Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

13.01.2014
Zubaři o víkendech a o svátcích?
I v roce 2014 pokračuje zavedená praxe víkendových a svátečních pohotovostí stomatologů v našem regionu. V okrese Semily se lékaři pravidelně střídají. Od ledna do dubna slouží někdo v Semilech, od května do srpna v Jilemnici a od září do konce roku v Turnově. Služba je k dispozici v sobotu, v neděli a o svátcích v době od 8.00 do 11.30 hodin. Chcete-li v případě potřeby vědět, kdo slouží, stačí zavolat na vrátnici Panochovy nemocnice na tel. č. 481 446 111.

10.01.2014
Antimony v Rovensku, dva plesy a dílna v knihovně
Nabídka akcí nadcházejícího víkendu:
 
Pátek 10. ledna
* CESTOVNÍK 2014. Seriál podvečerů s promítáním a vyprávěním o cestách do různých světadílů. Tentokrát na téma: Mexiko - promítání filmu a vyprávění o měsíční cestě za přírodními zajímavostmi a památkami střední Ameriky. Uvádějí Monika a Milan Vrabcovi. Zasedací místnost v 1. patře sokolovny ve Skálově ulici. Začátek v 18.00 hodin. Pořádá KČT Sokol Turnov.
 
Sobota 11. ledna
* ANTIMONY 2014. Ve 13.00 hodin začíná na náměstí v Rovensku pod Troskami pietní vzpomínková akce na hrdinství příslušníků paraskupiny Antimony z II. světové války, kteří obětovali své životy za životy obyvatel Rovenska pod Troskami. Zúčastní se Rota Nazdar v dobových uniformách. Jedná se o připomenutí 71. výročí smutných událostí 16. ledna 1943.
* MYSLIVECKÝ PLES. Kulturní dům Kacanovy, hrají Veselí pozůstalí, začátek ve 20.00 hodin. Myslivecká kuchyně, tombola. Vstupné 100 Kč, předprodej na tel. 732 429 642. Zajištěna autobusová doprava na trase Olešnice – Turnov – Kacanovy. Pořádá Myslivecké sdružení Kozlovy – Všeň.
* MYSLIVECKÝ PLES. Sokolovna Mašov, hraje skupina Gradace, kterou doplní duo trubačů na lesní rohy. Začátek ve 20.00 hodin. Večerní hra, bohatá tombola, vrcholem bude dražba hruboskalského divočáka. Autobus po skončení akce směr Turnova a Radvánovice. Vstupné 130 Kč, předprodej na tel. 606 450 963. Pořádá Myslivecké sdružení Valdštejn – Radeč.

Neděle 12. ledna
* PANÍ ZIMA A ZIMNÍ TVOŘENÍ. Výtvarná tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi pod vedením lektorky Ivy Dalerové.
Dětské oddělení městské knihovny, začátek v 10.00 hodin.

Servis podrobně ZDE

10.01.2014
Kam za sportem o víkendu
Na lyže to o tomto víkendu nepůjde. Obě turnovské lyžařské školy sobotní výjezd zrušily a jestli se pojede v sobotu 18. ledna zatím nikdo neví. V příštím týdnu by nicméně ve vyšších polohách sněžit mělo. O víkendu můžete zajít na brusle na umělou plochu k turnovskému nádraží, můžete vyrazit i fandit:
Sobota 11. ledna
* STOLNÍ TENIS, II. liga, ženy: Sokol Turnov - Jiskra Jaroměř. Sokolovna ve Skálově ulici, začátek v 10.30 hodin.
* VOLEJBAL, II. liga: TJ Turnov – Domažlice. Začátky v hale TJ v 10.00 a ve 14.00 hodin.
* BASKETBAL, muži, II. národní liga: TJ Turnov  - BC Benešov. Hala TJ ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
Neděle 12. ledna
* BASKETBAL, muži, II. národní liga: TJ Turnov  - BK Tábor. Hala TJ ve Skálově ulici, začátek v 10.00 hodin.
* FUTSAL, krajský přebor: FC Dalmach B - Legnex Jablonec n. N. Hala TJ ve Skálově ulici, začátek v 17.00 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - FC Boca Chotěboř. Hala TJ ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.
Podrobný servis ZDE.

10.01.2014
Hasiči mají nové operační středisko
V středu 8. ledna byla slavnostně otevřena nová multifunkční budova Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Šumavské ulici. Nové zázemí zde získá především jednotné krajské operační a informační středisko. Do dvou let tak postupně ukončí činnost operační střediska na zbývajících územních odborech Česká Lípa a Semily a výjezdy hasičských jednotek budou řízeny centrálně z Liberce. Velkým posunem vpřed bude vybavení novými technologiemi, které umožní v rámci operačního řízení vzájemné sdílení dat složek IZS a omezí potřebu dalších doplňujících telefonátů. Nově užívaný software poskytne propojení až do taktické úrovně. Tato schopnost umožní například první složce IZS na místě mimořádné události dopřesnit polohu pouhým stiskem tlačítka ve vozidle. Náklady na výstavbu víceúčelového objektu přesáhly 61 mil. Kč. -zs-

08.01.2014
Nezvyklý průběh zimy přinesl novou náplň činnosti pro technické služby
Technické služby Turnov vykonávají na počátku roku 2014 kromě jiného i činnosti na tuto roční dobu zcela neobvyklé. Namísto odklízení sněhu, posypu a solení vozovek a chodníků upravili pracovníci turnovských technických služeb na počátku ledna svoji techniku, sundali sněhové radlice, namontovali kartáče, vzali do rukou košťata a pustili se do úklidu cyklostezky vedoucí z Turnova na Malou Skálu. „V pondělí 6. ledna byla zametena část od autobusového nádraží do Dolánek, v dalších dnech bude pokračovat čištění až na Loužek a směrem na Bartošovu pec,“ informoval jednatel technických služeb Libor Preisler.  Město Turnov tak vyhovělo požadavkům občanů, kteří díky neobvykle teplému počasí mohou stezku využívat v zimním období  i k jízdám na kole či in-line bruslení. (Zdroj: TZ města Turnov)

07.01.2014
Chybějící sníh nahrazuje umělá ledová plocha
Kluziště u nádraží je v současnosti jediným místem, kde se můžete věnovat zimním sportům. Bylo to vidět i o vánočních prázdninách, kdy byl zájem o bruslení opravdu velký. Podle tiskové zprávy turnovské radnice o svátcích na kluziště zavítalo rekordních 2 086 lidí. Bohužel se špatné počasí podepisuje na kvalitě ledu a spotřebě elektrické energie. Vzhledem k vysoké návštěvnosti a teplotám nad nulou led rychle odchází. „Dokonce na Silvestra došlo k havárii, kdy na jednom obzvlášť zatěžovaném místě kluziště došlo k proříznutí hadiček bruslemi a mírnému úniku chladící kapaliny," uvedl jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek. Pokud je teplota přes noc pod bodem mrazu, je kluziště nastříkáváno, aby se zvýšila vrstva ledu. Nástřik není možné provádět přes den nejen kvůli vysokým teplotám, ale i z důvodu provozní doby.

07.01.2014
Zápisy dětí do 1. tříd
Odbor školství, kultury a sportu informuje veřejnost, že zápisy dětí do 1. tříd základních škol pro školní rok 2014/2015 se uskuteční od 15. ledna do 15. února příštího roku. Slavnostní zápis se uskuteční ve středu 15. ledna v době od 10.00 do 17.00 hodin na všech čtyřech turnovských základních školách (Alešova ul. 1059, ul. 28. října 18, Žižkova ul. 518, Mašov, U školy 56). Zdroj: TZ města Turnov

03.01.2014
Dopravní nehody přelomu roků
V neděli 29. prosince vyjížděli policisté ke dvěma dopravním nehodám, při kterých se střetla motorová vozidla se zvěří. K první nehodě došlo před osmnáctou hodinou v obci Mírová pod Kozákovem-Chutnovka. Těsně před jedoucí vozidlo značky Škoda Octavia skočil srnec, který byl následně sražen do příkopu. Ke zranění osob nedošlo a zvíře byla předáno zástupci místního mysliveckého sdružení. Druhá událost se stala krátce před dvacátou hodinou na silnici I. třídy číslo 35 mezi obcemi Radvánovice a Sedmihorky. Do cesty osobnímu automobilu značky Opel vběhlo divoké prase, které srážku nepřežilo. Ani tentokrát nebyla žádná osoba zraněna. Způsobená škoda byla stanovena na částku 52 tisíc korun.
K poměrně banální nehodě dvou osobních aut na jinak čisté a na poměry liduprázdné turnovské Nádražní ulici došlo na Nový rok v 15.30 hodin. Při odbočení k nádraží nebyla dána přednost v jízdě, došlo k čelnímu střetu. Vzhledem k nízké rychlosti se nehoda obešla bez zranění. Situaci zkomplikoval pouze odtah havarovaných aut, asi na dvě hodiny musela být doprava odkloněna v jednom směru kolem dopravního terminálu. (Zdroj: Petr Kmínek, tiskový mluvčí PČR, územní odbor Semily)

03.01.2014
Zimní údržba krajských silnic
Odbor dopravy Libereckého kraje informoval, kdo se stará a zodpovídá o zimní údržbu silnic.
Zimní údržbu silnic I. třídy v Libereckém kraji zajišťuje a je za ni odpovědná společnost EUROVIA CS,a.s. na základě Smlouvy o poskytnutí služeb Provádění zimní a běžné letní údržby silnic I. třídy v Libereckém kraji, kterou uzavřelo Ředitelství silnic a dálnic ČR a EUROVIA, a.s. dne 27.9.2013.
Pro silnice I. tříd v Libereckém kraji je zřízeno následující dispečerské stanoviště pro okresy Semily, Česká Lípa, Liberec a Jablonec nad Nisou:
EUROVIA CS, a.s., závod Liberec,Londýnská 564,460 11 Liberec 11, tel.: 731 601 229
Organizací odpovědnou za zajišťování udržování sjízdnosti silnic II. a III. třídy v Libereckém kraji dle příkazní smlouvy je společnost SILNICE LK, a.s. Má zřízena následující nepřetržitá dispečerská stanoviště:
- pro okres Jablonec nad Nisou
Silnice LK a.s., středisko Nová Ves nad Nisou,468 27 Nová Ves nad Nisou 611, tel.: 724 535 034
- pro okres Semily
Silnice LK a.s., středisko Jilemnice - Hrabačov, Hrabačov 785, 514 01 Jilemnice, tel.: 606 034 017
- pro okres Česká Lípa
Silnice LK a.s., středisko Česká Lípa - Sosnová, Sosnová 97, 470 50 Česká Lípa, tel.: 725 905 035
- pro okres Liberec
Silnice LK a.s., středisko Liberec, České Mládeže 632/32, 460 06 Liberec, tel.: 724 631 451
Podrobnější informace o zimní údržbě najdete na internetových stránkách Libereckého kraje.

02.01.2014
Policisté v akci
Prosinec byl podle velitele turnovských policistů Milana Drahoňovského poměrně klidný. Došlo k odcizení pouze dvou sobotních aut značky Škoda, jednou v Ohrazenicích a jednou na Výšince, v Ohrazenicích se nakonec zloději odjet ani nepodařilo. V předvánočním období byly nahlášeny pouze tři kapesní krádeže peněženek ve zdejších obchodech, kuriozitou je odcizení 15 vánočních stromků z plantáže ve Smrčí. Závažnější je skutečnost, že na parkovišti před jedním panelovým domem na Výšince se kdosi neznámý pokusil zapálit osobní auto. Věc se mu ale nezdařila, pod autem se našel pouze hard nasáklý hořlavinou.
Policisté také vyšetřují dva případy v okolních obcích. K vloupání do opuštěného domu došlo v Mírové pod Kozákovem. Pachatel vylomil vložku zámku zadních dveří a vnikl do objektu, který prohledal. Ze skříní vytahal věci a z chodby odcizil sněžnou frézu. Předběžná škoda byla stanovena na částku 10 tisíc korun.
V průběhu prosince byla vykradena stodola v obci Vyskeř. Neznámý zloděj vypáčil visací zámek na petlici, kterým byla zajištěna vrata a odcizil tři elektromotory a měděnou vanu. Způsobená škoda přesáhla částku 21 tisíc korun. Policisté z obvodního oddělení v Turnově případ šetří jako přečin krádeže, za který v případě dopadení hrozí pachateli až dva roky vězení. V průběhu šetření budou policisté prověřovat, zda odcizené věci neskončily v některé ze sběren druhotných surovin.
(Text s přispěním Petra Kmínka, tiskového mluvčího územního odboru Semily)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS