Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

01.04.2014
Úřadu práce v Turnově je přestěhován
Pracoviště nyní funguje v budově spořitelny na náměstí Českého ráje. V souvislosti se přestěhováním agend hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením z adresy Skálova ul., čp. 84 (budova městského úřadu) mají pracovnice na těchto agendách nová telefonní čísla: 950 160 272 až 279.

29.03.2014
Turnovští volejbalisté se stali účastníky 1. ligy
Pro příští sezónu 2014/2015 se turnovští muži stali účastníky 1. ligy ve volejbale. Jelikož se do baráže přihlásila pouze družstva Loko Česká Lípa a TJ Zikuda Turnov a naopak tuto možnost nevyužila družstva Sokola Bučovice a Sokola Hrotovice, kvalifikace byla zrušena s tím, že postupují výše zmíněná dvě družstva. Gratulace všem, kteří se na tomto historickém úspěchu turnovského volejbalu podíleli! (Zdroj: Jan Šimůnek, Facebook volejbal Turnov)

28.03.2014
Kam za sportem
Máme tu pozvánky na futsal a fotbal:
Pátek 28. března
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach -  CF Litoměřice, hala TJ, začátek ve 20.00 hodin.
Sobota 29. března
* FOTBAL / KP: Mírová – Skalice, Liberecko-JIH: Sokol Pěnčín – Chrastava B. Výkop v 15.00 hodin.
Neděle 30. března
* FOTBAL / KP: Pěnčín-Turnov B – Višňová, I. B třída: Rovensko – Železný Brod B. Výkop v 17.00 hodin.

28.03.2014
Víkendové pozvánky
Kultovní televizní pořad v čele s Petrem Vydrou z Turnova se představí v Kacanovech, po oba víkendové dny na Střelnici proběhne jazzový festival s legendou Peterem Lipou, v neděli je tu dechovka…
 
Pátek 28. března
* NA STOJÁKA V KACANOVECH. Kultovní pořad zavítá do KD Kacanovy! Sestava: Lukáš Pavlásek, Petr Vydra a Daniel Čech. KD Kacanovy od 20.00 hodin, vstupné 200 Kč, v předprodeji 170 Kč (trafika U Vildy ve Skálově ulici a v Hotelu Králíček. Pořádá o. s. Radosti.
 
Pátek 28. a sobota 29. března
* NEFORMJAZZFEST. V pátek hrají: Big Band ZUŠ Turnov a Jana Koubková Quartet. Sobota patří vystoupení Lédl Jazz Q s Jiřím Hlavou a Peter Lipa Bandu. KC Střelnice, začátek po oba dny v 19.00 hodin. Vstupné na jeden den v předprodeji 150 Kč, na oba dny v předprodeji 250 Kč, na místě za každý den 190 Kč.
 
Sobota 29. března
* BURZA SBĚRATELŮ poštovních známek, pohlednic, mincí, bankovek ad. probíhá v prostorách KC Střelnice v době od 9.00 do 11.00 hodin.
* JAGA BABA A TŘI LOUPEŽNÍCI. Dětský muzikál Dany Bartůňkové, výpravná činoherní pohádka nejen pro odvážné děti. Hraje Divadlo D5. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.
* TANEČNÍ DOPOLEDNE V RYTMU IRSKA. Zúčastnit se může každý, kdo má chuť tancovat - od naprostých začátečníků až po zkušené tanečníky. Sál v prvním patře Žluté ponorky od 9.00 hodin.
 
Neděle 30. března
* SETKÁNÍ S DECHOVKOU. K tanci i poslechu hraje Celestýnka z Liberce. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE.

27.03.2014
Pozvánka na zastupitelstvo
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města Turnova se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 27. března od 17.00 hodin. Budou probírány výsledky měření emisí v průmyslové zóně Vesecko, aktuální situace v nemocnici ad. „Rád bych také nějak akcentoval probíhající výstavu v muzeu ´Jsme ještě ve válce – Příběhy 20. století´ a návazné přednášky pro školy po době nesvobody a totality,“ přiblížil starosta Tomáš Hocke. Program zasedání najdete podrobně včetně podkladů ZDE.

25.03.2014
Herny pravidelně kontrolují městští strážníci
Od letošního roku v Turnově platí zastupiteli schválená úprava provozu a vnější podoby heren ve městě. Omezeny byly světelné reklamy a různá „zvací“ hesla určená potenciálním hráčům, zvenčí nemá být vidět hrací automaty a další podobná zařízení, upraveny byly provozní řády, dění uvnitř je monitorováno kamerami. Radnice se snaží s majiteli heren komunikovat, městští strážníci provoz pravidelně kontrolují. Heren je v Turnově v současné době sedm. Někteří zastupitelé je chtěli ve městě zakázat zcela, protože jsou podle nich původci negativních jevů ve společnosti a patologičtí hráči jsou i společnosti nebezpeční, zvítězily ale argumenty, že když ne v Turnově, tak tito lidé budou utrácet peníze jinde a město má z provozu hracích automatů peníze, které potom investuje třeba do sportu.

25.03.2014
Kolik stojí likvidace odpadů
Likvidace odpadů bude stát Turnov v letošním roce 12,4 milionu korun. Za tuto částku zajisti Technické služby Turnov pro město svoz komunálního odpadu za 7,6 milionu korun, separaci odpadu za téměř 2,4 milionu korun, svoz a likvidaci odpadu z odpadkových košů za 1,3 milionu korun. Provoz sběrného dvora na Vesecku bude stát 1,1milionu korun. (Zdroj: jednání rady města)

24.03.2014
Hasiči v akci
Během víkendu řešili hasiči v Libereckém kraji 20 událostí, z toho nejčastěji zasahovali u požárů (10). Mezi dalšími zásahy bylo šest technických pomocí, dvě dopravní nehody, jeden únik nebezpečných látek a jednou vyjížděli kvůli poskytnutí první předlékařské pomoci muži na parkovišti před libereckým obchodním domem. V sobotu 22. března odpoledne v Tatobitech (na Semilsku) likvidovali hasiči požár trávy a křoví, který zasáhl zhruba hektarový prostor. Hasiči natáhli několik vodních proudů, použili vysokotlaký proud vody i lafetovou proudnici na vozidle. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, Semil a dobrovolná jednotka z Tatobit. Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli ráno u požáru na skládce v Košťálově. Požár zasáhl plochu 10x15 metrů. Hasičům se podařilo rychle zabránit dalšímu šíření, nakladačem byl pak materiál rozhrabáván a hasiči ho dohašovali. Mezi zasahujícími byli profesionální hasiči ze Semil a jejich dobrovolní kolegové z Košťálova, Lomnice nad Popelkou a Košťálova-Kundratic. (Zdroj: TZ HZS LK)

24.03.2014
TOP 09 v Turnově má staronové vedení
V pátek 14. března se uskutečnil sněm místní organizace TOP 09 Turnov. Delegáti zvolili nové vedení pro následující dva roky funkčního období. Funkci předsedy místní organizace obhájil Mgr. Michal Loukota, místopředsedou se opět stal Ing. Petr Soudský, který také bude velmi pravděpodobně lídrem kandidátky pro podzimní komunální volby. Místní výbor bude čtyřčlenný, zbývajícími členy byli zvoleni Ing. Zdeněk Romany a Petr Jíra. Nejbližším úkolem pro vedení místní organizace bude podpora TOP 09 v květnových volbách do Evropského parlamentu. Zároveň však již velmi intenzivně pracujeme na sestavování kandidátky a tvorbě programu pro volby komunální. Naším cílem je ukázat občanům, že máme zájem o problematiku Turnova, že chceme rozumně hospodařit s veřejnými prostředky, a že s chodem a rozvojem města to myslíme vážně i bez vyhlašování populistických hesel.
Mgr. Michal Loukota, předseda MO TOP 09 Turnov, www.michalloukota.cz

21.03.2014
Víkendové pozvánky v režii divadla
Nadcházejí víkend bude co do nabídky kulturních akci nejzajímavější v tomto měsíci. Je tu festival pěveckých sborů, hned tři divadelní představení, z nichž je dobré vypíchnout premiéru ochotníků z Olešnice, protože jde o místní záležitost a premiéra není každý den. V sobotu se také můžete vydat na zámecký ples na Hrubou Skálu – akce nabízí nevšední zážitek.

Pátek 21. března
* CESTOVNÍK 2014. Seriál podvečerů s promítáním a vyprávěním o cestách do různých světadílů. Tentokrát na téma: Chile - horami i pouštěmi napříč jihoamerickou zemí. Uvádějí Vendula a Luděk Šubertovi.  Zasedací místnost v 1. patře sokolovny ve Skálově ulici. Začátek v 18.00 hodin. Pořádá KČT Sokol Turnov.
* ZPÍVÁME SI PRO RADOST. První koncert 16. ročníku postupové přehlídky. Koncert dětských pěveckých sborů Carmina ze ZUŠ Turnov a Jizerka ze Semil. Galerie Muzea Českého ráje, začátek v 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* Koncert: JABLKOŇ. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 190 Kč.
 
Sobota 22. března
* ZPÍVÁME SI PRO RADOST. 16. ročník postupové přehlídky a festival pěveckých sborů. Vystoupí: Turnováček ze ZUŠ Turnov, Zvonečky Mnichovo Hradiště, Rarášek Nový Jičín, Čekanky Semily, Skřivánci Praha, Plamínek Severáčku Liberec a Řetízek ze Železného Brodu. KC Střelnice, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE od 16.00 hodin v „hasičárně“ v Daliměřicích. Hraje Turnovanka, vstupné 50 Kč.
* MANDARINKOVÝ POKOJ. Premiéra hry Roberta Thomase v režii Miloše Marka a v podání Obnoveného divadelního spolku Jirásek v Olešnici. Začátek v 18.00 hodin v sále hospody v Olešnici. Následuje již tradiční Divadelní bál s tombolou. K tanci a poslechu hrají Waldovy Matušky a banátská kapela Weltmaistro Band. Veselé kostýmy jsou vítány. Více na http://divadelni-spolek-jirasek.webnode.cz/
* STARÁ DÁMA VAŘÍ JED. Dramatizace slavného humoristického románu finského autora Arta Paassilliny. Hrají: Lilian Malkina, Naďa Konvalinková a Jan Zadražil, Divadlo Viola. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 220 Kč, na místě 240 Kč.
* STROMY UMÍRAJÍ V STOJE. Divadelní představení v podání Divadelního souboru J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek v 19.00 hodin.
* Skautské středisko LÍPA Tatobity srdečně zve na SKAUTSKÝ BÁL, který se uskuteční od 20.00 hodin v sále Hasičské zbrojnice v Tatobitech. Vstupné 85 Kč. K tanci a poslechu zahraje Zdeněk Mádl.
* ZÁMECKÝ PLES NA HRUBÉ SKÁLE - VRCHOL PLESOVÉ SEZONY 2014. Osobní účast vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny, tanečníci z prestižní taneční školy ILMA. Vystoupí členové sdružením Bohém, hrát bude Continental Band. Předprodej vstupenek v taneční škole ILMA a v informačním centru v Turnově, na náměstí Českého ráje. Rezervace stolů na tel. 481 659 111, poslední volné vstupenky. Exkluzivní dary pro vítěze slosování. Zámek Hrubá Skála, začátek ve 20.00 hodin.
 
Neděle 23. března
* VÝTVARNÁ DÍLNA: Pohádkové postavičky, lampičky a převleky na pohádkovou noc. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Děti si zároveň připraví kostýmy na letošní Noc s Andersenem. Lektorky dílny: Iva Dalerová a Lada Capoušková. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
 
Servis podrobně ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS