Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

07.07.2013
Turnovan na stupních vítězů
Letecký modelář, pilot modelů a také český reprezentant, 17letý Marek Plichta z Turnova, v sobotu 6. července obsadil 3. místo v kategorii „International“ v italském závodě evropského poháru obřích modelů (viz www.f3m-italiancup.com ). Marek se letos poprvé účastní evropského poháru třímetrových modelů v nejvyšší kategorii, proto místo „na bedně“ je v ostré konkurenci celé evropské špičky naprosto nevídané, a popravdě, i nečekané. Blahopřejeme a doufáme, že celý evropský pohár, který končí 7. září závodem v Německu, dopadne pro Marka výborně. Vždyť v loňském roce, se v nižší kategorii „National“ umístil na 1. místě!

07.07.2013
Pozvánka: Křest knihy Český granát
V úterý 9. července ve 14.30 hodin proběhne v Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově slavnostní křest knihy Radka Hanuse „Český granát“. Patronem knihy za Družstvo umělecké výroby Granát je Libuše Adamičková, bývalá předsedkyně představenstva a dlouholetá místopředsedkyně představenstva. Kniha vznikla k příležitosti výročí 60. let družstva.
Český granát je již dlouhá léta považovaný za tradiční český národní kámen. Jeho krvavě rudá barva přitahuje pozornost od starověku až po současnost. Monografie poprvé podává vyčerpávající informace nejen o českém granátu, ale o celé skupině granátů. Zabývá se jeho vznikem, geologií, historií těžby i zpracování. Na fotografiích dokládá vývoj granátového šperku. Zmiňuje se také o napodobeninách a způsobu odlišení od jiných odrůd granátů. Souhrn informací pomáhá při oceňování tohoto drahého kamene. Kniha je určena nejen mineralogům, geologům, gemologům, ale i všem zájemcům o poznání historie a současnosti tohoto úžasného kamene. Součástí knihy je i historie družstva Granát, d.u.v. Turnov.

05.07.2013
Šťastná země: Keltský den – zahájení akce na celé prázdniny
V sobotu 6. července bude ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova zahájena prázdninová akce, která se ponese v duchu našich předků. „Snažíme se každým rokem přicházet s něčím novým. Letos jsme v dolní části areálu vybudovali keltskou vesničku, kterou budou moci návštěvníci po celé dva prázdninové měsíce dotvářet,“ zve programový manažer areálu Erik Černý. V keltské vesničce si budete moci vyzkoušet některé z původních řemesel, obkládat jílem stěny domů, stavět z jílu pec, vytvářet ozdoby z hlíny nebo drátu, mlít mouku na kamenném mlýnku, rýžovat zlato či péct placky v hliněné peci.
„Keltskou vesničku otevíráme v sobotu 6. července po 10. hodině, po celý den tu budou probíhat různé rodinné soutěže a tvůrčí dílny. Každodenní program v keltské vesničce se bude konat po celý červenec a srpen. Lidé se budou moci do budování vesničky aktivně zapojit, sami jsme zvědaví, co všechno tady v průběhu prázdnin vyroste,“ upozornil Černý. Více na www.stastnazeme.cz

05.07.2013
32. DRAG DAY
Mezinárodní závody Czech Drag Serie – Mezinárodní Mistrovství ČR dragsterů se uskuteční v sobotu 6. července na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. Kromě oficiálního závodu dragsterů se pojede také závod pro amatéry Public Bikes, pro dámy samostatný závod Public Bikes Woman a Harley Davidson Cup.
Závod  začíná v 9.30 hod. kvalifikačními jízdami všech tříd. Doprovodný program včetně závodu Public a Harley Davidson Cup proběhne v polední pauze od zhruba 11.30 hodin.  Po slavnostním představení jezdců od 13.00 hodin začne hlavní závod. Vstupné 150 Kč, děti do 12 let zdarma. Více na www.dragster.cz

04.07.2013
Sběrný dvůr a kompostárna budou uzavřeny
Technické služby Turnov s. r. o. informují veřejnost, že sběrný dvůr a kompostárna budou ve dnech 5. a 6. července 2013 uzavřeny. Důvodem jsou státní svátky.

04.07.2013
Pozvánky na akcemi nabitý prodloužený víkend

Čtvrtek 4. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBejby – kapela TRAFIC JAM. Začátek v 19.00 hodin, vstup volný.
 
Čtvrtek 4. až neděle 7. července
* HRAD VALDŠTEJN: HRADECKÉ KOMORNÍ TUCTEM. První týden v červenci ožije hradní kaple spirituály a duchovními písněmi v podání Hradeckého komorního tucteta. Krátké koncerty proběhnou vždy v 11.00, 12.00, 14.00 a 15.00. Ve čtvrtek 4. a v sobotu 6. července se od 18.00 hodin uskuteční večerní koncert.
 
Pátek 5. až neděle 7. července
* HRAD VALDŠTEJN: RYTÍŘI TURNOVSKÉHO MEČE. Skupina historického šermu vystupuje vždy v 11.30, 13.00, 14.30 a 16.00 hodin.
* SEDM STOLETÍ MÓDY NA HRUBÉM ROHOZCI. Tradiční prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, které zahrnují všechna období v historii zámku. Akce probíhá pouze do soboty 6. července.
 
Pátek 5. července
* PARNÍM VLAKEM DO ČESKÉHO RÁJE. Parní vlak tažený lokomotivou řady 310 se soupravou historických vagonů vyjíždí z Turnova směrem do Rovenska pod Troskami v 9.00 hodin (zastávka Turnov-město 9.11 hodin), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd zpět do Turnova v 10.33 hodin, příjezd do Turnova v 11.08 hodin.
Odjezd směr Semily ve 13.45 hodin, příjezd do Semil ve 14.35 hodin, odjezd zpět v 16.10 hodin, příjezd do Turnova v 17.58 hodin. Na obou trasách vlak zastavuje ve všech zastávkách. Jízdní řád a další informace podrobně najdete na www.3100134.cz.
K vlaku je připojen i speciální historický divadelní vagon z roku 1905. Hraje se vždy ve stanicích Rovensko pod Troskami, Turnov, Semily a Malá Skála. Jednotné vstupné je 30 Kč (nemusíte jet nutně vlakem). Představení pro děti hrají (připravují) členové loutkářského souboru Na Židli (První turnovské železniční loutkové divadlo). V pátek 5. července to bude představení Kašpárek ve mlýně (BOĎI Jaroměř).
* 15. VŠEŇSKÉ KULTURNÍ LÉTO. Pocta Petru Pálkovi – koncert Severáčku, chrám sv. Filipa a Jakuba, začátek v 16.00 hodin
* MISTR JAN HUS, hudebně-dramatické pásmo o Husově životě a odkazu se skladbami a písněmi z oratoria
„Mistr Jan Hus“ v podání jeho autora, skladatele, zpěváka a spisovatele Richarda Pachmana. Začátek v 18.00 hodin v Malířově zahradě v Tatobitech s účastí Lady Kocourkové, farářky Církve čs. husitské v Semilech. Vstupné 50 Kč. Pořádá občanské sdružení Dědina Tatobity.
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin NEUE MADCHAN, BARŚ BROTHER. Vstupné 80 Kč.
* COUNTRY SALOON V JETELI v Ploukonicích: Tony Trischka, Robert Křešťan, Druhá tráva - jeden ze dvou koncertů v Čechách!!! Začátek ve 20.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Noční prohlídka. Poznejte kouzlo hradu v nočních hodinách. Nasvíceným hradem vás provede průvodce v dobovém kostýmu. Začátek ve 21.00 hodin.
 
Sobota 6. července
* KÁMEN A ŠPERK V ČESKÉM RÁJI. Náměstí Českého ráje Turnov. Podrobný program v samostatném článku.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ V RADVÁNOVICÍCH: KELTSKÝ DEN. Moderované keltské soutěže, řemeslné dílny v keltské vesničce. Začátek v 10.00 hodin. Až do 9. srpna budou ve Šťastné zemi probíhat v rámci Keltského měsíce řemeslnické dílny v nově postavené keltské vesničce.
* 35. ročník PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB na Všeni u Turnova. Začátek ve 14.00 hodin. Vystoupí dechové hudby: Český ráj Všeň - kapelník Jaroslav Raulin, Javorka - kapelník Josef Záveský, Táboranka - kapelník Jiří Jína, mažoretky Perličky a jako hlavní host dechová hudba Šohajka s kapelníkem Vojtěchem Ducháčkem z Dolních Bojanovic. Vstupné je 100 Kč. Občerstvení zajištěno, areál je zastřešen.
* COUNTRY SALOON V JETELI v Ploukonicích: koncert skupiny Barbecue, začátek ve 20.00 hodin.
* SYNAGOGA TURNOV zve na koncert  židovských písní v podání skupiny Augenblick - Rostislava a Drahomíry Tvrdíkových a Tomáše Molnár. Začátek v 19.00 hodin. Vstupné 100 Kč. Do 21. července je na ženské galerii synagogy přístupná výstava mandal Věry Sufiyi „Srdce na dlani".
 
Neděle 7. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU. Po letech, kdy turnovský soubor Na Židli pořádal prázdninová divadelní představení na zámku Hrubý Rohozec se v letošní sezoně tato tradiční nabídka přesouvá na Dlaskův statek. Další divadelní představení sezony se jmenuje ČERVENÁ KARKULKA, hraje LS Na Židli Turnov. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
* 15. VŠEŇSKÉ KULTURNÍ LÉTO. Koncert Jakuba Pustiny a Renée Nychtigalové, chrám sv. Filipa a Jakuba, začátek v 16.00 hodin.

04.07.2013
Bouřka přinesla hasičům přes desítku událostí
Přes desítku technických pomocí museli včera večer řešit hasiči v souvislosti s bouřkou, která se prohnala Libereckým krajem. Kromě odstraňování popadaných stromů byli hasiči několikrát voláni k čerpání vody. Tak tomu bylo například po 19. hodině v turnovské Nádražní ulici v Hotelu Beneš, kde měli ve sklepě přes metr vody. Potřeba pytlovat bylo ve Frýdlantu, kde hrozilo, že se voda dostane do tamního skladu Tesca. Problémy s vodou, která nemohla odtéci kvůli ucpané kanalizaci, měli ve Frýdlantu hned v několika ulicích. Někde museli hasiči opět nasadit čerpadla. Na mnoha místech zatarasily stromy silnice, stoupají i vodní toky. Stromy padaly na Českolipsku, Liberecku i Semilsku. Na určitou dobu se zvedla také hladina Jizery, nedosáhla ale ani prvního stupně povodňové aktivity.

03.07.2013
Most v Ohrazenicích se již staví
Původně zakonzervovaná stavba mostu v Ohrazenicích (viz ZDE), který je důležitý pro dopravu obyvatel Lažan a dalších obcí, se znovu rozběhla na konci června 2013. Rekonstrukce mostu měla být původně dokončena již v minulém roce. Po jejím zahájení a zjištění špatného technického stavu mostu musela být rekonstrukce přerušena. Krajská správa silnic Libereckého kraje musela odstoupit o smlouvy o dílo s dodavatelem, připravit novou projektovou dokumentaci a vyhlásit nové výběrové řízení na zhotovitele stavby. Jím se původně plánovaná cena 4.600 tis. korun bez DPH snížila na 3.802 tis. korun. Akce bude financována z tzv. mostního úvěru. V minulých dnech byla podepsána smlouva o dílo s firmou Chládek a Tintěra, a. s., a nic tedy nebrání tomu, aby byla tato důležitá stavba zahájena. „Zprůjezdnění mostu je plánováno na začátek září 2013,“ uvedl radní Libereckého kraje pro dopravu Vladimír Mastník a doplnil: „Stavební firma i Krajská správa silnic Libereckého kraje učiní maximum, aby byl provoz na mostě možný co nejdříve.“ (Zdroj: TZ KÚLK)

03.07.2013
Nejen firma, ale i její zaměstnanci pomáhají
Společnost Kamax s. r. o. působící v Turnově by ráda touto veřejnou cestou poděkovala svým zaměstnancům za solidaritu s lidmi, zasaženými povodněmi, kterou vyjádřili spontánním vyvoláním dobročinné sbírky. Ve svých řadách zaměstnanci během 14 červnových dnů vybrali celkem 17.100 Kč! Firma částku zdvojnásobila a poukázala na účet Českého červeného kříže. „Jsme rádi, že podněty na obdobné sbírky, ať už tu současnou na povodně nebo již tradiční předvánoční, kterou podporujeme turnovské organizace, jako například Fokus (Sdružení pro péči o duševně nemocné a zdravotně postižené) nebo Dětské centrum Sluníčko, vycházejí z obou stran, jak od zaměstnanců, tak od firmy. Společnost se cítí být vybranou částkou zaměstnanců zavázána, a proto ji vždy zdvojnásobuje,“ sdělila vedoucí personálního oddělení Kamaxu Martina Drahoňovská.

02.07.2013
Ilma v Polsku
Dva galaprogramy a týdenní pobyt v polské Jelení Hoře na společném projektu českých a polských mladých lidí v rámci akce „Přeshraniční kovárna talentů“, to jsou aktivity turnovské Taneční a pohybové školy Ilma v nadcházejících dnech. „Turnov bude reprezentovat 14 mladých lidí ve věku od 14 do 26 let. Mezi nimi jsou vítězné taneční páry z velkých jarních tanečních 2013 - Filip Šimon z Jenišovic a Lucie Horáková  z Turnova, finalistka latino show soutěže Michaela Svatošová z Turnova, nejúspěšnější streetová Kateřina Šťastná z Rovenska pod Troskami a dále latino a street skupina ve složení Karolína Prokorátová, Adriana Dlouhá, Lucie Pospíšilová, Michaela Bednářová, Gabriela Šimonová, Markus Činčura, Marcela Misařová a další,“ přibližuje Ilona Šulcová z TaPŠ Ilma. Přímo v Jelení Hoře se galavečery uskuteční 6. a 7. července.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS