Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

10.12.2013
Sběr použitých náplní do kopírek a tiskáren
Zase o trochu více mohou turnovští obyvatelé i podnikatelé přispět k ochraně životního prostředí. Nedávno se ve městě začal provádět sběr náplní do kopírek a tiskáren. Použité tonery a cartridge je možné odevzdat k recyklaci vložením do dvou sběrných boxů společnosti Cart4Future. „Občané či živnostníci jeden najdou v přízemí budovy radnice v ulici Antonína Dvořáka, v prostoru mezi podatelnou a výtahy. Druhý je umístěn v informačním středisku na náměstí Českého ráje,“ informuje pracovnice odboru životního prostředí MěÚ Turnov Zuzana Sedláková. (Zdroj: TZ města Turnov)

10.12.2013
Teplo je o čtyři koruny za gigajoule levnější
Domácnosti v Turnově platí od letošní topné sezony za teplo o čtyři koruny na gigajoule méně než v minulé sezoně. Městská teplárenská zlevnila na 555 korun za gigajoule, řekl novinářům místostarosta Jaromír Pekař (ODS). Cena tepla v patnáctitisícovém Turnově patří v kraji dlouhodobě mezi nejnižší. V uplynulých deseti letech tam domácnosti nejvíce za teplo zaplatili v sezoně 2008/2009, a to 599 korun za gigajoule. Například v Liberci za gigajoule platí letos domácnosti zhruba 760 korun, Jablonec má ještě vyšší cenu - 807 korun. Od Nového roku tam ale teplo zlevní o 15 procent na 689 Kč. Při minulé sezoně domácnost v Turnově za vytápění zaplatila v průměru 10.083 Kč, maximem bylo 12.138 Kč. Za topnou sezonu od září 2011 do srpna 2012 firma na tržbách získala bezmála 38 milionů korun při zisku 477.000 korun. (Zdroj: ČTK)

10.12.2013
Biograf Český ráj slaví 90 let
Právě před devadesáti lety, 16. prosince 1923, přivítalo s velkou slávou své první návštěvníky divadlo a biograf Český ráj v Jičíně. Tehdy ještě budova nesloužila výhradně promítání, jelikož film byl ještě v plenkách, ale i pro koncerty, divadlo a estrády. Vlastníkem bylo Družstvo válečných poškozenců a legionářů. To získalo základní kapitál na stavbu budovy od státu za své odškodnění z války. Dále se pak konala velká sbírka, kde si každý jičínský občan mohl zakoupit akcii a přispět tak na stavbu budovy. Dnešní Biograf Český ráj je nejstarším kinosálem v Českém ráji, v Turnově na Trávnicích bylo kino postaveno až ve 30. letech.

08.12.2013
Změny v jízdních řádech
Od 15. prosince dochází v porovnání s předchozími roky k větším změnám v nových jízdních řádech autobusové dopravy. V našem regionu jde hlavně o změny linek v okolí Rovenska pod Troskami. Tyto změny si kladou za cíl zlepšení dopravní dostupnosti škol a také reagují na třísměnné provozy v Turnově.
MHD Turnov zůstává tarifně i časy a trasami spojů zachována v dnešních (osvědčených) polohách, pouze si linky MHD vymění stanoviště na terminálu u železniční stanice, aby byly frekventovanější městské linky blíž přístřešku u budovy nádraží.
Linka 553 bude obnovena v dřívější trase (Lomnice – Rváčov – Holenice – Veselá – Rovensko) přibude nová minibusová linka Troskovice – Rovensko – Zelený Háj – Semily, omezeny budou přímé spoje Troskovice – Turnov. Rozšiřují a zrychlují se spoje na trase Liberec – Turnov – Jičín – Hradec Králové.
Změny jsou i na dálkových linkách, například jsou přidány nové spoje na trase Liberec – Turnov – Hradec králové – Brno. Více informací a aktuální jízdní řády na www.iidol.cz  nebo www.busline.cz

06.12.2013
Víkendové pozvánky
Janek Ledecký dnes koncertuje v Tatobitech, adventní koncerty po celý víkend. Taková je základní nabídka volných dnů.
 
Pátek 6. prosince
* ADVENTNÍ KONCERT pěveckého sboru Zvonky z Mnichova Hradiště. Kostel sv. Filipa a Jakuba ve Všeni, začátek v 17.00 hodin.
* JANEK LEDECKÝ, vánoční koncert jedné z našich nejznámějších hudebních hvězd. Kulturní dům Tatobity, začátek v 19.00 hodin, předprodej vstupenek na OÚ Tatobity.
 
Sobota 7. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ poštovních známek, pohlednic, odznaků, mincí… KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin.
* VÁNOČNÍ HRA ANEB CO ANDĚLÉ ZVĚSTOVALI. Poetická hra dvou popletených andělů, kteří zvěstují narození Ježíše Krista v Betlémě. Hraje Divadlo KUFR. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* V 18.00 hodin začíná adventní koncert pěveckého sboru MUSICA FORTUNA v zámecké galerii na Sychrově.
 
Neděle 8. prosince
* ADVENT NA SBOŘE: Loutkové divadlo  pro tři herce. Chcete si připomenout – a předně připomenout dětem – co to vlastně Vánoce jsou? Divadelní soubor „Za pět minut devět“ přichází opět s vánoční hrou „Jak to všechno začalo“ a písněmi. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 9.00 hodin.
* 2. ADVENTNÍ KONCERT 2013 - SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS. Chrám Narození Panny Marie, začátek v 15.00 hodin, vstupné 80 Kč.
* Adventní koncert DPS CARMINA v Sezemicích, kostel sv. Bartoloměje, začátek v 16.00 hodin.
* LÉDL JAZZ Q - jazzový podvečer v pizzerii Maškovka aneb jazzové koledy… Jako host vystoupí JIŘÍ HLAVA – trubka. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Servis podrobně ZDE.

06.12.2013
ČEZ v okrese Semily vyhlásil kalamitní stav
(Vydáno dnes, 15.30 hodin) V Česku se po celý pátek projevuje okraj bouře Xaver, která řádí hlavně na severu Evropy. Podle meteorologů by dnes mohlo napadnout místy až 20 centimetrů nového sněhu, až do soboty bude foukat silný vítr, který by na hřebenech hor mohl dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Jestliže nemusíte vyjíždět do vyšší poloh, ale také někam do lesa, zůstaňte raději doma. Aktuálně společnost ČEZ vyhlásila v Královéhradeckém kraji a na Semilsku kalamitní stav. Důvodem je silný vítr, který v noci na dnešek v regionu způsobil desítky poruch na vedeních vysokého napětí. Bez proudu byly dnes ráno v regionu stovky domácností.
Stoupá také počet výjezdů profesionálních hasičů v Libereckém kraji. Počet technických zásahů stoupl od nočních hodin ze čtvrtka na pátek na 51, na Liberecku vyjížděli hasiči 13x, na Jablonecku 9x, na Českolispku 16x a na Semilsku 13x. Zaznamenali jsme také již první případ, kdy spadlý strom způsobil výraznější škody. Stalo se tak v ulici Za Mlýnem ve Vratislavicích nad Nisou, kde strom spadl na firemní halu a prorazil střechu.
Na Turnovsku zatím nejsou škody hlášeny, asi na dvou místech popadané stromy zatarasily silnice III. třídy, dopoledne se opovážlivě kymácel vánoční strom na náměstí, pracovníci technických služeb ho proto ještě více ukotvili. Ještě štěstí, že turnovské vánoční trhy se konají o týden déle, než bylo dosud obvyklé… (Zdroj: TvA, ČTK, HZS LK)

06.12.2013
Pokud je to možné, především do vyšších poloh dnes nevyjíždějte
Silný vítr, v nižších polohách déšť, ve vyšších sníh - takové podmínky panovaly od včerejšího večera i v Libereckém kraji. Zatímco do půlnoci byly výjezdy hasičů spíše ojedinělé, po půlnoci vítr zesílil a začal lámat stromy, které zatarasily řadu silnic. Od půlnoci do 7.30 hodin zasahovali hasiči u 33 událostí. Z 90 % šlo o technické zásahy, kdy odstraňovali popadané stromy. Nejčastěji vyjížděli hasiči na Semilsku (13x), o něco méně na Liberecku (8x) a Jablonecku (7x). Nejméně zásahů bylo zatím na Českolipsku (5). Na Semilsku pak vítr lámal stromy hlavně v horských oblastech kolem Jablonce nad Jizerou a Benecka. Tradičně byl kamiony zatarasen i hlavní tah I/10 Tanvald - Harrachov, kde zasahovali už včera večer tanvaldští profesionální hasiči.
Hasiči jsou i během dopoledne voláni k popadaným stromům, které jsou nejen na silnici, ale i železniční trati nebo drátech elektrického vedení. Počet technických pomocí je nyní 40, na Semilsku 12, Liberecku 10, Jablonecku 8 a Českolipsku 10. (Zdroj: TZ HZS LK)

05.12.2013
Semily získaly dotaci ve výši 30 tisíc Eur
Vytvoření odpočinkového zázemí pro cyklisty i pěší v parku na Ostrově, zpřístupnění břehu Jizery, ale také možnost koupání přinese Semilským projekt s názvem „Setkáme se u Jizery“. Dotaci ve výši 30.000 Eur (50 % celkových nákladů) získalo město v rámci přeshraniční spolupráce z Fondu mikroprojektů  Cíl 3 (ČR-Polsko) v Euroregionu Nisa.
Projekt s celkovými náklady ve výši 59 995,- Eur vychází ze zpracované studie Doteky vody a jeho realizace je předpokládána v roce 2014. Cílem projektu je vybudování nového odpočinkového zázemí podél cyklostezky.
„V jednotlivých místech na břehu řeky Jizery bude odstraněn současný travní porost až na původní kamenný profil. Kamenný obklad bude očištěn a případně doplněn chybějícími kameny, v místech přístupu  budou vybudovány kamenné schody umožňující lepší přístup k řece,“ vysvětlila Lena Mlejnková, místostarostka města Semily. „Součástí projektu bude i společný cyklovýlet s polským partnerem na české straně, tvorba drobných propagačních materiálů – cyklolékarniček a reflexních pásek, a také instalace informační tabule s mapou,“ doplnila místostarostka. (Zdroj: TZ města Semily)

04.12.2013
Minivolejbal v barvách - „Pátek třináctého“
Oddíl volejbalu TJ Turnov zve na turnaj – oblastní přebor základních škol. Turnaj se bude hrát pod patronací ČVS a s podporou Libereckého kraje.
Termín a místo konání: pátek 13. prosince od 12.00 do max. 17.00 hodin, hala TJ Turnov, Skálova ul.
Kategorie: oranžová (do 9 let), červená (do 10 let), zelená (do 11 let)
Startovné: zdarma
Záštitu nad turnajem převzali: Petr Konečný „Kendy“, volejbalový internacionál, bývalý reprezentant a současný hráč A týmu mužů TJ Turnov a Míša Mlejnková (17), odchovankyně turnovského volejbalu, aktuálně hráčka extraligového Olympu Praha a reprezentantka ČR.
Cíl projektu je propagace aktuálně celorepublikově koordinovaného projektu Minivolejbal v barvách, určeného pro volejbalovou přípravku, samozřejmě zmapování volejbalového potenciálu v turnovských a okolních školách pro žákovské volejbalové soutěže, ale hlavně osvěta a propagace volejbalu, jako tradičního a úspěšného sportu v Turnově mezi dětmi, jejich učiteli a také rodiči! Hledáme také zájemce o vedení družstev oddílové mládeže.
Přihlášky zasílejte do středy 11. prosince do 15.00 hodin na adresu: david.meixner@seznam.cz 

04.12.2013
Nábor
Bruslařský hokejový klub Turnov hledá chlapce i dívky do týmu přípravky ročníku 2006, 2007, mladší i starší. Nábor se týká dětí od čtyř let, ale přivítáme také děti navštěvující základní školu, a to od 1. do 2. třídy. Začínáme v neděli 8. prosince v 8.00 hodin na kluzišti u haly TSC u turnovského nádraží. Info: www.bhkturnov.wz.cz

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS