Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

16.05.2013
Soutěž ve finanční gramotnosti
Soutěž probíhala od září 2012 ve školních, okresních a krajských kolech. V Libereckém kraji vyhrál tým žáků Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov ve složení Martin Radovský, Ester Kobrová a Tomáš Kábrt a postoupil tak spolu s dalšími 13 vítěznými družstvy z jednotlivých krajů do celostátního kola, které se konalo 24. dubna v prostorách České národní banky. Ve svém zahajovacím proslovu zdůraznil guvernér ČNB Miroslav Singer stále narůstající význam finanční gramotnosti pro život všech občanů a ocenil účast žáků v soutěži.
Přestože se tým naší školy neprobojoval mezi první čtyři nejlepší, bylo pro něj finále velikým zážitkem. Žáci si také mohli prohlédnout kongresové centrum.
Milena Lednejová, ředitelka Obchodní akademie, Hotelové škola a Střední odborná škola Turnov, Milena.Lednejova@ohsturnov.cz

13.05.2013
Rekonstrukce bývalé školy v Kotelsku
Obec Veselá dokončila projekt: Rekonstrukce vnitřních prostor objektu bývalé školy v Kotelsku (u Rovenska pod Troskami), který byl financován z Programu rozvoje venkova. Finanční zdroje obec získala ze Státního zemědělského intervenčního fondu prostřednictvím místní akční skupiny MAS Brána do Českého ráje,o.s.
Celkovou rekonstrukcí bývalé školy v Kotelsku byly vytvořeny prostory, které budou využívat k setkávání především matky s dětmi a členové místních spolků.
Pro obec Veselá byla rekonstrukce významná investiční akce, proto na závěr proběhne slavnostní otevření, o kterém bude veřejnost informována.
Vladimíra Vávrová, místostarostka obce Veselá, vesela.obec@seznam.cz

12.05.2013
Pomozte kapličce na Prackově!
Občanské sdružení za záchranu kapličky na Prackově prosí všechny obyvatele regionu, kteří sledují jejich snažení o malou chviličku času k internetovému hlasování na stránkách www.mamevybrano.cz. Jedná se o kategorii „Cena veřejnosti“ v soutěži veřejných sbírek na obnovu památek a historických objektů. Prackovská kaplička je nyní na 6. místě ze 115 soutěžících z celé republiky! Vítězná sbírka získá 30 tisíc korun. Kromě toho je vyhlášena i odměna pro tři vylosované hlasující - ti získají vstup na vybrané památky v České republice zdarma. Hlasovat je možno až do 31. května 2013. Více informací o veřejné sbírce i kapličce najdete na www.prackov.com.

12.05.2013
Radary nefungují
Jistě jste si všimli, že radary měřící rychlost v Turnově a některých obcích okolo, jsou vypnuté. Podle vedoucího odboru dopravy turnovské radnice Pavla Vaňátka byly vypnuty s koncem smlouvy se stávajícím dodavatelem. Nový dodavatel je zapne asi až ve druhé polovině června až se vyřídí všechny formality. Vypnuté radary ale znamenají větší aktivitu policie, takže obcemi raději projíždějte předpisově!

10.05.2013
František Nedvěd, Václav Koubek, Piráti z Karibiku a cesta lesem pohádek
Víkendové pozvánky: Dnes od 16.30 hodin pořádají Muzeum Českého ráje a Pekařova společnost Českého ráje představení nové knihy autorky Hany Kábové JOSEF VÍTĚZSLAV ŠIMÁK (galerie muzea). Sedmihorské léto 2013: FRANTIŠEK NEDVĚD A JOSEF ALOIS NÁHLOVSKÝ. Sedmihorské léto zahajuje v pátek 10. května pohodovým večerem plným nestárnoucích písniček a zábavy v režii dvou legend z hudební a herecké branže. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky, začátek v 19.30 hodin. LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí dnes od 20.00 hodin písničkář VÁCLAV KOUBEK.
V sobotu 11. května se na Všeni uskuteční již 22. ročník CESTY LESEM POHÁDEK. V rámci Sedmihorského léta 2013 se v sobotu dopoledne uskuteční akce: KINGHOUSE DĚTEM – PIRÁTI Z KARIBIKU (od 9.00 hodin).
V neděli 12. května je v knihovně od 9.00 hodin připravena výtvarná dílna pro rodiče s dětmi - SRDÍČKO PRO MAMINKU. Kulturní servis podrobně ZDE.
Sportovní nabídka je fotbalovo-házenkářská, podrobně ZDE.

09.05.2013
Odznak všestrannosti olympijských vítězů poprvé v Turnově
V letošním roce se turnovské základní školy poprvé zapojí do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Jeho autory jsou a celorepublikově jej zaštiťují známí sportovci Robert Změlík a Roman Šebrle.
Okresní kolo této akce, která si klade za cíl povzbudit žáky škol k zapojení do pohybových aktivit, se uskuteční na Městském stadionu Ludvíka Daňka ve dnech 9. a 10. května. Celkově se zúčastní sportovních disciplín téměř 200 sportujících z turnovských škol a z polského Jaworu..
V pátek 10. května bude celá akce zakončena autogramiádou ve 13.00 hodin a sportovní exhibicí šesticí sportovních osobností ve třech disciplínách – hodu medicinbalem, trojskoku a běhu na 60 m ve 13.30 hodin. Účast potvrdili:
* Gabriela Soukalová, vítězka tří závodů SP v řadě, medailistka letošního MS v biatlonu
* Adam Sebastian Helcelet, nejlepší současný český desetibojař, pátý na halovém MS 2012
* Zuzana Kocumová, olympionička z Nagana, vítězka JMS ’99, nyní náměstkyně hejtmana Libereckého kraje
* Roman Koudelka, držitel loňského 10. místa SP ve skocích na lyžích
* Michaela Omová, vítězka Euromeetingu 2012 v orientačním běhu
* Lukáš Portyk, historicky nejlepší český junior na JMS v severské kombinaci
Ve 14.00 hodin dojde k vyhlášení vítězů okresního kola a udělování získaných odznaků všestrannosti. Nejlepší družstva a jednotlivci obdrží také vstupenky do VIP zóny na letošní ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, který se uskuteční v úterý 28. května.
Akci organizuje Středisko volného času dětí a mládeže Turnov – Žlutá ponorka.

09.05.2013
V Suchých skalách spadl horolezec
Dvě jednotky hasičů byly ve čtvrtek 9. května odpoledne vyslány do Suchých skal (část obce Besedice), kde spadl horolezec. Zprávu dostali hasiči ve 14.21 hodin. Na místo vyrazili turnovští profesionálové a semilská lezecká skupina. Horolezec se zřítil ze stěny věže a pádem vytrhl několik postupových jištění, po zhruba 9 - 10 metrech spadl na předskalí u věže Samotář. Hasiči začali zřizovat přístup pro záchranáře, zdravotníkům se nakonec podařilo muže transportovat přímo v podvěsu vrtulníku k sanitnímu vozu. Obě jednotky hasičů se vrátily na základnu zhruba po hodině. (Zdroj: HZS LK)

09.05.2013
Policie v akci
* Policisté v regionu šetří zvlášť zavrženíhodný čin, a to krádež ozdobných bronzových secesních artefaktů z hrobku továrníka Josefa Boháčka na turnovském Mariánském hřbitově. Továrník Boháček byl ve své domě významný zdejší mecenáš, v roce 1916 obdržel i čestné občanství města. Boháčkovu hrobku spravuje Muzeum Českého ráje jako výraz díků. Továrník mu odkázal v roce 1926 svůj hostinec ve Skálově ulici. Muzeum ho změnilo ve své sídlo. Škoda je odhadována na čtvrt milionu korun!
* Nehoda motocyklu. Ve středu 8. května v 19.00 hodin v Jenišovicích třiadvacetiletý řidič s motocyklem zn. Honda nepřizpůsobil rychlost dopravně technickému stavu vozovky a při průjezdu pravotočivé zatáčky vyjel vlevo mimo komunikaci na vyvýšený chodník, kde následně čelně narazil do sloupu lampy veřejného osvětlení. Motocyklista byl z místa nehody se zraněním převezen do turnovské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 0,71 promile. Motocyklista přiznal požití piva bezprostředně před jízdou. Dále policisté zjistili, že mladý muž nemá potřebné oprávnění k řízení takového motocyklu. Předběžná výše způsobené škody je 62 tisíc korun.
* Krádeže lešenářských trubek. Z krádeže lešenářských trubek je podezřelý 58letý muž z Turnovska. Ten odcizil během jednoho roku postupně 60 dvoumetrových a několik čtyřmetrových starých lešenářských trubek. Odnášel si je ze zahrady domu, ve kterém byl ubytovaný. Část jich byla dohledána u sousedního objektu. Škoda je ve výši 30 tisíc korun. Za přečin krádež mu hrozí až dva roky za mřížemi.
* Rozbíjel skleněné výlohy. V turnovské Nádražní ulici během první květnové noci rozbil výlohy u dvou objektů zatím neznámý pachatel. V prvním případě se jednalo o trafiku, v druhém případě o prodejnu, ze které výtržník odcizil několik brýlí. V případě trafiky se jedná o škodu kolem jednoho tisíce korun, v prodejně oční optiky je to kolem 11 tisíc korun. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
(Zdroj: PČR a MFDnes)

09.05.2013
Gastrotour 2013
V sobotu 11. a v neděli 12. května se v Mladé Boleslavi uskuteční největší gastronomická událost v roce 2013. Budete moci vidět a také ochutnat to nejlepší z místních restaurací, vařit zde budou celebrity, připraven je bohatý doplňkový program pro děti a dospělé, vystoupí kapela Monkey Business. Vše probíhá na krásném, nedávno zrekonstruovaném mladoboleslavském Staroměstském náměstí. Více najdete na www.gastro2013.cz

07.05.2013
Road Safety Week – policejní dopravně preventivní akce
V úterý 7. května mohli obyvatelé a návštěvníci Turnova na několika místech narazit na uniformované policisty. Zejména v blízkosti přechodů pro chodce. Probíhala totiž dopravně preventivní akce, která je zaměřená na chodce a cyklisty. To vše na základě dohody mezi Ředitelstvím služby dopravní policie Policejního prezidia ČR a oddělením BESIP Ministerstva dopravy ČR.
Cílem akce je preventivně působit na skupinu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, seznámit chodce a cyklisty s riziky dopravních nehod s jejich účastí. Proběhla kontrola jízdních kol, kontrola znalosti dopravních předpisů a základy bezpečnosti. Z chodců se policisté zaměřovali především na děti. Ty, které přecházely správně, dostávaly drobné dárky. Podle sdělení policistů ale byli i tací chodci, které museli v Hluboké ulici při přecházení mimo vyznačený přechod pořádně pokárat.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS