Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

12.09.2016
O jízdní kolo přišli během oběda
Na oběd v restauraci v Malém Rohozci u pivovaru se zastavil 45letý muž z Mladoboleslavska se svou manželkou. Vozidlo zaparkovali přes silnici proti parkovišti restaurace, které bylo v tu dobu přeplněné. V každém případě ale na svůj vůz viděli ze zahrádky restaurace, kde seděli. Na střeše auta měli na nosičích připevněná dvě jízdní kola. Na jídle se zdrželi půl hodiny, když přišli zpět na parkovací místo, zjistili, že jedno kolo na střeše auta chybí. Bylo to horské kolo tovární značky Shimano XT, které si před několika lety zakoupili za 60 tisíc korun. Nyní si ho cení na 20 tisíc. Jak se zlodějům podařilo kolo z nosiče sundat, aniž by si toho oznamovatel všiml, zůstává zatím záhadou. Tu mají rozluštit turnovští policisté. (TZ PČR)

09.09.2016
Víkendové pozvánky
Dnes odpoledne Den zdraví v Maškově zahradě, zadarmo se můžete nejen podívat do areálu koupaliště, jestliže jste tam třeba ještě nebyli, ale budete se moci nechat i vyšetřit zdravotníky Panochovy nemocnice, či večer zajít na koncert výtečného Marka Ztraceného. V sobotu je to především celodenní akce ve Šťastné zemi či oslavy 40 let činnosti turnovských Čmukařů, legendárního divadla pro malé i velké. V neděli je pouť na Prackově! Ze sportu: V sobotu se jede legendární cyklistický závod v Malé Skále, v neděli zajděte na divizní fotbal...

Pátek 9. září
* DEN ZDRAVÍ. Panochova nemocnice Turnov, resp. Krajská nemocnice Liberec vás zvou na výjimečnou akci, která se koná od 12.00 hodin v areálu Maškovy zahrady. Příchozí čeká bohatý program a atrakce pro děti - nafukovací hrad, půjčovna koloběžek, půjčovna a instruktáž in-line bruslení, kontrolní body zdraví, vyšetření vašeho zdravotního stavu specialisty z Panochovy nemocnice. Od 17.00 hodin je na programu bubenická show, MICHAL DAVID REVIVAL a koncert MARKA ZTRACENÉHO! Vstup je zdarma.

Sobota 10. září
* DĚTSKÁ KAPELA ČIPERKOVÉ POKŘTÍ VE ŠŤASTNÉ ZEMI SVOU NOVOU KNIHU. Program: 13.30 - vystoupení tanec se psem, 14.00 - zumba show nejen pro maminky, 14.30 - křest knížky Čiperkové, pokřtí Eliška Mrázová alias Elis – zpěvačka (Český slavík - Objev roku 2014) a moderátorka pořadu pro děti Ty Brďo!, 15.00 - vystoupení skupiny Čiperkové, 15.40 - autogramiáda Čiperkové, 16.00 - dětská diskotéka s Čiperky. V areálu Šťastné země budou po celý den také probíhat tvořivé dílničky a soutěže, ovocné, zeleninové drinky a další zdravé mňamky, které připraví známí foodblogeři Sabina a Patrik.
* ČMUKAŘI SLAVÍ 40 LET. Vyrobte si loutku, pobavte se divadlem i hudbou. Happening před Střelnicí od 14.00 hodin. Vstup volný. Program: Vyrob si svou loutku (dílna pro děti a dospělé), V jednom lese, v jednom domku (divadlo Vozichet Jablonec nad Nisou), Balónek je pes (balónková dílna), Medvídek Pů
(Čmukaři), Bleší cirkus (divadlo Jiří Polehňa Hradec Králové), Hvězdné dálky (Vozichet Jablonec nad Nisou), divadelní dárky, Falafel (folkové uskupení z Turnova). Kromě toho dojde i na setkání bývalých členů souboru a i na další překvapení… Viz www.cmukari.cz.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Obec Paceřice zve srdečně všechny rodáky na tradiční setkání, které se uskuteční od 15.00 hodin v místní hasičské zbrojnici.
* CAMERATA HELVETICA koncert švýcarského pěveckého sboru v galerii Muzea Českého ráje. Začátek v 19.00 hodin. Vstup volný. Zazní skladby velikánů vážné hudby (Bach, Vivaldi, Mozart, ale i švýcarských současníků).
Neděle 11. září
* VI. OBNOVENÁ STAROČESKÁ PRACKOVSKÁ POUŤ. Prackov pod Kozákovem, začátek ve 14.00 hodin. Domácí občerstvení, pivo a limo z Pivovaru Rohozec, staročeské stánky s regionálními produkty, pravá staročeská střelnice. Kulturní program: Musica Bohemica Jaroslava Krčka, Spolek paní a dívek z Jilemnicka - ukázka dobových kostýmů. Budete mít také příležitost vidět zrestaurovaný exteriér i interiér kaple.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 10. září
* CYKLISTICKÉ ZÁVODY 3X KOLEM KALICHA, 23. ročník. Start v 10.30 hodin od sokolovny v Malé Skále, převýšení 220 metrů na jedno kolo o délce 16,8 kilometrů. Hlavní kategorie jedou celkem tři kola, ženy kola dvě. Kategorie koloběžek budou odstartovány hromadně v poslední vlně cyklistického závodu 3x kolem Kalicha. Na závod možno zdarma vypůjčit koloběžku po předchozí rezervaci na tel: 773 233 550, nebo e-mailem: kolobezky-ceskyraj@email.cz, či osobně v Infoshopu Vejměnku na v Boučkově statku na Malé Skále. Závod se jede za plného provozu, prezentace závodníků od 8.30 hodin. Hlavním sponzorem je letos opět Restaurace a pivovar Pod Pantheonem. Více na http://www.maloskalskecrosscountry.cz/3-x-kolem-kalicha.
* HÁZENÁ, 1. kolo Českého poháru:  TJ Turnov - TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Višňová, I. A třída: Rovensko – Cvikov, I. B třída: Jenišovice – Rozstání, Semilsko-OS: Tatobity – Future. Začátky utkání v 17.00 hodin.

Neděle 11. září
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Dvůr Králové, Jablonecko-OP: M. Skála – Kokonín B, Jenišovice B – Kořenov. Začátky utkání v 17.00 hodin.


07.09.2016
Řidič od dopravní nehody utekl, policie hledá svědky
V sobotu 3. září v časovém úseku mezi 16.00 a 17.14 hodin projížděl ve Škodě Octavii z Turnova směrem na Ohrazenice zatím nezjištěný řidič. Ten pak na počátku Ohrazenic neudržel auto na silnici a vyjel mimo ni, přičemž nejprve naboural do sloupu veřejného osvětlení a potom ještě do protisvahu výjezdové větve od Ohrazenic. Ačkoliv na místě nehody vznikla škoda také na majetku Ředitelství silnici a dálnic, řidič policisty nepřivolal, auto tu zanechal a zmizel. Ti se teď snaží zjistit, kdo a proč se s nimi nechtěl potkat. Hmotnou škodu odhadli na 152 tisíc korun. Pokud měla tato havárie svědky, uvítáme od nich informace o jejím průběhu. Kontaktovat můžete známou tísňovou linku Policie ČR a nebo přímo dopravní policisty v Semilech na čísle 974 475 250. (TZ PČR)

05.09.2016
Požár na Vesecku
Dnes brzo ráno vyjelo osm jednotek hasičů k požáru obráběcího stroje v jednom z průmyslových objektů v Turnově na Vesecku. Požár byl ohlášen ve 2:28 hodin. V první fázi se požár snažili hasit zaměstnanci firmy pomocí přenosných hasicích přístrojů, ale neúčinně. Požár se podařilo dostat pod kontrolu až přivolaným hasičům, lokalizaci hlásil velitel zásahu ve 2:49 hodin. K úplné likvidaci došlo ve 3:20 hodin. Kvůli silnému zakouření zasahovali hasiči v dýchací technice. Během zásahu využívali termokameru, kterou použili také na kontrolu střešního pláště. Požár halu nijak nepoškodil, přesto se odhadovaná škoda vyšplhala na 10 milionů korun. Hasiči zásahem uchránili majetek v hodnotě 300 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření hasičských vyšetřovatelů. Povolané jednotky: Profesionální hasiči stanice Turnov, Liberec, Mnichovo Hradiště (HZS SČK), dobrovolné jednotky Turnov, Příšovice, Karlovice, Malá Skála, Všeň. (Zdroj: TZ HZS LK)

04.09.2016
Kroužky Žluté ponorky
Kroužky turnovského Střediska pro volný čas Žlutá ponorka již zaujaly přes 200 dětí. Přihlásit je na ně mohli rodiče už od června. Podívejte se na aktuální nabídku na www.zlutaponorka.turnov.cz. Přihlásit se můžete on-line, nebo osobně v úředních hodinách.

02.09.2016
U nádraží hořelo auto
Dnes po půl páté ráno zasahovaly dvě jednotky hasičů u požáru osobního automobilu v Turnově, v ulici Za Viaduktem (spojka z Přepeřské ulice do lokomotivního depa). Auto začalo hořet chvíli po zaparkování a majitel se snažil plameny zdolat jedním hasicím přístrojem. Bohužel se mu to nepodařilo a plameny se rozšířily kromě motorového prostoru na interiér s palubní deskou. Požár hasiči zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu vody. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun, příčinou byla technická závada na palivové soustavě. Na místě zasahovali profesionálové ze stanice Turnov společně s turnovskou dobrovolnou jednotkou. (Zdroj: TZ HZS LK)

02.09.2016
Víkendové pozvánky

Především jsou to sobotní Básníci ticha, jedna z nejlepších a nejlépe obsazených hudebních přehlídek nezávislé scény v České republice. Tyhle kapely v hlavním vysílacím čase českých televizí, který stále zaplňují normalizační celebrity, opravdu neuvidíte. Na Malé Skále pořádají již sedmý ročník jarmarku, v areálu Pivovaru Rohozec se sejdou muzikanti, na zámku proběhnou netradiční prohlídky…

 

Sobota 3. září
* 7. MALOSKALSKÝ JARMARK.
Kemp Ostrov od 10.00 do 18.00 hodin. Tradiční jarmark v srdci nádherné Malé Skály plný rozmanitých prodejců z řad regionálních výrobců, umělců a řemeslníků.

* HRAD VALDŠTEJN: Dny evropského kulturního dědictví - varhanní koncert Radka Rejška v doprovodu trubky v podání Víta Janaty v kapli sv. Jana Nepomuckého. Vstupné v rámci prohlídky hradu, začátek ve 14.00 hodin.
* BÁSNÍCI TICHA. Letošní nabídne opět velká jména nezávislé hudební scény. Hlavní hvězdou jsou bezpochyby Houpací koně, ale i kapely Už jsme doma či Zrní určitě stojí za vidění. Prostor před Střelnicí od 16.00 hodin. Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 290 Kč.
* ZÁSKALFEST NA ROHOZCI. Hudební festival v areálu Pivovaru Rohozec. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 130 Kč. Vystoupí kapely: Kohout plaší smrt, Funk Corporation, Drobný za bůra a Ovčie Kiahne.


Sobota 3. a neděle 4. září
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC – PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ
. Prohlídky zaměřené na stavební vývoj objektu. Mimo jiné uvidíte i běžně nepřístupné prostory, jako jsou východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda. Prohlídky odcházejí v 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 a 15.30 hodin.

 

Neděle 4. září
* POZEMSKÝ A NEBESKÝ JERUZALÉM – „Z ČESKOSLOVENSKA DO IZRAELE A ZPĚT“.
 Přednáška s promítáním prezentace izraelské malířky Hany Alisy Omer, při které promluví nejen o symbolice obrazů, ale také o svém bohatém a rušném životě. Synagoga v Krajířově ulici od 17.00 hodin. V září je synagoga otevřena  denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

 

Kulturní servis podrobně ZDE

 

Sportovní pozvánky:

 

Sobota 3. září
* FOTBAL
 / I. A třída: Přepeře – VTJ Rapid (MFS Turnov 14.00!), I. B třída: Pěnčín – Frýdlant B, Semilsko-OP: Přepeře B – Stružinec, Semilsko-OS: Mírová – Libštát B. Začátky utkání v 17.00 hodin.

 

Neděle 4. září 
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Horka. Začátky utkání v 17.00 hodin.

01.09.2016
Město prodalo dům u bývalého kina
Menší bytový dům čp. 81 vedle bývalého kina v Žižkově ulici, kde je celkem osm bytů, rozhodli turnovští zastupitelé na svém srpnovém zasedání prodat nájemníkům, kteří o to projevili zájem. Pět z nich využilo předkupního práva a požádalo o převod bytu do osobního vlastnictví, dva se rozhodli, že svého práva nevyužijí a jednomu ještě neskončila lhůta na rozmyšlenou. Ceny bytů byly stanoveny podle znaleckého posudku, nejmenší byt se prodává za zhruba 800 tisíc Kč. Na byty, které s neprodají, vyhlásí město výběrové řízení. Získá je zájemce s nejvyšší nabídkou.

31.08.2016
Zloděj v chatách
Nemilé překvapení čekalo na majitele dvou rekreačních chatek u rybníka Nebák. Když sem oznamovatelé dorazili na víkend, zjistili, že jejich chaloupky „navštívil“ zloděj. Do jedné se vloupal přes zadní vstupní dveře a odcizil tu například hrací strojek v podobě pianina, dvě historické dýky a zánovní rybářský prut. V tomto případě se škoda vyšplhala na 15 270 korun.
U druhé chatky vnikl zloděj jen do sklepních prostor, kam se dostal za pomoci krumpáče. Odtud pak odnesl řetězovou pilu, prodlužovací kabely, prořezávací pilu, štípačky a další nářadí, vše v hodnotě 4 000 korun.
Pokud se policistům podaří pachatele vloupání do chatek vypátrat, bude se zodpovídat nejen z přečinu krádeže, ale také z porušování domovní svobody. (TZ PČR)

31.08.2016
Já, Mattoni
V pátek 2. září na obrazovkách ČT1 zahajuje dlouho očekávaný, výpravný seriál o karlovarské legendě „Já, Mattoni“. Dobové reálie se natáčely také s turnovskou parní lokomotivou řady 310 v Zubrnicích a v turnovském lokomotivním depu.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS