Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

14.02.2014
Za Janem Solovjevem
Desítky lidí se dnes přišly naposledy rozloučit do turnovské smuteční síně s malířem a spisovatelem Janem Solovjevem. A protože jsme si na stránkách TvA posteskli, že jsme již s bratry Solovjevovými nestihli natočit společné video, ozvali se kolegové ze Semil, že oni to stihli. Rozhovor pro TV Semily najdete na TvA na hlavní stránce – „Zajímavosti“. Do Semil děkujeme!

14.02.2014
Víkendové pozvánky
Jsou především ve znamení masopustu na Dlaskově statku, ale koná se i řada dalších akcí:
 
Pátek 14. února
* KONCERT VE ŠKOLE – Koncert big bandů a dechového orchestru. V pořadí 30. díl cyklu, v němž se představí DECHOVÝ ORCHESTR ZUŠ Turnov pod vedením Jiřího Richtera, BIG BAND ZUŠ Turnov pod vedením Václava Sajbta a BIG BAND ZUŠ Železný Brod pod vedením Rudolfa Müllera. Sál SUPŠ Turnov ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč, žáci školy vstup volný.
* SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY. Letos na téma: Bubáci a hastrmani, aneb ať žijí duchové. Sokolovna ve Skálově ulici, začátek v 19.30 hodin. Hraje: UNIGENA MUSIC. Vstupné 120 na místě, 100 Kč v předprodeji v kanceláři Náruče, tel. 606 605 256.
* MATURITNÍ PLES OAHŠ. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.
 
Sobota 15. února
* POPELKA. Kdo by neznal pohádkový příběh o skromné Popelce, kouzelných oříšcích a holoubcích, kteří pomáhali splnit Popelčin sen. Hraje Divadlo Pohádka Praha. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU. Masopustní obchůzka letos proběhne v podání folklorního souboru Horačky. Expozice Dlaskova statku bude otevřena od 9.00 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky: Turky, kominíky, slaměné, nevěstu, ženicha, šašky, ženušku, židy a mnohé další. Chybět nebudou tradiční speciality domácí zabijačky, masopustní koblihy a samozřejmě i dobré moky pro zahřátí.
Program: 12.00 - občerstvení v duchu staročeské zabíjačky, 13.00 - představení jednotlivých masopustních masek a vysvětlení jejich smyslu a funkce. Žádost Laufra o převzetí vlády na vesnici. Masky a maškary vstup zdarma, ostatní 40 a 20 Kč.
* DĚTSKÝ KARNEVAL V SOKOLOVNĚ ve Skálově ulici. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 50 Kč dospělí, 30 Kč děti.
* EROTICKÝ PLES. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.
 
Neděle 16. února
* DÍLNA MASOPUSTNÍ A KOŽENÁ. Oblíbená tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi je zaměřena na staré řemeslo výroby z kůže a v období masopustu na masopustní masky a převleky. Doplněno pohádkou v podání divadla Rolnička. Dětské oddělení knihovny A. Marka a kulturní sálek v přízemí, začátek v 10.00 hodin.
Servis podrobně ZDE.

Sport je ve znamení volejbalu a futsalu – pozvánky ZDE.

13.02.2014
Výtvarná soutěž „Obrázky pro Tondu“ má 12 vítězů, jednoho z Turnova!
Herečka a malířka Iva Hüttnerová zasedla v porotě výtvarné soutěže na podporu třídění a recyklace odpadů. Soutěž probíhala v rámci školního vzdělávacího programu „Tonda Obal na cestách“, kterým za 16 let doby svého působení prošlo přes 1,8 milionu dětí. Výtvarné soutěže se mohli zúčastnit nejen jednotlivci ale také skupiny, či dokonce celé třídy. Soutěžních témat ke zpracování bylo hned 12, všechna byla úzce spojena s tématem třídění odpadů, a tak děti mohly malovat kontejnery v různých ročních obdobích, ale také například svozová auta nebo recyklované výrobky. Zájem o soutěž byl nebývalý, přihlásilo se téměř 12 tisíc dětí z celkem 182 škol. Původní záměr vybrat padesátku finalistů se ukázal jako nemožný a tak byla tato skupina rozšířena na 80 výtvarných děl. Nakonec se povedlo vybrat 12 vítězů v jednotlivých kategoriích. Mezi vítěze se probojovala také škola z Turnova. Anežka Nejedlová (12 let, ZŠ v ul. 28. října) se stala vítězkou v kategorii Barevné kontejnery v ulicích - podzim. Za toto umístění získala od organizátora soutěže, neziskové společnosti EKO-KOM, drobné odměny. Hlavní výhru - školní výlet pro svou třídu - si teprve vybere do konce tohoto školního roku. Více na www.tonda-obal.cz

12.02.2014
Tanečním kurzům pro dospělé TaPŠ ILMA se letos velmi dařilo
Letošní taneční kurzy ILMa byly určeny začátečníkům i pokročilým a do Turnova kromě párů z Turnova a okolí zavítaly taneční páry z Jičína, Mnichova Hradiště, Semil ad. Přes padesát absolventů turnovských kurzů pak na závěrečném plese v Pěnčíně (4. ledna) podpořil početný kurz dospěláků z Chuchelny (36), Malé Skály (30) i bývalí absolventi ILMA kurzů a hosté.
Všem absolventům kurzů TaPŠ ILMA přejeme protančenou plesovou sezonu 2014 a zveme srdečně na Zámecký ples 2014 na Hrubou Skálu (22. března). V tuto chvíli můžete navštívit i naše probíhající kurzy pro dospělé v Lomnici nad Popelkou (velmi pokročilí) a v Jablonci nad Nisou (začátečníci). Zdroj: TaPŠ ILMA

12.02.2014
Policisté se zaměřili na chodce
V pátek 7. února se na území celého Libereckého kraje uskutečnila dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na chodce. Do terénu vyjelo na sedm desítek uniformovaných policistů. Jednotlivé policejní hlídky obsadily předem vytipovaná místa ve městech (včetně Turnova). Na nejfrekventovanějších přechodech pro chodce se občané setkávali od 13.00 hodin s policisty. Ukázněným chodcům rozdávali strážci zákona za odměnu reflexní pásky, neukázněné upozorňovali na nebezpečí, kterému vystavují nejen sami sebe, ale i projíždějící řidiče. Úkolem policistů bylo působit především preventivně, přesto v několika případech museli udělit blokovou pokutu za přestupky, kterých se dopustily jak řidiči, tak i chodci. Ne všichni pěší využívali přechod pro chodce a krátili si cestu přecházením v nepřehledných místech v blízkosti přechodů a kličkovali mezi auty. Mezi hříšníky se dostali i někteří řidiči a další osoby, na které se vztahuje povinnost připoutat se bezpečnostním pásem. Každá policejní hlídka během této akce několikrát změnila stanoviště. (Zdroj: Petr Kmínek, tiskový mluvčí policie Semily)

11.02.2014
Dlaskův statek v Dolánkách 2014
V sobotu 15. února se zde uskuteční oblíbený a vyhledávaný masopust, na celou sezonu zde od dubna bude k vidění výstava „Z jednoho kmene“ – dílo tesařů, truhlářů a řezbářů, výstava o vývoji zpracování dřeva v tradičním lidovém prostředí. Z doprovodných akcí se tady odehrají 19. dubna Velikonoce – velikonoční dílna, jarmark a kulturní program, 28. června proběhnout Letnice na Dlaskově statku. Letnice jsou křesťanským svátkem slaveným 50 dnů po Velikonocích. Na této akci bude veřejnosti představen tento svátek a zvyky s ním spojené. Doplní jej kulturní program pro děti i dospělé. V sobotu 27. září bude na statku Svatováclavské posvícení. Vše v režii Muzea Českého ráje.

10.02.2014
Nepoteče voda
Severočeské vodovody a kanalizace oznamují, že ve středu 19. února bude v turnovských ulicích Nad Perchtou, Kudrnáčova a Koškova přerušena dodávka pitné vody. Voda nepoteče v době od 8.00 do 12.00 hodin z důvodu plánované odstávky na vodovodním zařízení. Náhradní zásobování pitnou vodou nebude zajištěno. Více informací  získáte na zákaznické lince společnosti 840 111 111.

10.02.2014
Celkem 23 pokut za parkování v zatáčce!
Dvacet tři pokut rozdali v lednu městští strážníci za nepovolené parkování v zatáčce pod Výšinkou u známé hospody. Mnozí řidiči si tu zvykli parkovat přímo v nepřehledné zatáčce při stoupání na Výšinku. Nedávno se zde objevila žlutá čára na chodníku, která má stejnou funkci jako zákaz zastavení. „Na nebezpečnou zatáčku si stěžovalo hodně lidí, řešila to i dopravní komise města. Ani žluté značení na chodníku však někteří nerespektovali, a tak jsme kromě domluvy museli přikročit i k pokutování řidičů,“ upozornil velitel městské policie Luboš Trucka. Jak doplnil, že někteří neukáznění řidiči dostali pokutu, se poměrně rychle rozkřikne a ostatní si rychleji uvědomí, že se zde opravdu parkovat nesmí. Už v průběhu jara by mohlo dojít k zobousměrnění Markovy ulice pro osobní vozidla, dá se tedy předpokládat, že zde mírně stoupne doprava. Průjezd zatáčkou musí být napříště co nejbezpečnější.

08.02.2014
Teroristický útok, nebo jen legrace?
Dnes ve 14.02 hodin byli hasiči požádáni policií o asistenci v Hodkovicích nad Mohelkou. Právě zde musel zastavit autobus jedoucí z Prahy do Liberce, neboť v něm byl ohlášen nástražný výbušný systém. Téměř 60 cestujících vystoupilo v Hodkovicích nad Mohelkou a autobus pokračoval do opuštěného prostoru nedaleko vlakového nádraží. Aby lidé nemuseli čekat venku, vyslali hasiči na místo svůj červený evakuační autobus. V něm lidé zůstali do doby, než bylo PČR umístění nástražného výbušného systému vyloučeno. U události zasahovali profesionální hasiči z Liberce, dobrovolní hasiči z Hodkovic nad Mohelkou a Českého Dubu. (Zdroj: HZS LK)

07.02.2014
Víkendové pozvánky
V pátek Špicberky, v sobotu masopust na Sychrově a v neděli karneval na Střelnici. Ze sportu pak hlavně II. liga florbalu a házené. To jsou pozvánky nadcházejícího víkendu.
 
Pátek 7. února
* CESTOVNÍK 2014. Seriál podvečerů s promítáním a vyprávěním o cestách do různých světadílů. Tentokrát na téma: Špicberky - výprava do země kamení, mechu, vody a ledních medvědů. Uvádí Mirek Mejzr a Jirka Kubát.  Zasedací místnost v 1. patře sokolovny ve Skálově ulici. Začátek v 18.00 hodin. Pořádá KČT Sokol Turnov.
* MATURITNÍ PLES GYMNÁZIA OKTÁVY TURNOV. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Hraje Big band Relax z Mladé Boleslavi, vstupenky v předprodeji ve studovně gymnázia.
Sobota 8. února
* 4. ZÁMECKÝ MASOPUST V PARKU STÁTNÍHO ZÁMKU SYCHROV od 10.00 do 16.00 hodin. Tradiční česká řemesla doplní klasická zabíjačka, která neodmyslitelně patří k masopustu, zrovna tak jako sladkosti z kynutého těsta. Nebude chybět ani masopustní průvod. Náladu celé akce podtrhne národopisný soubor Krkonošský horal z Vrchlabí a folklorní soubor Horačky. Pro děti bude připraveno loutkové divadlo. Možná je i prohlídka zámku. Vstup na akce: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.
* HASIČSKÝ PLES v sokolovně v Mašově na návsi. Hrají Veselí pozůstalí, začátek ve 20.00 hodin. Tombola, večeře, vstupné je 100 Kč. Předprodej vstupenek od 1. do 7. února od 18.00 do 20.00 hodin (mimo 3. 2.) v restauraci Na návsi.
Neděle 9. února
* VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL – KRÁLOVSKÝ BÁL. Pořádá SVČ Žlutá ponorka a KCT. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč, s maskou 30 Kč bez ohledu na věk.
Přehled kulturních pozvánek ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
Sobota 8. února
* STOLNÍ TENIS, II. liga žen: Turnov - FK Kolín, začátek v Sokolovně ve Skálově ulici v 10.00 hodin.
* FLORBAL, II. liga mužů: TJ Turnov - FB Hurrican Karlovy Vary. Hala TJ ve Skálově ulici, začátek ve 12.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, II. liga žen: Turnov - STC Slaný, začátek v Sokolovně ve Skálově ulici v 15.00 hodin.
Neděle 9. února
* FLORBAL, II. liga mužů: TJ Turnov - TJ Baník Sokolov. Hala TJ ve Skálově ulici, začátek ve 14.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Začátek v hale TJ v 16.30 hodin.
Kompletní sportovní servis ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS