Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

15.10.2013
Aktivity VHS Turnov na Semilsku: Desítky milionů korun na investice
Minulý týden měly na Semilsku své významné milníky dvě vodohospodářské stavby, které investuje Vodohospodářské sdružení Turnov. V pátek 11. října byla za účasti občanů a vedení města Semily slavnostně ukončena stavba vodovodu v okrajové části města - Spálov. A jen dva dny před tím byla podepsána smlouva o dílo na rekonstrukci největší úpravny pitné vody v okrese Semily, která zásobuje město Semily a okolní obce Chuchelna a Benešov u Semil. Vlastní areál úpravny leží na území obce Příkrý. Nyní již byly zahájeny první stavební práce, které budou celkově představovat investici v řádu 70 mil. Kč. Pořízení vodovodu na Spálov znamenalo ve dvou etapách výdaj o celkové výši 7 mil. Kč (ceny jsou bez DPH).
Obě akce je možné realizovat pouze díky zásadnímu přispění prostředků EU, prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí. Přínos na obě akce bude ve výsledku přibližně 50 mil. Kč.
Podle předsedy Rady sdružení VHS Milana Hejduka jde v obou případech o pro obyvatele tohoto regionu významné stavby. „Ve Spálově lidé dlouhodobě požadovali výstavbu vodovodu, protože studny objektů hlavně v létě neměly dostatečnou kapacitu. Především díky dalším sdruženým prostředků VHS a města Semily se tento záměr konečně podařilo realizovat. Co mě těší především, je skutečnost, že se na nový vodovod chtějí co nejrychleji připojit opravdu všichni obyvatelé. To nebývá zcela zvykem. Často k domům přivedete na požadavek obce, města či občanů vodu nebo kanalizaci, ale v praxi nakonec velká skupina majitelů domů stejně váhá, zda se mají skutečně připojit,“ upozorňuje Milan Hejduk.
V případě intenzifikace úpravny vody v Příkrém jde podle něho o dlouhodobě připravovanou, složitou a naléhavě nutnou rekonstrukci celého objektu, tedy stavebních částí i technologie. Stavba centrální úpravny by měla být zakončena na konci příštího roku a její složitostí je, že bude muset probíhat za provozu úpravny. Klíčovou podmínkou při vlastní stavbě proto bude, aby nebyla ohrožena každodenní dodávka pitné vody do města i obou obcí.

15.10.2013
Nehoda u Příšovic
Dnes o půl dvanácté byla hasičům na tísňovou linku 112 ohlášená dopravní nehoda v místě sjezdu z místní komunikace na R 10 v obci Příšovice. K události byli voláni turnovští profesionální hasiči a jednotka turnovských dobrovolných hasičů. Střetla se dvě osobní auta - Seat Ibiza a BMW. Řidič BMW utrpěl lehká zranění, řidičku Seatu Ibiza však museli hasiči vyprostit. Pomocí hydraulického nářadí odstřihli dveře a ženu, která byla natlačená na přístrojovou desku, opatrně vyndali ven a položili do vakuové matrace. Její spolujezdkyně vyvázla bez zranění.

14.10.2013
Po Turnově jsou rozmístěny nové propagační pylony
Na náměstí Českého ráje a na dalších sedmi místech města se v těchto dnech objevily nové reklamní věže. Od pondělí 14. října 2013 jsou určeny pro výlet plakátů a materiálů ve volební kampani před letošními mimořádnými parlamentními volbami. Nová zařízení nahradila betonové kanalizační roury používané doposud. Poslouží vždy jen na přechodnou dobu. Před volbami budou umístěna na náměstí Českého ráje a Havlíčkově náměstí, v Markově a Sobotecké ulici, u Billy v Nádražní ulici, u prodejny COOP DISCONT v Zahradní ulici, na autobusovém nádraží a v sídlišti Jana Patočky. Po volbách budou opět odklizena. Město Turnov jich pořídilo celkem devět za 90 tisíc korun. (Zdroj: TZ města Turnov)

11.10.2013
Víkendové pozvánky
Tentokrát jsou velmi, velmi skromné. Posuďte sami:
 
Pátek 11. října
* GAGARIN. Mezinárodní divadelní projekt – divadlo Športniki. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 140 Kč.
Sobota 12. října
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Dechovka Turnovanka hraje k tanci a poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* BESEDA S DUCHOVNÍM OTCEM ČETNICKÝCH HUMORESEK plk. JUDr. Michalem Dlouhým. Sál restaurace u Studničků v Tatobitech. Pořádá občanské sdružení Dědina. Začátek v 17.00 hodin.
Sobota 12. a neděle 13. října
* HRAD VALDŠTEJN: Lukáš Pelc - Koloraturní variace na téma gregoriánského chorálu. Začátky v 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hodin.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky jsou naproti tomu docela zajímavé. Poprvé v sezoně se doba představí turnovští volejbalisté, házenkářky, hraje se futsal i fotbal včetně divize.
Podrobně ZDE.

09.10.2013
Vysokorychlostní železnice do Liberce? Po roce 2040
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se chystá zadat dvě velké studie v souvislosti s budováním vysokorychlostních tratí v zemi. Jako první chce SŽDC vybudovat do roku 2030 rychlé spojení z Brna do Přerova, kde je dnes zastaralá a jednokolejná trať, dále trasu z Brna do Vranovic, která se napojí dále na současnou trať do Břeclavi, a třetí nejbližší stavbou je úsek Praha - Lovosice. Páteř národní sítě Praha - Brno by měla být dokončena ve 30. letech tohoto století. V plánu je stavba 1000 kilometrů vysokorychlostních tratí, které kdyby se budovaly 40 let, stála by výstavba ročně 20 miliard korun. Jde o srovnatelné stavební úsilí s dálnicemi. Od roku 1967, kdy se začalo s D1, se do roku 2007 postavilo 1009 kilometrů dálnic. Pro náš region je důležitý záměr vybudování rychlostní železnice na trase Praha – Liberec. Nedojde k němu ale dřív, než po roce 2040. (Zdroj: ČTK)

07.10.2013
ZŠ Skálova pořádá orientační běh pro děti
Škola, která se se vstupem do nového školního roku stala partnerem projektu Rodiče vítáni, pořádá první letošní akci pro veřejnost, a tou je orientační běh. „Cílem akce je nejenom si zahrát na orientační běžce a představit dětem tento sport, ale také představit blíže naši školu,“ vysvětluje pořádající učitelka Vendula Bičíková a dodává: „Připravili jsme trasu jak pro děti z mateřských školek, tak pro děti ze základní školy.“
Akce s názvem Dětský orientační běh se uskuteční ve středu 9. října v dopoledních hodinách u budovy I. stupně v Alešově ulici. V 8.30 proběhne zahájení soutěže pro děti z MŠ a následně ve 12.30 odstartuje orientační běh pro děti ze ZŠ. Děti se mohou těšit na doplňkové soutěže, diplomy a ceny. Účast přislíbily MŠ Alešova, MŠ Kosmonautů, MŠ Bezručova, MŠ Mašov a WMŠ.

07.10.2013
Střet zájmů
Na webových stránkách Libereckého kraje již lze najít doplněná čestná prohlášení zastupitelů koalice
Zastupitelé koalice Starostové pro Liberecký kraj a Změna pro Liberecký kraj doplnili „Čestné prohlášení o jiných vykonávaných činnostech, oznámení majetku nabytém v průběhu funkce a oznámení o příjmech, darech a závazcích podávaná veřejným funkcionářem podle zákona č. 159/2006 Sb. o střetu zájmů“ a ta jsou k dispozici na webových stránkách Libereckého kraje. Viz: http://liberecky-kraj.kraj-lbc.cz/seznam-zastupitelu .
Liberecký kraj podle hejtmana Martina Půty jde dokonce nad rámec zákona o střetu zájmů, neboť dle programového prohlášení koalice se i její neuvolnění zastupitelé sami dobrovolně zavázali ke zveřejňování Čestného prohlášení v rozsahu, který zákon stanovuje pouze pro uvolněné zastupitele, tedy hejtmana a členy Rady LK. (Zdroj: TZ LK)

04.10.2013
Víkend ve znamení oslav železnice Turnov - Jičín
Oslavy 60. narozenin písničkáře Slávka Janouška v turnovském divadle, Oktoberfest v Kacanovech, ale hlavně a především velké setkání všech, kteří mají rádi historii, a především historii na železnici. Lokálka Turnov – Jičín slaví 110 let! Pozvánky podrobně:

Pátek 4. října
* VII. BESÍDKA TEXTOVÉ DÍLNY SLÁVKA JANOUŠKA.
Kromě něho samotného se na pódiu turnovského divadla představí Honza Žamboch, Kuba Horák, Michal Vaněk ze skupiny Zhasni, Monty, Ivo Cicvárek s Ladou Šimíčkovou, Marek Vojtěch, duo Hořký kafe, Lucie Redlová a další. Začátek v 19.30 hodin, vstupné 130 Kč, v předprodeji 100 Kč.

Sobota 5. a neděle 6. října
* JÍZDY PARNÍCH VLAKŮ K VÝROČÍM: 110 let trati Jičín - Turnov,
100 let parní lokomotivy 310.0134 a 20 let Klubu přátel železnic Českého ráje. V sobotu 5. října proběhnou oslavy 110. výročí trati Jičín - Turnov, v neděli budou vlaky jezdit na trase Turnov - Mnichovo Hradiště a Železný Brod. Vlaky zastavují ve všech stanicích a zastávkách. Po oba dny budou vlaky jezdit tažené parními lokomotivami 310.072 z Plzně a turnovskou 310.0134. V neděli v 9.00 hodin proběhne na nádraží v Turnově slavnostní odhalení původního označení lokomotivy 310.0134 „Litovel“. Více najdete na www.3100134.cz a v samostatném článku.
* OKTOBERFEST V KACANOVECH. Park a hospoda Hotelu Králíček. Sobota 5. října od 13.00 do 22.00 hodin: Waldovy Matušky, Laxigal, RozumBrothers, Mokrý stoupačky, Dědkové. Neděle 6. října od 13.00 do 18.00 hodin: Náhodné setkání, Turnovanka, program pro děti. Po oba dny vstup zdarma! Pořádá agentura PODNOS, www.pod-nos.cz.

Sobota 5. října
* BURZA SBĚRATELŮ
poštovních známek, pohlednic, odznaků, mincí, bankovek ad. proběhne od 8.30 do 11.00 hodin v Kulturním centru Střelnice.
* SLAVNOSTNÍ VYSVĚCENÍ OBNOVENÉ ZVONIČKY V KŘEČOVICÍCH místním panem farářem ThDr. Františkem Kocmanem. Začátek v 10.00 hodin. Zvou město Rovensko pod Troskami a SDH Křečovice.

Neděle 6. října
* DÝŇOBRANÍ
. Tvořivá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi s podzimním laděním a také společným čtením. Dětské oddělení knihovny A. Marka, začátek v 9.00 hodin.
* TANEČNÍ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY. KC Turnov, velký sál, začátek v 17.00 hodin.

Servis podrobně ZDE.


02.10.2013
Nové využití pro hvězdárnu?
Společnost Sundisk z Jablonce nad Nisou, která mj. provozuje Žlutou plovárnu v Malé Skále, má zájem využívat hvězdárnu na Vrchhůře k popularizaci astronomie mezi mládeží a širokou veřejností prostřednictvím činnosti Klubu astronomů Liberecka, pobočky České astronomické společnosti. Město by zaplatilo nezbytné opravy, astronomové by hvězdárnu vybavili, provozovali a udržovali. Jednali o tom turnovští radní. Turnovská hvězdárna je jediná v Libereckém kraji, vlastníkem je město Turnov, které se již dlouhé roky neúspěšně snaží získat peníze na její opravu.

01.10.2013
Elektrowin: Odměna pro zodpovědné občany
Odměnu pro zodpovědné občany, kteří odevzdávají vysloužilé spotřebiče na sběrných dvorech měst a obcí, připravil kolektivní systém ELEKTROWIN ve spolupráci s Libereckým krajem. Kdo přiveze na sběrný dvůr v Turnově velký spotřebič, jako jsou pračka, myčka nádobí nebo sporák (vyjma lednic), obdrží skládací nákupní tašku. Tašky jsou vyrobeny z recyklovaných plastových lahví. Akce probíhá na sběrném dvoře na Vesecku. Děkujeme všem, kdo si cestu na sběrné dvory už našli a podílejí se tak na trvalém zvyšování množství zpětně odebraných a zrecyklovaných elektrospotřebičů! Společně tak můžeme zachovat čisté životní prostředí pro příští generace. (Zdroj: Ing. Zuzana Sedláková, referentka odboru životního prostředí, MěÚ Turnov, z.sedlakova@mu.turnov.cz)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS