Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

02.08.2013
Odkoukáno od vedle
Nemáte momentálně čas? Jste na cestách, anebo pracujete mimo své trvalé bydliště a nutně si potřebujete vyřídit osobní dokumenty? Semilská radnice má pro Vás řešení. Od nynějška si návštěvu pro vyřízení svých záležitostí na vybraných odborech městského úřadu v Semilech můžete zarezervovat online, a to prostřednictvím rezervačního systému přímo z prostředí webových stránek města Semily. Rezervační systém je propojen s vyvolávacím systémem na odborech dopravy a odboru správním. (Zdroj: Město Semily)

02.08.2013
Výluka na železnici prodloužena
Prudká bouřka, která z kraje tohoto týdne zasáhla náš region, způsobila mj. i přerušení železniční dopravy mezi Turnovem a Hodkovicemi nad Mohelkou. Na několika místech je podemletá trať, osobní vlaky jsou v tomto úseku nahrazeny autobusy. Výluka potrvá až do 12. srpna.

31.07.2013
Dětská hřiště projdou úpravami
Město Turnov vlastní a spravuje a prostřednictvím Technických služeb Turnov s. r. o. udržuje celkem osm dětských hřišť. Některá z nich již nesplňují platné normy, proto město přikročilo k jejich úpravám. Nově vybudovaná dětská hřiště plně odpovídají platným normám stanovujícím všeobecné bezpečnostní požadavky na zřízení a povrchy veřejných dětských hřišť a jsou provozována podle schválených provozních řádů. V blízkosti některých hřišť s nevyhovujícími herními prvky se nacházejí nová hřiště, proto budou zastaralé, především kovové herní prvky v nejbližší době odstraněny. To se týká hřišť na Výšince, u letního kina a v Dolánkách, s čímž souhlasili členové rady města na při svém jednání v pondělí 15. července. Aby děti nebyly ochuzeny o možnost her a radovánek, dojde u ostatních dětských hřišť k drobným úpravám, herní prvky budou prozatím ponechány a postupně bude docházet k jejich obnově. Dětská hřiště mají v sídelních útvarech nezastupitelnou úlohu, protože jejich cílem je podpora činností a vlastností dětí a získávání zkušeností umožňujících vyrovnat se v životě s nejrůznějšími situacemi. Využívání dětských hřišť a pohyb dětí na nich musí být proto bezpečný. (Zdroj: Město Turnov)

30.07.2013
Kvůli bouřce nejezdí vlaky směrem na Liberec
Bouřka, která se prohnala nad Libereckým krajem v pondělí 29. července, podemlela železniční trať. Proto nejezdí vlaky v úseku Turnov – Hodkovice nad Mohelkou. Výluka na trati potrvá od úterý 30. července do odvolání. České dráhy musely přistoupit k mimořádným opatřením. Rychlíky z Pardubic a osobní vlaky ze Staré Paky do Liberce budou nahrazeny autobusy. Zastavovat budou v Turnově před nádražní budovou, v Doubí u Turnova na silnici u železniční zastávky, v Sychrově na autobusové zastávce Radimovice, v Sedlejovicích na autobusové zastávce Žďárek – Hvězda a v Hodkovicích nad Mohelkou před nádražní budovou. (Zdroj: Město Turnov)

29.07.2013
Hasiči se o tropickém víkendu téměř nezastavili
Velký počet výjezdů zaznamenali hasiči v Libereckém kraji o tropickém víkendu. Do pondělního rána měli na svém kontě přes 40 zásahů. Mezi čtrnácti víkendovými požáry byl požár strniště po sklizni obilí v části obce Blatec nedaleko Rovenska pod Troskami. Zhruba po hodině se podařilo čtyřem jednotkám hasičů požár zlikvidovat a ještě uchránit sousedící nesklizené pole. Dalších pět jednotek pak bojovalo s požárem hrabanky na katastrálním území Velkého Valtinova, kde se lesní požár rozšířil na plochu zhruba 40x50 metrů.
Během víkendu hasiči také 7x zasahovali u dopravních nehod, při kterých došlo například ke střetu auta s cyklistou (v ulici Stará - Liberec), auta s motorkou (Velenice) nebo aut mezi sebou. Tři jednotky hasičů také pomáhaly u nehody ve Zlaté Olešnici, kde narazilo osobní auto do stromu. Zde hasiči asistovali zdravotníkům při ošetření dvou zraněných lidí a byli k ruce při transportu jednoho z nich k vrtulníku LZS. Vedle protipožárních opatření hasiči jímali i unikající olej a také řídili dopravu.
K technické pomoci vyjížděli hasiči za víkend celkem 15x, z toho dnes ráno v souvislosti s bouřkou. Ta naštěstí větší škody nenapáchala, pouze na dvou místech museli hasiči odčerpávat vodu (Frýdlant + Liberec - Růžodol) a 2x odstraňovali popadané stromy na silnících Českolipska (část obce Zakšín + ulice Boženy Němcové ČL). (Zdroj: TZ HZS LK)

26.07.2013
Krajské nemocnice v Liberci a České Lípě mají nové ředitele
Novými řediteli krajských nemocnic, jak dnes informovala statutární náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Zuzana Kocumová, se stali MUDr. Luděk Nečesaný, MBA. a Ing. Jaroslav Kratochvíl. Oba budou navrženi představenstvům těchto krajských zdravotnických zařízení ke jmenování do funkce.
Hodnotící komise výběrového řízení na generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec, a. s., udělila nejvyšší hodnocení MUDr. Luďku Nečesanému, MBA (25 bodů z 27 možných). Vzhledem k jasnému výsledku hlasování se komise rozhodla ukončit výběrové řízení a nepokračovat v druhém kole.
Nejvyšší hodnocení výběrového řízení na generálního ředitele Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s., získal Ing. Jaroslav Kratochvíl (24 bodů z 27 možných).  I zde vzhledem k jasnému výsledku hlasování se komise rozhodla ukončit výběrové řízení a nepokračovat v druhém kole.
„Na oba posty generálních ředitelů byla vypsána otevřená výběrová řízení, což je jediná spravedlivá forma, jak tyto důležité funkce obsadit. Očekávám, že oba generální ředitelé zásadně vylepší výsledky hospodaření a obě krajská zdravotnická zařízení budou široce a významně spolupracovat,“ řekl hejtman LK Martin Půta. (Zdroj: TZ LK)

26.07.2013
Víkendové pozvánky
Pátek 26. července
* COUNTRY SISTERS. Tato legendární skupina vznikla v Jablonci nad Nisou pod původním názvem Jizerská Protěž. Dnes kapela působí v zahraničí (http://www.countrysisters.eu). V letošním roce slaví 40. výročí založení, ke kterému pořádá několik koncertů také v České republice. V našem regionu koncert proběhne v Sedmihorkách na pódiu, kde jinak probíhají koncerty Sedmihorského léta (areál firmy Kinghouse a motelu Even). V rámci večera vystoupí i několik bývalých členek a zároveň proběhne veřejný KONKURZ, který jistě přiláká zájemkyně o budoucí členství ve skupině. Začátek v 19.30 hodin.
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin THE BANDOLEROS + host. Vstupné 80 Kč.
 
Sobota 27. července
* PARNÍM VLAKEM DO ČESKÉHO RÁJE. Parní vlak tažený lokomotivou řady 310 se soupravou historických vagonů vyjíždí z Turnova směrem do Rovenska pod Troskami v 9.00 hodin (zastávka Turnov-město 9.11 hodin), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd zpět do Turnova v 10.33 hodin, příjezd do Turnova v 11.08 hodin.
Odjezd směr Semily ve 13.45 hodin, příjezd do Semil ve 14.35 hodin, odjezd zpět v 16.10 hodin, příjezd do Turnova v 17.58 hodin. Na obou trasách vlak zastavuje ve všech zastávkách. Jízdní řád a další informace podrobně najdete na www.3100134.cz.
K vlaku je připojen i speciální historický divadelní vagon z roku 1905. Hraje se vždy ve stanicích Rovensko pod Troskami, Turnov, Semily a Malá Skála. Jednotné vstupné je 30 Kč (nemusíte jet nutně vlakem). Představení pro děti hrají členové loutkářského souboru Na Židli (První turnovské železniční loutkové divadlo). V sobotu 27. července to bude představení POHÁDKY O PEJSKOVI A KOČIČCE, hraje LS Na Židli.
* FESTIVAL MALÁ SKÁLA - festival pořádaný pro radost. Po loňském nultém ročníku půjde tentokrát již o standardní festival. Program: 13.00 – Orchestr Rudy Müllera, 14.30 – Tam Dole Tma, 15.45 - Rain, 17.00 – Nothingham, 18.15 – Silent Session, 19.30 - Hallodrn, 20.45 – Prague Conspiracy, 22.05 – Ready Kirken, 23.30 – Těsně Vedle (časy vystoupení jsou pouze orientační). Více na www.festivalmalaskala.cz
* ROZMARNÉ LÉTO NA ŽLUTÉ PLOVÁRNĚ v Malé Skále. Začátek ve 14.00 hodin. Reggae music, turnaj v nohejbale a beachvolejbale, závody na paddleboardech ad. Více na www.zlutaplovarna.cz.
* POSEZENÍ S DECHOVKOU. Náves v Padařovicích, k tanci i poslechu hraje Plechařinka, bohaté občerstvení. Začátek v 18.00 hodin.
* HRAD TROSKY. Možnost atraktivního večerního či nočního výstupu na státní hrad v době od 18.00 do 24.00 hodin. Vstupné zůstává shodné jako při běžném provozu, k dispozici bude návštěvníkům stánek s občerstvením.
* HRAD VALDŠTEJN: Noční prohlídka, začátek ve 21.00 hodin.
 
Neděle 28. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU: O Zubejdě solimánské, hrají BOĎI Jaroměř. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Ora pro nobis. Podvečerní koncert, začátek v 18.00 hodin.

Více ZDE.

26.07.2013
Pěnčín čekají uzavírky silnic
V Pěnčíně bude omezena doprava do konce září, budují tam nové chodníky. Od začátku srpna do konce září neprojedou auta po silnici III/2794 ve směru od Kamení od křižovatky s místní komunikací po obecní úřad. Do konce srpna bude částečně uzavřena silnice III/2799 od domu s číslem popisným 41 po křižovatku se silnicí III/2794 ve směru od Svijanského Újezdu. Dopravu bude regulovat světelná signalizace. I po skončení uzavírek musejí řidiči dávat pozor, místa výstavby chodníků budou označena už jen dopravními značkami. Chodníky postaví společnost H-INTES z Mladé Boleslavi a je zodpovědná i za řádné označení uzavírek. (Zdroj: Město Turnov)

24.07.2013
Počty požárů stoupají
U šesti požárů zasahovali od včerejška do dnešního rána hasiči v Libereckém kraji. Při jednom z nich byly povolány jednotky z 2. stupně požárního poplachu. Šlo o požár v obci Hlavice na Českodubsku, kde na nákladním přívěsu za traktorem začalo hořet 20 balíků slámy. Řidič traktoru zpozoroval požár za jízdy a přívěs rychle odpojil. Požár pak zlikvidovaly čtyři jednotky hasičů – HZS LK PS Liberec, Všelibice, Český Dub, Osečná. Lokalizaci zvládli hasiči během několika minut, časově náročnější bylo postupně balíky sundat z vozu a dohasit.
Včera odpoledne (16:35 hodin) vyráželi hasiči také k požáru po pálení klestu, které se majiteli vymklo na lesní pasece kontrole. K události došlo na katastrálním území Poniklé a operační důstojník vyhlásil poplach čtyřem jednotkám – HZS LK PS Jilemnice, Poniklá, Jilemnice, Jablonec nad Jizerou. Hasiči byli na místo přivoláni včas, zamezili požáru okolního lesa a uchránili tak hodnotu 50.000 Kč.
Celkem vyjížděli hasiči v Libereckém kraji od začátku teplého minulého týdne (od 15. 7.) ke 35 požárům, z toho 16 bylo s podtypem „lesní a polní porost“. Oproti loňskému roku ve stejném období je tak patrný nárůst, neboť vloni zasahovali hasiči u 22 požárů a žádný z nich nebyl v přírodním prostředí.     
(Zdroj:  Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz )

23.07.2013
POZOR! SPĚCHÁ! Vybavení mateřské školy může být ještě využito
Město Turnov nabízí k zužitkování zájemcům z řad obyvatel Turnova zbývající vybavení objektu Waldorfské mateřské školy v Daliměřicích.
Na konci července 2013 dojde k předání Waldorfské mateřské školy dodavateli stavby nové školky a následné demolici objektu. Před ní je však možné odtud odvézt nevyužitelné vnitřní či vnější vybavení a zařizovací předměty. Jedná se například o:
* vnitřní a vnější dveře
* okna
* akumulační kamna
* parkety (na topení)
* osvětlovací tělesa
* vodovodní baterie, umyvadla, WC mísy
* nábytek (stoly, skříně vhodné např. do dílny)
* velkokuchyňský robot, tříetážovou cukrářskou pec
* venkovní dlažbu
* okapy a dešťové svody
Zájemci o odvoz materiálu musí kontaktovat Ing. Ladislava Osičku z odboru správy majetku na tel. 481 366 320 nebo e-mailem l.osicka@mu.turnov.cz . Uvedený pracovník městského úřadu podá bližší informace, po dohodě zajistí zájemcům přístup do objektu a dohlédne na bezpečnost při odstraňování vybavení a jeho vynášení z objektu.  Také zajistí evidenci zájemců na základě předložení občanského průkazu. Odvoz materiálu je možný pouze do čtvrtka 25. července 2013! (Zdroj: Město Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS