Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

08.04.2014
Podpora zájmu o technické předměty
V rámci projektu TechUp byl v Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově založen kroužek pro žáky základních škol nazvaný „Měření a optické klamy v optice“. Nedávno se na jeho práci byla podívat i krajská radní pro školství Alena Losová. Nové školní aktivity mají vzbudit u žáků zájem o technické obory a předměty. Liberecký kraj získal na projekt „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji – TechUp“ finanční dotaci 58 milionů korun, kterou poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. (Zdroj: TZ LK)

07.04.2014
Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu!
Na konci března byly známy výsledky již IV. ročníku ekologické kampaně s názvem shodným s titulkem. Jejím smyslem je odevzdat k recyklaci co největší počet mobilních telefonů. Akce s podtitulem recyklohraní má i svůj charitativní podtext.
Výtvarný kroužek Šikulové ze Svijan se po úspěšné loňské premiéře (3. místo) zapojil letos znovu a hned bral dokonce pomyslné stříbro. Umístění je o to cennější, že do projektu se zapojilo celkem 362 škol a dalších subjektů, které dohromady nasbíraly celkem 16 275 tohoto nepostradatelného symbolu moderní doby!
Hodnocení soutěže je jednoduché, neboť úspěšnost jejich účastníků se měří počtem mobilů v přepočtu na jednoho žáka. V tomto ukazateli vyšla z celého klání nejlépe Základní a mateřská škola Javorník ze Svitavska, která se dostala na téměř 19 kusů na žáka. Svijanští Šikulové se dostali na více než 17, resp. v šesti členech nasbírali 104 přenosných telefonů na jednoho, takže výsledek jejich snažení činí přesně 17,33! Třetí školní komplex z Českých Budějovic odevzdal „necelých“ 13 mobilů. Nejvíce těchto přístrojů v absolutním přepočtu se našlo v ZŠ Troubelice, a to hned 324! „Protože u nás nemáme školu, spolu s naším kroužkem na tom zamakala prakticky celá obec . Činily se nejen děti, které kreslily plakátky, ale vydatně pomáhali i rodiče a celá akce proběhla několikrát také místním zpravodajem či v elektronických médiích,“ přiblížila úspěch svijanská místostarostka Šárka Kalferstová.  Na náš dotaz, kam stříbrní medailisté pojedou na výlet, to prý v dětském hlasování zatím vyhrává jesenické Mirákulum.
Část z odevzdaných mobilů (někde možná i učiteli zabavenými!?) bude repasována a předána charitativním organizacím k dalšímu použití.  Chcete-li promluvit do výsledků dalšího ročníku třeba i vy, máte možnost. Více informací získáte na  www.recyklohraní.cz
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

07.04.2014
Český ráj dětem
11. ročník akce Český ráj dětem, která zahajuje turistickou sezonu v Českém ráji, proběhne v letošním roce na Malé Skále v sobotu 26. dubna. Trasa dopoledního putování povede z Turnova po nové stezce Greenway Jizera. Na trase se účastníci putování setkají s postavičkami z českorajských pověstí, spoustou všetečných otázek, podívají se na divadelní představení na téma jedné z pověstí, kterou secvičili žáci ZŠ v Žižkově ulici. V letošním roce jsou připraveny i otázky pro dospěláky. V areálu Žluté plovárny na Malé Skále bude probíhat bohatý odpolední  kulturní program. Pro účastníky jsou připraveny pohádkové autobusy, pojede i parní vláček, který vypravuje Klub přátel železnic Českého ráje. Akci pořádá Město Turnov – Městské památky a cestovní ruchu ve spolupráci se Sdružením Český ráj. Partnerem akce je agentura CzechTourism.

04.04.2014
Víkendové pozvánky
Dnes Noc s Andersenem, zítra celodenní akce na oslavu 20. výročí Pekárny a cukrárny Mikula na hřišti v sídlišti u nádraží. A k tomu ještě třeba koncert kapely Tata Bojs a hned trojí divadelní představení. Posuďte sami:

Pátek 4. dubna
* NOC S ANDERSENEM 2014.
Již 14. ročník mezinárodní akce na podporu čtenářství a na počest dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Na účastníky čeká tradiční pohádkový průvod městem, sázení stromu Pohádkovníku, program na náměstí Českého ráje a program na jednotlivých spacích místech. Sraz u knihovny A. Marka je v 17.30 hodin, odchod průvodu v 18.00 hodin. Vysazení nového pohádkového stromu, přivítání pohádkového průvodu na náměstí Českého ráje starostou města, pohádkový program s divadlem Komedianti na káře, ohňová show na náměstí Českého ráje, večerní průvod městem s pohádkovými lampičkami na spací místa, kde proběhne další program.
* MANDARINKOVÝ POKOJ. První repríza hry v podání Obnoveného divadelního spolku Jirásek v Olešnici. KD v Kacanovech od 19.30 hodin. Více na http://divadelni-spolek-jirasek.webnode.cz/.
* TATA BOJS – koncert známé české kapely. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 330 Kč.

Sobota 5. dubna
* 20 LET PEKÁRNY A CUKRÁRNY MIKULA
. Oslavy probíhají v Turnově na hřišti ve Studentské ulici vedle pekárny od 10.00 do 16.00 hodin. Vstup volný, návštěvníci se mohou těšit na loutkářský soubor Na Židli, kouzelnickou show Magica Alexe, taneční vystoupení dětí z TaPŠ ILMA Ilony Šulcové a psí dogdancing a agility předvede se svou fenkou Wiki mistryně ČR Tereza Tužilová. Ti, kteří budou chtít trochu potrápit své mozkové závity, jistě ocení interaktivní exponáty ze science centra iQLANDIA. Nebudou chybět soutěže pro malé i velké o zajímavé ceny, ukázka pekařského řemesla, hudba ani občerstvení. Na závěr se všichni účastníci společně s pořadateli pokusí zapsat do Guinnessovy knihy rekordů vytvořením co nejdelšího řetězu z preclíkových céček. (www.pekarnamikula.cz)
* JARNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se koná v prostorách OÚ Karlovice po oba víkendové dny vždy od 10.00 do 16.00 hodin.
* 4. ROČNÍK OTEVÍRÁNÍ A ČIŠTĚNÍ JIZERY. Spřátelené půjčovny lodí a koloběžek pořádají tradiční zahájení vodácké sezony. Program: 13.00 - Sjezd na koloběžkách z Podspálova do Železného Brodu. 14.00 - Slavnostní otevření řeky u železnobrodského jezu s následnou plavbou po Jizeře do Malé Skály, při kterém budou účastníci společně čistit řeku. Loď i koloběžku si na tuto akci můžete zapůjčit zdarma. Kontaktujte vaši oblíbenou půjčovnu pro rezervaci vybavení.
* CYRANO V BUFFALU. Představení ochotnického divadelního souboru Vojan z Českého Dubu v sokolovně v Nechálově. Začátek v 19.00 hodin, vstupné 50 Kč.
Neděle 6. dubna
* Z MUZIKÁLU DO MUZIKÁLU. Jedno z nejúspěšnějších divadelních představení regionálních souborů. Účinkují členové Pěveckého sboru SDS z Lomnice nad Popelkou. Nechte se vtáhnout do muzikálů Miss Saigon, Evita, Jesus Christ Superstar a Pomáda. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek v 19.00 hodin, vstupné 80 Kč.
 
Servis podrobně ZDE.

04.04.2014
Kam za sportem
Sportovním pozvánkám dominují ty fotbalové. V neděli se v Turnově hraje divize, výkony týmu stojí za návštěvu!
Sobota 5. dubna
* VOLEJBAL, krajský přebor: Malá Skála - Český Dub, začátky v místní tělocvičně v 10.00 a ve 13.00 hodin. Poslední zápas sezony.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Mimoň, I. B třída: Rovensko – Hodkovice, Jenišovice – V. Hamry B, Semilsko-OP: M. Skála – Mříčná. Výkop všech utkání v 16.30 hodin.
Neděle 6. dubna
* FOTBAL / DIVIZE sk. C: FK Pěnčín-Turnov – OEZ Letohrad. Výkop v 16.30 hodin.
Sportovní servis podrobně ZDE.

04.04.2014
Platební automat nabízí širší využití
Platební automat, který je umístěn v budově městského úřadu ve Skálově ulici čp. 72, nabízí nyní více možností využití.
Platební automat sloužil doposud návštěvníkům živnostenského úřadu a odboru dopravního k úhradě správních a místních poplatků. „Nyní je v něm možné nově zaplatit také záležitosti spojené s městskou policií,“ informoval vedoucí odboru dopravního Pavel Vaňátko a upřesnil, že se jedná o úhradu pokut udělených strážníky a na místě nezaplacených a zaplacení poplatků za parkovací karty. „K placení uvedeného je však i nadále možné využívat pokladnu finančního odboru v budově turnovské radnice,“ doplnil Vaňátko. Platební automat je v provozu od dubna roku 2013, stál téměř 360 tisíc korun a byl pořízen z prostředků města Turnova. Přístupný je v pracovních dnech po dobu automatického otevření dveří v budově. (Zdroj: TZ města Turnov)

03.04.2014
Turnov má novou příspěvkovou organizaci
Turnovští radní a zastupitelé rozhodli, že k 31. březnu tohoto roku přestaly existovat odbor cestovního ruchu a samostatná organizace hrad Valdštejn a vznikne nová příspěvková organizace s názvem Turnovské památky a cestovní ruch. Důvodem uvedených opatření jsou nejen ekonomické záležitosti, ale také snaha po zefektivnění činností, které byly pro hrad a odbor dosud podobné. „Z provozního hlediska věřím v užší propojení a synergické efekty v podobě propojování průvodcovských služeb, společného marketingu, akcí, organizování svateb a turistického servisu,“ uvedl v návrhu pro organizační úpravy starosta města Tomáš Hocke. Podle nové zřizovací listiny bude od 1. dubna 2014 nová turnovská organizace zajišťovat provoz hradu Valdštejna a parkoviště pod hradem, turnovské synagogy a informačního centra. Do náplně její činnosti bude také patřit pronájem občerstvení u Valdštejna, pořádání výstav, přednášek a kulturně-společenských akcí, vydávání propagačních materiálů, nákup a prodej upomínkových předmětů a dalšího zboží, realizace nejrůznějších projektů. Turnovské památky a cestovní ruch budou také prezentovat Turnov a region Českého ráje na veletrzích cestovního ruchu. Ředitelkou bude stávající vedoucí odboru cestovního ruchu Eliška Gruberová a nová příspěvková organizace bude sídlit v infocentru na náměstí. (Zdroj: TZ města Turnov)

01.04.2014
Pozvánka na besedu
Čtvrtek 3. dubna: Beseda s laureátem Pekařovy ceny za rok 2013 PhDr. VOJTĚCHEM KYNCLEM, Ph.D., vědeckým pracovníkem Akademie věd České republiky a historikem Památníku Lidice. Cenu mu udělila Pekařova společnost Českého ráje za titul Bez výčitek... (Genocida Čechů po atentátu na Reinharda Heydricha). Své vystoupení v Turnově zaměří na téma „válečných zločinů a jejich pachatelů“. Galerie Muzea Českého ráje, začátek v 16.00 hodin.

01.04.2014
Upozornění k pytlovému sběru tříděných odpadů - svozové trasy
Odbor životního prostředí upozorňuje, že pytlový svoz tříděného odpadu bude od dubnového svozu probíhat v obtížně dostupných lokalitách nebo v lokalitách odloučených od hlavních svozových tras pouze z určených míst, nikoliv přímo od každého domu. Jedná se o několik lokalit v Mašově, na Kadeřavci, v Konělupech, na Vrchhůře, v Durychově, u Bělé, v Benátkách, v Bukovině u Dolánek, na Kobylce a v Mokřině. Vyznačení míst, odkud bude svoz probíhat, naleznete v mapách na internetových stránkách města.
V případě nejasností kontaktujte odbor životního prostředí, tel. 481 366 160 - Ing. Sedláková, p. Košková nebo Technické služby Turnov, tel. 481 321 030 - p. Ciler.

01.04.2014
Pekárna a cukrárna Mikula oslaví 20. výročí pokusem o zápis do Guinnessovy knihy rekordů!
Přijďte všichni v sobotu 5. dubna od 10 do 16 hodin na velkou oslavu 20. výročí Pekárny a cukrárny Mikula. Akce se uskuteční v Turnově na hřišti ve Studentské ulici vedle pekárny. Vstup bude zcela zdarma a návštěvníci se mohou těšit na loutkářský soubor Na Židli, kouzelnickou show Magica Alexe, taneční vystoupení dětí z TaPŠ ILMA Ilony Šulcové a psí dogdancing a agility předvede se svou fenkou Wiki mistryně ČR Tereza Tužilová. Ti, kteří budou chtít trochu potrápit své mozkové závity, jistě ocení interaktivní exponáty ze science centra iQLANDIA. Nebudou chybět soutěže pro malé i velké o zajímavé ceny, ukázka pekařského řemesla, hudba ani občerstvení. A to ještě nekončíme! Na závěr se všichni účastníci společně s pořadateli pokusí zapsat do Guinnessovy knihy rekordů vytvořením co nejdelšího řetězu z preclíkových céček. (www.pekarnamikula.cz )

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS