Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

30.09.2016
Víkendové pozvánky
Městečko z lega ve Žluté ponorce, slavnosti na Hrubé Skále, spousta sportovních pozvánek, kterým vévodí volejbal a divizní nedělní utkání v kopané…

Sobota 1. října
* MĚSTEČKO Z LEGA. Od středy 28. září probíhá stavba městečka z legendární stavebnice Lego ve Žluté ponorce. Jak se stavba podařila, se můžete přijít podívat na vernisáž v sobotu 1. října od 10.00 hodin. Více na www.zlutaponorka.turnov.cz/legoprojekt. K dispozici bude přes 500 kg lega (zhruba 220 stavebnic).
* HRUBOSKALSKÉ SLAVNOSTI. Začátek ve 13.00 hodin v Doubravici u Libuňky.
* SVATOVÁCLAVSKÁ MŠE v kostelíku sv. Václava na Bukovině.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 30. září
* VOLEJBAL, I. liga: TJ Zikuda Turnov - VK EGE České Budějovice B. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Modřišice (21.00 hodin).

Sobota 1. října
* FOTBAL / I. B třída: Jenišovice – Mšeno B (10.30!), Pěnčín – Holany, Semilsko-OS: Mírová – Víchová, Tatobity – Horka. Začátky utkání v 16.30 hodin.
* VOLEJBAL, I. liga: TJ Zikuda Turnov - Volley team ČZU Praha B. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň – Performers (20.00).

Neděle 2. října
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Náchod, Jablonecko-OP: Jenišovice B – Rychnov, Semilsko-OS: Rovensko B – Benecko. Začátky utkání v 16.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Troskovice (20.15).

Sportovní servis podrobně ZDE


30.09.2016
Poctu hejtmana obdrželo šest osobností kraje
Devíti osobnostem rozdal v Den české státnosti, 28. září, hejtman Libereckého kraje Martin Půta významné ocenění. Poctu hejtmana pro rok 2016 obdrželo šest z nich, tři získaly zvláštní cenu. Hejtman Martin Půta také v rámci slavnostního večera, který se uskutečnil v Oblastní galerii v Liberci, pogratuloval obci Prysk a jejímu starostovi Janu Svitákovi za celkové druhé místo v celorepublikovém kole soutěže Vesnice roku 2016. Na pódiu rovněž poděkoval trenérům volejbalové Dukly Liberec a hokejových Bílých Tygrů za výbornou reprezentaci Libereckého kraje.
Poctu hejtmana získali významný pedagog, vědec a rodák z Libereckého kraje František Fediuk, ředitelka kamenného hospice Libereckého kraje Taťána Janoušková, dále žena, která přežila holocaust - Marta Kottová, lékařka bývalá primářka Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou Blanka Šinkorová, skautský spisovatel a překladatel Miloš Zapletal a také Miroslav Kučera, který stojí za záchranou zámku Svijany.
V letošním roce veřejnost na udělení Pocty hejtmana nominovala celkem 27 kandidátů, finální šesti vybírala odborná porota. Od roku 2006, kdy byly Pocty hejtmana uděleny poprvé, bylo včetně včerejších již oceněno 66 osobností. (Zdroj: TZ LK)

29.09.2016
Konference sester na Střelnici
Sál turnovského Kulturního centra Střelnice byl v úterý 27. září místem konání jubilejního X. Turnovského ošetřovatelského dne, který byl určen pro „nelékařské“ pracovníky. Odbornou konferenci pořádala turnovská nemocnice pod záštitou Vědecké rady Krajské nemocnice v Liberci. Program konference byl zvolen tak, aby si účastníci odnesli důležité informace z oblasti vzdělávání, komunikace a ošetřovatelství.
V části věnované vzdělávání patřila k významným hostům ředitelka Národního centra ošetřovatelství nelékařských zdravotnických oborů Jana Mikulková, která přítomným přiblížila novinky z celoživotního vzdělávání všeobecných sester. V další části odborného programu se zúčastnění zabývali komunikací. Dozvěděli se informace obohacené o užitečné postřehy z intervencí manažerky komunikace a psychosociální péče – například se jednalo o případy zvládnutí agresivního pacienta. Došlo také na ošetřovatelskou péči v klinických oborech.
Ředitelka Střední zdravotnické školy v Turnově Lenka Nováková připomněla 55. výročí školy.
Eva Krejčí, hlavní sestra nemocnice Turnov, eva.krejci@nemlib.cz

29.09.2016
Nalezenou kartou si zaplatil nákupy
Policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili 31letému muži podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelý totiž jednadvacátého srpna kolem poledne v Turnově v ulici Komenského nalezl bezkontaktní platební kartu a v několika turnovských obchodech s ní zaplatil nákup – v prodejně Tesco, ve večerce, v trafice a u benzínové čerpací stanice. Celkově tak z karty vyčerpal částku ve výši 1.896 Kč. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Je ovšem docela možné, že soudce v tomto případě při rozhodování o výši trestu přihlédne také ke skutečnosti, že se dotyčný po třech dnech od nalezení platební karty přišel sám na obvodní oddělení policistům k činu přiznat, a to údajně z důvodu špatného svědomí. (TZ PČR)

27.09.2016
O rozdělení „hotelovky“ rozhodnou (či nerozhodnou) až noví zastupitelé
Dnes měli zastupitelé Libereckého kraje na svém posledním zasedání v tomto volebním období mj. jednat i o rozdělení turnovské Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy. Nejednali. Bod byl stažen z programu. Rozhodnutí tak bylo ponecháno až na nové zastupitelstvo vzešlé z krajských voleb, které se uskuteční na začátku října. „Ministerstvo školství chce navíc od příštího školního roku změnit financování středních škol, i proto by bylo dobré s rozhodnutím počkat,“ řekl hejtman Martin Půta agentuře ČTK.

26.09.2016
Lávka na autobusové nádraží je již otevřena
Od pátku 23. září je po rekonstrukci znovu otevřená pěší lávka, která vede přes náhon řeky Jizery a spojuje autobusové nádraží s centrem města. Stavební práce přišly rozpočet města na půl milionu korun, prováděla je firma EKIA z Teplic. Rekonstrukce lávky byla práce ukončena o 22 dní dříve, než bylo původně plánováno.

26.09.2016
POZVÁNKA
Veřejné zasedání turnovské zastupitelstva města se uskuteční mimořádně v pondělí 26. září od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu mj. jsou velké investiční akce Turnova a VHS v letech 2017 – 2020, vyhláška o veřejné produkci, projekt modernizace škol, Greenway Jizera, koncepce cestovního ruchu, projekt táborové základny Krčkovice, svoz odpadu, seznámení s výsledky jednání s občany ad. Podrobnosti najdete ZDE, zasedání je přenášeno on-line na internetu, odkaz najdete na stránkách města.

23.09.2016
Víkendové pozvánky

Nadcházející víkend je v tomto roce poslední s větší kumulací akcí pod širým nebem. Je z čeho vybírat!

Pátek 23. až neděle 25. září
* 10. JUBILEJNÍ VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN A DALŠÍCH PŘÍRODNIN. Pořádá ZO Českého zahrádkářského svazu Tatobity v sále místní Restaurace Hasičárna. V pátek otevřeno od 14.00 do 19.00 hodin, v sobotu od 10.30 do 18.00 hodin a v neděli od 10.30 do 16.00 hodin.

Sobota 24. září
* KNÍŽECÍ LOV NA SYCHROVĚ (Slavnost luku a nože) – 3. ročník. Jedinečná příležitost pro malé i velké střílet z luků na makety zvířat i terče v krásném prostředí zámeckého parku. Pro zvládnutí základů lukostřelby budou k dispozici zkušení instruktoři. Celodenní akce ve spolupráci s lukostřeleckými kluby 3D lukostřelby (od 10.00 do 16.00 hodin).
* RÁKOSNÍČEK A HVĚZDY. Známé večerníčkové postavičky ožívají ve veselém představení na motivy knihy Jaromíra Kincla. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU. Posvícení, svátek sousedské soudržnosti, svátek spojený s hojností jídla, masa, pečiva, dostatkem pití a zábavy. Od dob středověku patřilo k nejvýznamnějším v roce. Zejména v hospodářských oblastech považováno za určité vyvrcholení hospodářského roku. Pro malé i velké návštěvníky bude na statku připravena tradiční dílna - vyrábět se bude dožínkový věnec. Budou zde pracovat řezbáři v rámci svého sympozia, a to vše doplní řemeslnický trh a bohatý kulturní program.
* PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM – rozloučení s létem v Pelešanech. Zábavná cesta pro děti, na které je čekají večerníčkovské postavičky, soutěže, hádanky a překvapení. Start je u místní hasičárny od 12.00 do 15.00 hodin. Trasa je vhodná i pro kočárky, občerstvení zajištěno. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů Pelešany.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. I letos návštěvníky čeká les osvícený mnoha svíčkami a barevnými svítícími tyčinkami, spousta živých strašidel, ale nově se můžete těšit i na plno neživých exponátů. Start i cíl je na koupališti v Jenišovicích. Děti do 6 let startují od 18.30 do 19.30 hodin, větší děti od 19.30 do 21.00 hodin. Trať je dlouhá zhruba 2,5 km.
* HUBERTSKÁ ZÁBAVA. Přijďte se pobavit a zatančit si v sále na návsi na Podháji (u Modřišic). Začátek ve 20.00 hodin. Hraje kapela Sousedi z Jablonce n. N.

Sobota 24. a neděle 25. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI - pouťové atrakce na sportovišti za základní školou, mše v kostele sv. Václava. V sobotu od 17.00 pořádá Okrašlovací spolek koncert v kostele sv. Václava na Týně od 17.00 hodin. Vystoupí Jitka Vlašánková a Martin Sedlák – violoncello. Na programu jsou skladby Françoise  Couperina, J. S. Bacha, Antonia Vivaldiho ad. V sobotu od 20.00 hodin POUŤOVÁ ZÁBAVA v sále radnice - hraje Rouden Band.Rouden Band.

Neděle 25. září
* HRAD VALDŠTEJN: NAROZENINY ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA. Setkání s mužem, který tvořil evropské dějiny. Začátek ve 13.00 hodin.
* SHUM DAVAR – mimořádný koncert na závěr sezony. Shum Davar je mezinárodní skupina, kterou tvoří muzikanti z Běloruska, Gruzie, Slovenska a České republiky a hrají klezmer/world music. V turnovské synagoze vystoupí s arménskou zpěvačkou Karin Sarkisjan. Děkujeme sponzorům koncertu – firmě Crytur Turnov. Synagoga v Krajířově ulici od 18.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky:

Sobota 24. září
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Lomnice, I. A třída: Rovensko – Desná, I. B třída: Jenišovice – Pěnčín, Semilsko-OS: Tatobity – Mírová. Začátky utkání v 17.00 hodin.

Neděle 25. září
* HÁZENÁ, mladší dorostenky: TJ Turnov - Sokol Písek. Hala TJ ve Skálově ulici od 13.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - Sokol Písek B. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Kolín, Semilsko-OS: Rovensko B – Libštát B, Jablonecko-OP: M. Skála – Kořenov. Začátky utkání v 17.00 hodin.


22.09.2016
O víkendu bude otevřeno koupaliště, bude i noční bruslení
O nadcházejícím víkendu podle některých optimistických předpovědí má být až 23 °C. V sobotu bude proto otevřené koupaliště v Maškovce od 11.00 do 18.00 hodin za cenu odpoledního vstupného. „O případném otevření v neděli budeme informovat během soboty na internetových stránkách Maškovy zahrady. V dalších dnech bude koupaliště otevřeno podle aktuální předpovědi počasí,“ říká jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek. A protože sportování není nikdy dost, tak v sobotu můžete ještě využít noční bruslení na Zimním stadionu Ludvíka Koška. Otevřeno bude od 21.00 do 23.59 hodin.

22.09.2016
Hořelo ve Svijanech
Požár zahradní chatky ve Svijanech zaměstnal dnes tři jednotky hasičů. Požár byl ohlášen těsně před polednem s tím, že je chata celá v plamenech. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Turnova, dobrovolní z Turnova a Svijan. Požár byl zpozorován pozdě. Když dorazili hasiči k události, byly všechny hořlavé materiály a předměty zcela zasaženy. Hasiči na likvidaci použili dva vodní proudy, z objektu vynesli dvě PB lahve (10 kg). V době vzniku požáru se uvnitř chaty nikdo nenacházel, událost se obešla bez zranění. Kolem 14.30 hodin bylo místo zásahu předáno majiteli a hasiči se začali vracet zpět. Výše škody je zatím v šetření, příčinou požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci. (TZ HZS LK)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS