Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

06.09.2011
Letní prázdninová nabídka v Turnově v číslech
Letošní letní prázdninovou nabídku připravil odbor cestovního ruchu ve spolupráci s dalšími subjekty. Jednalo se o pondělní prohlídky turnovských kostelů, kterých se zúčastnilo 93 zájemců (83 v roce 2010), úterní prohlídky židovského hřbitova - 59 zájemců (80 v roce 2010), středeční večerní prohlídky pod názvem Magický Turnov - 80 návštěvníků (85 v roce 2010). Komentované prohlídky nově otevřené klenotnice v Muzeu Českého ráje využilo 240 návštěvníků. V nabídce byla i návštěva firmy JW, firmy pana Janků na Chutnovce (výroba šperků s českými granáty a vltavíny), nedělní prohlídka kostelíka v Nudvojovicích (zúčastnilo se asi 30 lidí) a ukázky broušení drahých kamenů v Galerii U Zlatého beránka v pondělí a ve čtvrtek. Odbor cestovního ruchu spravuje také synagogu v Krajířově ulici. Během dvou prázdninových měsíců ji navštívilo 1271 zájemců (za stejné období loňského roku to bylo 798). (Zdroj: Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov)

06.09.2011
Kultura a stylová večeře v areálu zámku
V sobotu 10. září v 18.00 hodin začíná v nově obnovené ORANŽÉRII V AREÁLU SYCHROVSKÉHO ZÁMKU v pořadí již třetí KONCERT, který bude spojovat hudbu a tanec s gastronomickým zážitkem. V průběhu večera ve španělském rytmu se představí mladá talentovaná operní pěvkyně  Radka Volfová. Po koncertě následuje večeře ve španělském stylu. Více ZDE.

05.09.2011
Hasiči zachránili kočku
V neděli 4. září v 17.30 hodin přijali hasiči na tísňové lince 112 zprávu, že ve Vejrichově ulici v Turnově spadla kočka do komína. Profesionální hasiči ze zdejší stanice na místě zjistili, že kočka je asi v jedenapůlmetrové hloubce. K jejímu vyproštění bylo zapotřebí odchytové tyče, kterou má ve výbavě městská policie. Kočka byla v pořádku předána majitelům.

04.09.2011
Plavecký bazén bude opět otevřen od 5. září
Zveme opět všechny zájemce do plaveckého bazénu v Turnově. Pro veřejnost je bazén otevřen každé úterý a čtvrtek od 15.00 do 20.00, v pondělí a ve středu od 6.30 do 7.30 hodin a v neděli od 14.00 do 18.00 hodin. Připravujeme i oddíly sportovního plavání (zápis proběhne v pátek 9. září od 16.00 do 18.00 hodin), plavecké přípravky i oddíly pro neplavce, aquaerobic a další aktivity. Více informací na www.bazen-turnov.cz.
Jindřich Kořínek, Městská sportovní Turnov, s.r.o.

02.09.2011
Víkend ve znamení Plastiků a zámeckých retroprohlídek
Víkendové pozvánky jsou stručné a přesto rozmanité. V sobotu 3. září se v letním kině uskuteční mimořádná akce nazvaná BÁSNÍCI TICHA, kde se setkají takové hudební legendy, jako jsou The Plastic People of the Universe a Půlnoc. Velmi zajímavou akci pro děti a rodiče pořádají v Tatobitech - (Na)MALOVANÉ PRÁZDNINY S DĚTMI „NA PERSKÉM TRHU“ (děti mohou jako na exotickém trhu prodávat, co budou chtít…). V sobotu večer se na zámku Hrubý Rohozec uskuteční HRADOZÁMECKÁ NOC s retroprohlídkami nazvanými Pojďte s námi do socíku. V neděle 4. září se můžete po obědě vydat na HRAD VALDŠTEJN, kde ochotníci z Přepeř sehrají divadelní představení Dívčí válka. V podvečer je potom mimořádný varhanní koncert v kostele sv. Vavřince v Tatobitech.

02.09.2011
Zastupitelé se opět vyslovili proti trase R35 Turnovem
Víc než šestihodinové zasedání turnovských zastupitelů se ve čtvrtek 1. září dotklo několika ožehavých témat současnosti. Zastupitelé přijali návrh řešení rekonstrukce ulice 28. října, po skoro dvouhodinové diskusi o mnoho dál neposunuli záměr výstavby sportoviště v Maškově zahradě, souhlasili s prodejem městského domu ve Skálově ulici, kde sídlí městská policie (ta se bude stěhovat do bývalého domova mládeže v téže ulici), neodpustili dlužný nájem dnes již bývalé provozovatelce Restaurace Šetřilovsko… V jednom z nejsledovanějších bodů jednání, a to schválení připomínek k Zásadám územního rozvoje Libereckého kraje, poněkud překvapivě neodsouhlasili návrh vedení radnice, a sice, že město má krajský dokument připomínkovat ve smyslu požadavku vést městem R35 pouze ve dvoupruhu, ale 18 zastupitelů se přiklonilo k návrhu opoziční zastupitelky Martiny Pokorné, která navrhla držet předchozí usnesení zastupitelstva, že město Turnov na svém katastru rychlostní silnici nechce! V závěru jednání zastupitelé těsnou většinou schválili poněkud kontroverzní návrh návštěvnického centra v Dolánkách a vyjádřili se k petici obyvatel horní části Nádražní ulice ve smyslu, že budou žádat kraj, aby komunikaci opravil. Více se k jednotlivým tématům na TvA vrátíme v samostatných článcích.

31.08.2011
Na Kapličku v Prackově se vybralo 25 tisíc!
V sobotu 27. srpna uspořádalo Občanské sdružení za záchranu kapličky v Prackově rockový minifestival MÍROVÁ FEST 2011. Akce se konala v sokolovně ve Vesci pod Kozákovem, kterou zdarma poskytla TJ Sokol Vesec. Prodalo se 170 vstupenek, přičemž skoro polovina návštěvníků využila „šťastné hodinky“ se zvýhodněným vstupným. Potěšilo nás, že lidé, kteří nemohli přijít, nebo akce neodpovídala jejich hudebnímu vkusu, posílali vstupné po svých známých a příbuzných. (Je to zvyk, který dřív býval na vesnici běžný, ale dnes už se s ním takřka nesetkáváme).
Večer měl spád. Rockeři z Turnova (Let's Blues, Rubbish, Nothingham) návštěvníky zaujali stejně jako vystoupení tanečnic ze skupiny Sharefa, které připomínaly díky svému líčení mýtické bytosti. Zhruba o půlnoci došlo na slosování vstupenek, hlavní cenou byl tandemový let padákem od školy paraglidingu Fly 4 you. Festival poté zakončila diskotéka plná osvědčených hitů.

S potěšením můžeme oznámit, že celkový výtěžek akce dosáhl 25 tisíc korun. Tyto prostředky budou využity na opravu interiéru kapličky (zrenovování oltáře a dalšího původního mobiliáře).

Děkujeme všem partnerům, sponzorům a pořadatelům. Ukázalo se, že je mezi námi dost těch, kterým není jejich okolí lhostejné!

Za pořadatele: Šárka Votrubcová, Sara.Votrubcova@seznam.cz

31.08.2011
Oprava kruhového objezdu na silnici I/10 na Vesecku
V termínu od 5. září do 14. října projde opravou dlážděný prstenec okružní křižovatky na silnici I/10 na Vesecku u průmyslové zóny. Z důvodu stísněných poměrů a silného provozu bude po dobu opravy uzavřena komunikace vedoucí z okružní křižovatky k zámku Hrubý Rohozec. Doprava ze směrů od Prahy, Harrachova a Jenišovic bude řízena světelnou signalizací.  Oblast Daliměřic bude přístupná pouze z okružní křižovatky od Kudrnáčových hodin. Investorem akce je ředitelství silnic a dálnic.
Autobusová doprava linky Turnov - Frýdštejn - Jablonec nad Nisou nebude obsluhovat zastávky Turnov, šroubárny a Turnov, Hrubý Rohozec. Náhradní zastávka bude Turnov, Vesecko, hlavní silnice. Objízdná trasa povede po silnici I/35, I/10.
Autobusová doprava linky Turnov - Malá Skála, Vranové - Železný Brod nebude obsluhovat zastávky Turnov, šroubárny a Turnov, Hrubý Rohozec. Náhradní zastávka bude Turnov, Dolánky, Vápeník. Objízdná trasa povede po silnici I/35, I/10.
(Zdroj: Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov)

30.08.2011
Nechci slevu zadarmo!
V pondělí (29. 8. ) večer mi volala nějaká slečna. Milým hlasem oznámila, že jsem vyhrál jednu ze tří cen v hodnotě 500 Kč. Neb jsem odpověděl na pár otázek v anketě před Penny marketem (dříve Plus) a byl jsem vylosován. A ať si druhý den v 9.00 hodin přijdu pro výhru do kanceláře v Tázlerově ulici, čp.  271. Je to ten pěkně opravený dům na rohu  Vejrichovy ulice. Tušil jsem, že jde o nějakou podezřelou akci, ale zvědavost mi nedala. Dostavil jsem se a v 9.00 hodin mne a další dva vylosované účastníky pozvala slečna do kanceláře. Tam jsem ale dorazil jen sám, neb druhé dvě vylosované dámy to odmítly s tím, že nechtějí poslouchat žádné reklamní povídání.

Pan šéf mě seznámil s tím, co jeho firma v Turnově chystá. A to supermarket na Koňském trhu, postavený na pilířích. Ale ještě dříve že otevřenou novou prodejnu v budově Telecomu na Havlíčkově náměstí. Ta se bude vyznačovat tím, že sice zboží velký výběr nebude, ale všechno si tam můžete osahat, třeba na sporáku usmažit vajíčka nebo vyzkoušet, jak elektrickým kladivem rozdrtíte připravený balvan.

A pár vzorků že si hned mohu prohlédnout vedle. Tedy – sadu nádobí asi za 15 tisíc (i spokličkami!), indukční varnou plotnu za 15 tisíc (která téměř nespotřebuje žádný proud) a jako zlatý hřeb absolutně multifunkční vysavač za pouhých 35 tisíc. Celý zelený, tudíž ekologický. Tomu snad už chyběl jen vestavěný bar.

Pak přiběhla slečna s obálkami, ať si vyberu nějakou prémii. Měl jsem kliku! Vytáhl jsem si slevu skoro na všechno! Za nějakých 25 tisíc to všechno mohlo být moje! Hrnce, plotýnka i vysavač. Slečna mi několikrát blahopřála k takovému štěstí a výborné výhře. A že mi VZP ještě 6 tisíc připlatí na ten vysavač, neboť obsahuje osvěžovač vzduchu!

Musel jsem se však omluvit, že z mého důchodu si to těžko mohu dovolit a že hrnce, plotnu a vysavač už stejně doma máme. I zachmuřila se slečna. „Tak tady máte aspoň ten slíbený dárek.“ A vrazila mi do ruky dvě dvacetiwattové úsporky v lehce pomačkaných krabičkách, načež zmizela.

Doma jsem zjistil, že jedna z nich nesvítí vůbec a u té druhé se viklala trubice – což naštěstí spravilo pár kapek lepidla. Ta zatím ještě svítí (běžně takovou koupíte asi už za 60 Kč).

Takže, milí spoluobčané. Máte se nač těšit. Až půjdete (prý již na podzim) nakoupit zboží nevšedních kvalit do nového obchoďáku na Havlíčkově náměstí, nezapomeňte na slavné heslo Šimka a Grossmanna: „Nechci slevu zadarmo!“

Jo, a to číslo, odkud mi volali, je 484148900. Když jsem tam zavolal, že mi věnovali šmejd (ve slíbené hodnotě 500 Kč), práskla mi slečna s telefonem. Tak jsem to číslo umístil na webové stránky se seznamem telefonních otravovačů, obejdů, slídilů a podvodníků.

Pavel Dvořák, Turnov, pdvorak@cmail.cz

30.08.2011
Pozvánka na zastupitelstvo
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 1. září, začátek je v 17.00 hodin. Na programu bude mj. prezentace projektu řešení ulice 28. října, architektonická studie Maškovy zahrady - diskuze nad pracovním návrhem, připomínkování Zásad územního rozvoje Libereckého kraje - zpráva o návrhu a připomínky za město Turnov. Podklady pro jednání najdete ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS