Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

19.12.2016
Uzavření sběrného dvora
Technické služby Turnov informují občany, že na přelomu roku 2016 a 2007 dojde v období svátků k uzavření sběrného dvora Vesecko. Od 24. prosince 2016 do 1. ledna 2017 bude sběrný dvůr Vesecko UZAVŘEN. V letošním roce bude sběrný dvůr naposledy otevřen v pátek 23. prosince od 9.00 do 12.00 hodin. V roce 2017 bude opět otevřeno od pondělí 2. ledna od 9.00 do 16.00 hodin.

16.12.2016
Víkendové pozvánky

A máme tu poslední předvánoční víkend. Nabídka akcí je velmi bohatá a vesměs je spojená s adventem. Na Valdštejně můžete strojit vánoční stromeček s Albrechtem z Valdštejna, můžete zavítat na nějaký z koncertů, ať už v kostele, na venkovním prostranství nebo na Střelnici…

Sobota 17. prosince
* FRIDOLÍN SE HLEDÁ. Máte doma v šatníku také oblečení, které už nenosíte a je vám ho líto vyhodit? My si s ním alespoň hrajeme. Příběh plný hledání a objevování, ztrát a nálezů. Představení pro děti. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Adventní čas s vévodou Albrechtem z Valdštejna. Přineste si vlastní ozdobičku (nejlépe ručně vyrobenou) a ozdobíme stromeček společně! Začátek ve 14.00 hodin.
* VÁNOCE NA NÁVSI V MAŠOVĚ. Koledy u kapličky od 16.00 hodin.
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* ADVENTNÍ KONCERT v kostele sv. Jakuba Staršího v Přepeřích. Vystoupí hudební soubor Basistova dobrá společnost. Soubor hudebníků z orchestru Divadla F. X. Šaldy uvede skladby Francesca Manciniho, Josepha Bodina de Boismortier a Georga Philipa Tellemanna - barokních autorů Itálie, Francie a Německa. Začátek v 18.00 hodin. Vstupné 100 Kč.
* TAMDOLETMA. Předvánoční koncert obohacený o křest nového alba. Turnovská skupina Tamdoletma vznikla v roce 2008 a za dobu svého působení se přes hraní po hospodách, klubech, ale i takových prostorech, jako je například fara, posunula od písní výlučně veselých a ironických k humoru spíše hořkému, ukrytému v melancholických skladbách, někdy i s bluesovým nádechem. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 18. prosince
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – skautský sboreček zpívá vánoční koledy na Valdštejně od 14.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ u kaple P. Marie na Prackově. Začátek ve 14.00 hodin. Vystoupí sbor Mládí z Jablonce nad Jizerou pod vedením Květy Kavánové. Domácí občerstvení zajištěno.
* VZHŮRU PASTÝŘOVÉ. Adventní, vánoční a duchovní skladby přednesou Pěvecký sbor Antonín Dvořák, Turnovské orchestrální sdružení a sólisté, provedení řídí Bohuslav Lédl. Hlavní částí programu bude českolatinská II. mše půlnoční Jakuba Jana Ryby, muzikanty zvaná „druhá Rybovka“. Chrám Narození Panny Marie od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – skautský sboreček zpívá vánoční koledy v Ohrazenicích u kapličky od 16.00 hodin.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ od 16.00 hodin v kostele na Všeni. Zve Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání).

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky:

Sobota 17. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň-Pojizeří – Performers (16.00) ZSLK.

Neděle 18. prosince
* FUTSAL, divize A: FC Dalmach – FC Arsenal Benešov. Hala TJ od 19.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Troskovice (20.15) ZSLK.


16.12.2016
Z chalupy odvezl jízdní kolo, nářadí a alkohol
Dosud neznámý pachatel po vytržení petlice u vchodových dveří vnikl do rekreační chalupy v Loučkách na Turnovsku. Z objektu následně odcizil horské jízdní celoodpružené kolo, elektrickou pilu, horkovzdušnou pistoli, dvě sekery, kubánský rum a deset piv. Svým jednáním způsobil majiteli rekreační chalupy celkovou škodu ve výši 22. Tisíc Kč. Policisté z obvodního oddělení v Turnově, kteří tento případ nyní šetří, ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činu krádeže a porušování domovní svobody, za jejichž spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na tři roky. (TZ PČR)

14.12.2016
Cyklista porazil dítě a pak ujel
Dne 26. listopadu kolem 17.15 projížděl Olešnicí ve směru na Kacanovy zatím nezjištěný cyklista, který podle výpovědi svědků vjel do skupinky lidí jdoucí po silnici stejným směrem, a přitom porazil dvouletou dívenku. Ta byla na procházce v doprovodu svých prarodičů a sestřičky. Zraněná holčička začala velmi plakat a z nosu jí tekla krev, také měla podlitinu na hlavě. Rodina ji proto neprodleně dopravila do nemocnice, kde ji lékaři hospitalizovali.
Na celém případu je zarážející, že cyklista na místě nehody vůbec nezastavil a pokračoval v jízdě dál, aniž by se přesvědčil, jak na tom dítě je zdravotně. Podle výpovědi svědků jeho kolo nemělo vpředu ani vzadu světlo. Pravděpodobně se jednalo o horské kolo, on sám měl na sobě tmavé oblečení. Nehoda se stala za snížené viditelnosti a ani chodci, pohybující se mimo obec po silnici, neměli na sobě žádné reflexní prvky, kterými by na sebe upozornili.
Policisté v této souvislosti pátrají po totožnosti cyklisty, kterého potřebují k nehodě vyslechnout. Znovu připomínáme, že se 26. listopadu 2016 kolem 17.15 pohyboval pravděpodobně na horském neosvětleném kole po obci Olešnice. Policisté dopravního inspektorátu v Semilech by uvítali, kdyby on sám podal k celé události své vysvětlení. Pomoci mohou také náhodní svědci, kteří hledaného cyklistu v obci zaregistrovali. Veškeré informace k případu policisté přijímají i prostřednictvím známé telefonní linky 158. (Zdroj: TZ PČR)

13.12.2016
Extraligový hokej: Tygři versus ocelové mříže!
* LEDNÍ HOKEJ / Turnovští hokejisté sic mají úspěšnou základní část letošního ročníku Krajské ligy mužů jako první již za sebou, nicméně Zimní stadion Ludvíka Koška hned tak neosiří. Vedle probíhající amatérské Nejvyšší Pojizerské ligy připravilo vedení HC Turnov 1931 pro své věrné fanoušky další hokejovou lahůdku.
V rámci plnění svých loňských slibů se turnovským hokejovým funkcionářům podařilo získat organizaci mistrovského utkání NOEN Extraligy staršího dorostu, v němž se proti sobě postaví celek HC Bílí tygři Liberec a jejich vrstevníci z HC Oceláři Třinec. Úvodní buly duelu s volným vstupem bude na ZS L. Koška vhozeno v pátek 16. prosince v 18.30 hodin. „V obou týmech se představí i osmnáctiletí hráči, tak to bude jezdit. Myslím, že se bude nač dívat,“ věří nejvyšší představitel klubu HC Turnov 1931 Vladimír Jágr, zároveň s pozváním pro všechny příznivce rychlé hry. -kv-

13.12.2016
Vánoční soutěž
Bude letos na Štědrý den ležet v Turnově sníh, bude sněžit, či bude letošní Štědrý den v Turnově bez sněhu?
Své tipy posílejte do 15. prosince na tel. číslo 603 544 715. Tři správné tipy odměníme. První cenou bude poukaz na prodloužený wellnes víkend v lázeňském hotelu, druhý a třetí výherce získají mé DVD Motýlí duha, které vyšlo letos na podzim a obsahuje mj. zenový léčebný kód stromu života. Tak ať vám zima vyjde podle vašich představ a hodně štěstí v soutěži!
Vlastík Brůček Plamínek, www.brucektarot.cz

12.12.2016
POZVÁNKA
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města Turnova se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu je mj. schvalování rozpočtu města na rok 2017, zastupitelé budou projednávat rozpočtovou změnu č. 5 z rozpočtu na rok 2016, schvalovat budou kupní smlouvu na prodej bývalého kina v Žižkově ulici, projednají úpravu pravidel pro poskytování dotací sportovním spolkům a organizacím a pravidla pro poskytování finančních prostředků na podporu sociálních služeb aj. Podrobnosti včetně podkladů ke stažení najdete ZDE.

09.12.2016
Víkendové pozvánky

Třetí adventní víkend bývá na akce nejbohatší a letos je to pravda pravdoucí. V Turnově v pátek 9. a v sobotu 10. prosince můžete navštívit tradiční vánoční trhy na náměstí a v muzeu s bohatým doprovodným programem. V sobotu můžete odpoledne zajít na Valdštejn na koncert k desetiletí Provazu (od 14.00) a od 16.30 hodin můžete vzdát čest památce pilota RAF Ludvíka Koška před zimním stadionem… Večer vás v Kacanovech může potěšit vánoční koncert Waldových Matušek.

Pátek 9. a sobota 10. prosince
* VÁNOČNÍ TRHY V TURNOVĚ na náměstí a v areálu muzea.

Sobota 10. prosince
* VÁNOČNÍ DÍLNA – PERLIČKOVÁ VÁNOČNÍ OZDOBA. Probíhá v Kamenářském domě u Muzea Českého ráje od 9.00 do 18.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT souboru Provaz k 10. výročí činnosti. Koncert v kapli sv. Jana Nepomuckého od 14.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání).
* VÁNOCE NA NÁVSI V MAŠOVĚ. Koledy u kapličky od 16.00 hodin.
* ANARCHIA. AnarchiA je metalová kapela hlásící se k hard and heavy kořenům. Obrazem kapely jsou zpěvné melodické texty a úderné kytarové riffy. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* WALDOVY MATUŠKY - vánoční koncert. KD Kacanovy od 20.00 hodin.

Neděle 11. prosince
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – skautský sboreček zpívá vánoční koledy u kostelíka na Bukovině od 14.00 hodin.
* JAROSLAV HUTKA. Koncert písničkáře a zakládajícího člena folkového sdružení Šafrán. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 17.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 9. prosince
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – Sokol Dobřichovice. Začátek ve sportovní hale ve Skálově ulici v 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / Nejvyšší pojizerská liga: Performers – Troskovice (21.00).

Sobota 10. prosince
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – MFF Praha. Začátek ve sportovní hale ve Skálově ulici v 17.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / Krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Děčín B (17.00). Před utkáním proběhne formou doplňkového programu připomenutí 100. výročí narození Ludvíka Koška – od 16.30 hodin!, NPL: Hnanice – Sokol Turnov (20.00).

Neděle 11. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň-Pojizeří – Modřišice (20.15) ZSLK.


08.12.2016
Unikát v Domě přírody
Od 10. do 22. prosince proběhne v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách výstava preparátu z Národního muzea Praha. Jedná se o preparát buřňáčka malého (Hydrobates pelagicus - malý mořský pták z řádu buřňáčkovitých), který byl nalezen v Českém ráji na rybníku Žabakor 26. října t. r. Jde o velmi vzácný nález, neboť poslední na území ČR pochází z roku 1953 a celkově se jedná o sedmý nález na našem území.
V sobotu 10. prosince se od 9.30 hodin koná v Domě přírody zahájení výstavy s úvodním slovem a následně prezentací o řádu buřňáčkovitých. Více najdete zde: http://www.dumprirody.cz/ceskyraj/akce/burnacek-maly/

07.12.2016
Výtěžek vánočního koncertu jde Adélce a Víťovi
V sobotu 10. prosince od 20.00 hodin se v KC Kacanovy uskuteční Vánoční koncert kapely Waldovy Matušky. Podle frontmana Honzy Bílého se členové skupiny dohodli, že výtěžek z koncertu věnují na sbírku pro Adélku a Víťu (viz ZDE).

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS