Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

30.05.2014
Víkendové pozvánky
To hlavní se nadcházejícím víkendu odehraje v centru města – je zde jubilejní XX. ročník Staročeských trhů (doprovodný program ZDE).

Pátek 30. května
* THE BLADDERSTONES. KC Střelnice – restaurace, začátek ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.
 
Sobota 31. května
* Synagoga Turnov: KONCERT KAPELY SCHIMMERLE. Klezmer - hudba východoevropských Židů. Začátek v 18.00 hodin.
* DRAHÝ KÁMEN - TURNOV 2014. Tradiční prodejní výstava drahých kamenů, minerálů, šperků a fosílií. Každoroční setkání sběratelů, brusičů a prodejců drahých kamenů. Akce probíhá v prostorách ZŠ ve Skálově ulici od 9.00 do 15.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
 
Sobota 31. května a neděle 1. června
* STAROČESKÉ ŘEMESLNICKÉ TRHY TURNOV 2014 – XX. ročník. Tradiční setkání řemeslníků z celé republiky doplněné kulturním programem. Více v samostatném článku.
* HRAD ROTŠTEJN: PLYŠOVÉ ŠTĚSTÍČKO. Výstava plyšových medvědů a medvídků ze soukromé sbírky Barunky Jaburkové. Na první výstavě bylo 48 medvídků, v loňském roce se jich představilo 64 a do ukončení výstavy se sbírka rozrostla na 90 plyšových brumlíků.  V letošním roce na vás čeká více jak 150 medvědů a medvídků, nejstarší je z roku 1941. Každý medvídek má své jméno a svůj příběh. Chybět nebude ani medvěd Hugo a štáb projektu  Hugo  na cestách. Pro sběratele je připraveno sběratelské razítko. Pro děti  jsou připraveny malé medvědí omalovánky. Hrad Rotštejn, otevřeno po oba dny od 10.00 do 16.00 hodin. V případě deštivého počasí se výstava koná v obecním úřadě v Klokočí pod hradem.
 
Sobota 31. května
* NARUBY BAND, koncert oblíbené kapely, Rovensko p. Tr. - fotbalové hřiště, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

30.05.2014
ZŠ Skálova získala padesát tisíc na nákup sportovního vybavení
Základní škola ZŠ Skálova získala první místo v soutěži Sport Školám, kterou pořádala společnost Procter & Gamble společně se sítí prodejen Penny Market. „Zákazníci řetězce Penny Market od 10. ledna do 6. března hlasovali na stránkách www.sportskolam.cz či prostřednictvím sms o tom, která škola má částku získat,“ vysvětlil pravidla soutěže ředitel školy Michal Loukota. Po skončení soutěže bylo škole posláno na účet 50 000 Kč na nákup sportovních potřeb. „Samozřejmě jsme rádi, že vyhrála právě naše škola. Vzhledem k tomu, že máme zaměření na sport, tak se nám dar velmi hodí. Když jsem školu na podzim registroval do soutěže Podpořte budoucí šampiony, nenapadlo mě, že bychom mohli vyhrát. Rád bych tímto poděkoval všem lidem, kteří hlasovali právě pro naši školu, velmi si toho vážíme."
Soutěžní akce „Sport školám" se zúčastnilo 549 škol celé České republiky. V každém kraji obdržela tuto částku jedna základní škola.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

27.05.2014
Pozvánka na zastupitelstvo
Veřejné zasedání turnovského ZASTUPITELSTVA města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 29. května od 17.00 hodin. Na programu mj. bude schválení prodeje domů čp. 67 a 68 ve Skálově ulici, z finanční oblasti je to rozpočtové opatření č.1, půjčka a příspěvek spolku Slunce všem, zastupitelé budou vyhodnocovat zkušební provoz městského rozhlasu, resp. varovného informačního systému, petici občanů o dohledu městských strážníků u přechodů pro chodce, proběhne vyhodnocení pytlového sběru po prvních měsících fungování nového systému, bude se projednávat zřizovatelská kompetence k ZŠ v Sobotecké ulici, jednat se bude o převzetí filmového archivu Milana Brunclíka a o Domu přírody v Dolánkách. Na webových stránkách města bude jednání přenášeno on-line. Podklady podrobně ZDE.

25.05.2014
Na memoriál zavítá i olympijská vítězka Eva Samková
15. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka, který se bude konat v úterý 27. května na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově zavítá mnoho sportovních osobností. V hlavní memoriálové disciplíně - hodu diskem - se představí: Gerd Kanter, Piotr Malachowski, Virgilius Alekna, Martin Wierig, Robert Urbanek, Christoph Harting a David Wrobel. V kouli mužů nastoupí nejlepší koulař současnosti David Storl. Soupeři mu budou čeští vynikající vrhači Ladislav Prášil, Martin Stašek, Tomáš Staněk a Petr Stehlík. Uskuteční se také závod českých reprezentantů v běhu na lyžích na kolečkových lyžích. Na atletickém oválu se utkají Martin Koukal, Aleš Razým a Jiří Magál. Na autogramiádu také zavítá olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková! Nejaktuálnější informace průběžně najdete na http://memorial-ludvika-danka.acturnov.com

25.05.2014
Střelci předvedli své umění
V pátek 16. května se uskutečnil 2. ročník střelecké soutěže v disciplíně „Lovecké kolo" o pohár ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Lovecké kolo je disciplína, kde počet a postup střelců je identický se skeetem. Akci organizoval Sportovní klub policie Semily ve spolupráci s MS Vesecko Malý Rohozec a dalšími partnery. Střeleckých závodů se zúčastnilo 42 střelců, kteří přijeli z různých míst České republiky a zahraničí. Vítězem v kategorii bezpečnostních složek se stal Jindřich Paroubek, který získal celkem 55 bodů, první místo v kategorii civilních složek obsadil Marek Greš, který nastřílel celkem 52 bodů. Vítězové získali pohár ředitele, věcné ceny, pamětní listy a diplomy. (Zdroj: Petr Kmínek, tiskový mluvčí, územní odbor PČR Semily)

23.05.2014
Kvůli podvečerní bouřce jsou hasiči na nohou
Úderem dnešní 18. hodiny odstartovaly hasičům v Libereckém kraji výjezdy kvůli bouřce. Ta prošla přes celé území a zasáhla hlavně Českolipsko a Semilsko. Zpočátku měli nejvíce práce hasiči v Doksech, kde zasahovali sedmkrát. S velkým nánosem hlíny si museli poradit také hasiči na Semilsku. Zde se za Novou Vsí nad Popelkou vyplavilo na komunikaci až 20 cm bahna z pole. V části obce Valdice (nedaleko Košťálova) hasiči odstraňovali spadlý strom, který zatarasil komunikaci. Spoustu práce měli hasiči poblíž Kundratického potoka, který se rozvodnil a došlo kvůli tomu k zaplavení areálu košťálovské firmy. Jelikož stále prší a hladina potoka kolísá, připravili hasiči protipovodňová opatření. V souvislosti s bouřkou zasahovalo několik jednotek hasičů v části obce Bohdalovice (u Velkých Hamrů). Zde došlo po úderu blesku k požáru části střechy rodinného domu. Mezi 18. a 21. hodinou zaměstnalo hasiče v Libereckém kraji 20 událostí, na Turnovsku nedošlo k žádnému vážnému výjezdu. (Zdroj: TZ HZS LK)

23.05.2014
Jarmark u Ábelova mlýna
V sobotu 24. května od 10.00 do 17.00 se na louce před hostincem (Ábelův mlýn v Dolánkách) uskuteční první ročník JARMARKU. Přijďte se podívat, co vytvořily šikovné ruce zdejších řemeslníků.
Program:
10:00 Neformální zahájení
15:00 Vystoupení Čmukařů
16:00 Výtvarná dílna s loutkami
Vína najdete na Facebooku: https://www.facebook.com/events/231376880398626/

23.05.2014
Víkendové pozvánky
Dnes na mnoha místech republiky proběhne Noc kostelů. V sobotu se uskuteční oslavy 130. výročí SUPŠ, Den koní v Borčicích, po oba víkendové dny je připraven zajímavý program na zámku Sychrov…
 
Pátek 23. května
* NOC KOSTELŮ V KOSTELE SVATÉHO VAVŘINCE. Letos oslavují v Tatobitech 300 let od započetí stavby svatostánku sv. Vavřince, který je patronem knihovníků, archivářů, cukrářů a pekařů. Program: O historii tatobitského kostela promluví Pravoslav Valný. Hudební vstupy: Jaroslava Petrásková - housle, Karolina Kočová - viola, Jiří Jedlička – kontrabas, zpěv Veronika Vildmanová. Textové citace Petr Pešek. Kostel sv. Vavřince, začátek v 19.00 hodin.
* Z MUZIKÁLU DO MUZIKÁLU. Parta mladých zpěváků pod vedením Pavla Hrdiny a Jany Mikulové vymyslela, nastudovala a připravila vybrané částí čtyř muzikálů – Miss Saigon, Evita, Jesus Christ Superstar a Pomáda. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 100 Kč.
 
Sobota 24. května
* DEN KONÍ 2014 V ČESKÉM RÁJI na farmě Dvůr Borčice ve Všeni u Turnova od 13.00 hodin. Tradiční setkání přátel a milovníků koní. Ukázky chovu i jezdecké dovednosti členů jezdeckého klubu. Soutěž o ceny, svezení dětí na koních, občerstvení.
* OSLAVY 130 LET od založení Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Turnově. V programu vystoupí Musica Fortuna, uskuteční se křest nově vydané knihy o historii a současnosti školy. V 19.00 hodin proběhne módní přehlídka nejnovějších modelů z VOŠ oděvního návrhářství a SPŠ oděvní v Praze, doplněná novou kolekcí šperků z turnovské „šperkárny“. K poslechu i tanci hrají „Veselí pozůstalí.
KC Střelnice, začátek v 16.00 hodin.

Sobota 24. a neděle 25. května
* ZÁMEK SYCHROV: Pohádkový park – 9.00 – 16.00 hodin. Zámecký park se otevře dětským hrám a zábavě. Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou děti plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek. Součástí akce je i oblíbená „Čokoládová bitva".  Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 40 Kč.
Neděle 25. května
* DECHOVÁ HUDBA ČESKÝ RÁJ VŠEŇ. K tanci i poslechu hraje dechovka ze Všeně, vedená kapelníkem Jaroslavem Raulinem. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč.
 
Servis podrobně ZDE.

23.05.2014
„Stáří- čas zralosti, moudrosti a vzpomínek“
Pod tímto názvem se skrývá výtvarná soutěž Libereckého kraje, které se zúčastnilo spousta škol. Jednou z nich byla i ta naše. Soutěž pro nás skončila velkým úspěchem. Získaly jsme sedm čestných uznání: Š. Kačírková 6. A, P. Ponocná 6. B, Z. Šťastná 6. B, T. Duchoňová 7. B, K. Hradecká 8. A, T. Poláchová 7. B, A. Pleštilová 6. B. Dvě 3. místa obsadily N. Slezáková 6. B a K. Phamová 7. B. Cenu nejvyšší - 1. místo získala E. Bretšnajdrová z 8. A.
Jako odměnu jsme dostaly vstupenky do IQLandie. Moc se nám tam líbilo, získaly jsme spoustu znalostí a prožily hodně zábavy. Poté jsme vyrazily do nákupní galerie Plaza na slavnostní předávání čestných uznání a diplomů.
Naše i ostatní vybrané obrázky jsou vystaveny v centru Plaza, srdečně vás na výstavu zveme.
Děkujeme paní učitelce K. Málkové a I. Kleinové za hezký den, který jsme si v Liberci opravdu užily.
T. Poláchová, T. Duchoňová, K. Phamová, ZŠ 28. října,Turnov

21.05.2014
Hledáme svědky dopravní nehody
V neděli 11. května v 08.00 hodin došlo v Turnově v Palackého ulici k dopravní nehodě. Nezjištěné vozidlo, pravděpodobně Ford Mondeo první generace tmavé barvy, jelo ve směru od kruhového objezdu „U Bati“. Při průjezdu křižovatkou s ulicemi Koňský trh a Krajířovou se mu odpojil přívěsný jednoosý vozík, který vyjel do protisměrné části vozovky. Tam levým bokem narazil do levé strany zaparkovaného vozidla Ford Fokus červené barvy. Řidič z místa události po zapojení přívěsného vozíku ujel okolo čerpací stanice Robin Oil směrem ke křižovatce „U Kudrnáčových hodin". Dopravní policisté ze Semil žádají případné svědky této dopravní nehody, nebo svědky, aby volali na telefonní číslo 725 073 411, nebo na telefon se záznamníkem 974 475 251. Informace, které by mohly vést k objasnění této události mohou nahlásit i na bezplatnou linku 158.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS