Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

20.09.2013
Víkendové pozvánky
Budou ovlivněny především počasím. Také jste si všimli? Až na pár tropických týdnů uprostřed léta panuje letos velmi podobné, stálé počasí: Chladno a deštivo. Je to škoda. V pátek 20. září měl být původně U Avie v Dolánkách, kvůli počasí ale v KD V KACANOVECH koncert kapely Ovčie Kiahne a The Fialky (punk a rock´n´roll) + host. Začátek je ve 20.00 hodin.
V sobotu pořádá od 11.00 hodin PIVOVAR ROHOZEC loučení s létem – od 16.00 hodin tu vystoupí v rámci kulturního programu skvělá kapela Dědkové! Přijďte ochutnat pivo z produkce domácího pivovaru! Ve 13.00 hodin začíná na hradě Valdštejně mimořádná akce - SVATOHUBERTSKÁ SLAVNOST. Vloni byl první ročník a hodně se o něm mluvilo. Ve 20.00 hodin začíná na Střelnici koncert kapel NOTHINGHAM , CRUEL a SNAP CALL. Podrobnosti ZDE.

20.09.2013
Sport o víkendu: Box!
Sobota 21. září je v Turnově ve znamení 1. KOLA ČESKÉ NÁRODNÍ LIGY V BOXU – to v Turnově ještě nebylo!!!  Začátek v 11.00 hodin ve sportovní hale TJ ve Skálově ulici. Další víkendové pozvánky jsou především fotbalové. Více ZDE.

19.09.2013
To tu ještě nebylo: Slavnostní položení základního kamene
Není to prostě v Turnově zvykem. Jsme tady spíše svědky slavnostních přestřižení pásky, slavnostního předání dokončeného díla, ale že by došlo někdy ke slavnostnímu poklepání základního kamene při zahájení stavby, to patrně v posledním dvacetiletí ne. Jednou to tedy přijít muselo. Na vině je patrně velká touha, přání několika generací obyvatel Daliměřic, rodičů i učitelek waldorfské mateřské školy v Hruborohozecké ulici. Montovaná stavba, která před 40 lety vznikla pro ubytování stavbařů dálnice, nebyla nikdy pro školku moc vhodná. „Přesto jsme tu prožili spoustu pěkného, krásných dnů, školkou prošlo několik generací dětí i mnoho učitelek,“ zrekapitulovala ředitelka mateřské školy Hana Lamačová. Jak dodala, všichni se těšili právě na tenhle okamžik, kdy byla stavba zahájena. Proto slavnost poklepání základního kamene ve formě poděkování všem, kteří se o splnění velkého snu zasloužili. Na místě se ve středu 18. září vpodvečer sešly asi tři desítky lidí včetně starosty města, obou místostarostů, městského architekta, náměstkyně hejtmana a místostarostky Semil. Foto ze slavnosti najdete na Facebooku TvA – ZDE. Kámen, který byl hlavním hrdinou slavnosti, najde čestné místo v budoucí stavbě…

18.09.2013
Rekonstrukce ulice 28. října: Zprovoznění je plánováno na 10. října
Rekonstrukce turnovské ulice 28. října zdárně pokračuje, zprovozněn byl již úsek od Mariánského náměstí po Kinského ulici, která je po opravě také už průjezdná. Zbývá dokončit úsek k nemocnici, kde se intenzivně pracuje.
Investorem celé akce je Vodohospodářské sdružení Turnov s nabídkovou cenou 28,5 mil. Kč bez DPH. Město Turnov se na základě uzavřené smlouvy o příspěvku podílí částkou 17,5 mil. korun. Dodavatelem je společnost INTEGRA Stavby, a. s., Liberec. Součástí rekonstrukce jsou nové vodovody a kanalizace a nové povrchy chodníků a komunikací.
Podle investičního technika VHS Turnov Ing. Zdeňka Rajma má být stavba dokončena 10. října a ten den i patrně zprovozněna. Slavnostně bude opravená ulici občanům předána v rámci oslav svátku 28. října.

18.09.2013
Starosta bude diskutovat s občany přímo v nemocnici 19. září
Starosta města Tomáš Hocke chce opět hovořit s občany o budoucnosti turnovské nemocnice. Proto zve veřejnost na setkání se starostou, které se uskuteční ve čtvrtek 19. září od 16.00 hodin v jídelně zaměstnanců v areálu Panochovy nemocnice. Opětovně přiblíží situaci v českém zdravotnictví a důvody k hledání silného partnera nemocnice. Zopakuje možné varianty řešení situace a přidá některé nové informace. Nenechte si ujít možnost diskutovat s představitelem města o osudu důležitého zdravotnického zařízení.

18.09.2013
Změny v krajské nemocnici
Dozorčí rada Krajské nemocnice Liberec na svém úterním odpoledním zasedání přijala rezignaci předsedy představenstva Ing. Jiřího Veselky, MBA a zároveň odvolala z postu člena představenstva bývalého lékařského ředitele MUDr. Jana Mečla. Dozorčí rada na uvolněná místa v představenstvu zvolila generálního ředitele KNL, a.s. MUDr. Luďka Nečesaného, MBA a obchodního ředitele Ing., Mgr. Milana Trpišovského, MBA. Pro volbu nových členů představenstva se vyslovilo všech osm přítomných členů dozorčí rady. „Jde o logické propojení nového vrcholového managementu nemocnice s jejím statutárním orgánem, kterým je představenstvo. Završují se tak změny ve vedení nemocnice,“ uvedl předseda dozorčí rady KNL, a.s. prof. Ing. Josef Šedlbauer, Ph.D. Představenstvo KNL, a. s., na svém středečním jednání zvolilo novým předsedou představenstva generálního ředitele MUDr. Luďka Nečesaného, MBA. (Zdroj: TZ KNL)

17.09.2013
Nový krajský policejní ředitel Vladislav Husák
Krajský policejní ředitel Milan Franko nedávno rezignoval ze zdravotních důvodů, v těchto dnech na jeho místo usedl Vladislav Husák. Nejde o osobu neznámou. Husák byl mj. policejním prezidentem, velel cizinecké policii i útvaru na ochranu ústavních činitelů. U policie slouží 28 let. Mezi své priority při nástupu do funkce uvedl posílení policistů na jednotlivých odděleních. I to turnovské má dlouhodobě pod plánovaný stav.

15.09.2013
Další kolo projektu „Na vlastní noze“
V říjnu se v Turnově otevře jeden z posledních běhů poradenského programu konaného v rámci projektu s názvem „Na vlastní noze“. Nabízí jedinečnou možnost, jak začít podnikat bez zbytečných chyb a neztrácet tak čas, energii a peníze. Budoucím podnikatelkám a podnikatelům bude průvodcem a rádcem od začátku jejich podnikání i po jeho rozjezdu. Od října 2012 do dnešního dne prošlo projektem v celém Libereckém kraji více než 80 lidí. Projekt vede občanské sdružení Spirála Turnov, jeho partnerem je Centrum pro rodinu Náruč, o. s. Je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státním rozpočtem České republiky.
Informační schůzky pro zájemce o vstup do projektu budou v Turnově probíhat: 23. září v 10.00 hodin v budově Spirály Turnov, Antonína Dvořáka 2243 a 26. září ve 13.00 hodin v budově Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Turnově, Palackého 192. Zájemci o vstup do projektu se mohou také hlásit Bc. Aleně Závůrkové, tel. 725 096 333, e-mail: zavurkova@spiralaturnov.cz  nebo Ing. Janě Rakoncajové v Centru pro rodinu Náruč, tel. 775 964 313, e-mail: naruc.turnov@seznam.cz . Informace o projektu najdete na www.navlastninoze.eu

13.09.2013
Zloději v akci
* Z budovy základní školy v Přepeřích, která je v současné době v celkové rekonstrukci, zmizelo ruční elektrické nářadí. Jednalo se nejen o okružní pilu značky Narex. Zloděj si odnesl i další věci. Způsobená škoda byla stanovena na téměř 20 tis. Kč. Za přečin krádež hrozí pachatelům v obou případech trest odnětí svobody až na dva roky.
* Zloději řádili i ve Ktové, kde se vloupali do dílny u rodinného domu. Odtud zmizela zahradní sekačka a střední gola sada. Celková škoda je 37 tis. Kč.
* Bílá Škoda Octávie neunikla pozornosti nenechavce v Rovensku pod Troskami, přestože byla zaparkována za plotem vedle jedné rekreační chalupy. Po vypáčení zámku u dveří spolujezdce pachatel vnikl do auta a odcizil airbag řidiče a autorádio. Z auta demontoval a ukradl všechny čtyři litá kola, přední nárazník a kompletní přední světlomety. Okradený vyčíslil škodu na 52 tis. Kč. Neznámý lapka se dopustil přečinu krádeže, spáchané vloupáním a porušování domovní svobody, za což mu může být vyměřen až tříletý trest odnětí svobody.

13.09.2013
Víkendové pozvánky
Tou zásadní jsou asi sobotní Farmářské slavnosti v Borčicích, akce, která tady nikdy nebyla. Potom taky zvláštní prohlídky hruborohozeckého zámku a třeba i akce pro děti v zahradní restauraci BBejby.
 
Pátek 13. září
* LÉTO U AVIE
- Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin hraje kapela Hustej Wimpy (folk). Vstupné 80 Kč.
Sobota 14. a neděle 15. září
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ. Prohlídky běžně nepřístupných prostor konané v rámci Dnů evropského dědictví. Začátky prohlídek v 9.00, 11.00 a 14.00 hodin.
 
Sobota 14. září
* FARMÁŘSKÉ SLAVNOSTI BORČICE
. Ministerstvo zemědělství a Asociace soukromého zemědělství ČR si vás dovolují pozvat na Farmářské slavnosti, tentokrát v Libereckém kraji. Program především pro rodiny s dětmi je připraven od 10.00 do 16.00 hodin na farmě rodiny Lyerových v Borčicích ve Všeni u Turnova. Více na www.farmarskeslavnosti.eagri.cz. Připravena je pohlídka ekologické farmy, možnost svezení dětí na koních v průběhu celého dne, nákup eko výrobků z farem, naučné stezky, vodní hrátky, interaktivní dílny, Hrátkobraní - pohádkové doupě s čarodějnicí, mušle s pokladem, rýžování zlata, tetování na celé tělo a malování na obličej…
Hlavní program:
11.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
11.15 OVLÁDÁNÍ KONĚ - Parelliho metodou na dálku
11.30 kapela ČESKÝ RÁJ
12.00 DRUM CIRCLE - bubnování pro celou rodinu
12.30 kapela ČESKÝ RÁJ
13.00 TANEČNÍ WORKSHOP - letní rytmy pro děti i rodiče
13.30 kapela ČESKÝ RÁJ
14.00 VYSTOUPENÍ JEZDECKÉHO KLUBU - Dvůr Borčice
15.00 koncert skupiny RANGERS
* BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků. Areál Šťastné země v Radvánovicích. Rodinné soutěže, hry, překvapení… Začátek od 10.00 hodin po celý den.
* SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V PELEŠANECH slaví 110 let od svého založení. Oslavy začínají ve 14.00 hodin na hřišti u hájovny v Pelešanech. Proběhne ukázka požárního útoku mladých hasičů. Občerstvení zajištěno.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Obec Paceřice zve srdečně všechny rodáky na tradiční setkání. Začátek v 15.00 hodin v hasičské zbrojnici.
* ODPOLEDNE PRO DĚTI V ZAHRADNÍ RESTAURACI BBEJBY v Žižkově ulici. Děti si mj. budou moci vytvořit loutku, hrát se bude divadlo ad. Záštitu nad akcí má soubor Čmukaři.
 
Podrobně ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS