Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

27.06.2014
Studenti „hotelovky“ složili základní státní jazykovou zkoušku z angličtiny
Studenti 3. ročníku Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově letos dostali možnost složit státní zkoušku z anglického jazyka. „Veškerá příprava probíhala pod vedením našeho učitele angličtiny pana Pavla Tausiga. Příprava byla velmi náročná, ale díky panu učiteli, který nás neustále motivoval, jsme vše zvládli,“ píší ve svém poděkování zaslaném redakci studenti Kateřina Hmirová, Markéta Kočová, Adéla Vávrová a Patrik Filinger. Písemná část zkoušky se konala 16. května v Obchodní akademii, Vyšší odborné škole ekonomické a Jazykové škole s právem jazykové zkoušky v Mladé Boleslavi, ústní část proběhla 11. června. „Chceme vyjádřit svou vděčnost a poděkování panu učiteli, bez něj bychom ani nevěděli, že máme možnost složit takovou zkoušku již na střední škole, nemluvě o úspěšném dokončení zkoušky. Také děkujeme naší škole za finanční podporu,“ doplnili studenti.

27.06.2014
Víkendové pozvánky
Páteční funkový festival v atriu turnovského muzea, rockový sejšn v Rovensku pod Troskami, Waldovy Matušky v „bíbíčku“. A v sobotu letnice na Dlaskově statku. To je stručný výčet pozvánek prvního prázdninového víkendu.

Pátek 27. června
* FUNKIN' TURNOV – 10. ročník. Letos se můžete těšit na ska&reggae v podání Fast Food Orchestra, jazzové zpěváky Skety, hip-hop s živou kapelou Honzy Peroutky. Nebude chybět ostřílená funková formace HitFakers, která pokřtí nové CD a také domácí Funk Corporation! Atrium Muzea Českého ráje v Turnově, začátek v 18.00 hodin. Cena vstupenek: 250 Kč dospělí (200 Kč v předprodeji), studenti mají slevu (předprodej v KCT a v infocentru).
* SEJŠN NA ZAČÁTKU PRÁZDNIN. Hvězda večera – legendární skupina TĚLA z Liberce, dále vystoupí kapely ZABEAT! a BIGBÍTEK. Rovensko pod Troskami - fotbalové hřiště, začátek v 19.00 hodin, vstupné 140 Kč. Pořádá KAJA agency, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do sálu radnice.
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY v Žižkově ulici: Od 19.00 hodin zde zahrají WALDOVY MATUŠKY. Vstup volný.

Sobota 28. června
* Místní výstava králíků a drůbeže spojená s prodejem kuřic. Pořádá ZO ČSCH  Turnov 1 v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* BURZA SBĚRATELŮ. KC Střelnice, foyer. Od 9.00 hodin.
* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH: Svatodušní svátky - letnice - svátky her a zábav králů a královniček. Celodenní program (otevřeno od 9.00 hodin), v jeho rámci si návštěvníci připomenou lidové obyčeje, jako jsou honění a stínání krále, obchůzka tzv. královniček, stlaní svatojánské postýlky a pálení svatojánských ohňů. Letnice navazovaly na předkřesťanskou tradici oslav příchodu léta a kromě církevních oslav je provázely tanec, zpěv a bujaré hostiny. Se svatojánskou nocí se pojilo pálení ohňů zřejmě jako pozůstatek předkřesťanské tradice, sběr svatojánských bylin a stlaní svatojánské postýlky s nadílkou sladkostí pro děti. Samozřejmě kulturní program doplní také řemeslné dílny pro děti a jarmark.
Kulturní program:
10.00 hod. Mackie Messer Band
11.45 hod. Divadlo Krasohled z Prahy - „Příhody pejska Kubíka”
12.30 hod. Jizerka dětský folklórní soubor z Liberce - taneční pásmo
12.45 hod. Mackie Messer Band
13.30 hod. Hra na království (Královničky) - představení DFS Jizerka
14.00 hod. Divadlo Krasohled z Prahy - pohádka O Malence
15.00 hod. Mackie Messer Band
16.00 hod. Divadlo Krasohled z Prahy - pohádka Tři přání
17.00 hod. Mackie Messer Band
* OSLAVA ZAČÁTKU PRÁZDNIN VE ŠŤASTNÉ ZEMI - den plný her a soutěží. Koncert Dády Patrasové od 17.00 hodin!

Neděle 29. června
* VALDŠTEJNKA - setkání s dechovkou. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč, abonenti 30 Kč.

26.06.2014
Recyklací starých spotřebičů přispěl Turnov k ochraně životního prostředí
Loni obyvatelé Turnova odevzdali k recyklaci 1 069 televizí, 436 monitorů a 4 284 kilogramů drobných elektrospotřebičů a zařízení.
Občané v Turnově již několik let zodpovědně třídí elektroodpad. Nyní je možné přesně vyčíslit, kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody bylo díky recyklaci ušetřeno životnímu prostředí. „Víme také, o kolik jsme snížili produkci skleníkových plynů nebo nebezpečného odpadu,“ informuje pracovnice odboru životního prostředí Zuzana Sedláková.  Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která pro Turnov zajišťuje sběr a recyklaci vytříděných elektrozařízení. Město získalo certifikát vypovídající nejen o přínosech třídění televizí a počítačových monitorů, ale také o významu sběru drobných spotřebičů.
Studie LCA posuzuje systém zpětného odběru CRT televizorů, počítačových monitorů a drobného elektrozařízení. Hodnotí jejich sběr, dopravu a zpracování až do okamžiku finální recyklace jednotlivých frakcí vyřazených spotřebičů do nového produktu. Pro každou frakci byly vyčísleny dopady na životní prostředí. Výsledky studie jsou prezentovány jako spotřeba energie, surovin, emise do ovzduší, vody a produkce odpadu. Konečná bilance vyzněla pro zpětný odběr elektrozařízení jednoznačně pozitivně, a to ve všech aspektech. Výsledek studie jednoznačně prokázal, že zpětný odběr elektrozařízení, i těch nejmenších, má nezanedbatelný pozitivní dopad na životní prostředí. Zpětný odběr a recyklace například stovky mobilních telefonů uspoří tolik energie, kolik spotřebuje moderní úsporná lednice za více než 4,3 roku provozu. Díky recyklaci jednoho notebooku dojde ke snížení spotřeby ropy, na kterou osobní automobil ujede téměř 100 kilometrů, nebo dojde k úspoře 392 litrů pitné vody. Stejné množství je například spotřebováno při 30 cyklech myčky nádobí. „Z Certifikátu environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že občané našeho města v loňském roce vytřídili 1 069 televizí, 436 monitorů a 4 284 kilogramů drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 331 MWh elektřiny, 11 798 litrů ropy, 1 575 m³ vody a 16,9 tuny primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 80 tun CO² ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 305 tun,“ sděluje podrobnosti Sedláková. Když si uvědomíme, že například osobní automobil vyprodukuje za rok provozu 2 tuny skleníkových plynů a jedna čtyřčlenná domácnost průměrně ročně spotřebuje 2,2 MWh elektrické energie, jsou to impozantní čísla. Proto si všichni, kteří zodpovědně třídí a přispívají tak k ochraně životního prostředí, zaslouží obrovský dík. (Zdroj: TZ města Turnov)

24.06.2014
Mimořádná sportovní pozvánka!
V rámci přípravy na novou sezonu se na fotbalovém hřišti v Sedmihorkách střetne tým FK BAUMIT JABLONEC s mistrem slovenské ligy - ŠK SLOVANEM BRATISLAVA! Utkání se hraje ve středu 25. června od 17.30 hodin. Oba týmy mají nové trenéry, v Jablonci usedl na lavičku Jaroslav Šilhavý a Slovan povede nově František Straka. Utkání tedy slibuje mimořádný sportovní zážitek!

24.06.2014
Záchrana psa ve skalách
V pondělí 23. června po 20. hodině zachraňovali turnovští a semilští profesionální hasiči psa, který spadl v Klokočských skalách do průrvy. Z úzké škvíry hluboké asi 3 metry se neměl šanci sám dostat a nemohli mu pomoci ani jeho majitelé. Při svém pádu měla fenka černého kokršpaněla ještě docela štěstí, pokud by nezůstala viset v proláklině, letěla by z výšky přes 15 metrů. Hasiči si připravili veškeré lezecké vybavení a jeden z nich poté slanil přes okraj skály. Pes byl nervózní a aby hasiče nepokousal, dostal nejprve náhubek. Poté si ho hasič přitáhl odchytávací tyčí a vzal do náruče. Jakmile byla fenka v náručí, hned se uklidnila a se svým zachráncem dobře spolupracovala. Ostatní hasiči je pak společně vytáhli nahoru a nezraněná fenka byla za několik minut předána majitelce. (Zdroj: HZS LK)

23.06.2014
Pozvánka na zasedání zastupitelstva
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 26. června od 17.00 hodin. Hlavním bodem jednání bude schvalování nového územního plánu města, zastupitelé ale budou projednávat i provizorní umístění toalet u terminálu, prodej kotelny v Žižkově ulici i aktivity v Dolánkách. Budou také schvalovat zřizovací listiny pro ZŠ v Sobotecké ulici, kterou město převezme od Libereckého kraje, schvalovat závěrečný účet města za loňský rok, projednávat finanční zajištění Domu přírody v Dolánkách ad. Podklady si můžete stáhnout ZDE.

22.06.2014
Fotografie z vystoupení TaPŠ ILMA
Snímky z vystoupení Taneční školy ILMA v rámci Slavností piva Skalák v sobotu 21. června v areálu Pivovaru Rohozec najdete na Facebooku TvA - ZDE.

20.06.2014
Hasiči zachránili další lidský život
Tovární komín vysoký téměř 40 metrů a nahoře na okraji sedící muž, který vyhrožuje skokem. S takovou situací si dnes večer museli poradit hasiči v Libereckém kraji. Událost ohlašovali hasičům policisté v 19.37 hodin s tím, že ve Frýdštejně (na Barborce) je na komíně mladý muž se sebevražednými úmysly. Na místo byli okamžitě vysláni profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou a z Turnova. Hasiči i policisté si museli počínat velmi opatrně, na každý podnět muž reagoval podrážděně a chtěl skočit dolů. Po necelých 45 minutách se podařilo muže přesvědčit, aby za sebou nahoru nechal vylézt hasiče z lezecké skupiny. Po dalších 45 minutách náročného přesvědčování se nechal muž zajistit a přemluvit k sestupu dolů, kde byl předán do péče záchranářů. (Zdroj: TZ HZS LK)

20.06.2014
Víkendové pozvánky: Slavnosti na Rohozci a v Tatobitech
O nadcházejícím víkendu, tedy přesněji v sobotu, vyrazí stovky lidí do areálu Pivovaru Rohozec, kde se uskuteční již 17. ročník slavností piva. O tomto víkendu také v Tatobitech budou slavit 500. výročí obce. Podrobně ZDE:
 
Pátek 20. června
* FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV, interpretační hudební dílna mladých: Festivalový koncert: Václav Hudeček – housle, Slávka Vernerová-Pěchočová – klavír. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 140 Kč.
* SOUNDFALL. Kapela turnovských hudebníků, která staví vlastní tvorbu na blues-rockovém základě s mnoha žánrovými přesahy. KC Turnov – restaurace, začátek ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 20. až neděle 22. června
* SJEZD RODÁKŮ A PŘÁTEL TATOBIT (500 LET OBCE, 1514 – 2014).
Pátek 20. června: V 17.00 začíná slavnostní mše v kostele sv. Vavřince, celebruje J. exc. Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický (ten v 16.00 uctí památku obětí 1. světové války u pomníku v obci). Ve 20.00 hodin začíná v KD divadelní představení Spolku divadelních ochotníků MÁJ 1867 Tatobity: V. K. Klicpera - Ženský boj.
Program na sobotu 21. června: Od 9.00 hodin koncertuje v KD dechová hudba Táboranka. V 10.00 hodin se zde uskuteční sváteční setkání občanů, rodáků a přátel obce - slavnostní projev starostky obce, v kulturním programu vystoupí děti místní základní školy. Semilské komorní trio s hosty uzavře sváteční dopoledne. Od 15.00 hodin proběhne pietní shromáždění u pomníku obětí 1. světové války. Čestnou stráž provede tradiční historická jednotka c. k. 73. pěšího pluku ze Železnice u Jičína. V 16.00 hodin začíná program u Tatobitské lípy – ocenění památečního stromu tradičním shromážděním, které se zde konalo při radostech i úzkostech obce i národa. Vystoupení Bedřicha Ludvíka, křest knihy „TATOBITY“, dívčí pěvecký sbor ZUŠ z Tanvaldu. Ve 20.00 hodin začíná v KD hudební zábava, účinkuje Stop Time Band z Hradce Králové.
Program v neděli 22. června začíná v 10.00 hodin slavnostní mší v kostele sv. Vavřince. Celebruje děkan semilské farnosti p. Jaroslav Gajdošík. Ve 12.00 zde začíná setkání s varhaníkem Radkem Rejškem od Loretánské kaple.

Sobota 21. června
* XVII. SLAVNOSTI PIVA SKALÁK. Areál Pivovaru Rohozec, začátek ve 13.00 hodin, vstup volný. Přivítá vás nově upravené nádvoří a spousta další novinek. V doprovodném programu vystoupí kapely Portless, KPT, Heřmánek, Deathward, Těsně vedle a Soumrak Band. Akci ukončí velkolepý ohňostroj. K ochutnání bude 14 druhů piva. Zájemci mohou ve večerních hodinách využít odvoz autobusem do Turnova a směrem na Jablonec nad Nisou.
* FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV, interpretační hudební dílna mladých: Závěrečný koncert. Účinkují frekventanti interpretační hudební dílny mladých 2014. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* LETNÍ NOC VE VESCI. Hraje oblíbená kapela z Jižní Moravy - ŽÍZEŇ A HLAD. Akce se koná v areálu koupaliště ve Vesci pod Kozákovem od 20.00 hodin. Vstupné 90 Kč. V případě nepříznivého počasí se akce koná v místní sokolovně.
 
Neděle 22. června
* HRAD VALDŠTEJN: Setkání s Albrechtem z Valdštejna. Vévoda seznámí návštěvníky se svým životem a dobou, ve které žil. Začátky ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Kulturní servis TvA ZDE

20.06.2014
Žáci ZŠ Skálova se vzdělávají nad rámec školy
Žáci ZŠ Skálova mají možnost rozvíjet svoje nadaní, zájem a dovednosti na kurzech a workshopech nabízených Vzdělávacím centrum Turnov, o.p.s. I v letošním školním roce byly žákům školy nabídnuty poutavé obory, ve kterých si prohloubili svoje znalosti k problematice, která je zajímá. „Myslím si, že nabídka programů byla bohatá,“ říká výchovná poradkyně školy Jarmila Dvořáková, „žáci si mohli vybrat jak technické, tak přírodovědné či humanitní obory.“ Absolventka workshopu Tvůrčí psaní Linda Boleslavová přivítala nabídku účasti s radostí a ocenila získání další motivace pro svoji tvůrčí činnost: „Workshopy nebyly o biflování, ale vše probíhalo prakticky – psali jsme vlastní texty, učili se, jak mluvit před ostatními. Do dalšího života zkušenosti získané od lektorky určitě využiji.“
Žákům 8. a 9. třídy byl také Vzdělávacím centrem Turnov nabídnutý Automotive workshop, kterého se účastní 6 žáků naší školy. Žáci se seznamují s celým procesem výroby aut, od prvotního nákresu po logistiku. Součástí jsou i exkurze do různých částí výrobních závodů.
„Škola se neustále snaží žáky podporovat v jejich zájmech a vyhledávat pro ně kurzy a workshopy, které odpovídají jejich konkrétnímu zaměření,“ doplňuje ředitel školy Michal Loukota.
Jana Pekařová (pro ZŠ Skálova)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS