a podlahu, vyměnit okna, repasovat dveře, opravit vnitřní i vnější omítky a natřít fasádu,“ informovala vedoucí odboru správy majetku Ludmila Těhníková a doplnila, že celkové náklady se pohybují okolo 350 tisíc korun. „Truhlářské práce zajistí firma pana Šimůnka, kované prvky dodá Kovářství Mansfeld a zednické a ostatní práce provede společnost DURANGO z Liberce,“ upřesnila Těhníková. „Je úžasné, že na opravu kapličky přispěli samotní obyvatelé. Ve sbírce shromáždili více než 140 tisíc korun, za což jim patří velké poděkování,“ vyjádřil se starosta města Tomáš Hocke. (Zdroj: TZ města Turnov)

06.07.2014
Envirotrek 2014: „Odměňte se přírodě“
Evropskou přírodu každoročně navštíví odhadem 100 milionů návštěvníků a každý z nich tam zanechá stopu, často v podobě odpadků nebo smetí. Proto potřebuje akci, která je zbaví odpadu, aby si zachovala svou přírodní krásu a potěšení pro příští generace. Envirotrek je sérií úklidových akcí, které se na tuto potřebu zaměřují. Jedná se o zábavnou komunitní iniciativu, do které jsou zapojeni turisté, místní komunity a podniky. Túry po kopcích s pytlem na odpadky; kdo najde nejvíc odpadu?
Rok 2014 je šestým ročníkem série úklidových akcí, která se koná napříč různými evropskými destinacemi. V letošním roce se poprvé uskuteční i v České republice, a to 19. července v Malé Skále.
Dopoledne se účastníci věnují úklidu odpadků ve stanovené lokalitě, odpoledne provozují různé outdoorové aktivity. Hlavním partnerem je značka Keen, na akci se podílí také Žlutá plovárna v Malé Skále. Akce je otevřena pro širokou veřejnost, přihlásit se může každý s pozitivním vztahem k přírodě.
Veronika Brichtová, veronika@indep.cz
Více najdete na  www.respectthemountains.com/envirotrek

06.07.2014
Hasiči zachraňovali jezevce
V sobotu 5. července ve 12.35 hodin bylo hasičům oznámeno, že v Turnově na Hrubém Rohozci spadli do betonové skruže tři jezevci. Na místo během chvilky přijeli turnovští profesionální hasiči i jejich místní dobrovolní kolegové. Jezevci se nacházeli ve skruži zhruba 1,5 metru hluboko. Zcela náhodně jde zde objevila skupinka mladých lidí, která si hrála v areálu bývalého zahradnictví airsoft a jednomu z účastníků spadly do jámy brýle. Hasiči na záchranu zvířat použili odchytávací tyč. Zatímco dva malé jezevce měli hned venku, starší a větší z nich (zřejmě jejich matka) se nechtěla nechat chytit. Jakmile zjistila, že jde z oka vyvléknout hlavu, při dalších pokusech ryla čumákem v zemi, aby ji odchytávací tyč nešla nasadit. Zhruba po šesti minutách byla nahoře i ona. Jezevci okamžitě zmizeli do volné přírody. (TZ HZS LK)

04.07.2014
Víkendové pozvánky: Kámen a šperk a oslavy výročí Karlovic!
Velmi pestrý a na akce zajímavý víkend bude ten první červencový. Na Všeni probíhá kulturní léto, Karlovice slaví 500 let obce, na zámku Hrubý Rohozec probíhají nevšední prohlídky. A to není všechno…
 
Pátek 4. až neděle 6. července
* VŠEŇSKÉ KULTURNÍ LÉTO
. V pátek 4. července od 16.00 hodin v kostele Pocta Petru Pálkovi – koncert Severáčku, v sobotu 5. července tradiční přehlídka dechových hudeb na hřišti na Kopanině, v neděli 6. července od 16.00 koncert v kostele – Jakub Pustina a René Nachtigalová. Po všechny dny bude v místní škole probíhat výstava z tvorby Vlasty Švejdové a výstava k 25. výročí Nakladatelství Alter.
* 500 LET OBCE KARLOVICE – sjezd rodáků a přátel obce, bohatý doprovodný program pro všechny.
Program na pátek 4. července: 22.00 hodin, rybník Roudný - hasičská fontána s hudbou a světelnými efekty.
Program v sobotu 5. července: 10.00 hodin, sál obecního úřadu - slavnostní zahájení oslav, křest knihy o obci a „Stromu výročí“, 13.00 hodin, sportovní areál - odpoledne s fotbalem, 13.00 hodin, na Skaličkách - veřejnosti otevřená myslivecká chata, 13.00 hodin u hasičské zbrojnice - setkání s okolními sbory a soutěž „A vzhůru Šonskou strání“, 18.00 hodin v Motorestu Radvánovice - hudební skupina Retro Five, 19.00 hodin u hasičské zbrojnice - hudební skupina Rouden band, 22.00 hodin před domem s pečovatelskou službou v Radvánovicích - ohnivé vystoupení Rytířů turnovského meče.
Neděle 6. července: 9.00 – 14.00 hodin, klubovna obecního úřadu - výstava tištěných kronik obce včetně
promítání v sále, výstavka rukodělných výrobků žen z obce, 15.00 hodin, kostel sv. Jiří v Přáslavicích - slavnostní mše, 18.00 hodin, kostel sv. Jiří - koncert Hradeckého komorního tucteta.
 
Sobota 5. července
* Městská slavnost KÁMEN A ŠPERK
. Náměstí Českého ráje v Turnově po celý den. Podrobnosti v samostatném článku ZDE.
* VEČERNÍČKOVSKÝ POHÁDKOVÝ LES
. Město Turnov a Společnost Velká dobrodružství připravily v rámci akce Kámen a šperk v parku u letního kina v době od 13.00 do 18.00 hodin speciální pohádkový les. V parku na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy z Krkonoš, panenka v sukýnce z máků, známí bratři nešikové v roláku, skřítkové z pařezové chaloupky, spolužáci z 3. B. a další oblíbené postavičky z pohádek. Děti budou u každého z nich muset plnit úkoly. Vstupné je 50 Kč. Více najdete na www.veldo.cz.
* 36. ročník PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB VE VŠENI. Účinkují: Dechová hudba Semilská 11, Dechová hudba Český ráj, Dechová hudba Broďanka a Dechová hudba Mělničanka. Odpolednem provází moderátor Roman Korolevyč. Taneční vložky zajistí soubor Bábrdlinky. Začátek ve 14.00 hodin na hřišti na Kopanině. Občerstvení zajištěno, část areálu zastřešena. Vstupné 100 Kč, děti zdarma.
* VEČERNÍ A NOČNÍ PROGRAM NA HRADU TROSKY: Návrat do středověku –  divadlo, šerm, fireshow a také překvapení pro návštěvníky. Občerstvení zajištěno. Program je připraven od 20.00 do 21.30 hodin, objekt zpřístupněn 18.00 – 23.30 hodin. Vstupné - plné 120 Kč, snížené 60 Kč.
 
Sobota 5. a neděle 6. července
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Móda sedmi staletí. Prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, kdy v každé místnosti čeká jiný průvodce, takže i výklad je pestrý, netradiční, neboť skupinu si postupně předá více průvodců. Zpřístupněny budou všechny tři prohlídkové trasy.
 
Neděle 6. července
* FÉROVÁ SNÍDANĚ
. Chcete se podělit o vlastní snídani a na oplátku ochutnat pochutiny od ostatních, posnídat na čerstvém vzduchu za vůně kávy, setkat se při tom s přáteli nebo získat nové a třebas i poznat svého dodavatele zeleniny? V dnešní uspěchané době si na takto strávené dopoledne málokdo najdeme čas, ale stojí to za to a energie pak budete mít na celý zbytek měsíce. Férová snídaně z vlastních produktů se nyní bude konat každou první neděli v měsíci od 10.00 hodin v atriu Muzea Českého ráje. Co s sebou: džemy, pomazánky, ovoce, zeleninu, nejlépe vlastní produkce nebo z místních zdrojů a při hezkém počasí deku nebo karimatku (není nutností).
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: O kominíku Josífkovi. Hraje Divadýlko Matýsek Nový Bor. Začátky v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS