Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

29.11.2013
Od soboty se bruslí aneb sportovní pozvánky
Sportovní pozvánky na následující víkend:
* KLUZIŠTĚ V ALEŠOVĚ ULICI. Společnost Městská sportovní Turnov informuje, že přípravy kluziště v lokalitě u nádraží jsou v plném proudu a poprvé si veřejnost bude moci zabruslit v sobotu 30. listopadu. Informace o provozní době a výši vstupného najdete na internetových stránkách Městské sportovní Turnov: www.ms-turnov.cz.
 
Sobota 30. listopadu
* BASKETBAL, 2. národní liga: TJ Turnov – Tesla Pardubice. Hala TJ od 19.15 hodin.
 
Neděle 1. prosince
* BASKETBAL, 2. národní liga: TJ Turnov – Přelouč. Hala TJ od 10.00 hodin.
* FUTSAL, krajský přebor: FC Dalmach B - Jizeran Doubrava. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici, začátek v 17.00 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - Tex-Color Písek. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.

29.11.2013
Super první adventní víkend!
Jinak se nadcházejí víkend nazvat nedá. Co do výčtu akcí jde o jeden z nejzajímavějších v celém letošním kalendářním roce. Vždyť se podívejte sami:
 
Pátek 29. listopadu
* OTEVŘENÍ HVĚZDÁRNY od 15.45 hodin.
* FESTIVAL NAPŘÍČ. KC Turnov – velký sál, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč.
 
Sobota 30. listopadu
* BLEŠÍ TRHY v daliměřické „hasičárně“ v době od 8.00 do 18.00 hodin. Na prodej zde bude spousta zajímavých nových i použitých věcí (např. oblečení, knihy, nábytek, elektro, hračky...). Vstup volný. Prodávající – registrace na tel. 723 428 046.
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ se uskuteční v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1. Vystaveno bude 415 králíků (46 plemen) a 115 holubů (16 plemen). V prodeji bude celkem 294 králíků.
* ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ TVOŘENÍ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je součástí akce Den pro dětskou knihu a povede ji lektorka Aneta Novotná a Iva Dalerová. Městská knihovna A. Marka, začátek v 10.00 hodin.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V TURNOVĚ. Náměstí Českého ráje, začátek v 16.00 hodin. Adventní postavy, fanfáry, sbor Turnováček, setkání starosty se skřítkem, nadílka pro děti, občerstvení...
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ v Žehrově u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku. Začátek v 17.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ.

Sobota 30. listopadu a neděle 1. prosince
* ZÁMEK SYCHROV: Vánoční trhy na čestném dvoře zámku, vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží. V bohatém programu se představí  divadlo Studna, potulné loutkové divadlo a žonglér Vojta Vrtek. Pro děti je připravena tvůrčí čertovská dílnička. Vstupné dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.
 
Neděle 1. prosince
* 1. ADVENTNÍ KONCERT 2013 - DUO TERES. Kostel sv. Františka z Assisi, začátek v 15.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Rovensku pod Troskami. Program: 16.00 hodin - adventní koncert v sále radnice. Vstup zdarma. Od 17.30 hodin - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Vystoupí děti z MŠ a ZŠ, farářka Hana Jalušková a paní starostka se svátečním slovem. V průběhu akce bude možné si zakoupit adventní věnečky a dárky, které vyrobily šikovné ruce maminek dětí z MŠ. Občerstvení zajištěno.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ před obecním úřadem v KACANOVECH u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku od 16.30 hodin a od 18.00 hodin před obecním úřadem na VYSKŘI – opět u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku. Zve Sousedský spolek PROVAZ (pro vánoční zpívání). Ten se představí pod vedením sbormistra Karla Součka v obsazení: Barbora Součková F., Dobromila Obročníková, Jarda Obročník, Hana Římanová, Filip Holba, Iveta H. Melíšková, Jana Obročníková, Jan Bílý, Míla Zemánková, Olga Žáková, Jiří Vlček, Lenka Močubová, Renda Močuba, Kája Martínková, manželé Kynkorovi, Jan Zamrazil, Kristýna Milkovičová a Viki Gajičová.
* TANEČNÍ PODVEČER. Závěrečná „prodloužená“ podzimního tanečního kurzu pro partnerské a manželské páry, na které si může zatančit každý milovník společenského tance. K tanci a poslechu hraje skupina Allegro z Jičína. KC Turnov, začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč, účastníci kurzu vstup volný.
 
Pondělí 2. prosince
* ADVENTNÍ A PŘEDVÁNOČNÍ TVOŘENÍ. Tvůrčí výtvarná dílna pro obyvatele penzionu Žižkova a další zájemce z řad veřejnosti. Lektorka dílny Aneta Novotná, průvodní slovo o adventním čase Eva Kordová. Klubovna penzionu v Žižkově ulici od 13.00 hodin.
* Přednáška a uvedení nové knihy - KOŘENY ŽENSKÉ SPIRITUALITY: NÁVRAT A TRANSFORMACE STAROVĚKÉ MOUDROSTI. Přednáší a předčítá autorka Terezie Dubinová, kulturoložka, hebraistka a terapeutka (www.oheladom.cz). Knihu si můžete koupit na místě za zvýhodněnou cenu. Městské knihovny Antonína Marka, začátek v 18.00 hodin.

29.11.2013
Kometa století přichází, hvězdárna se opět otvírá
Turnovská hvězdárna na Vrchhůře bude uvedena do prozatímního provozu u příležitosti průchodu komety C/2012 S1 ISON v pátek 29. listopadu.
První veřejné pozorování v turnovské hvězdárně po mnoha letech bude spojeno s následujícím programem:
- 15.45 - slavnostní otevření hvězdárny a vernisáž výstavy astrofotografií Karla a Martina Bunových
- 16.00 – pozorování komety ISON mobilními dalekohledy z terasy (v případě jasné oblohy)
- 16.30 – přednáška Mgr. Martina Gembece z České astronomické společnosti o kometě ISON
- 17-00 -  pozorování oblohy nebo pozemních cílů pomocí dalekohledů (v případě příznivého počasí)

28.11.2013
V Turnově ve čtvrtek platil kalamitní stav
Už od rána čtvrtka 28. listopadu nepříjemně mrholilo, což s teplotou těsně pod bodem mrazu znamenalo tvorbu nebezpečné ledovky. Město proto vyhlásilo tzv. kalamitní stav. To znamená, že technické služby nemusí dodržovat plán zimní údržby chodníků a komunikací a ošetření povrchů solí provádí i tam, kde to jindy není povoleno. Z důvodu kalamitního stavu se nejprve provádí údržba páteřních a dalších důležitých komunikací. Na ty v okrajových částech se dostane později. Kalamitní stav byl odvolán o půl jedenácté dopoledne. (Zdroj: město Turnov)

28.11.2013
Turnovsko má od dnešního dne své první obchodní centrum
Za opravdu velkého zájmu nakupujících bylo ve čtvrtek 28. listopadu otevřeno první velké nákupní centrum v Turnově. Stojí na pozemku vedle Lidlu, najdete zde prodejny s elektronikou, oděvy, drogérii, lékárnu a masnu. Při otevření byl asi největší zájem o tablety a LCD televizory, které byly v rámci otevření centra prodávány za akční cenu. Více informací najdete ZDE.

27.11.2013
Vánoční strom…
…již stojí od dnešního dne na turnovském náměstí. Původně stál v areálu Pivovaru Rohozec. Jeho slavnostní rozsvícení proběhne v sobotu 30. listopadu. Začátek je v 16.00 hodin. Na místě budou tradiční adventní postavy, fanfáry, sbor Turnováček, proběhne setkání starosty se skřítkem, připravena je nadílka pro děti, občerstvení...

26.11.2013
Kluziště v Alešově ulici už od 30. listopadu!
Společnost Městská sportovní Turnov informuje, že přípravy kluziště v lokalitě u nádraží jsou v plném proudu a poprvé si veřejnost bude moci zabruslit v sobotu 30. listopadu. Informace o provozní době a výši vstupného najdete na internetových stránkách Městské sportovní Turnov: www.ms-turnov.cz

25.11.2013
Pozvánka na jednání zastupitelstva
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 28. listopadu od 17.00 hodin. Zastupitelé budou mj. projednávat další podporu realizace projektu Domu přírody v Dolánkách, prodeje pozemků, systém likvidace komunálních odpadů, resp. systém zvýhodnění pro občany, kteří odpad separují, mediální strategii města v příštím roce, otázky kolem Greenway Jizera ad. Podklady najdete ZDE.

25.11.2013
Skřítkové pozdravili seniory v DD Pohoda
Naši skřítkové v čele s králem Granátem vystoupili ve středu 20. listopadu v rámci pořadu Křeslo pro hosta Evy Kordové v DD Pohoda. Seniorům představili naši knížku Kytička pohádek pro paní spisovatelku Marii Kubátovou. Pořad paní Kordová uvedla krásným vzpomínáním na paní spisovatelku Marii Kubátovou. Potom se naši skřítci představili a přečetli několik pohádek. Příjemné setkání při svíčce na klávesy doprovodila Lidmila Horáková z 9. B. Všem našim divákům v DD Pohoda děkujeme za krásnou atmosféru, přejeme mnoho zdraví a těšíme se na další setkání.
Mgr. Jana Kepková, ZŠ Žižkova ul.

24.11.2013
Mistrovství Semil v přípravě kváskového kysela
V sobotu 30. listopadu se od 17.30 hodin uskuteční v restauraci „V Pivovaru“ v Semilech 3. jubilejní ročník otevřeného Mistrovství Semil v přípravě kváskového kysela. Akci pořádá občanské sdružení Cervus Semilensis a přátelé. Vzhledem k tomu, že se loňská akce vydařila, počet vzorků uvařeného kysela stoupá, rozhodli jsme se pokračovat v započaté tradici. Jednotliví soutěžící budou v čase mezi 16.00 – 16.45 hodin registrováni se svými donesenými vzorky. Ty budou do doby hodnocení uchovány při konstantní teplotě a vlhkosti. Minimální množství doneseného vzorku kysela je 1 litr, aby se dostalo na všechny porotce.
Samozřejmě nebude chybět živá muzika v podání skupiny Johny Walker Band, živý nebo mrtvý obraz v nastudování Podkrkonošské a Pojizerské společnosti přátel Járy Cimrmana a herecký vstup Divadelního spolku PODIO Semily. Nebudou také chybět soutěže, vědomostní i zábavné. Pro děti je připravena dílnička s Lenkou Hřibovou. V rámci akce bude občanským sdružením Cervus Semilensis udělena Cena za kulturní počin roku.
Iveta Mečířová, cervus.semilensis@gmail.com , více na tel. 722 911 605 – Eva Šírová

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS