Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

13.09.2013
Sportovní víkendové pozvánky
Sobota 14. září je co do sportovních pozvánek velmi, velmi pestrá. Jede se cyklistický závod 3x kolem Kalicha, v Hoškovicích jsou závody dragsterů, v neděli se v Turnově hraje divizní fotbal.
 
Sobota 14. září
* OTEVŘENÝ TURNAJ V RAPID ŠACHU TURNOVSKÝ  GRANÁT. Šachový klub Zikuda Turnov. KC Střelnice, začátek v 9.00 hodin, prezentace od 8.30 hodin. Hraje se švýcarským systémem - 9 kol, 15 minut pro každého hráče na partii. Přihlášky e-mailem na adresu ředitele turnaje: jméno, příjmení, datum narození, číslo LOK, ELO ČR (FIDE). Kategorie: muži, ženy, junioři (r. 1994 a ml.), juniorky (r. 1994 a ml.), senioři (r. 1954 a st.), seniorky (r. 1954 a st.).
* CYKLISTICKÉ ZÁVODY 3X KOLEM KALICHA. Letos už 20. ročník. Start první kategorie závodu v centru Malé Skály v 10.30 hodin, prezentace na místě od 8.30 hodin. Vyhlášení vítězů po dojetí posledního závodníka, přibližně ve 14.30 hodin. Závod se jede tradičně za plného provozu, takzvaně po levé ruce, na trase Malá Skála, Rakousy, Loužek, Betlémský mlýn, Rohliny, Klokočí, Loučky, Besedice, Suché Skály, Malá Skála.
Hmoždířova nadace N91 v Malé Skále, která závod pořádá, vznikla původně jako hospodská recese, jejímž cílem bylo pobavit sebe a kamarády. Během času k činnostem přibyly i organizování sportovních klání. Mezi ně patří i tento cyklistický závod. Závod je otevřený všem. Ti nejlepší trať zajedou v čase kolem jedné hodiny a dvaceti minut. Kromě nejrychlejších je připravena cena i pro nejpomalejšího na trati. Letos se nově mohou zúčastnit také bruslaři na kolečkových bruslích a připravený je i vložený závod koloběžek. Trať má převýšení přibližně 160 metrů, jedno kolo je o délce 16,8 kilometru. Muži v hlavní kategorii jedou celkem tři kola, ženy dvě. Více informací na www.xc-malaskala.cz.
* SPORTOVNÍ STŘELECKÝ KLUB Sokol Malý Rohozec a střelnice MS Vesecko Malý Rohozec zvou na závěrečnou soutěž seriálu Pojizerská liga brokových střelců 2013. Střelnice v malém Rohozci (za kompostárnu), začátek v 9.00 hodin. Soutěž se koná ve střelbě na asfaltové terče v disciplíně Lovecký parcour na 50 terčů.  V průběhu soutěže se představí taneční skupina Diamond z Liberce a duo mysliveckých trubačů. Občerstvení zajištěno.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Pěnčín-Turnov B, I. B třída: Rovensko – Ruprechtice, Semilsko – OP: M. Skála – Roztoky, Semilsko – OS: Tatobity – Poniklá, DIVIZE žen sk. B: FK Pěnčín-Turnov WW – Jestřábí Lhota (hř. Sedmihorky 14.30 hod!)
 
* Sobota 14. a neděle 15. září
* VELKÉ FINÁLE DRAGSTERŮ
na letišti v Hoškovicích Mnichova Hradiště. Sobotní program začíná kolem poledne a bude ve znamení napínavých kvalifikačních jízd. Jezdci by měli absolvovat celkem čtyři kvalifikační jízdy. Zároveň se pojede závod pro amatéry jak v kategorii motocyklů, tak automobilů. Nedělní program začíná v 9.00 hodin poslední kvalifikační jízdou a závodem amatérů. Po polední přestávce a doprovodném programu začne asi ve 12.30 hodin hlavní vyřazovací závod dvojic. Po 17. hodině proběhne slavnostní vyhlášení vítězů všech tříd.
 
Neděle 15. září
* FOTBAL / DIVIZE sk. C: FK Pěnčín-Turnov – Svitavy. Výkop v 16.30 hodin.

Sportovní servis najdete ZDE.


12.09.2013
Setkání se starostou na Malém Rohozci
Další v řadě setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne v úterý 17. září od 18.00 hodin v místní pobočce městské knihovny v Malém Rohozci.

12.09.2013
Sokolovna ve Skálově ulici bude přístupná všem
Do historické budovy turnovské sokolovny se bude moci podívat široká veřejnost. TJ Sokol ji po dohodě s odborem školství, kultury a sportu turnovské radnice zpřístupní v úterý 17. září. Prohlídky se budou konat u příležitosti letošních Dnů evropského dědictví. Dopoledne pro žáky základních škol, odpoledne od půl čtvrté pro obyvatele a návštěvníky města. „Sokolovna sice není evidovanou kulturní památkou, ale k zápisu splňuje všechny podmínky. Je opravdu nádherná a stojí za návštěvu,“ láká pracovnice odboru Marie Roubalová. A také zve na další program, společný koncert turnovského pěveckého sboru Antonín Dvořák a sboru Janáček z Jablonce nad Nisou. Uskuteční se v galerii památkově chráněného Muzea Českého ráje ve čtvrtek 12. září od 19.00 hodin.
Dny evropského dědictví (European Heritage Days) jsou společnou aktivitou Rady Evropy a Evropské komise od roku 1991. Cílem je posílení historického povědomí v souvislostech s důrazem na vnímání národního kulturního dědictví a ochrana kulturního dědictví v nejširším slova smyslu. U příležitosti těchto dnů je otevřena řada kulturních a stavebních památek, které jsou běžně pro veřejnost nepřístupné – radnice, soudy, církevní stavby, školy, historické zahrady, obytné domy, věže, kasematy, zříceniny, parníky, národní parky, uhelné doly, vykopávky a podobně. Program města obohacují o další doprovodné kulturní a společenské akce jako jsou přednášky, koncerty, výstavy či slavnosti pod širým nebem.
PhDr. Mgr. René Brož, vedoucí odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Turnov, R.Broz@mu.turnov.cz

10.09.2013
Kuchyňské studio slaví! Mimořádná nabídka!
Kuchyňské studio H+H v turnovské Palackého ulici čp. 186 oslavuje 15 let existence. Až do soboty 14. září tu mají pro vás připraveno bezplatné poradenství vč. návrhu zdarma, zvýhodnění na objednávky do konce září, možnost objednání na konkrétní hodinu, rozšířenou otvírací dobu a drobné občerstvení. Otevřeno je pondělí až pátek 9 - 18 hodin, sobota 9 - 14 hodin. Tel. 481 382 125, 777 866 680, studioh@telecom.cz, www.kuchynehh.cz

10.09.2013
Dobrá zpráva
Před časem jsme psali o jedné chvályhodné sbírce mašovské občanky Marie Vítové na opravu kapličky Navštívení Panny Marie na zdejší návsi (ZDE). „Zveřejnění sbírky na TvA mělo smysl, nyní již máme k dispozici přes 98 tisíc korun. Dostali jsme příslib na sponzorské zhotovení oken ve věži a též na zakoupení všech plechů na střechu. Mám z toho radost,o kterou se chci se všemi podělit.“ Sbírka pokračuje dál, přispět můžete do kasičky v mašovské hospodě Na návsi a v turnovském informačním centru na náměstí. Svůj příspěvek můžete přinést také každou středu, kdy zde od 18.00 hodin probíhají setkání věřících. Sbírka má také své bankovní konto: 6015-1263075359/0800, VS 777. Kontaktovat můžete paní Vítovou i sami na e-mailu: vitovam@email.cz.

09.09.2013
Našel se snubní prsten
Pravděpodobně pánský snubní prsten někdo ztratil v provozovně firmy Corap v turnovské Sobotecké ulici (pod železniční zastávkou). Kontakt na majitele firmy je t. 603 439 891.

09.09.2013
Auto sletělo z dálničního mostu
Dnes ráno liberečtí profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody, při které spadlo auto z dálničního mostu R35 ve směru na Liberec. Řidič při nehodě doslova přelétl svodidla s mostním zábradlím a po pádu několika metrů skončil s vozidlem na boku na komunikaci mezi Rádlem a Jeřmanicemi. V ohlášení dostali hasiči zprávu, že je řidič v bezvědomí, ale v době příjezdu jednotek byl již schopen komunikovat. Hasiči muži nasadili krční límec a pomohli s vyproštěním z vozu. Po cestě zpět na základnu narazili hasiči na další nehodu na R35, a to ve stoupání na Jeřmanice. Zde osobní automobil Mercedes-Benz havaroval do svodidel. Do třetice vyráželi dnes liberečtí hasiči na R35 krátce před polednem, kdy kousek za Makrem směrem do Turnova došlo taktéž k nehodě. Při ní se řidič s vozem Toyota převrátil na střechu. (Zdroj: TZ HZS LK)

06.09.2013
Nejlepší kroniku v Libereckém kraji mají ve Smržovce a v Dubé
Nejlépe zpracovanou kroniku obce mají ve Smržovce a v Dubé. Rozhodla o tom odborná porota, která posuzovala celkem 19 kronik obcí. Ocenění za nejlépe zpracovanou kroniku si v Severočeském muzeu převzalo šest nejlepších kronikářů ve dvou kategoriích. Nejlepší v kategorii obce s počtem obyvatel nad 2000 byla Smržovka, druhé místo obsadil Turnov (kronikářka Jana Zajícová) a třetí Jilemnice. V kategorii obcí s počtem obyvatel do 2000 byla první Dubá, druhé Loučky a třetí Horní Branná. Ocenění nejlepším předával hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstkyně Hana Maierová.
„V dubnu letošního roku vyhlásila rada kraje ve spolupráci s Ještědskou pobočkou České archivní společnosti a Severočeským muzeem v Liberci pod záštitou hejtmana kraje Soutěž o nejlepší kroniku Libereckého kraje. Práce kronikářů je velmi náročná a obětavá, proto jsme se pro tuto soutěž rozhodli. Posuzovaly se celkem dvě kroniky z každé obce za roky 2010 a 2011,“ vysvětlila Hana Maierová s tím, že do budoucna bude Liberecký kraj s partnery vyhlašovat nejlepší kroniky a kronikáře vždy po dvou letech. (Zdroj: TZ LK)

06.09.2013
Víkendové pozvánky
Tentokrát jich není mnoho, jedna z posledních akcí letošní sezony bude u Avie v Dolánkách, předposlední sobotní akci chystají ve Šťastné zemi, punkový festival proběhne v letním kině, v neděli bude na Prackově u kapličky pouť.

 Pátek 6. září
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin hraje kapela The Háro (punk) + host. Vstupné 80 Kč.

Sobota 7. září
* HURÁ DO ŠKOLY. Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak - 100 % vesele. Areál Šťastné země v Radvánovicích. Rodinné soutěže, hry, překvapení… Začátek od 10.00 hodin, hry po celý den.
* BA NAOPANK (psycho-punk-pop), NATVRDO (electronica-punk), CMP82 (acid hip-hop) – koncert. Letní kino, začátek v 19.00 hodin, vstupné 70 Kč, v předprodeji 40 Kč.
* VLADIMÍR MERTA. Koncert folkové legendy. Železný Brod, přírodní areál Na Bělišti, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Neděle 8. srpna
* III. OBNOVENÁ STAROČESKÁ PRACKOVSKÁ POUŤ. Prackov pod Kozákovem, kaplička, od 12.00 do 17.00 hodin. Zahájení hudební produkcí, pozdravy duchovních v rámci ekumenického setkání, staročeské stánky s regionálními výrobky, domácí občerstvení, točené pivo limo, a jiné. Slavnostní vysvěcení kaple Panny Marie přislíbil Radek Jurnečka, arciděkan liberecký. Jedinečná příležitost zhlédnout nově zrestaurovaný interiér včetně unikátních lidových oltářů. Více na www.prackov.com. Na setkání zve občanské sdružení za záchranu kapličky na Prackově.
Podrobný servis ZDE. Program kina TADY.

Sportovní pozvánky jsou hlavně fotbalové, jejich přehled najdete ZDE.


04.09.2013
Chodci děkují…
…dlaždičům a kameníkům za opravu schodů U Svěrácké brány, které po dlouhých padesát let podléhaly pozvolné devastaci. Vzhledem k tomu, že průchod Petrnouškovou ulicí (původně myšlený jako zkratka pro chodce), stejně jako Jiráskova ulice, jsou zahlceny projíždějícími auty pro zásobování, staly se schody U svěrácké brány pro chodce, obzvláště školáky, poslední možností, jak se třeba z autobusového nádraží dostat v poklidu a bezpečně do Skálovy nebo Žižkovy ulice, aniž by museli neustále uskakovat před projíždějícími auty. Bylo by dobře, kdyby schody U svěrácké brány byly udržovány rovněž i v zimním období.
Petr Kučera, p.kuczera@centrum.cz

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS