Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

28.11.2016
Barmanský kurz
V listopadu se v učebně stolničení v Alešově ulici uskutečnil základní barmanský kurz, který vedl zkušený lektor Miloš Tretter, zakladatel 1. České barmanské akademie. Pod jeho vedením se účastníci kurzu dozvěděli řadu informací a praktických dovedností z oboru barmanství. Naučili se techniku míchání mnoha druhů nápojů, osvojili si též provoz baru i potřebnou etiketu vystupování a jednání s hosty. Zpestřením kurzu bylo mnoho zajímavostí, například z historie vzniku whisky, koňaku a dalších alkoholických nápojů, se kterými barmani denně pracují.
V závěru kurzu museli jeho účastníci vykonat teoretickou i praktickou zkoušku. Všichni ji zvládli skvěle a odměnou jim byl mezinárodně uznávaný barmanský certifikát v anglickém jazyce.
Taťána Kohoutová, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborné škola, Tatana.Kohoutova@ohsturnov.cz

25.11.2016
Víkendové pozvánky
Velmi zajímavé hosty přivítá hudební festival Napříč, který startuje dnes v 19.00 hodin v městském divadle. V sobotu se mj. uskuteční na Záborčí nad Malou Skálou vzpomínková akce na generála Lišku, v pozvánkách najdete také hudební akce. Náplň první adventní neděle je více než zřejmý…

Pátek 25. listopadu
* NAPŘÍČ Na letošním ročníku festivalu Napříč vystoupí tři uskupení: Půljablkoň, Brotherhood of Vibes and Grooves a Luboš Pospíšil & 5P. Městské divadlo od 19.00 hodin.

Sobota 26. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVA HOLUBŮ. Chovatelská hala u zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1.
* Ve 14.00 hodin začíná v Záborčí u Malé Skály vzpomínková akce na generála Aloise Lišku za účasti historických vojenských jednotek a pod patronací Roty Nardar a ÚO v Malé Skále.
* VÁNOCE NA NÁVSI V MAŠOVĚ. Od 14.00 hodin „Vánoční tvoření“ v místní hasičárně  - dílna pro děti a dospělé (s sebou bílou ponožku a 0,5 kg rýže), od 17.00 hodin rozsvícení vánočního stromečku. Zvou dobrovolní hasiči a členové osadního výboru.
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* SOUNDFALL Turnovská kapela Soundfall sice vznikla už v roce 2010, ale více začíná být na pódiích vidět teprve v poslední době. Kulturní centrum Střelnice od 19.30 hodin.
* OLDIES PARTY - RETRO DISKO. Mejdan s hity 60. - 90. let minulého století. DJ´s Michal Tůma a Michal Karabin. Sokolovna Přepeře od 20.00 hodin.
* PODZIMNÍ TANEČNÍ ZÁBAVA. Hrají Veselí pozůstalí, začátek ve 20.00 hodin. KD Podháj.

Neděle 27. listopadu
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU 2016. Desátý ročník propagační akce zaměřené na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutkové pohádky atd. Uvedeny budou i nové knihy. Městská knihovna A. Marka od 9.00 hodin.
* SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS. První adventní koncert k 700. výročí narození Karla IV. Chrám narození Panny Marie od 15.00 hodin.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ od 16.30 hodin na Vyskři u rozsvícení vánočního stromu a od 17.30 hodin u rozsvícení vánočního stromu v Kacanovech. Zve Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání).
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Tradiční akce na turnovském náměstí Českého ráje začíná v 16.30 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:
Pátek 25. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Modřišice (21.00).
Sobota 26. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – Česká Lípa (17.00).
Neděle 27. listopadu
*LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Všeň (20.00).


25.11.2016
K Troskám vedou opravené silnice
K dominantě Českého ráje se řidiči a turisté dostanou po zrekonstruovaných silnicích. Rekonstrukce silnice III/28116 z Borku do Troskovic stála 42,5 mil. Kč a financoval ji Liberecký kraj ze svého rozpočtu. Slavnostní ukončení stavby se uskutečnilo v úterý 22. listopadu za účasti vedení kraje, zástupců Krajské správy silnic LK, zástupců společnosti PORR a.s. a starosty obce Troskovice Jaroslava Loudy. Od května do října došlo kromě celoplošné výměny asfaltového krytu k opravě propustků, vyčistění příkopů, doplnění svodidel, ale také k rozšíření tělesa komunikace pomocí vyztužení svahů. Rozsáhlé stavební práce rovněž zahrnovaly rekonstrukci mostu přes Libuňku. Spolu s rekonstrukcí silnice v úseku Krčák – Vidlák za 33,2 mil. Kč se jedná
o dvě letošní nejnákladnější stavby, které kraj na své silniční síti zrealizoval. (Zdroj: TZ LK)

24.11.2016
Ukázky Judo - Kagami biraki
Oddíl Judo TSC Turnov zve všechny příznivce, rodiče dětí a členy oddílu na ukázky juda, které se uskuteční v pátek 25. listopadu od 16.00 hodin ve sportovní hale TSC Turnov u nádraží. Svoje dovednosti předvedou všechna družstva oddílu. Zároveň budou odměněni nejlepší závodníci, trenéři a funkcionáři z oddílu za výsledky v roce 2016.

23.11.2016
Pozvánka
Veřejné zasedání zastupitelstva města Turnova se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu je mj. nové sídlo městského úřadu, jednat se bude o novém úvěru města, zastupitelé vyhodnotí také výsledky Fóra zdravého města. Vše podrobně najdete ZDE.

23.11.2016
Vánoční strom
Vánoční strom na náměstí Českého ráje v Turnově již stojí. Jedná se o jedli ojíněnou (Abies concolor), která měří 12 metrů. Strom pochází z Přepeř - Potůčku, kde rostl na zahradě u rodinného domu. Strom byl městu darován panem Bezemkem. Je opravdu krásný. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne v neděli 27. listopadu.

22.11.2016
Martin Půta byl dnes opět zvolen hejtmanem Libereckého kraje
Pětačtyřicet nových krajských zastupitelů, kteří vzešli z říjnových voleb, dnes na svém ustavujícím zasedání zvolilo nové vedení Libereckého kraje. Do funkce hejtmana byl v tajné volbě zvolen dosavadní hejtman Martin Půta, který byl jediným kandidátem a obhájil tak svou pozici z minulého volebního období.
Ve středu 23. listopadu staronový hejtman navštíví, stejně jako před čtyřmi lety, nejsevernější, nejvýchodnější, nejjižnější a nejzápadnější obce Libereckého kraje a sejde se zdejšími starosty. Na své jízdě krajem tak zavítá do Černous, Čisté u Horek, Bradlecké Lhoty a na závěr dne zavítá do Žandova. Účelem této spíše symbolické cesty bude starostům potvrdit, že nová Rada Libereckého kraje bude se starosty diskutovat o jejich podnětech, návrzích a pokud to bude v silách Libereckého kraje, pomůže řešit problémy.
Podrobnou reportáž z volebního dne přineseme na webu TvA zítra. První snímky z dnešního dne jsou na Facebooku TvA – ZDE.

22.11.2016
Pozor na obchodníka s psími kotci
Koncem srpna letošního roku vyhledal 35letý muž ze Semilska na bazarových internetových stránkách nabídku odprodeje psího dvoukotce za 30 tisíc korun. Spojil se proto s prodejcem nejprve e-mailem a později s ním komunikoval i telefonicky a prostřednictvím sms zpráv. Podle dohody mu 22. září poukázal na jeho účet 30 tisíc korun a čekal na své zboží. Podvodník se mu ještě potom několikrát ozval, aby s ním domluvil barvu kotce a ještě nějaké konkrétní detaily. Naposledy byl s oznamovatelem ve spojení koncem října a pak se definitivně odmlčel, i když zaplacený kotec kupujícímu do dnešního dne nedoručil.
Semilští policisté zjistili, že několik případů velmi podobných podvodných nabídek prodeje psích kotců se objevilo i mimo náš region a z toho důvodu budou spisový materiál postupovat kolegům z Jihomoravského kraje. Pokud budete v dohledné době shánět na bazarových portálech psí kotce, mějte se  na pozoru před podvodníky. (Zdroj: PČR)

21.11.2016
Abychom nezapomněli. Výpověď o totalitě v Evropě
V úterý 8. listopadu proběhla na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově prezentace čítanky pro starší středoškoláky kdekoliv v Evropě s názvem „Abychom nezapomněli“. Českou verzi čítanky, která vyšla pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, vydala Platforma evropské paměti a svědomí a její zástupkyně Neela Winkelmannová tuto prezentaci vedla. 
Vzpomínkami na své věznění v padesátých letech dokreslila absurdity a hrůzy totalitní vlády paní Hana Dvořáková, předsedkyně pobočky KPV ČR Turnov- Semily. Svůj názor o důležitosti zasazovat se za základní lidská práva, svobody a demokratické hodnoty ve společnosti představil také Ondřej Vetchý, herec, člen Činoherního klubu Praha.
Prezentace se účastnili žáci 2. ročníku Hotelnictví, 2. a 3. ročníku oboru Cestovní ruch a 1. ročníku Strojírenství – celkem 86 žáků. Škola obdržela do školních knihoven 11 výtisků knihy, která přibližuje 30 pozoruhodných životních příběhů lidí postižených totalitou z 16 evropských zemí, ale nabízí i fotografie a faksimile dokumentů. Prezentaci čítanky doprovázelo promítání krátkých dokumentárních filmů o obětech totalit.
Dana Votrubcová, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, votrubcova@ohsturnov.cz

21.11.2016
Tanečníci z celého světa se sjeli na šampionát do Libereckého kraje
Taneční festival World Dance Championschip 2016 od zítra hostí Liberecký kraj. Tanečníci z celého světa se v termínu od 22. do 27. listopadu setkají v Liberci, který se už po osmé stává pomyslným parketem pro otevřené taneční mistrovství světa. Záštitu nad šampionátem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Své taneční umění předvede na šampionátu přes tisíc účastníků. Nejpočetnější je česká výprava, která má výhodu domácího prostředí. Očekává se také početná výprava z Ruska, Polska, Francie, Belgie, Švédska i Itálie a letos poprvé i z Jižní Afriky a Jižní Korey. Mistrovství světa bude lákavé i divácky, neboť si přijdou na své vyznavači mnoha tanečních stylů. Soutěžní klání i doprovodný program je divácky velice atraktivní. Krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, budoucí mistři světa i speciální hosté, to vše můžete vidět a zažít v libereckém Centru Babylon.
Hlavním pořadatelem tanečního mistrovství světa World Dance Championship 2016 je Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova. Více informací na www.latinofestival.cz

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS