Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

28.05.2013
Na Žbirku do Sedmihorek autobusem
Novinkou spolupráce pořadatele Sedmihorského kulturního léta (ZDE) se společností BusLine, a. s., je autobusová doprava na koncerty Miroslava Žbirky, Hany Zagorové a kapel Opus a Alphaville. První autobus vyjede od terminálu ČD v Turnově v 18.40 a zastavuje na autobusovém nádraží (18.45), U masny (18.48), a na Výšince (18.50). Druhý autobus vyjíždí od terminálu v 19.10 hodin a zastavuje na zastávkách jako první spoj. Zpět autobusová linka odjíždí po skončení akce. Zpáteční jízdné činí symbolických 10 Kč.
Nejbližší program: Pátek 31. 5. od 20.00 hodin - Sedmihorské léto - MIROSLAV ŽBIRKA. Jedinečný koncert slovenského zpěváka ověnčeného mnoha prestižními cenami. Nenechte si ujít tuto legendu naživo v Sedmihorkách. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 360 Kč, na místě 430 Kč.

26.05.2013
Tatobitský divadelní soubor „MÁJ“ v Josefově Dole
V Josefově Dole proběhla ve dnech 10. - 12. května krajská přehlídka venkovských divadelních souborů libereckého regionu. Představili se zde také ochotníci z Tatobit se hrou Karbunkulus. Tatobitští se předvedli v dobrém světle. Krajské přehlídky se zúčastnilo celkem osm souborů. Potěšitelná byla účast čtyř souborů z bývalého semilského okresu, která potvrdila velkou tradici ochotnického divadla v této oblasti. V případě souboru z Tatobit odborná porota ocenila velmi vyrovnané herecké výkony – udělila čestná uznání Janu Zahradníčkovi za roli Kautského a Václavu Drozenovi za roli malíře Drtiny. Režisér Petr Pešek obdržel zlatý odznak Svazu českých divadelních ochotníků za celoživotní působení v amatérském divadle. -prp-

24.05.2013
Víkendové pozvánky
Jak je již v Turnově tradicí, poslední květnový víkend patří STAROČESKÝM TRHŮM, a letos to nebude jinak. Program najdete ZDE. Už dnes večer jsou ale dvě zajímavé akce: ČAJÁČ aneb The Rumčaj's Party v Sokolovně v Přepeřích. Pokračuje i LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí od 20.00 hodin kapely SOUNDFALL a ROZUMBROTHERS.
Oba víkendové dny patří trhům, koná se i tradiční výstava DRAHÝ KÁMEN - TURNOV 2013, otevřena je i „šperkárna“, kde si můžete prohlédnout studentské práce. V sobotu 25. května proběhne také DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI – koná se ve dvoře v Borčicích. Sobotní podvečer patří Sedmihorskému létu a JOSEFU ZÍMOVI A YVETTĚ SIMONOVÉ (www.sedmihorskeleto.cz).
V neděli 26. května se na Střelnici konají NEDĚLNÍ ODPOLEDNÍ ČAJE. K tanci a poslechu hraje Dechová hudba Český ráj. Kulturní servis podrobně ZDE.
Ze sportu je tu pozvánka na sobotní IV. ZATÁČKU CUP - přebor Turnova v amatérské kopané. V sobotu proběhnou také oslavy 80 LET STOLNÍHO TENISU V TURNOVĚ. Hraje se také fotbal. A v úterý 28. května proběhne 14. ROČNÍK MEMORIÁLU LUDVÍKA DAŇKA. Sportovní pozvánky podrobně ZDE.

23.05.2013
Začala rekonstrukce silnice Malá Skála – Frýdštejn
Liberecký kraj zahájil rekonstrukci silnice III/28724 v úseku Malá Skála – Frýdštejn. Celkové výdaje projektu jsou celkem ve výši 52 mil. Kč vč. DPH. Silnice tvoří dopravní spojení mezi obcí Malá Skála a Frýdštejn a v současné době je v havarijním stavu. Počátek úprav silnice je v křižovatce se silnicí I/10 v obci Malá Skála a konec úprav je v křížení se silnicí III/28719 v obci Frýdštejn. Délka rekonstrukce je 4109 m, šířka komunikace je zprůměrována na 5,0 m. „Rekonstrukce komunikace bude provedena včetně oprav a doplnění odvodňovacích prvků, tedy příkopů, propustků, redukce mimolesní zeleně, úprav napojení sjezdů a sanací násypového tělesa komunikace, které se sesouvá,“ uvedl radní pro dopravu Vladimír Mastník. Dále dojde podle něj v některých úsecích k rozšíření nezpevněné krajnice sendvičovým prvkem z drátěné sítě na požadovanou normu pro osazení svodidla. „Jedna zajímavost - v pásnici svodidla bude umístěna dřevná výplň, která je požadovaná CHKO Český ráj jako krajinotvorný prvek,“ prozradil radní. (Zdroj: TZ LK)

23.05.2013
Díky projektu noví podnikatelé a podnikatelky stojí „Na vlastní noze“
Celokrajský vzdělávací projekt „Na vlastní noze“, podporující začínající drobné podnikatelky a podnikatele, se úspěšně rozběhl. Jeho realizace probíhá od října 2012 postupně ve všech okresech Libereckého kraje. Projekt díky perfektní spolupráci s Úřadem práce v Jablonci nad Nisou nejlépe nastartoval právě na Jablonecku, kde jej absolvovalo do poloviny února 30 osob. Podnikat zde jako OSVČ začaly zatím čtyři ženy, další se chystají. V Semilech, Turnově a nejnověji i v krajském městě Liberec poradenství v tuto chvíli probíhá. Důležitou součástí projektu je individuální podpora nových podnikatelů a podnikatelek i po zahájení živnosti. „Až osm měsíců od doby, kdy s podnikáním začnou, jim budeme k dispozici, ať už nabídkou bezplatně konzultovat u expertů na vybrané oblasti marketingu, práva, komunikace nebo daní, anebo technickou podporou v podobě zázemí pro jejich aktivity, např. vybavenou kanceláří,“ uvádí Alena Závůrková, koordinátorka Center podpory podnikání, dohlížející na kvalitu vzdělávání v rámci projektu. Realizátorem projektu je sdružení Spirála Turnov, o. s., partnerem je Centrum pro rodinu Náruč, o. s., které zajišťuje v rámci mateřských a rodinných center v celém Libereckém kraji besedy, určené osobám navracejícím se z rodičovské dovolené na trh práce. Více najdete ZDE: http://na-vlastni-noze.webnode.cz

22.05.2013
Na Kozákově zachraňovali paraglidistu
V úterý 21. května po 14. hodině bylo hasičům ohlášeno, že na Kozákově spadl paraglidista a zůstal viset i s padákem na špičce stromu. K zásahu vyrazila lezecká skupina semilských profesionálů, která byla odvolána z taktického cvičení Povodeň (reportáž z tohoto cvičení připravujeme – pozn. red. TvA). Hasiči jezdí do této lokality k záchraně paraglidistů poměrně často a tentokrát měla událost dobrý konec. Obešla se bez jakéhokoliv zranění. V tamním svahu bývá někdy obtížné paraglidistu najít kvůli špatně přístupnému terénu. Tentokrát hasiči naštěstí viděli jeho padák už z vrcholu kopce, neboť se nacházel zhruba 70 metrů pod svahem na patnáct metrů vysokém smrku. Za použití lezeckého materiálu byl paraglidista spuštěn dolů za necelých 20 minut. (Zdroj: HZS LK)

20.05.2013
Hasiči odstraňovali po celou noc popadané stromy
Od neděle až do dnešního rána měli hasiči v Libereckém kraji napilno. Vyjížděli celkem šestadvacetkrát, z toho většinou k technickým zásahům spojeným s noční bouřkou. Sílu nárazového větru s deštěm nevydržela spousta stromů a hasiči je odstraňovali až do rána. K prvnímu stromu jeli ve 21.42 hodin, kdy jim bylo ohlášeno, že silnici z Kacanov směrem na Turnov zatarasil smrk. Na to navázalo deset obdobných událostí. Hasiči vyráželi například na R35, kde v místech z Hodkovic nad Mohelkou do Liberce spadl do jednoho jízdního pruhu vzrostlý strom. Potíže byly také na Jablonecku. K uvolnění komunikace od popadaných stromů byli hasiči přivoláni také do části obce Dolní Černá Studnice, Rádla či Hodkovic nad Mohelkou. Ještě ráno v 6.36 hodin zasahovali semilští profesionálové v části obce Bořkov, kde taktéž spadl strom přes vozovku. (Zdroj: HZS LK)

19.05.2013
Foto z Tibetu v Kacanovech
Fotografie z hudebního festivalu 7 let Tibetu najdete v samostatné složce na Facebooku TvA - ZDE.

17.05.2013
Víkendové pozvánky: Tibet a Muzejní noc a něco k tomu…
Dnes večer v Tatobitech koncertuje legendární skupina RANGERS – PLAVCI. LÉTO U AVIE v Dolánkách pokračuje od 20.00 hodin vystoupením kapely FUNK CORPORATION s hosty. V sobotu 18. května se od 9.00 hodin uskuteční TRADIČNÍ ŠKOLNÍ JARMARK v ZŠ v Žižkově ulici. V 9.30 začíná na Kopanině SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ DRUHÉ ČÁSTI NAUČNÉ STEZKY JANY A JOSEFA V. SCHEYBALOVÝCH. Po poledni v Rovensku pod Troskami startuje již 23. ročník POHÁDKOVÉHO LESA. Také je tu pouť na Valdštejně s doplňkových programem včetně bohoslužby. Sobota bude mít dva vrcholy - 7 LET TIBETU V KACANOVECH. Vystoupí kapely: BUTY, Těla, Ovčie Kiahne, Hitfakers, Rozumbrothers, Funny Grass, Meseráček. Louka pod tibetským altánem, začátek v 15.00 hodin, konec nad nedělním ránem. Druhou víkendovou TOP akcí je MUZEJNÍ MEDOVÁ NOC. V Muzeu Českého ráje se začíná v 15.00 hodin. Servis akcí podrobně ZDE.
Víkendové pozvánky jsou hlavně fotbalové, v neděli se v Turnově hraje divize. Podrobně ZDE.

16.05.2013
Zásah střídal zásah
Napilno měli profesionální hasiči v Libereckém kraji ve středu 15. května. Vyjížděli celkem k 26 případům! Mj. v Liberci v ulici Na Hradbách museli odchytnout jedovatého hada, v Zákupech spadlo tele do 1,5 metru hluboké jímky, vyjížděli i profesionálové na Turnovsku. V 19.45 hodin jim by nahlášen požár lesní hrabanky mezi Svijanským Újezdem a Pěnčínem. K události se sjely celkem čtyři jednotky hasičů – vedle turnovských profesionálů dobrovolní hasiči z Příšovic, Turnova a Svijanského Újezdu. Jak hasiči po příjezdu zjistili, požár se nacházel ve špatně přístupném terénu pro mobilní požární techniku a hrozilo, že se vozy převrátí z příkré stráně. Přímo k místu zásahu tak jela pouze jedna cisterna, ostatní technika zůstala v dostatečné vzdálenosti a zajišťovala dodávku hasiva pomocí dálkové dopravy. Místní hasiči pak vytipovali bezpečnější přístupovou cestu loukou, kam byly jednotky naváděny. Požár velikosti 50 x 30 metrů hasiči zdolávali dvěma vodními proudy, postupně místa prohrabávali ženijním nářadím a prolévali vodou. Likvidace požáru se podařila ve 21.19 hodin. (Zdroj: TZ HZS LK)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS