Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

18.11.2016
V Turnově je otevřena akademie pro seniory
Základní umělecká škola Turnov otevírá v rámci Zdravého města Turnova a MA21 Akademii umění a kultury pro seniory. 
Akademie III. věku poskytuje specificky zaměřené studium v uměleckých oborech pro studenty seniorského věku, kteří mají zájem studovat a aktivně se věnovat hudbě, tanci, divadlu nebo výtvarnému umění. 
Podmínkou přijetí je zájem o studium a dosažení seniorského věku. Škola může přijmout ke studiu i držitele ZTP, studenty ve věkové kategorii 55+ a také ty, kteří zatím nedosáhli věku potřebného pro přiznání starobního důchodu. Personálně je výuka zabezpečena kvalifikovanými pedagogy z řad učitelů ZUŠ Turnov a dalšími specializovanými lektory z oblasti celoživotního vzdělávání. Akademie umění a kultury umožňuje individuální nebo skupinovou výuku.
Vzdělání na Akademii je téměř bezplatné. Prostory, materiál a personální zajištění poskytuje ZUŠ. Veškeré další výdaje plně hradí město Turnov a Liberecké kraj. Spoluúčast seniorů nepřesáhne 100 korun za měsíc. 
(Zdroj: TZ města Turnov)

16.11.2016
Zastal se kamaráda a skončil v nemocnici
Policisté pátrají po útočníkovi, který 5. listopadu kolem půlnoci v restauračním zařízení Bar Nebar v Palackého ulici v Turnově vážně zranil 17letého mladíka z Liberecka. Ten se sem přišel pobavit se svým kamarádem a kamarádkou. Když s nimi seděl u stolu, objevil se u nich neznámý agresor a začal fackovat kamaráda oznamovatele s tím, že se mu měl údajně posmívat. Napadený byl v šoku a nezmohl se na žádnou obranu. Oznamovatel se ho proto zastal, ovšem tím ale strhl veškerou pozornost útočníka na sebe. Ten ho opakovaně udeřil pěstí do obličeje a způsobil mu tím dvojnásobnou zlomeninu spodní čelisti. Poškozený má nyní zdrátovanou čelist, nemůže mluvit a potravu dokáže přijímat jen v tekuté nebo kašovité formě. Podle lékařů bude jeho léčba trvat týdny.
Policisté se touto cestou obracejí na případné svědky události se žádostí o pomoc s objasněním průběhu celého incidentu i dopadením útočníka. Informace přijme známá tísňová  linka Policie ČR 158, každá služebna Policie ČR nebo přímo policisté obvodního oddělení policie v Turnově. (Zdroj: TZ PČR)

15.11.2016
Využijte dva dny volna navíc ke sportování!

Turnovští školáci a spolu s nimi i rodiče či prarodiče mohou ve dnech volna 17. a 18. listopadu a o následném víkendu využít rozšířené nabídky hodin pro veřejnost plaveckého bazénu a zimního stadionu.

* Plavecký bazén má ve čtvrtek 17. a v pátek 18. listopadu otevřeno pro veřejnost od 8.00 do 20.00 hodin. (www.bazen-turnov.cz)

* Zimní stadion 17. listopadu:
* 8.00 – 9.30 - celá plocha pro hokejky
* 9.45 – 15.30 - veřejné bruslení
* 17.00 - HC Turnov 1931 - HC Frýdlant

* Zimní stadion 18. listopadu:
* 8.00 – 9.30 - celá plocha pro hokejky
* 9.45 – 15.00 - veřejné bruslení
* 17.45 – 19.45 - veřejné bruslení
www.maskova-zahrada.cz


15.11.2016
Okradli ji na ulici
Turnovští policisté přijali trestní oznámení od 41leté místní ženy, kterou okradl neznámý kapsář o peněženku. Měla ji v kabelce přehozené přes rameno, když procházela Nádražní ulicí. Spolu s peněženkou ji zloděj připravil o finanční hotovost 120 korun, dvě platební karty a osobní doklady.
Jednoho podobného pachatele již policisté dostihli. Z přečinu krádeže se zodpovídá 38letý muž z Jičína. Ten při návštěvě jednoho turnovského baru okradl 28letou návštěvnici o peněženku s finanční hotovostí 4.300 korun, platební kartou a osobními doklady. Měla ji uloženou v kabelce, kterou si bohužel ponechala na barové židli několik minut bez dozoru. On využil příležitosti a peněženku z kabelky odcizil, aniž by si toho na místě někdo z hostů všiml. Při krádeži ho ale zaznamenala bezpečnostní kamera, z toho důvodu se ani nesnažil svůj čin popírat.
(Zdroj: TZ PČR)

15.11.2016
Koordinátoři mezinárodních organizací navštívili tradiční sklářské firmy
Tři desítky zástupců organizací z devíti zemí se nedávno v Malé Skále zúčastnily projektu „SEE – Sample EU Entrepreneurship“, který připravilo Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS za podpory programu EU ERASMUS +. Cílem projektu je seznámit jeho účastníky s příklady úspěšné praxe v oblasti malého a středního podnikání v lokalitách s nedostatkem pracovních příležitostí. Koordinátoři mezinárodních organizaci z Velké Británie, Gruzie, Turecka, Arménie, Španělska, Izraele, Portugalska a Ukrajiny navštívili řadu podniků a firem tradičního sklářského odvětví, např. AAC Bižuterie a DTGLASS v Železném Brodě, Wranovsky Crystal v Turnově a sociální podnik Glass Lucie v Semilech. V podnicích absolvovali odborné workshopy a diskutovali se zástupci firem o problematice podnikání a vytváření nových pracovních příležitostí.
Pro zahraniční hosty byla ve společnosti AAC Bižuterie a firmě Wranovsky Crystal připravena série ukázek sklářské výroby a měli i možnost vlastnoručně vyzkoušet některé ze sklářských technik. V neziskové organizaci Zrnko naděje byli účastníci seznámeni s plánem komunitního bydlení pro zdravotně znevýhodněné občany v Semilech.
Alena Jeslínková, alena.jeslinkova@gmail.com

13.11.2016
Svoz biopopelnic bude proveden v náhradním termínu
Svoz biopopelnic v Turnově ve čtvrtek 10. listopadu nebyl proveden z klimatických důvodů. Bioodpad byl přimrzlý k nádobám. Z tohoto důvodu bude výjimečně proveden náhradní svoz ve čtvrtek 17. listopadu. Nádoby připravte na obvyklé svozové místo večer ve středu 16. listopadu. Odbor životního prostředí MěÚ Turnov a Technické služby Turnov s. r. o.

11.11.2016
Víkendové pozvánky

Takhle na akce bohatý víkend už letos nebude! V pátek jde u nádraží lampionový průvod pro děti, metalová hudební přehlídka se uskuteční v klubu Magic, country kapela Bodlák hraje na Střelnici a úspěšné divadelní představení Světáci proběhne v Olešnici. V sobotu na Vyskři odhalují pamětní desku významnému rodákovi za účasti vzácných hostů, v centru TOPTEC mají den otevřených dveří, večer v lokomotivním depu Turnov vystoupí Jana Kratochvílová! V neděli se hraje poslední podzimní utkání fotbalové divize!

Pátek 11. listopadu
* PUTOVÁNÍ ZA SV. MARTINEM. Základní škola Skálova pořádá v budově v Alešově ulici u nádraží vítání sv. Martina, který možná přijede na bílém koni. Těšit se můžete na program s vystoupením Flétniček, lampionový průvod a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční od 17.00 hodin na školní zahradě v rámci Zdravého města a MA21.
* MAGIC METAL NIGHT 2016 + křest CD kapely AnarchiA „Soudný den“. Akce začíná v turnovském klubu Magic v 19.00 hodin. Vystoupí zde kapely, jako jsou turnovská stálice Silent Session a mladoboleslavská Piranha. Turnovskou scénu bude také reprezentovat AnarchiA se svým novým CD (křest kolem 23. hodiny) a kapela Rain z Nového Města pod Smrkem dotáhne celý večer do konce.
* BODLÁK. Písně, které máte rádi, si poslechnete v podání známé turnovské kapely ve složení: Míra Jíra (kytara, foukací harmonika a zpěv), Jirka „Dědek“ Paldus (mandolína, zpěv), Jirka „Houba“ Václavík (banjo, kytara, zpěv), Tomáš Preisler (kontrabas, zpěv). Kavárna KUS od 20.00 hodin.
* SVĚTÁCI. V pořadí již 22. divadelní repríza úspěšného představení spolku Jizeran z Rakous. Představení této hry bylo uvedeno na mnoha místech včetně přehlídky ochotnických spolků v Josefově Dole. V turnovském divadle bylo zcela vyprodáno a v Olešnici máte jednu z posledních možností Světáky vidět. Derniéry budou o týden později nakonec dvě, protože ohlášení posledního představení Jizeranem na domovské scéně v Rakousích se setkalo s takovým zájmem, že jedno závěrečné představení nestačí. Sál Hospody v Olešnici. Začátek v 19.00 hodin, vstup 80 Kč, předprodej v Hospodě v Olešnici

Sobota 12. listopadu
* PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se uskuteční od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice.
* KOCOUR V BOTÁCH. Výpravné loutkové představení pro děti na motivy francouzské pohádky Charlese Perraulta o chudém mládenci a jeho veselém společníku, kterému nikdo jinak neřekne než Kocour v botách. Městské divadlo od 10.00 hodin.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO ÚSTAVU TOPTEC. Centrum sídlí v Sobotecké ulici v Turnově, čp. 1660 (areál Dioptry). Otevřeno je od 10.00 do 15.00 hodin, prohlídky každou celou hodinu. Více na www.toptec.eu.
* SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU VYSKEŘSKÉHO RODÁKA. Ve 13.00 hodin začíná na Vyskři státní hymnou vzpomínková akce, která vyvrcholí odhalením pomníku zdejšího rodáka, hudebního skladatele a dirigenta Josefa Nesvadby Hamáčka (1822 Vyskeř – 1876 Darmstadt). Úvodní řeč pronese Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo, který laskavě převzal záštitu nad slavností. Akce se zúčastní také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a další osobnosti veřejného života. K odhalení pomníku dojde ve 13.40 hodin, od 14.00 hodin se koná koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie (Vojtěch Ištvánek, student konzervatoře, hra na housle, sbor Musica Fortuna). Od 15.00 hodin bude možné navštívit v prostorách zasedací místnosti obecního úřadu výstavu o životě a díle Josefa Nesvadby Hamáčka.
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HOTEL MEZI DVĚMA SVĚTY. Tajemný hotel mezi bytím a nebytím. Místo, kde jsme si všichni rovni a kde člověk nalézá i ztrácí. Městské divadlo od 19.30 hodin.
* JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ & Illuminati.ca. Koncert legendární zpěvačky žijící střídavě v Česku a v Londýně. Lokomotivní depo Turnov, začátek ve 20.00 hodin. V 19.30 hodin odjíždí speciální motoráček do depa z peronu hlavního nádraží. Večer ukončí koncert kapely Ovčie Kiahne. Vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 200 Kč, předprodej v Trafice U Vildy ve Skálově ulici.

Servis kulturních akcí podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 11. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – TJ ČZU Praha. Začátek ve sportovní hale ve Skálově ulici v 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Performers (21:00)

Sobota 12. listopadu
* VOLEJBAL, II. národní liga: Malá Skála - Chvaletice. Začátky v tělocvičně ZŠ v 10.00 a ve 14.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Hnanice (16.00).

Neděle 13. listopadu
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Živanice (14.00).
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov - Sokol Kobylisy II B. Začátek v hale ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Všeň (20.15).


11.11.2016
Předvánoční tvoření
V sobotu 12. listopadu jste zváni do Domu přírody v Dolánkách na „Předvánoční tvoření“. V době od 10.00 do 16.00 hodin jsou zde připraveni lektoři se zajímavým programem pro děti a dospělé. Vstup je zdarma, hradí se pouze materiál v dílničce. Zároveň si můžete prohlédnout expozici Českého ráje.

10.11.2016
Výherci soutěže o volné vstupenky na koncert Jany Kratochvílové
Kamil Pinta a V. Tomek z Turnova a Jarmila Šebková z Rovenska pod Troskami byli vylosováni z celkem 38 došlých soutěžních lístků a v sobotu 12. listopadu od 20.00 půjdou na koncert legendární Jany Kratochvílové do turnovského lokomotivního depa zadarmo! Její koncert společně s kapelou Illuminati.ca slibuje výjimečný hudební zážitek. Kratochvílová po emigraci v 80. letech našla druhý domov v Londýně, dnes žije střídavě ve Velké Británii, v Praze a v Berlíně. Na koncertě v lokomotivním depu zazní její staré hity i hudební novinky. V 19.30 hodin odjíždí speciální motoráček do depa z peronu hlavního nádraží.
„Na koncert se hrozně těšíme, takovouhle legendu jsme tu ještě neměli. Pro návštěvníky máme v depu připraveny vyhřáté vagony s občerstvením, svařáky, grogy a v koncertní hale také lampy s plynovým topením, takže se opravdu nikdo nemusí bát, že by mu na koncertě byla zima. Chceme si to všichni hlavně užít,“ říká za pořadatele Honza Bílý, který je současně frontmanem kapely Ovčie Kiahne, kapely, která večer v depu uzavře.

10.11.2016
Do Turnova přijede svatý Martin
Základní škola Skálova naplánovala na středu 11. listopadu vítání sv. Martina, který možná přijede na bílém koni. Od ZŠ v Alešově ulici půjde lampionový průvod. Těšit se můžete na program s vystoupením Flétniček a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční od 17.00 hodin na školní zahradě v rámci Zdravého města a MA21.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS