Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

22.01.2014
Sníh a po delší době náledí = nehody
K řadě dopravních nehod vyjížděli dnes hasiči v Libereckém kraji. Hned několikrát za sebou zasahovali na silnici R35 mezi Turnovem a Libercem. Kritický úsek byl kolem Jeřmanic, kde silnice namrzla. Naštěstí se většina nehod obešla bez zranění, šlo o pomačkané plechy způsobné nárazy do svodidel. Bez zranění vyvázla i řidička VW Caddy, která havarovala za sjezdem na Jeřmanice a o svodidla zdeformovala celou přední část vozu. Jelikož vůz stál napříč pravého jízdního pruhu a na silnici se začaly tvořit velké kolony, hasiči pomocí navijáku na vozidle RZA vůz odtáhli za krajnici. Na místě provedli protipožární opatření a drobné úniky zasypali sorpčními látkami. Hasiči byli potřební i u nehody v Turnově. (Zdroj: HZS LK)

21.01.2014
Nepřehlédněte: Od ledna v Turnově platí nové vyhlášky
Několik nových obecně závazných vyhlášek platí pro občany Turnova od 1. ledna 2014. Všechny byly přijaty usneseními městského zastupitelstva.
* Obecně závazná vyhláška č. 2/2013 se týká podmínek pro pořádání veřejné produkce hudby. Díky této vyhlášce by se mohli obyvatelé Turnova i jeho okrajových částí především v letní sezoně lépe vyspat. Hudbu je totiž možné produkovat o hodinu kratší dobu, než tomu bylo dříve. V pátek, sobotu a ve dnech, po nichž následuje den pracovního klidu, může hudba z pódií, letních zahrádek a dalších míst znít od 8.00 do 24.00 hodin. V ostatních dnech od 8.00 do 22.00 hodin a na Silvestra do 3.00 hodin. Organizátoři festivalů se o osud těchto akcí nemusí bát, starosta města může udělit výjimku.
* Vyhláška č. 3/2013 řeší poplatky za užívání veřejného prostranství. Díky ní již nebudou muset obchodníci platit za umístění přenosného reklamního zařízení typu A před svým obchodem roční paušální částku tisíc korun, jako tomu bylo dříve.
* Obecně závazná vyhláška o poplatku za odpady č. 4/2013 určuje pro rok 2014 poplatek ve výši 660 korun za občana. Kromě osvobození od poplatku a úlev pro seniory, děti a studenty stanovuje nově úlevy lidem, kteří se zapojí do sběru tříděný odpadů v pytlích označených čárovými kódy. Maximální výše takové úlevy však může být 50 procent.
* Od 1. ledna také platí vyhláška č. 5/2013, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na všech veřejně přístupných dětských hřištích ve městě. Podobný cíl, chránit veřejný pořádek a zdraví, zachovat dobré mravy s ohledem na děti a mladistvé a omezit negativní příklad, má i vyhláška č. 6/2013. Ta na všech veřejně přístupných dětských hřištích ve městě zakazuje kouření.
* Číslo  7/2013 má obecně závazná vyhláška o likvidaci komunálního odpadu. Nově řeší organizaci pytlového sběru tříděného odpadu a zavádí například sběr směsných kovů v šedých pytlech.
(Zdroj: Město Turnov)

20.01.2014
Semilští opět vyrážejí za zimním koupáním zdarma
Již sedmým rokem vypravuje semilská radnice za finanční podpory společnosti BusLine, a. s., ze Semil pro své občany zdarma autobusy, které je odvážejí do plaveckých center do Jičína a Jablonce nad Nisou. „V tomto roce vypravíme autobusy za koupáním pro občany celkem dvaadvacetkrát. Jedenáctkrát budou moci autobusovou dopravu do bazénu zdarma využít v období února až dubna, podzimní zájezdy proběhnou v měsících září až prosinec,“ vysvětlila Kateřina Šromová, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů. „První zájezd se uskuteční již 1. února 2014,“ doplnila.
S ohledem na to, že v Semilech možnost koupání pro občany dlouhodobě chybí, se k tomuto kroku radnice rozhodla již v roce 2007. O té doby vypravuje autobusy za koupáním do plaveckých center pro své občany pravidelně vždy na jaře a na podzim. Náklady na dopravu hradí město ze svého rozpočtu, řádově jde o 60 tisíc Kč ročně. Mezi občany zájem o zájezdy za koupáním trvá, kapacita autobusů je téměř stoprocentně využita.

18.01.2014
Univerzita třetího věku
V Městské knihovně Antonína Marka v Turnově se otevírá nový semestr Virtuální Univerzity třetího věku. O oblibě této formy vzdělávání seniorů svědčí i rostoucí počet studentů. Stojí za tím i nadstandardní přístup ze strany samotné knihovny, která studentům nabízí i přednášky a exkurze přesahující rámec výuky. Příjemnou zprávou pro zájemce o studium je skutečnost, že kapacita výuky není omezena a studovat může přijít každý senior bez ohledu na dosažené vzdělání. Jediným omezením je, aby měli zájemci buď statut důchodce, byli invalidními důchodci, anebo přesáhli hranici 50 let věku. Začíná se 6. února v 9.30 hodin kurzem „Kouzelná geometrie" a o týden později 13. února opět v 9.30 hodin začíná kurz „Umění rané renesance v Itálii". Kurzy se po týdnu střídají a probíhají v mediálním salonku v suterénu knihovny. Cena jednoho kurzu je 400 Kč. Více informací získáte na tel. 777 257 696 nebo v knihovně v oddělení pro dospělé čtenáře.

17.01.2014
Víkendové pozvánky
Nejsou příliš pestré, ale za hranice všedních dnů se vyrazit dá. Je tu posezení při dechovce, dva sobotní bály, jeden na Střelnici, druhý v Rovensku, v pondělí potom divadlo a večer k výročí tragických událostí kolem turnovské židovské komunity v lednu 1943…
 
Sobota 18. ledna
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE od 16.00 hodin v „hasičárně“ v Daliměřicích. Hraje Turnovanka, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* VOLEJ&BASKET BÁLL. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné 150 Kč, předprodej v TJ Turnov ve Skálově ulici.
* 3. FOTBALOVÝ BÁL V ROVENSKU POD TROSKAMI. Sál radnice, začátek ve 20.00 hodin. Welcome drink, hostem večera bude kouzelník Richard Nedvěd. Do půlnoci k tanci a poslechu zahraje rovenská skupina NarubyBand, po půlnoci disco. Bohatá tombola, soutěže.  Cena vstupenky 200 Kč. Rezervace a předprodej vstupenek Stanislav Kočí, tel. 604 272 228.
 
Neděle 19. ledna
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka. Hrát vám bude Marek Buble – sax, Jiří Stránský - sax, Ivan hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin.
 
Pondělí 20. ledna
* DOMOV A EMIGRACE – Když básně zachraňují domov. Vlastní překlady poezie židovské básnířky Rose Auslander přednese Draga Zlatníková. Hudba žáci a učitelé ZUŠ Turnov. Průvodní slovo Terezie Dubinová. Tento večer poezie a hudby se koná u příležitosti výročí transportu turnovských Židů do vyhlazovacích táborů. Pořádá společně s knihovnou Synagoga Turnov. Kulturní sálek městské knihovny A. Marka, začátek v 18.00 hodin.
* DRUHÁ SMRT JOHANKY Z ARKU. Lidová legenda. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

Servis podrobně ZDE, program kina TADY.

15.01.2014
Ani o nadcházejícím víkendu se lyžařská škola neuskuteční!
Ani jeden z pořadatelů turnovských veřejných lyžařských škol - Ski club Turnov a Klub lyžařů Turnov – v sobotu 18. prosince letošní sezonu nezahájí. Je to již druhá lekce, která z důvodu nepříznivých sněhových podmínek na horách musela být odvolána.
Stojí i sjezdovka ve Struhách. Podle jejího správce Arnošta Möllera jsou sněhová děla připravena jakož i vše ostatní zázemí. Snad již v příštím týdnu, kdy meteorologové hlásí v noci teploty pod bodem mrazu, by se mohlo se zasněžováním začít. Sezonu zde ještě úplně nezatratili, byť ekonomicky to již žádný zázrak nebude. V každém případě platí, že v novodobých podmínkách, kdy je k dispozici moderní technika, ještě nikdy nezůstal Turnov v zimě bez lyžování. Naděje na sníh tu ještě stále je, máme teprve polovinu ledna…

15.01.2014
Při dopravních nehodách v Libereckém kraji zahynulo vloni 20 lidí
Podíváme-li se na příčiny dopravních nehod, pak za největší problém nehodovosti nejen v Libereckém kraji, ale v celé ČR můžeme dlouhodobě označit nepřiměřenou rychlost. Ta se dlouhodobě podílí na smrtelných dopravních nehodách velmi významným procentem. „V Libereckém kraji si jen od roku 2007 do konce 2013 vyžádala 87 obětí na lidských životech. V roce 2013 tvořila nadpoloviční většinu všech nehod, kde bylo následkem smrtelné zranění,“ upozornil krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Za rok 2013 došlo v Libereckém kraji celkem k 3 788 dopravním nehodám, což představuje pokles oproti stejnému období loňského roku o 71 dopravních nehod. Téměř polovinu tvoří nehody osobních vozidel - celkem 1890; 101 dopravních nehod mají za sebou motocyklisté, 324 řidiči nákladních vozidel, 170 nehod cyklisté (z toho 24 dětí). V roce 2013 zemřelo na silnicích v LK 20 osob, 108 bylo zraněno těžce a 1 194 lehce. V meziročním srovnání oproti předchozímu roku ubylo nehod s těžkým zraněním o celkem 18 a smrtelná zranění klesla o 5 případů. Lehkých zranění přibylo o 21 případů. (Zdroj: TZ LK)

15.01.2014
Vánoční strom zmizel
Dnes ráno pracovníci turnovských technických služeb na náměstí rozřezali a odvezli vánoční strom. Svátky definitivně skončily, nastaly běžné dny roku 2014! Jen ta zima stále nepřichází…

14.01.2014
Tříkrálová sbírka vynesla přes pět tisíc korun
V pondělí 6. a v úterý 7. ledna prošli Turnovem Tři králové v podobě mladých dívek ze zdejší organizace Orel (viz Foto týdne na TvA). Podle Marie Šídové, která dívky doprovázela, reagovali lidé většinou pozitivně a do celostátní sbírky, kterou organizuje Charita ČR, přispěli. Vybrané peníze budou věnovány místnímu Centru pro rodinu Náruč, o. s. Celkem děvčata v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara v ulicích města vybrala 5.346 korun. Poděkování patří všem, kteří akci podpořili drobnou i větší částkou.

13.01.2014
Máte doma starý mobil? Ještě může být užitečný!
Podívejte se do zásuvky. Nenajdete starý mobil? V každé domácnosti se nějaký ten vyřazený neužitečný mobilní telefon objeví. A teď je tu možnost, jak ho využít! „ZŠ ve Skálově ulici v Turnově soutěží v projektu Věnuj mobil,“ vysvětluje účel sbírky mobilních telefonů koordinátorka akce, učitelka Petra Jágrová. „Cílem je ukázat žákům i veřejnosti, že vyřazené mobilní telefony mohou být dále využity – ty sebrané se následně roztřídí a ty, které budou v dobrém stavu, budou repasovány a předány organizacím, které pracují s handicapovanými lidmi či budou poskytnuty dětem v dětských domovech.“ Samozřejmě ve sbírce se objeví telefony, které nebude možné dále opravit. Co s nimi? Petra Jágrová vysvětluje: „Tyto mobilní telefony neskončí v popelnici, ale budou recyklovány, čímž šetříme životní prostředí.“ Nefunkční mobilní telefony doneste do 31. ledna do kanceláře ZŠ ve Skálově ulici. Telefony mohou být i bez baterie a nabíječky.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS