Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

21.09.2016
Cyklistka se střetla s dodávkou
V úterý 20. září před pátou hodinou odpoledne přijalo operační středisko hasičů informaci o dopravní nehodě v Turnově, Palackého ulici, kde došlo ke střetu dodávky s cyklistkou. S přivolanými turnovskými profesionálními hasiči dorazili k události také zdravotníci a společně ošetřovali zraněnou ženu. Po tuto dobu byla silnice kompletně uzavřena. Po naložení pacientky do sanitního vozu byl provoz na komunikaci obnoven. Hasiči předali místo zásahu policistům a před půl šestou se vrátili na stanici. (Zdroj: TZ HZS LK)

19.09.2016
Sezona ve Šťastné zemi ještě nekončí
Na sobotu 24. září se chystají v areálu Šťastné země Brambora den. Připraveny budou hry i soutěže s bramborovou tematikou a určitě i bramborová jídla, protože to k podzimu prostě patří. V říjnu zde bude velká drakiáda. A aby nebyl program stále jen pro děti, ve stejný den, tedy v sobotu 15. října, mohou rodiče ochutnat zabíjačkové speciality na Staročeské zabíjačce. Pokud nám bude počasí přát, bude park otevřen do 31. října, v týdnu za sníženou mimosezonní cenu a připravena je nabídka pro školy a školky i s možností doprovodného programu. Více na www.stastnazeme.cz. -mf-

19.09.2016
Zloděj navštívil suterén domu
V časovém úseku mezi 3. až 9. zářím vnikl zatím neznámý zloděj do sklepních prostor bytového domu v ulici 28. října v Turnově, kde způsobil škodu ve výši 34 tisíc korun. Z jedné suterénní místnosti odcizil bez použití zjevného násilí horské jízdní kolo značky Wheeler v hodnotě tři tisíce korun a potom páčením vnikl do jedné ze sklepních kójí, odkud si odnesl nejrůznější elektronářadí za celkem 30 tisíc. Oprava poškozených zárubní přijde majitele sklepní komory na další tisícikorunu. Po totožnosti pachatele činu pátrají policisté obvodního oddělení policie v Turnově. Pokud ho dopadnou, bude se zodpovídat nejen z přečinu krádeže, ale také z porušování domovní svobody.

16.09.2016
Kulturnov se přesouvá do prostor Střelnice
Větru a dešti poroučet pořád ještě neumíme. Zítřejší Kulturnov, oslava turnovské kultury zakončující starou a zároveň startující novou kulturní sezonu, se proto zítra nebude konat venku, ale v útrobách budovy Kulturního centra Střelnice. Hlavní scéna festivalu se přesouvá na velký sál a divadla pro děti se budou konat v zrcadlovém sále. Hudební scéna v kavárně KUS zůstává beze změny.
Stále však platí, že se všichni návštěvníci Kulturnova můžou těšit na nezvykle bohatý kulturní program, bezpočet vystupujících a dobré jídlo a pití, což dohromady dělá Kulturnov skvělou sobotní akcí, a to i v případě, že počasí babímu létu pokračování už nedopřeje.
Program najdete ZDE, více také na facebooku.com/kulturnov

16.09.2016
Víkendové pozvánky v režii Kulturnova
Sobotní Kulturnov, akce zdáli připomínající Turnovskou pecku z 90. let, která ve své době byla vrcholnou přehlídkou turnovské kultury. A ne jinak tomu bude tentokrát, sobota 17. září bude na Střelnici patřit tomu nejlepšímu z místní kultury. Blok „Zahrada“ je věnován památce Václava Feštra! Podívejte se také na nedělní sportovní aktivity! Z dalších víkendových akcí:

Pátek 16. září
* OHNIVÁ PÁRTY. Disco Střelák. KC Střelnice od 22.00 hodin.

Sobota 17. září
* LOUČENÍ S LÉTEM. Lidová zábava s rohozeckým pivem. Náměstí Českého ráje od 11.00 hodin.
* KULTURNOV. Turnovští kulturní nadšenci se rozhodli spojit své síly a představit se veřejnosti pěkně pohromadě. Festival. Areál KC Střelnice od 13.00 hodin. Vstup volný.
* HRAD VALDŠTEJN: Svatohubertská slavnost. Pátý ročník slavnosti, při které budou návštěvníkům představena lovecká plemena psů, ukázky vábniček, instalovány budou výtvarné práce dětí mateřských škol, dojde i na pasování nových mladých myslivců a návštěvníky jistě zaujme i sokolník. Vstup volný, začátek ve 13.00 hodin.

Neděle 18. září
* VÝTVARNÁ DÍLNA - PODZIMNÍ A KAMÍNKOVÁ. V rámci akce Netradiční knihovna se pod vedením lektorek Simony Bakešové a Evy Šrajerové uskuteční tradiční výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Zabývat se budeme podzimními motivy a malovat na kamínky. Městská knihovna A. Marka od 10.00 hodin.
* DEN JÓGY NA STŘELNICI. Pro všechny milovníky jógy, ale i naprosté začátečníky připravilo KC Turnov ve spolupráci s lektorkami Lucií Hrubou a Lucií Vlčkovou Den jógy. Od 13.00 hodin si budou moct všichni zájemci vyzkoušet hatha jógu s Lucií Hrubou a děti si zároveň ve stejném čase ráda vezme na svou lekci jógy s dětmi Lucie Vlčková. Jedna lekce bude trvat 75 minut. Děti se pak od 14.30 hodin mohou přesunout na pohádku do kina Sféra. Od 15.00 hodin si tak budou moci i rodiče vyzkoušet dynamičtější power jógu s Lucií Vlčkovou. Všechny tři lekce jógy jsou zdarma. KC Střelnice od 13.00 hodin.
* NETRADIČNÍ KNIHOVNA ANEB 30 LET VE VILE. Akce pro všechny věkové kategorie! Společně oslavíme výročí 30 let knihovny ve vile v Jeronýmově ulici. Program: 14.00 žesťový orchestr ZUŠ Turnov, 15.00 loutkové představení pro rodiče s dětmi, 16.00 Adina Atlas a Peprmintová Slunce. Občerstvení zajištěno na místě.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky

Sobota 17. září
* HÁZENÁ, mladší dorostenky: TJ Turnov - HK Spartak Ústí nad Labem. Hala TJ ve Skálově ulici od 15.30 hodin.
* FOTBAL / I. A třída: Přepeře – Košťálov (MFS 14.00!), I. B třída: Pěnčín – Doksy B, Semilsko-OP: Přepeře B – Bělá, Semilsko-OS: Mírová – Benecko. Začátky utkání v 17.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - HK Spartak Ústí nad Labem. Hala TJ ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Neděle 18. září
* CYKLOJÍZDA GREENWAY JIZERA S PRŮVODCEM. Sraz účastníků cyklojízdy po Greenway Jizera je v neděli 18. září v 9.00 hodin před Sportovně rekreačním areálem Maškova zahrada v Turnově. Zakončení bude tamtéž mezi 13. a 14. hodinou. Délka trasy je zhruba 21 kilometrů.
* RODINNÉ ODPOLEDNE NA KOLEČKÁCH. Dovádění na odrážedlech, koloběžkách, kolech i čtyřkolkách proběhne od 14.00 do 17.00 hodin v areálu Maškovy zahrady. Uskuteční se mimo jiné Velká cena Turnova v jízdě na šlapacích čtyřkolkách. Na programu je „Malá velká cena“, skákací atrakce, ukázky ve skateparku, kreativní tvorba, měření maximální dosažené rychlosti, sportovní soutěže a další. S sebou vlastní jezdítka a helmy dle uvážení. Připravuje Žlutá ponorka ve spolupráci s Městskou sportovní s. r. o., MěÚ Turnov a dalšími partnery, program je připraven pro celou rodinu - od nejmenších po teenagery i dospělé.
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Studenec B. Začátky utkání v 17.00 hodin.


15.09.2016
Rolba má v pátek premiéru
V pátek 16. září v 17.30 hodin bude na zimním stadionu Ludvíka Koška představena nová rolba značky Zamboni 526.

14.09.2016
Vypravěči ze ZŠ Žižkova v Jičíně
20. ročník akce Jičín – město pohádky hostil i knihovníky z celé republiky. Jeden z mnoha seminářů byl věnován vypravěčské soutěži Čteme všichni – vypráví jen někdo. Žáci naší školy se soutěže každoročně účastní a vždy si odnášejí ze všech kol ocenění. Do Jičína jsme byli pozváni, abychom předvedli, jaké úrovně jsme dosáhli. Nikol Hanzlová z 9. A, Barbora Heiningerová z 9. A, Justina Mrázková z 9. C a Arnošt Kohout z 8. A knihovníkům dokázali, že vyprávět opravdu umějí. Pozornost, souznění, smích a závěrečný potlesk byly dobrou odměnou za vystoupení.
Vážení knihovníci, děkujeme za příjemně strávený den. Přejeme vám mnoho sil do vaší práce. Doufáme, že se s vámi a vašimi čtenáři a vypravěči setkáme v Jičíně v celostátním kole soutěže Čteme všichni – vypráví jen někdo!
Soutěži a jejím organizátorům přejeme mnoho dalších stejně úspěšných ročníků a perfektních vypravěčů!
Justina Mrázková, 9. C
Mgr. Jana Kepková, učitelka ČJ

13.09.2016
Táborová základna Krčkovice
Již delší dobu se hovoří o potřebě zásadní rekonstrukce táborové základny v Krčkovicích, která je velmi dětmi využívána. Po celé léto je zde stále až pět desítek dětí. Vybavení a budovy jsou již takřka dožilé. Areál provozuje Středisko volného času Žlutá ponorka. Nyní se jeví nadějně možnost získat dotaci na potřebné úpravy areálu v rámci příhraničního projektu s polským Jaworem. Na úpravy již existuje platné stavební povolení, jedná se i s majitelem sousedního pozemku, kde v létě stojí stany, město chce tento pozemek získat. V případě přiznání dotace bude nutná spoluúčast města ve výši zhruba 6,5 mil. Kč. Celkové náklady mají být kolem 12 mil. Kč, záleží samozřejmě na výsledku výběrového řízení na stavbu. Zastupitelé na svém srpnovém zasedání odsouhlasili nákup pozemku, o úpravách objektů budou ještě jednat.

13.09.2016
Modernizace svodidel omezuje provoz na dálnici do Liberce
Kvůli  rekonstrukci zádržných systémů musí řidiči zpomalit a počítat s dopravním omezením na silnici I/35 v úseku Liberec, Doubí – Hodkovice nad Mohelkou. Částečná uzavírka probíhá ve dvou etapách a skončí nejpozději 27. listopadu. Stavbaři pracují i o sobotách, aby se co nejvíce termín uzavírky zkrátil. Vzhledem k intenzitě provozu na silnici je dopravní značení krajským úřadem pravidelně kontrolováno. Na navazujícím úseku silnice I/35 Hodkovice nad Mohelkou – Ohrazenice bude modernizace zádržních systémů probíhat v příštím roce. Celkové náklady na stavbu (obou úseků) činí 132 mil. Kč včetně DPH. (Zdroj: TZ LK)

12.09.2016
Plavecký bazén je otevřen
Městská sportovní s. r. o. informuje veřejnost, že turnovský plavecký bazén v ulici Jana Palacha je opět po letní přestávce otevřen. Krytý bazén nabízí stálou a pestrou škálu možností. Kromě vstupů pro veřejnost je bazén využíván na výuku kurzů plavání pro školy a školky. Pro školní organizace došlo v letošním roce k drobné úpravě ceny. Změna ceny se však nijak nedotkne veřejnosti, která může využít i například aquaerobicu nebo pronájmu prostor bazénu pro skupiny, oddíly nebo na netradiční dětskou oslavu.
Ceník do bazénu: Zlevněné vstupné 40 Kč/60 minut, běžné vstupné 50 Kč/60 minut, aquaaerobic 80 Kč/60minut, jednorázový pronájem 900 Kč/60 minut, opakovaný pronájem 800 Kč/60 minut, permanentka na 12 vstupů: 400 Kč zlevněná, 500 Kč běžná, 750 Kč Aquaerobic… Vstup do bazénu je určen pro děti starší 3 let. Děti mladší 10 let mají vstup povolen pouze s doprovodem osoby starší 18-ti let.
Více na http://maskova-zahrada.cz/home/bazen-vysinka/.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS