Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

03.01.2017
Přišel o rybářské náčiní
Policisté z obvodního oddělení v Turnově pátrají po neznámém pachateli, který se v období od začátku října do 26. prosince 2016 vloupal do přívěsného karavanu na pozemku v obci Příšovice. Karavan sloužil jeho majiteli jako rekreační chatka. Zloděj vnikl do karavanu poté, co rozbil plastovou výplň okna. Majitele připravil o plynový vařič, dvě sekerky a osm rybářských prutů vše v hodnotě téměř 30 tisíc korun.

02.01.2017
První dítě v Libereckém kraji se narodilo v Jilemnici
První dítě v Libereckém kraji v roce 2017 se narodilo na Nový rok v Jilemnici. Monice Petružalek se tam ve 2.45 hodin narodila holčička Luisa. V ostatních porodnicích kraje se na první miminko čekalo až do dopoledne. V liberecké krajské nemocnici se chlapeček Tadeáš narodil v 10.15 hodin. První holčička a také chlapec narození v Libereckém kraji v novém roce dostanou od hejtmana Martina Půty jako tradičně zlatý řetízek s přívěskem se znamením kozoroha. Rodiče také od kraje dostanou dárek v podobě dětské kosmetiky a plenek a na účet obdrží pět tisíc korun.

02.01.2017
Zvýšená bezpečnostní opatření jsou stále aktuální

Bezpečnostní opatření z důvodu teroristického útoku v Berlíně stále trvají. Koncem týdne se vyhodnotí jejich pokračování. Po teroristickém útoku v Berlíně, který se odehrál na tamních vánočních trzích, zintenzivnila svou činnost i Policie České republiky, tedy i policie v Libereckém kraji.

Bezprostředně po této tragické události byla přijata zvýšená bezpečnostní opatření, která byla zaměřena na náměstí s vánočními trhy, nádraží – autobusová i vlaková, nákupní centra a místa, kde se dá očekávat větší koncentrace osob. Policisté hlídkovali na území celého kraje vyzbrojeni dlouhými zbraněmi, jejich počet byl zásadně navýšen v kontextu s vyhodnocením bezpečnostní situace. Policisté dohlížely na všechny akce i na Turnovsku a denně je můžete vidět na náměstí.

Nasazení policistů velmi kladně vnímal a hodnotil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Děkuji všem policistkám a policistům za jejich práci během vánočních svátků. Mnozí z nich měli naplánovanou dovolenou, kterou museli kvůli událostem v Berlíně zrušit. Zvýšený dohled v ulicích přispěl k pocitu bezpečí našich občanů."

Taktéž krajský ředitel, plukovník Vladislav Husák, poděkoval policistům za práci. „Vnímám, že konec roku je vždy exponovaný, krom toho jsme museli zareagovat i na situaci v Německu. Policistkám i policistům nasazeným v tomto opatření chci poděkovat za službu přes Vánoce i přes nový rok. Každopádně na konci týdne vyhodnotíme, zda v opařeních v daném rozsahu budeme pokračovat či přistoupíme k jejich postupnému utlumení,“ konstatoval plukovník Husák. (Zdroj: TZ PČR)

02.01.2017
Koronerskou službu bude i nadále zajišťovat záchranka
Službu koronera v Libereckém kraji od začátku roku 2017 opět zabezpečuje Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK). Společnost 1. KORONERSKÁ s.r.o., která měla od 1. 1. 2017 službu zajišťovat, totiž odstoupila od smlouvy uzavřené s Libereckým krajem. Tato společnost odstoupila od smlouvy v zákonné lhůtě. „Nastalou situaci jsme urychleně řešili již minulý týden. Zdravotnické záchranné službě LK bylo uloženo zajistit prohlídky zemřelých s účinností od 1. ledna v rozsahu dle podmínek zákona 374/2011 Sb. Pro případné klienty se prakticky nic nemění, jde pouze o pokračování současné praxe,“ říká Přemysl Sobotka, náměstek Libereckého kraje pro zdravotnictví. Obnovená smlouva se ZZS LK, která tuto službu zajišťovala až dosud, bude schválena na nejbližším zasedání Rady LK dne 10. ledna. Důvod, který Společnost 1. KORONESRSKÁ s.r.o. uvedla jako příčinu odstoupení od smlouvy, byl nevyhovující paušál nabídnutý pojišťovnou za koronerské služby. (Zdroj: TZ LK)

30.12.2016
Víkendové pozvánky
Poslední víkend v roce. V sobotu 31. prosince se koná tradiční poslední akce v Turnově. Akorát se Silvestrovský běh už nepoběží sídlištěm, ale poprvé v areálu Maškovy zahrady. Žákovské kategorie startují ve 13.00, start hlavního závodu je ve 13.45 hodin. Na Nový rok můžete od 14.00 hodin zajít na Valdštejn na koncert manželů Lédlových a od 16.30 hodin začíná program Na Lukách. Od 16.30 hodin zahrají Waldovy Matušky, ohňostroj začíná v 17.00 hodin.

29.12.2016
Podpořte turnovské děti v soutěži Domestos pro školy!
Soutěž „Domestos pro školy“, do které se zapojila i Základní škola ve Skálově ulici, pomalu končí a vy máte ještě několik dní na to, abyste podpořili rekonstrukci toalet na této škole. Hlasování končí už 31. prosince!
Posledním soutěžním úkolem, tedy složením básně, splnili žáci školy všech 5 soutěžních aktivit a nyní už je to jenom na všech těch, kteří pomohou a dají 5 hlasů (za každou aktivitu jeden). Stručný návod naleznete také na stránkách školy www.zsskalova.cz či na facebookovém profilu školy. Přihlaste se na stránku www.domestosproskoly.cz. -jp-
A jako důkaz toho, že jsme aktivity plnili poctivě a zodpovědně, vám posíláme básničku z pera žáků 9. A:
Na záchodě číhá špína, bakterie není líná.
Na záchodky útočí, kdopak s nimi zatočí?
Úklidu se nedaří, nic nám tady nezáří.
Kdo jen, kdo jen pomůže? Bakterie přemůže?
Zná jej každý, není bos, jmenuje se Domestos.
Je to velký hrdina, takový se nevídá.
Čistotu nám udrží, bakterie zadrží.
Je to silák nad siláky, proto kupte si ho taky.

25.12.2016
Výsledky vánoční tipovací soutěže
Tak letos si v Turnově s námi opět příroda zahrála a už se zdálo, že na Štědrý den sněžit nebude, jenže nakonec se mohou radovat ti, kteří v tradiční soutěži tipovali sníh, protože kolem poledne nám okluzní fronta od západu přinesla nad město sněhové vločky. Pravda je, že se příliš neudržely a za frontou se začalo oteplovat, ale i tak jsme si alespoň na krátký čas mohli prožít atmosféru štědrého den podle většiny našich přání.
Do soutěže (ZDE) se letos přihlásilo 207 hlasujících nejen z Turnova, ale z celé republiky a i ze zahraničí. Nejvzdálenější tip letos přišel až z Japonska. Sníh tipovalo 119 lidí a z nich vzešly následující šťastlivci:
* Hlavní výhru - prodloužený víkend v německém lázeňském komplexu Bad Elster získává Milena Krátká z Jilemnice.
* Druhou výhru - DVD Vlastíka Brůčka „Motýlí duha" získává Ivana Laššová z Příšovic.
* Třetí výhru – DVD „Motýlí Duha" obdrží Jana Camastral z Plzně.
Všem výhercům blahopřejeme a těm, kteří nevyhráli, radíme, zkuste to opět příště!
Pohodové vykročení do roku 2017 vám všem přeje Vlastík Brůček Plamínek, Brucek.Vlastimil@seznam.cz

25.12.2016
Výjezdy hasičů na Štědrý den
Celkem v patnácti případech museli hasiči v Libereckém kraji opustit na Štědrý den své základny. Většinou šlo o technické zásahy spojené s výjezdy k popadaným stromům nebo hasiči zasahovali u dopravních nehod. K první nehodě přímo v Liberci vyjížděli ráno po půl sedmé liberečtí profesionální hasiči. Při nehodě došlo ke střetu osobního automobilu, autobusu a malého traktoru s posypovým materiálem. Jilemničtí profesionální hasiči společně s jilemnickou dobrovolnou jednotkou pomáhali odpoledne v Peřimově na Semilsku, kde osobní automobil vyjel ze silnice a převrátil se na střechu. Řidička neutrpěla žádné zranění. Svůj vyprošťovací automobil museli hasiči použít na Semilsku, a to v Roprachticích. Zde skončil osobní automobil zhruba asi čtyři metry pod strání. Nehoda se taktéž obešla bez zranění. K popadaným stromům a větvím vyjížděli hasiči například do části obce Albrechtice u Frýdlantu nebo části obce Tuhaň na Semilsku. Několikrát byli hasiči povoláni k otevření bytu se zraněným člověkem.
Na Turnovsku hasiči a záchranáři vyjížděli k dopravní nehodě v pátek 23. prosince navečer. K nehodě došlo mezi Pohoří a Olešnicí, kde na ledě havarovala dodávka rozvážející pizzu. (TvA s přispěním TZ HZS LK)

21.12.2016
Bezpečnostní opatření v kraji
Tragická událost v Berlíně přinesla i zvýšená bezpečnostní opatření v Libereckém kraji. Na tragickou událost, která se stala v pondělí ve večerních hodinách v Berlíně, reaguje i Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, a to na základě rozhodnutí ministra vnitra a nejvyššího vedení PČR.
Rovněž i policie v Libereckém kraji přijala zvýšená bezpečnostní opatření. V rámci nich jsou v ulicích měst kraje na dvě desítky policejních hlídek. Policisté vyzbrojeni dlouhými zbraněmi monitorují situaci zejména v místech s větší koncentrací osob, tedy náměstí, autobusová či vlaková nádraží, obchodní a nákupní centra, apod. V rámci preventivních opatření spolupracují i se strážníky městské policie, kdy společně monitorují předem vytipované lokality a riziková a exponovaná místa.
Policisté z odboru cizinecké policie monitorují pohyb osob a vozidel na bývalých hraničních přechodech. Namátkovou kontrolou prochází jak vlaky mířící ze Žitavy do Hrádku nad Nisou, tak i vozidla osobní přepravy a pěší.
Vedle těchto zvýšených bezpečnostních preventivních opatření se policisté rovněž zaměřují na kriminalitu spojenou s adventním obdobím, tedy zejména na pouliční kriminalitu a delikty majetkového charakteru.
„Vítám tato bezpečnostní opatření, zvýšený dohled policejních hlídek v ulicích a v místech, kde se zdržuje více lidí, považuji to v této době za potřebné. S krajským ředitelem policie plukovníkem Husákem jsme samozřejmě v pravidelném kontaktu," říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
„Chtěl bych ubezpečit obyvatele kraje, že naší prioritou je zajištění bezpečnosti, nicméně v tuto chvíli bych rád sdělil, že veškerá opatření jsou preventivního charakteru a podle zatím všech dostupných informací, které máme k dispozici, nehrozí naší republice bezprostřední ohrožení," sdělil ředitel krajské policie v Liberci plukovník Vladislav Husák. A samozřejmě jsme připraveni reagovat na jakoukoliv změnu situace," uzavřel Husák.
(TZ PČR)

20.12.2016
V Libereckém kraji je stejný počet obětí nehod jako loni
V Libereckém kraji zemřelo na silnicích za prvních jedenáct měsíců letošního roku 19 osob, stejně jako v roce 2015. Výrazně poklesl počet těžce zraněných. Nejčastěji se umíralo na Liberecku – zde při nehodách přišlo o život celkem osm lidí. Dalších pět obětí si připsaly nehody na Semilsku (ke smrtelné události došlo na podzim mj. na průtahu Turnovem), čtyři na Českolipsku a dvě na Jablonecku. (Zdroj: TZ LK)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS