Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

10.11.2016
Opravy komunikací v plném proudu
Odbor správy majetku Městského úřadu Turnov informuje o opravách komunikací. Většina městských částí Turnova se potýká s různým stavem komunikací. Aby se zamezilo nebezpečným a kolizním situacím před zimními měsíci, tak se ještě na podzim tohoto roku připravilo několik oprav silnic. Všechny opravy by měly být hotovy do půlky listopadu.
Dotčené lokality:
* Komunikace vedoucí obydlenou částí Kadeřavce v úseku mezi čp. 20 a 30.
* Komunikace na Bukovině v úseku od čp. 45 až k čp. 50.
* Ulice Zdeňka Nejedlého mezi ulicemi Jeronýmovou a Koněvovou.
* Na Daliměřicích ulice U Lip mezi čp. 185 a 375.
* Zpevněná plocha v ulici Zahradní u obchodu Coop.
Kromě zmíněných oprav se v prvním listopadovém týdnu začne s budováním veřejného osvětlení od zámku Hrubý Rohozec směrem na kruhový objezd a Malý Rohozec. Na komunikaci bude navíc zpevněna krajnice. Práce zde budou probíhat celý listopad a předpokládané ukončení činnosti je plánováno na polovinu prosince.

10.11.2016
Provoz kompostárny a sběrného dvora Vesecko

Odbor životního prostředí MěÚ a Technické služby Turnov informují o změně provozní doby v kompostárně a sběrném dvoře. Občané mohou kompostárnu na Malém Rohozci i nadále využívat do konce listopadu. Provozní doba je ve dnech pondělí, středa a pátek od 13.00 do 16.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. V novém kalendářním roce se kompostárna bude otevírat opět od dubna. Provoz sběrného dvora Vesecko je upraven na zimní období, které začíná listopadem a končí v únoru. Po tuto dobu mohou obyvatelé využívat služeb v týdnu od 9.00 do 16.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin.


08.11.2016
Nové rádio Libereckého kraje – Český rozhlas Liberec
Český rozhlas rozšiřuje své regionální vysílání – v Libereckém kraji začala vysílat od začátku listopadu samostatná regionální stanice ČRo Liberec. Doposud vysílala liberecká redakce pod značkou Český rozhlas Sever a regionální vysílání plnila pouze ve všedních dnech v pořadu „Pohodové odpoledne z Liberce“, zbylá část vysílání byla společná s ústeckou rozhlasovou redakcí, která i nadále zachovává název ČRo Sever.
Československý rozhlas v Liberci v minulosti působil řadu let v Alšově ulici v Elgrově vile. V roce 1960 se stal ústeckou pobočkou tehdejšího Československého rozhlasu Ústí nad Labem. Až v devadesátých letech se začalo odpojovat vysílání z Liberce – nejprve liberecké zprávy a posléze i celé vysílací bloky Českého rozhlasu Sever.
Spolupráci s novým rozhlasem přijaly i známé osobnosti z kraje – moderátorka Marcela Augustová, kreslíř a humorista Petr Urban, regionální spisovatel a publicista Marek Řeháček a spisovatelka a sběratelka starých regionálních receptů a ředitelka turnovského muzea Vladimíra Jakouběová. Program Českého rozhlasu Liberec ve všedních dnech odstartuje ranní vysílání Dobré ráno z Liberce s Janem Žílou nebo Tomášem Benešem, dopolední blok ponese název Dopoledne pod Ještědem, moderovat ho bude Iveta Kalátová s lifestylovou tematikou a denně zajímavým regionálním hostem. V poledne budou na programu (posluchačům známé a oblíbené) Písničky na přání s Mirkem Tartárkem. Odpolední vysílací blok – Pohodové odpoledne z Liberce přinese aktuální reportáže a informace z kraje, za mikrofon usednou Petr Klimeš nebo David Hamr. (Zdroj: TZ ČRo)

08.11.2016
Úspěch žáků v mezinárodní soutěži
Naše základní škola se zúčastnila mezinárodní soutěže „Vezmi žlutou barvičku“. Jedním z témat XI. ročníku byl Karel IV. a jeho svět. Soutěž měla část výtvarnou a část literární. Jen do výtvarné soutěže bylo zasláno více než 1 150 obrázků. Naši školu reprezentovala knížka „Povstaňte, přichází král“. V literární části získali Lukáš Melíšek ze 7. A a Renata Trakalová ze 7. B mimořádnou cenu odborné poroty za poezii. Ve výtvarné části byla Filipu Teodoru Duškovi z 2. B udělena mimořádná cena poroty, Sáře Franzové z 8. A cena za nápad za „Pozvánku ke stavbě mostu“. Druhé místo bylo uděleno Monice Duffkové ze 7. B za portrét Karla IV. První místo obsadila s ilustrací knižní obálky Alenka Ho z 9. B. Za knížku „Povstaňte, přichází král“ získala naše škola pamětní list.
Jana Kepková, ZŠ Žižkova, Turnov, Kepkova.J@seznam.cz

07.11.2016
Zítra končí část dopravních omezení na dálnici do Liberce
Na základě vyhodnocení postupu stavebních prací dojde k úpravě dopravních omezení na silnici I/35 mezi Libercem a Hodkovicemi nad Mohelkou. Krajský úřad Libereckého kraje povolil v září letošního roku na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR částečnou uzavírku silnice I/35 v úseku Liberec, Doubí – Hodkovice nad Mohelkou z důvodu rekonstrukce zádržných systémů, kdy jsou instalována svodidla ve středním dělícím pásu a svodidla na obou krajnicích daného úseku a probíhá i oprava krajnic vozovky silnice.
V úterý 8. listopadu bude ukončeno veškeré dopravní omezení v jízdním pásu ve směru na Prahu. Rekonstrukce zádržných svodidel na krajnicích vozovky v tomto jízdní pásu mezi Jeřmanicemi a Hodkovicemi nad Mohelkou bude pokračovat v roce 2017 po skončení zimního období.
Od 8. do 15. listopadu budou i nadále pokračovat dopravní omezení v jízdním pásmu ve směru na Liberec, konkrétně v úseku Rádelský mlýn – Liberec, kde se bude nadále jezdit v jednom jízdním pruhu. Výměna zádržných svodidel a oprava krajnic silnic by na tomto úseku měla skončit nejpozději v úterý 15. listopadu.
Pokud klimatické podmínky dovolí pokračovat v rekonstrukci zádržných systémů tak do konce listopadu budou pokračovat práce na krajnicích v jízdním pásu Hodkovice – Rádelský mlýn. V případě nástupu zimního období a nemožnosti pokračovat v rekonstrukci, bude neprodleně dopravní omezení odstraněno.
V roce 2017 bude probíhat modernizace zádržných systémů ve středním dělícím pásu i na krajnicích na navazujícím úseku I/35 Hodkovice nad Mohelkou – Ohrazenice.
(Zdroj: TZ LK)

03.11.2016
Víkendové pozvánky

Z kulturních akcí je to především lampionový průvod pro děti v podvečer v sobotu 5. listopadu. Velmi bohatá je tentokrát sportovní nabídka, ve které dominuje legendární silniční běh Hruštice 2016…

Sobota 5. listopadu
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Středisko pro volný čas Žlutá ponorka zve malé i velké na akci, která je letos organizována ve spolupráci s rodinným centrem Bouda. Průvod se sejde opět v městském parku za letním kinem a zakončen bude na stejném místě. Začátek v 17.00 hodin.
* SOUMRAK BAND A REALITA ROCK. Taneční zábava v Kulturním domě v Přáslavicích-Karlovicích od 21.00 hodin.

Neděle 6. listopadu
* TANEČNÍ KURZ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY – POKROČILÍ. Pokračování oblíbených tanečních lekcí pro dospělé pod vedením tanečního mistra P. Mertlíka. KC Střelnice od 18.30 hodin. Cena kurzovného 1650 Kč, jednotlivá lekce 300 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní nabídka

Sobota 5. listopadu
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Česká Lípa, I. A třída: Přepeře – Desná (11.00!), I. B třída: Pěnčín – Kamenice, Semilsko-OP: Přepeře B – Jilemnice, vše 14.00 hod., není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, muži, INTER Reg liga: TJ Turnov - Sokol Bělá pod Bezdězem. Začátek v hale ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ /krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Varnsdorf (17.00).
* BASKETBAL, východočeská liga: TJ Turnov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Sportovní hala ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Neděle 6. listopadu
* BASKETBAL, východočeská liga: TJ Turnov - TJ Sokol BK Chrudim. Sportovní hala ve Skálově ulici od 10.00 hodin.
* HRUŠTICE 2016. 43. ročník tradičního silničního závodu na trase Turnov – Malá Skála – Turnov (15 km). Start je na Hruštici v 11.00 hodin. Závod je zařazen do seriálů běhů „Pohár běžce Českého ráje“ a „Velká cena východočeské oblasti v bězích“. Traťový rekord v kategorii mužů drží Jan Pešava z Jablonce nad Nisou. V roce 1993 trať uběhl za 46:19,7 min. Historicky nejrychlejší ženou je Anna Pichrtová z Ostravy - 53:45,0 min (2007). Více najdete na www.hrusticebeh.cz.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Sokol Turnov (20.45).

Sportovní servis ZDE


03.11.2016
Společné setkání podnikatelů a subjektů v cestovním ruchu
Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace města, a vedení města Turnov zvou na společné setkání podnikatelů a dalších subjektů v cestovním ruchu na Turnovsku. Setkání se uskuteční v úterý 15. listopadu od 15.30 hodin v zasedací místnosti č. 215 budovy radnice. Na programu jednání je kromě představení přítomných podnikatelů zhodnocení turistické sezony 2016 a představení nabídky na rok 2017. Prostor bude i na podněty a připomínky. Setkání je určeno pro ubytovací, stravovací zařízení, pro provozovatele památek a dalších turistických cílů a služeb na Turnovsku. V případě zájmu můžete potvrdit účast na e-mailové adrese: info@turnov.cz nebo na telefonním čísle 481 366 255.

02.11.2016
V Libereckém kraji začne pracovat koroner
V Libereckém kraji bude od začátku nového roku fungovat služba koronera. Prohlídky zemřelých mimo zdravotnické zařízení na území kraje budou provádět lékaři 1. KORONERSKÉ s. r. o. O výběru nejvhodnější nabídky pro rok 2017 rozhodla rada kraje. „Společnost 1. KORONERSKÁ s.r.o. převezme dosavadní povinnost za Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje, s kterou má do konce roku 2016 Liberecký kraj smlouvu. Prohlídky zemřelých bude provádět v režimu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Díky zřízení koronera odpadne krajské záchrance činnost, pro kterou není primárně určena,“ sděluje radní pro zdravotnictví Petr Tulpa. Za službu koronera Liberecký kraj v roce 2017 zaplatí 1.950.000 Kč. (Zdroj: TZ LK)

01.11.2016
Požár naštěstí nestihl napáchat větší škody
Šest jednotek hasičů bylo dnes po půl deváté povoláno k požáru v průmyslovém objektu v Turnově, Bezručově ulici. Ve zděné části haly došlo k požáru stroje na odmašťování výrobků. V době příjezdu hasičů bylo místo silně zakouřeno, hasiči proto zasahovali v dýchací technice. Požár se jim podařilo za deset minut lokalizovat vysokotlakým proudem vody, po dalších deseti minutách byl požár zcela zlikvidován. Hasiči objekt odvětrali a zkontrolovali pomocí termokamery. Z místa nebylo nutné nikoho evakuovat, nikdo nebyl zraněn ani se nenadýchal kouře. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc Kč, příčina je v šetření. (TZ HZS LK)

01.11.2016
Lampionový průvod zakončí Turnováček
Letos opět zakončí první z průvodů světýlek pořádaných ve městě a okolí dětský pěvecký soubor Turnováček.
Žlutá ponorka a ZUŠ Turnov zvou všechny na první listopadovou sobotu (5. 11.) od 17.00 hodin do městského parku, kde se před zahájením průvodu podávají teplé nápoje a zájemci si mohou koupit lampion přímo na místě.  Trasa je schůdná i pro kočárky, i když cestou trávu a nějaký hrbol asi potkáme. Zato se můžete těšit na návštěvu v „dračí zemi"!
Tomáš Zakouřil, www.zlutaponorka.turnov.cz

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS