Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

25.04.2014
Víkendové pozvánky
Festival Kytara v Českém ráji s hvězdou instrumentalistkou Martou Töpferovou, sobotní Traktoriáda na Vyskři a současně také zahájení turistické sezony v Českém ráji s první letošní jízdou parního vlaku (jízdní řád najdete ZDE) – to jsou hlavní pozvánky nadcházejícího víkendu.
 
Pátek 25. a sobota 26. dubna
* KYTARA V ČESKÉM RÁJI 2014, 9. ročník. Pořadatelem je ZUŠ Turnov. Festival začne na Střelnici již v pátek 25. dubna od 19.00 hodin koncertem zpěvačky a instrumentalistky, která nám spolu s basistou Tomášem Liškou představí svůj koncertní program Milokraj. Ten hudebně čerpá z českých, moravských a dalších slovanských tradic. V pořadu se dále představí známý jazzový kytarista David Dorůžka, slovenský houslista Stano Palúch a moldavský cimbalista Marcel Comendant. V sobotu 26. dubna bude festival pokračovat v ZUŠ Turnov, kde od 10.00 hodin Marta Töpferová povede workshop věnovaný kytarové technice v latinskoamerické hudbě. Závěr festivalu bude patřit kytarovému duu Anna Hronová - Lauterbachová a Jan Hron. Podvečerní koncert věnovaný klasické kytaře začne v sobotu 26. dubna v 18.00 hodin v galerii Muzea Českého ráje.
 
Sobota 26. dubna
* FUCHS OIL Traktoriáda Vyskeř 2014, 8. ročník. Pořádá Automotoklub Vyskeř na nouzové ploše polního letiště. Soutěž je vypsána pro dvě kategorie malotraktorů s pohonem jedné a obou náprav a dvě kategorie velkých traktorů - továrních (veteráni) do roku výroby 1970  a od roku 1971 po současnost. Přejímky strojů začínají  v 7.00 hodin, start jízdy souměrnosti je v 11.00 hodin. Pro děti je připravena soutěž „Namaluj traktor“ a naučný stánek „Zemědělství žije“. Děti do 9 let se mohou zúčastnit závodu šlapacích traktůrků. Ke zhlédnutí bude i prezentace současné zemědělské a zahradní techniky. Od 10.00 hodin budou probíhat fotolety s NISA AIR v třímístném vrtulníku. Pořadatelem bude i v letošním roce vyhlášena divácká fotosoutěž, více informací nejen o ní najdete na www.amkvysker.ic.cz.
* ČESKÝ RÁJ DĚTEM. V pořadí 11. ročník zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Putování po nově otevřené Greenway Jizera. Na cestě vás budou provázet postavičky z českorajských pověstí.
Start: Turnov, autobusové nádraží Na Lukách – 9.00 až 10.45 hodin
Cíl: Areál Žluté plovárny v Malé Skále. Zde ve 14.30 hodin příchod krále Granáta s královnou a družinou a v 15.00 hodin losování o zajímavé ceny.
Hlavní cena: Tablet od společnosti Partners a letní tábor od ARA – AGENTURY, s. r. o.
Pro účastníky akce jsou připraveny pohádkové autobusy a parní vláček.
Akci pořádá Město Turnov ve spolupráci se Sdružením Český ráj www.cesky-raj.info, www.ceskyrajdetem.cz.
 
Neděle 27. dubna
* VARHANNÍ KONCERT NA HRADĚ VALDŠTEJNĚ. Účinkuje Zdeňka Nečesaná, varhanice ze Sobotky. Začátek ve 14.00 hodin.
* SETKÁNÍ S DECHOVKOU. K tanci i poslechu hraje Krkonošská dechovka z Jablonce nad Jizerou. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE.

24.04.2014
Po lávce to nepůjde
Odbor správy majetku MěÚ Turnov upozorňuje, že chůze po lávce přes železniční trať směrem z Dolánek k Rohozci  nebude v úterý 29. dubna možná. Důvodem uzavření lávky bude její oprava. V případě nepříznivého počasí bude lávka mimo provoz ještě ve středu 30. dubna.

23.04.2014
Úspěch dětí ve výtvarné soutěži
Naše škola se na podzim zúčastnila výtvarné soutěže zaměřené na třídění odpadů „Obrázky pro Tondu“. Soutěž má název podle ekologické celorepublikové akce MŽP „Tonda Obal na cestách“, kde se děti učí v zajímavých seminářích třídit domovní odpad. A tak jsme do Prahy poslali několik obrázků na dané téma. Jaké bylo naše překvapení, když byly zveřejněny výsledky a našich devět obrázků se vešlo do finále! Anežka Nejedlová ze 7. B dokonce získala hlavní výhru a celá její třída dostane zaplacený celodenní výlet! A to se přitom v soutěži hodnotilo přes 5,5 tisíce prací ze 180 škol, v čele poroty byla výtvarnice Iva Hüttnerová a musela proběhnout čtyři kola rozhodování. Škola z Turnova byla ze všech zúčastněných škol nejúspěšnější.
A nakonec dobrá zpráva pro všechny. Finálové obrázky můžete vidět i v Turnově. Od 25. dubna do 7. května budou vystaveny na Střelnici, ve 2. patře, jako putovní výstava.
Děkuji všem dětem (i učitelkám výtvarné výchovy) za výbornou reprezentaci školy i města.
Jaromír Frič, ředitel ZŠ v ulici 28. října v Turnově, reditel@2zs-turnov.cz

23.04.2014
Hasiči v akci
Včerejší podvečerní bouřka s nárazovým větrem a vydatnými srážkami zasáhla především centrum Liberce. Zatímco v jiných částech kraje byl relativní klid (bouřka s vydatným deštěm a kroupami byla i například na Turnovsku – pozn. red.), v Liberci bylo během půl hodiny třeba osm jednotek hasičů. První z událostí byla ohlášená v 18.22 hodin, kdy na křižovatce ulic Košická a Dr. Milady Horákové uvízla ve vodě auta. Poté už se rozjela série dalších ohlášení a hasiči byli doslova v jednom kole. Čerpat vodu ze zatopených garáží museli v ulici 1. máje, několik sklepů rodinných domů bylo zatopeno na ulici Dr. Milady Horákové. Tři jednotky hasičů zasahovaly na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde vnikla voda do skladů České pošty. K poslednímu čerpání vyráželi hasiči v půl jedenácté večer do ulice Vojanova, kde se na silnici vytvořila laguna. Kvůli bouřce byli potřební i hasiči na Jablonecku, kdy v 19.33 hodin vyjeli k Rychnovu u Jablonce nad Nisou uhasit požár vzrostlého stromu po úderu bleskem. (Zdroj: TZ HZS LK)

22.04.2014
Povodní poškozená opěrná zeď v Bělé u Turnova se dočká opravy
V sídle Krajské správy silnic Libereckého kraje v Jablonci n. N. se na počátku dubna se uskutečnila úvodní schůzka za účasti technického dozoru investora a stavební firmy kvůli zahájení opravy povodní poškozené opěrné zdi na silnici II/283 v obci Bělá u Turnova. „Jedná se o další akci z přibližně dalších šedesáti staveb, které jsou pro letošní rok naplánovány k realizaci z dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Ta je určena na odstranění škod po povodni 2013,“ připomněl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.
Oprava havárie opěrné zdi bude prováděna za omezeného provozu se zachováním pravého jízdního pruhu, ve kterém bude omezena rychlost na 30 km/h. Zeď bude opravena formou výstavby betonové tížné zdi s kamenným obkladem, s železobetonovou přelivnou římsou a svodidlovým zábradlím se svislou výplní. V rámci opravy dojde k provedení konstrukce vozovky v levém jízdním pruhu v délce 24.0 m. „Stavba bude zahájena na konci dubna, v případě, že se neobjeví neočekávané skutečnosti bude dokončena nejpozději do 80 dní,“ přislíbil Robert John, vedoucí střediska Liberec z firmy Vodohospodářské stavby spol. s.r.o. Předpokládané stavební náklady na základě kontrolního rozpočtu činily 1 506 896 Kč s DPH. Na základě výběrového řízení se podařilo cenu snížit na 1 185 796 Kč s DPH. Vítěznou stavební firmou se stala firma Vodohospodářské stavby spol. s.r.o. (Zdroj: TZ LK)

22.04.2014
Pozvánka na zastupitelstvo
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města Turnova se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 24. dubna od 17.00 hodin. Na programu bude mj. prodej domů čp. 67 a 68 ve Skálově ulici, prodej objektů Šetřilovska, náves v Mašově, připomenutí Dne vítězství, optimalizace domovů mládeže, záměr modernizace zdravotní péče v Krajské nemocnici Liberec, vize nové knihovna A. Marka ad. Podklady podrobně ZDE.

18.04.2014
Velikonoční víkend
Velikonoční bohoslužby, Velikonoce na Rotštejně, na Dlaskově statku, Metelkovy a Rývovy sady plné pohádek… To je jen stručný výčet akcí nadcházejícího prodlouženého víkendu:
 
Čtvrtek 17. až neděle 20. dubna
* VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBY, Římskokatolická farnost - děkanství Turnov:
- 17. dubna - Zelený čtvrtek v 18.00 hodin v kostele Narození Panny Marie, večerní mše na památku Večeře Páně.
- 18. dubna - Velký pátek v 18.00 hodin v kostele Narození Panny Marie, velkopáteční obřady.
- 19. dubna - Bílá sobota v 19.00 hodin v kostel Narození Panny Marie, velikonoční vigilie.
- 20. dubna - Slavnost zmrtvýchvstání Páně v 10.00 hodin v kostele Narození Panny Marie a v 18.00 hodin v děkanském kostele sv. Mikuláše, slavnostní mše.

Čtvrtek 17. až neděle 20. dubna
* HRAD ROTŠTEJN. Veselé hradní velikonoce 2014 - malá velikonoční výstava, výtvarné dílny a hudební překvapení.
V sobotu 19. a v neděli 20. dubna na vás na nádvoří čeká veselá šermířská pohádka se zpěvy, kterou napsala kastelánka H. T. Hlubučková. Pohádka se jmenuje JAK LOUPEŽNÍK Z PODROTŠTEJNA ZKOUŠEL SEKAT DOBROTU A CO Z TOHO VZEŠLO. Začátky představení po oba dny v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.
Hrad je v tyto dny otevřen v době od 10.30 do 16.00 hodin. Akce se konají pouze v případě příznivého počasí. Na Velikonoční pondělí je ZAVŘENO!

Pátek 18. dubna
* TRABAND. Koncert kapely, která mj. získala ocenění České akademie populární hudby Anděl 2004 v žánru world music. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 180 Kč.
* Kabaret Divizna uvádí: MACKIE MESSER BAND. Začátek ve 20.06 hodin.
 
Sobota 19. dubna
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Součástí již tradičního programu bude i otevření nové stálé expozice prezentace řemeslné tvorby, která pro tradiční rukodělnou výrobu využívá dřeva a proutí. Návštěvníkům se tak vedle prodejců s tradičním velikonočním zbožím představí tesaři při otesávání klád, košíkář, řezbáři, výrobci hraček, kteří budou v areálu statku demonstrovat možnosti zpracování dřeva a proutí, včetně výzdobných technik dnes již málem zapomenutých. Vše bude doplněno kulturním programem.
10.00 – 11.00 Říkadla a písničky s Evou Kordovou
11.00 – 11.30 Čmukaři – pohádka pro děti
11.30 – 12.00 Říkadla a písničky s Evou Kordovou
12.00 – 12.30 Šafrán folklorní soubor z Jablonce nad Nisou
12.30 – 13.00 Čmukaři – pohádka pro děti
13.00 – 13.30  Vynášení Smrti do Jizery
14.00 – 14.30  Šafrán folklorní soubor z Jablonce nad Nisou
14.30 – 15.30   Matičky loutkářský soubor – O neposlušných kůzlátkách
15.30 – 17.00  Trdlo, folk-folklorní skupina z Hradce Králové
Nedílnou součástí doprovodného programu jsou rukodělné dílny, kde si návštěvníci vyrobí velikonoční zvykoslovné předměty. Po celý den budou v areálu statku probíhat ukázky natesávání trámů dvěma způsoby: na nízko, na podvalech středověkou bradaticí a na vysoko za pomocí dřevěných koz starou širočinou a hlavatkou.
* PARK PLNÝ POHÁDEK. Rývovy a Metelkovy sady od 12.00 do 15.00 hodin. Kouzelný svět skřítků, první pohádkový les v roce 2014 v Turnově. Putování za skřítky a za pokladem. Na cestě potkáte pohádkové postavičky. Více na www.kouzelny-svet-skritku.cz. Vstupné 40 Kč, rodinné vstupné pro čtyři osoby 120 Kč.
* DÁMSKÝ KREJČÍ. Komedie o třech dějstvích, uvádí Divadelní soubor Sokol Přepeře. Začátek v místní sokolovně v 19.30 hodin. Nejbližší reprízy: Malá Skála, pátek 25. dubna od 19.30 hodin, Přáslavice, neděle 27. dubna od 16.00 hodin.
 
Neděle 20. dubna
* VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBA NA POUŠTI. Přijďte si poslechnout radostnou velikonoční zvěst o naději pro každého člověka! Začátek v 10.00 hodin v malebném barokním kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti, nad Železným Brodem. Setkání již tradičně pořádá Křesťanské společenství Turnov.
 
Kulturní servis ZDE.

17.04.2014
Ulici 28. října ovládnou dlaždiči
Město Turnov sděluje obyvatelům, že o víkendu 19. a 20. dubna se v části ulice 28. října opět objeví dlaždiči.
Dlaždičská firma provede předláždění příčných pruhů na chodnících, kde měly původně být kostky tmavšího odstínu. Práce se týkají úseku od Mariánského náměstí po ulici Kinského. „Nedopatřením se tam objevily dlažební kostky, kterými jsou vydlážděny zbývající části chodníku. Závada se projevila až časem, po několikerém omytí kostek deštěm,“ vysvětluje starosta města Tomáš Hocke a dodává, že veškeré práce budou provedeny v rámci reklamačního řízení a nebudou město stát žádné finanční prostředky. Tmavé pruhy dělící dlážděné chodníky jsou charakteristickým znakem dláždění centra města a z hlediska vnímání architektury je vhodné je dodržet. Pracovníci firmy budou při výměně kostek postupovat úsek po úseku, neměl by být zásadně omezen provoz na chodnících v ulici 28. října. „Věřím, že důvod prací o víkendu obyvatelé pochopí a nebudou narušeny jejich oslavy velikonočních svátků,“ doufá starosta a zároveň děkuje za pochopení. Práce se budou opakovat ještě o víkendu v květnu. Přesný termín ještě nebyl stanoven a bude zveřejněn na internetových stránkách města Turnova. (Zdroj: TZ města Turnov)

17.04.2014
Provoz městského úřadu bude omezen
Městský úřad Turnov sděluje občanům, že jeho činnost bude v dubnu a na začátku května omezena.
V pátek 18. dubna nebude možné z důvodu přerušení dodávky elektrické energie vyřizovat úřední záležitosti v budovách městského úřadu v ulicích Antonína Dvořáka a Skálově. V pátek 25. dubna bude muset být úřadování v budovách ve Skálově ulici čp. 72 a 84 ukončeno již v 11.30 hodin opět z důvodu přerušení dodávky elektrické energie.
V pátek 2. a 9. května nebude městský úřad zcela uzavřen, na pracovní schůzky, odborné konzultace nebo pro informace se však budou moci občané dostavit pouze po předchozí ústní či telefonické domluvě a zjištění, zda je příslušný pracovník přítomen.

17.04.2014
Parkoviště pod Valdštejnem
Na parkovišti pod Valdštejnem se zvýší poplatky za parkování. Za autobus bude nyní nutné zaplatit 120 korun, za osobní automobil 35 korun a za motocykl 12 korun. Lidé přijíždějící pro vodu z pramene zaplatí za krátkodobé parkování nově 6 korun. Zvýšení cen souvisí s povinností nově ustanovené příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch odvádět daň z přidané hodnoty. Rozhodli o tom radní města.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS