Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

01.06.2013
Mimořádná pozvánka
Úterý 4. června - VEČER NA SBOŘE: IDEÁLY HUMANITNÍ. Jednota bratrská - Unitas Fratrum, Ochranovský sbor při ČCE v Turnově zve na setkání s profesorem Janem Sokolem. Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc, je výrazný český intelektuál, filosof, vysokoškolský pedagog, první děkan Fakulty humanitních studií UK a publicista; v letech 1990–1992 byl poslancem Federálního shromáždění, ministrem školství v r. 1998 a také kandidátem ve volbách prezidenta ČR v únoru 2003. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.

31.05.2013
Na Staročeských trzích v Turnově ocenili tři skvělé řemeslníky
V rámci programu letošních Staročeských řemeslnických trhů v  Turnově byli o minulém víkendu oceněni titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje tři nominovaní řemeslníci. Jsou jimi Jiří Číhal z Turnova v oboru kamenosochařství, Jaroslav Kohout z Liberce v oboru výroba, opravy a restaurování houslí a Petr Novotný z Nového Boru v oboru ruční sklářská výroba. Ocenění má formu veřejného uznání a podpory osobám s trvalým pobytem v Libereckém kraji, které se snaží udržet znalosti a dovednosti nutné pro provozování tradičních rukodělných technologií, účinně a kvalifikovaně je prezentují a předávají dalším generacím. Titul může být udělen výrobcům činným v oborech tradiční rukodělné výroby, které jsou ohroženy, či jim přímo hrozí zánik. Ocenění uděluje Liberecký kraj. (Zdroj: TZ LK)

31.05.2013
Víkendové pozvánky
Pátek 31. května
 * Sedmihorské léto 2013: MIROSLAV ŽBIRKA. Jedinečný koncert slovenského zpěváka ověnčeného mnoha prestižními cenami. Nenechte si ujít vidět a slyšet tuto legendu! Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 360 Kč, na místě 430 Kč. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Více informací na www.sedmihorskeleto.cz.

Sobota 1. června
* SLAVNOSTNÍ AKT U PAMĚTNÍ DESKY ANTONÍNA DVOŘÁKA na zahájení tradičního festivalu. Zámek Sychrov, začátek v 10.30 hodin - Pěvecký sbor Antonín Dvořák.
* ZAHRADNÍ SLAVNOST - 4. ročník. Zahradní slavnost pro děti s autismem a jejich rodiny, v letošním roce  s podporou na Nadace Syner. Pořádá Speciálně pedagogické centrum pro děti s autismem a mentálním postižením v Sobotecké ulici (zahrada školy). Začátek ve 13.00 hodin. Více na www.autismus-liberec.cz.
* PLYŠOVÉ ŠTĚSTÍČKO, II. roční výstavy plyšových medvědů, hrad Rotštejn v sobotu 1. a v neděli 2. června vždy v době od 10.00 do 16.00 hodin. Představen bude i netradiční vzdělávací projekt Hugo na cestách. Pozor!!! Výstavu pořadatelé přesunuli na obecní úřad v Klokočí.
* JAWA V ČESKÉM RÁJI. Již páté setkání majitelů legendárních motocyklů Jawa 500 OHC. Náměstí v Rovensku pod Troskami od 9.00 hodin a po 16. hodině. Odjezd na spanilou jízdu v 10.30 hodin.
* OSLAVY 120. VÝROČÍ SOKOLA FRÝDŠTEJN. Program: 13.00 hodin - zahájení programu, slavnostní průvod, ukázky sletových a sokolských skladeb, kulturní program. V 15.00 hodin zahájení dětského dne - sportovní soutěže pro děti všech věkových kategorií. Oslavy probíhají na koupališti.
* BOUDA NA ULICI 2013 proběhne již tradičně od 14.00 do 18.00 hodin v rámci Mezinárodního dne dětí v turnovském městském parku za letním kinem. Prostor se opět naplní padesátkou dovednostních, vzdělávacích a zábavních atrakcí pro nejmenší, mládež, rodiče i seniory. Vedle již tradičně oblíbené pěny, výtvarného řádění, tažení automobilu na laně, obřího nafukovacího centra Alcatraz, airsoftu, jízdy na traktůrcích či bednolezení se můžete těšit i na nové překvapivé atrakce. Bouda na ulici se více a více stává místem pro setkání celých rodin, starých přátel či vybití energie pro mladé. Toto vše je možné za rozvíjející se spolupráce s množstvím partnerů a sponzorů, jako jsou Jednota bratrská, Nová naděje, o. s., Junák – středisko Štika Turnov, Žlutá ponorka, atletický klub AC Syner, městská i republiková policie, město Turnov, KCT, firma Zikuda a mnozí další. Vstup je zdarma. Na místě bude možnost občerstvení. Akce se koná za každého počasí.
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 15.00 hodin Junk yard open air, HC Metal Festival.
* 90 LET HASIČŮ V KACANOVECH. Soutěž v hasičském útoku, Klauni z Ráje (skákací hrad), hasičské hry o ceny. Hudební program: Waldovy Matušky – od 15.00 hodin (Kacanovský band), Turnovanka – od 16.30 hodin (dechovka), Gradace – večer (rock). Akce probíhá do 14.00 hodin na louce u koupaliště. Občerstvení zajištěno. Pořádá SDH Kacanovy a obec Kacanovy za podpory kacanovských spolků a sponzorů.

Neděle 2. června
* DĚTSKÝ DEN S NÁRUČÍ  A KNÍŽKOU.
Na hradě Valdštejně připravilo Centrum pro rodinu Náruč pestrý program soutěží, her, pohádek, výtvarnou dílnu. K této akci se připojuje také turnovská knihovna v rámci Týdne čtení dětem. Začátek v 11.00 hodin.
* Od 17.00 hodin se koná v kostele sv. Jakuba St. v Přepeřích vystoupení pražského komorního souboru SUBITO. Vstupné dobrovolné, věnované na opravy kostela.

Pozvánky sportovní:

Sobota 1. června
* FOTBAL / I. A třída: Mírová – Stráž n. N. Výkop v 17.00 hodin.
Neděle 2. června
* FOTBAL / DIVIZE sk. C: FK Pěnčín-Turnov – Lhota p. L., Semilsko - OP: Mírová B – Lomnice B (14.00!), OS: Rovensko B – Tatobity. Výkop utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!


31.05.2013
Vydatné srážky zvedaly zatím pouze potoky
Včerejší odpolední a noční srážky zatím zvedaly v Libereckém kraji pouze hladiny potoků, někde došlo k ucpání propustků. Nejvíce událostí řešili hasiči v oblasti kolem Hrádku nad Nisou, kde se rozlil Václavický potok. Během noci také prováděli monitoring Oldřichovského potoka a potoka protékajícího Grabštejnem. S ucpanými propustky si museli poradit i dobrovolní hasiči z Nového Boru, na Českolipsku byli potřební hasiči z Kamenického Šenova. Po vylití tamního rybníka do louky v ní uvízla spousta malých ryb a bylo nutné je posbírat do kádí a vrátit zpět do rybníka. Z Turnovska i přes meteorology avizované možnosti zvýšení hladiny řek a potoků žádné škody zatím hlášeny nejsou. (Zdroj: HZS LK)

30.05.2013
Zastupitelé jednali
O stavbě sportoviště v Maškově zahradě ještě stále není definitivně rozhodnuto, nicméně turnovští zastupitelé na svém dnešním zasedání projekt posunuli do finále alespoň co do stavební dokumentace. Opravdu, ale již prý opravdu konečné rozhodnutí, jestli stavět, nebo ne, má padnout v září. Na jednání zazněly i zajímavé informace o konečné podobě venkovního koupaliště i odhadované roční ztrátě, která je na úrovni tři čtvrtě milionu korun. Regenerace sídliště u nádraží letos pokračovat nebude, město nestalo dotaci od státu, v nejlepším případě se bude po menších etapách zase pracovat v příštím roce. Zajímavostí je elektronická aukce energií, které se budou moci zúčastnit všichni obyvatelé města, čím víc se jich přihlásí, s tím větší slevou mohou počítat… Po několika kotrmelcích se definitivně uzavřela kauza Domu přírody v Dolánkách, kvůli které byli zastupitelé dokonce vyšetřováni policií. Dům se nakonec bude stavět. Ekologické sdružení Střevlík získalo dotaci, město mu prodá objekt bývalé školy i s projektem (rekonstrukce včetně expozice vyjde na víc než 30 mil. Kč) a zastupitelé se ještě navíc zavázali provozovateli přispívat ročně 200 tisíc korun na provoz. K jednání zastupitelů se ještě na TvA vrátíme podrobně.

30.05.2013
Pozvánka
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 30. května od 17.00 hodin. Z programu: Prezentace projektu sportoviště v Maškově zahradě, regenerace sídliště u nádraží bez dotace, elektronické aukce pro občany, záměr výstavby obchodního centra v prostoru Šroubárny, dům přírody v Dolánkách, rozdělení prostředků na sport, zpráva o Greenway Jizera ad. Podklady pro jednání najdete ZDE.

29.05.2013
Turnov připravuje pro domácnosti a živnostníky e-aukci energií
Město Turnov pro městský úřad a pro své organizace nakoupilo pro rok 2013 elektřinu a zemní plyn prostřednictvím elektronické aukce s cílem dosáhnout výrazných úspor. Stejnou možnost nyní připravuje i pro své obyvatele i místní malé podnikatele a drobné živnostníky.
Pomocí elektronické aukce je možné snížit cenu energií v domácnostech i v provozovnách a uspořit. Čím více obyvatel a subjektů se do projektu zapojí, tím nižší cenu je možné vysoutěžit. Domácnosti a malé firmy jsou oproti městu nebo velkým firmám ve vztahu k velkým dodavatelským společnostem velmi slabé, proto platí dodavatelům energií mnohem vyšší částky. Síla každého klienta je v tom, jak velký objem zakázky dodavatelům na trhu nabízí. Pokud se tedy zájemci e-aukce sdruží a poptají tak velký objem odběru energie, stávají se pro dodavatele výrazně zajímavějším zákazníkem. Čím větší je poptávka, tím lepší ceny samozřejmě mohou dodavatelé nabídnout.
Město Turnov intenzivně připravuje především pro své občany, ale i drobné podnikatele a živnostníky možnost snížit bez jakýchkoliv poplatků náklady domácností a provozoven na elektrickou energii a zemní plyn. Předběžně se domluvilo na spolupráci se společností e-CENTRE, a. s., která má s organizováním elektronických aukcí bohaté zkušenosti, například z Říčan (ty se zapojily do e-aukce pro obyvatele jako první v republice), Frýdlantu, Hrádku nad Nisou. Na květnovém zasedání dne 30. května bude zastupitelstvu předložen ke schválení záměr poskytnout uvedenou službu občanům a živnostníkům. V případě kladného vyjádření zastupitelů bude v budově radnice zřízeno kontaktní místo a v průběhu června a července dojde ke sběru dat a podkladů od občanů. Podrobné informace o e-aukci najdete na www.ecentre.cz

28.05.2013
Memoriál vyhrál Polák Malachowski
Vítězem letošního ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka se stal v úterý 28. května za chladného a deštivého počasí Polák Piotr Malachowski, který posledním hodem porazil favorita Gerda Kantera výkonem 65,98 metru. Sprinter Pavel Maslák se pokusil o český rekord na 300 metrů, ale české maximum mu odolalo. Memoriálu za velmi nepříznivého počasí přihlíželo zhruba 500 lidí.

28.05.2013
Pozvánka na setkání se starostou
Starosta města Tomáš Hocke zve širokou veřejnost na setkání, jehož smyslem je informovat o situaci týkající se Panochovy nemocnice Turnov s. r.o. Setkání se uskuteční ve středu 29. května 2013 od 16.00 hodin ve velkém sále KC Střelnice. V jeho průběhu starosta vysvětlí současnou situaci v českém zdravotnictví vedoucí k úvahám o nutnosti fúzování turnovské nemocnice s jiným subjektem, představí možnosti takového fúzování, sdělí klady i zápory jednotlivých způsobů řešení. Veřejnost se dozví ty nejaktuálnější informace v souvislosti s turnovskou nemocnicí.

28.05.2013
Budou předány pamětní listy
Stalo se již tradicí, že při každoročním předávání maturitních vysvědčení a výučních listů přebírají úspěšní absolventi turnovských středních škol z rukou představitelů města Turnova pamětní listy. Stejně tomu bude i v roce 2013. Při slavnostním aktu předá pamětní listy starosta města, jeden z místostarostů, člen rady či někdo ze zastupitelů. Pamětní listy mají absolventům škol připomínat středoškolská studia a být památkou na léta prožitá v Turnově. První letošní předávání maturitních vysvědčení  absolventům Střední zdravotnické školy se uskuteční ve dnech 29. května a 5. června v prostorách galerie Muzea Českého ráje. Gymnázium Turnov předá maturitní vysvědčení ve čtvrtek 30. května v divadle. Termíny 31. května, 7. června a 24. června jsou vyhrazeny pro Obchodní akademii, Hotelovou školu a Střední odbornou školu a k předávání dojde v muzeu. Vlastní sál školy se stane 18. června místem pro předání vysvědčení absolventům turnovské „šperkárny“. (Zdroj: TZ města Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS