Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

18.06.2013
Pozor, Boží voda není pitná!
Poslední laboratorní rozbor vody z pramene Boží voda proběhl 11. června 2013 a výsledky tohoto rozboru nevyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR.  Voda až do odvolání není pitná.

17.06.2013
Hasiči vám od bodavého hmyzu mohou pomoci, ale ne vždy
V posledních dnech jsou hasiči v Libereckém kraji často voláni k likvidaci sršňů, vos a včel. Jen za uplynulý víkend měli pět technických pomocí tohoto typu. Než však lidé vytočí číslo na hasiče, měli by vyhodnotit nebezpečnost situace. Hasiče není možné volat vždy a ani nedisponují prostředky a přípravky jako specializovaná firma, která má na starosti deratizační a dezinsekční služby. Podstatou výjezdu hasičů je provádění likvidace rojů a hnízd pouze tehdy, když hrozí nebezpečí z prodlení. Hasiči vyjíždějí likvidovat nebezpečný hmyz na veřejné prostranství, kdy hrozí pobodání člověka nebo alergika, v případech, kdy se roj usadil na veřejné budově, dětském hřišti, mateřské školce, nemocnici apod. Likvidaci je určitě dobré nechat na odbornících a nepouštět se do ní sám pomocí biolitu či laku na vlasy a ještě k tomu bez ochranných pomůcek. Navíc někdy i zakoupení ochranných pomůcek a přípravků může vyjít dráž, než zaplatit zásah specializované firmy. (Zdroj: TZ HZS LK)

17.06.2013
Dnes setkání se starostou v Turnově II
SETKÁNÍ SE STAROSTOU v Turnově II od 16.00 do 18.00 hodin v ZŠ v Alešově ulici. Témata: Urbanistická studie a využití prostoru mezi ZŠ Alešova, budovou střední školy a halou TJ. Dalšími tématy jsou využití hřiště u střední školy, jižní sjezd z R35 do Fučíkovy ulice, revitalizace sídliště, zateplení ZŠ Alešova, vznik tržnice ve dvoře Kubistického domu ad. Občany zve starosta města Tomáš Hocke.

16.06.2013
Politika 2013: Hlasujte v anketě!
Co si myslíte o současné politické situaci v naší zemi? Jaký občanský vzkaz chcete vyslat našim politikům před důležitými jednáními v nadcházejících dnech? Hlasujte v anketě na TvA!

14.06.2013
Víkendové pozvánky: Léto u Avie - festival, Hana Zagorová..., pozor na přeložení divizního fotbalu!!
Pátek 14. a sobota 15. června
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: Podnosfest 2013: AC/DC Bon Scott memorial band, The Boband, The Dědkové, Klauni z Ráje, Laurychovo divadlo, Šoumen, Trio Romano, Panda Diplomacy, Čmukaři nebo Polehňa - divadlo pro děti, Vendula Burger a Budilova divadelní škola. Pátek od 18.00 hodin, sobota od 14.00 hodin.
Pátek 14. června
* Zahájení turnovského kulturního léta: MINIDIVADELNÍ PIDIPIKNIK. Základní umělecká škola Turnov pořádá 4. ročník minidivadelní přehlídky– závěrečné vystoupení všech tříd dramatického oboru: Dráčci - O zoubkách, Kámoš drámoš - Husiti, Bezefšeho - Líza, Torzo na druhou - Koralína. Na závěr zazpívá a zahraje písně ze starých divadelních kusů MIDO – Malý improvizovaný divadelní orchestr. Atrium Muzea Českého ráje v Turnově, začátek v 19.00 hodin, vstupné dobrovolné. V případě trvalého deště se akce koná v sále ZUŠ.
* Od 20.00 hodin hraje na fotbalovém hřišti v Rovensku pod Troskami zdejší kapela NARUBY BAND.
* Sedmihorské léto: HANA ZAGOROVÁ S HOSTEM PETREM REZKEM A KAPELOU JIŘÍHO DVOŘÁKA.
Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 360 Kč, na místě 430 Kč. Začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 15. června
* LOUČENSKÉ SLAVNOSTI A STAROČESKÝ JARMARK - výtvarná dílna, soutěže, divadlo... Program: 12.00   BROĎANKA - dechový orchestr Železný Brod, 14.00 SUBULCUS - jarmareční středověká muzika, 15.00  MEDVĚDÍ POHÁDKY pro děti, divadlo Rolnička, 15.30 ŠPALÍČEK - folklorní soubor ZUŠ Lomnice nad Popelkou, 16.00 DRAČÍ POHÁDKY - nafukovací pohádka divadla Rolnička, 16.30 PERNÍKOVÁ CHALOUPKA - loutkové představení souboru Na Židli, 17.00 IN TOUCH - crossover rock, 18.00 POSEZENÍ S KRAKONOŠEM – divadelní představení DS KRAKONOŠ, 19.00 FD BAND – big beat. Večer slavnostní ohňostroj. Pořádají obec Loučky a MAS Turnovsko.
* DVOŘÁKŮV FESTIVAL:  interpretační hudební dílna mladých - závěrečný koncert. Účinkují frekventanti  interpretační hudební dílny mladých. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* COUNTRY KLUB PLOUKONICE: Bluegrassový čtyřlístek speciál k 15 letům BG Bazaru.Vystoupí: BG Bazar, Modrotisk, Berušky, Funny Grass, Spare parts. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.vjeteli.cz.
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
Sobota 15. června
* FOTBAL
/ KP: Pěnčín-Turnov B – Desná, Sedmihorky – Doksy, I. B třída: Rovensko – Rokytnice, Semilsko – OP: Malá Skála – Mříčná. Výkop utkání v 17.00 hodin.
* TU-JE-ČES-KO-KO-TA-TU. Klub Českých turistů pořádá tradiční cykloakci. Jedná se o přejezd několika vrcholů v našem okolí. Není to závod, většinou se vytvoří několik skupinek jedoucích stejně rychle, ale určitá připravenost a fyzická kondice je potřeba. Akce se koná 15. 6. 2013. Sraz v 7 hodin na parkovišti u supermarketu Billa. Návrat do 20 hodiny. A ještě odtajnění názvu – Turnov, Ještěd, Černá Studnice, Kopanina, Kozákov, Tábor, Turnov. Délka cca 120km. Trasa je určená pro horské kolo a trénované jedince, méně trénovaní se mohou samozřejmě kdykoliv odpojit. Přejezd je na vlastní nebezpečí. Pro více informací použijte e-mail kokesja@seznam.cz
* FOTBAL / DIVIZE sk. C: FK Pěnčín-Turnov – Letohrad, výkop v 15.00 hodin (Pozor, původně se mělo hrát v neděli v 17.00 hodin, zápas byl přeložen na tento nový termín!!!)
Neděle 16. června
* FOTBAL / I. B třída: Jenišovice – Plavy. Výkop utkání v 17.00 hodin.
Sportovní servis podrobně ZDE.

14.06.2013
Krajské slavnosti se připojí k benefici pro Dobříň
Letošní Krajské slavnosti (ZDE), které se v pátek 14. června konají v prostoru náměstí Míru v Novém Boru budou věnovány benefici pro obec Dobříň u Roudnice nad Labem. Liberecký kraj se tak připojuje k iniciativě města Nový Bor, které se rozhodlo podpořit obec Dobříň zasaženou ničivou povodní ze začátku června letošního roku. „Vzhledem k událostem posledních dnů jsme přemýšleli, zda Krajské slavnosti úplně nezrušíme. Nakonec jsme se ale rozhodli, že daleko lepší bude konáním této přispět tam, kde je to třeba. Připojujeme se proto k iniciativě Nového Boru. Ten veřejnou sbírkou podpoří obec zasaženou povodní, která, ač s velkými škodami, nevzbudila velkou pozornost médií a tím pádem ani vlnu solidarity občanů,“ vysvětluje hejtman kraje Martin Půta s tím, že výtěžek z celé akce bude věnován na speciální povodňové konto, které založil pro Dobříň Nový Bor. Veřejná sbírka Benefice pro Dobříň probíhá již nyní. Kdokoliv tak může přispět na povodňové konto – č. ú.: 3320237/0100. V průběhu Krajských slavností se po náměstí Míru budou pohybovat hostesky s kasičkami a formou dobrovolného vstupného budou vybírat peníze od návštěvníků akce. (Zdroj: TZ LK)

14.06.2013
Zastupitelé budou řešit Střelnici
Jak zaznělo na červnové tiskové konferenci města, budou zastupitelé na svém příštím zasedání řešit využití kulturního domu Střelnice. Kulturnímu centru se nedaří sehnat nového provozovatele restaurace, ta zůstane přes sezonu zavřená, KCT by ji mělo snad samo provozovat od podzimu. „Mám návrh přesunout sem knihovnu, ale chtěl bych zjistit více souvislostí a asi ne všem se to bude líbit,“ uvedl starosta Tomáš Hocke. Ten také přiblížil jednání se spolky na téma větší využitelnosti domu, za který město dalo 200 mil. Kč a část prostor zeje prázdnotou. Vnitřní prostory by měly projít větší úpravou, nelogicky například není vstup z hlavního sálu do zákulisí pro účinkující, velký sál by měl být díky mobilnímu zařízení více variabilní ad. Město na provoz kulturní organizace přispívá z rozpočtu částkou přesahující 6 mil. Kč ročně.

14.06.2013
Semily možná budou mít nově dvě kulturní památky
Dvě osobité stavby stojící na území města Semily by se v budoucnu mohly stát novými kulturními památkami města. Jednou z nich je budova semilského krematoria, tou druhou budova Sboru Dr. Karla Farského.
Semilské krematorium bylo vystavěné v roce 1937. V té době se stalo prvním elektrickým krematoriem ve střední Evropě. Funkcionalistická stavba je v interiéru obohacena freskami, které vytvořil akademický malíř Alois Doležel z Prostějova, žák Maxe Švabinského. Za dobu své existence prodělalo krematorium několik velkých rekonstrukcí. V roce 1988 byla dokončena výstavba nové spalovny na Výstrčce a budova krematoria dnes slouží tak slouží pouze ke smutečním obřadům.
Husův sbor byl přistavěn k faře Církve československé husitské v letech 1937 – 39. Stavitelem byl Vladimír Kryš z Turnova. Interiéru kostela vévodí 4 metry vysoký rubínový skleněný kříž od Zdeňka Juny s motivy Ježíše Krista, Mistra Jana Husa, knížete Václava a věrozvěstů Cyrila a Metoděje. (Zdroj: TZ města Semily)

13.06.2013
Liberecký kraj nakoupil na burze energie o čtvrtinu levněji
Liberecký kraj včera nakoupil na Českomoravské komoditní burze zemní plyn a elektřinu o čtvrtinu levněji než za ně platí v současnosti. Ušetřil tak přes 33 miliónů Kč. Ke sdruženému nákupu elektřiny se přidalo 17 obcí, k nákupu plynu pak deset. „Společně s krajem, našimi příspěvkovými organizacemi a firmami ušetříme dohromady 33,6 milionů korun,“ informoval náměstek hejtmana LK pro ekonomiku Marek Pieter.
„Myslím, že dobrý výsledek přesvědčí další obce, které zatím s nákupem na burze vyčkávaly, aby se k nám příští rok připojily,“ zhodnotil výsledky burzy náměstek hejtmana s tím, že nákup včetně poplatků a odměny pro dohodce přišel kraj na 800.000 korun, přitom před čtyřmi lety zaplatil za přípravu veřejné soutěže na energie skoro 4 miliony Kč.

13.06.2013
3. etapa charitativní cyklotour odstartovala z Turnova
Další etapa charitativní cyklotour Na kole dětem odstartovala z turnovského náměstí Českého ráje v sobotu 8. června 2013 ráno.
Na kole dětem je charitativní projekt, který si již od svého vzniku v roce 2010 klade za cíl podpořit onkologicky nemocné děti. V jeho rámci se každoročně na přelomu jara a léta koná veřejná cyklotour, kdy peloton vedený Josefem Zimovčákem, desetinásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole, a doplňovaný průběžně známými osobnostmi i anonymními podporovateli projede napříč Českou republikou. V letošním 4. ročníku projedou cyklisté v průběhu 10 etap 316 měst a obcí a absolvují z Aše na Velehrad 1505 km.
Turnov se stal startovním městem pro 3. etapu. V předvečer jejího startu se v pátek 7. června uskutečnilo v hotelu Paradise setkání organizátorů a aktérů charitativní cyklotour se zástupci Turnova. Místostarosta Otakar Špetlík převzal z rukou Josefa Zimovčáka certifikát potvrzující partnerství v projektu a Turnov se tak přiřadil k dalším 55 městům v celé republice. Do veřejné finanční sbírky přispěl částkou 10 tisíc korun. V sobotu 8. června v 7.00 hodin byla na turnovském náměstí odstartována etapa vedoucí z Turnova na Zbraslav. K pelotonu se přidali dva známí velocipedisté křižující na vysokých kolech často Český ráj, na část trasy jej doplnil starosta Tomáš Hocke a směrem na Mašov a Ploukonice vyrazila také desítka místních podporovatelů významného sportovního projektu. Více o projektu na www.nakoledetem.cz
Radek Drašnar, tiskový mluvčí MěÚ Turnov, r.drasnar@mu.turnov.cz (foto ZDE)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS