Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

04.08.2011
Fotbalový turnaj v Kacanovech vyhrál Dlouhý Most
V sobotu 30. července proběhl na hřišti u Hotelu Králíček v Kacanovech 14. ročník turnaje v malé kopané. I za nepříznivého počasí se sem sjelo 10 týmů: Kacanovy, Krčkovice, Skokovy, Vyskeř, Azurit, Svijanská lavina, Olešnice, Dalmach, Dlouhý Most a Hrdlořezy. Ve čtvrtfinálových bojích na sebe narazily Dlouhý Most a Svijanská lavina 2:2 (2:1 na penalty), Krčkovice a domácí Kacanovy 1:2, Hrdlořezy a Olešnice 0:0 (6:5 na penalty), Dalmach a Skokovy 1:0. V semifinále přehrál Dalmach Hrdlořezy 1:0 a Dlouhý Most domácí Kacanovy po bezbrankové remíze až na penalty 8:7. V boji o třetí místo zvítězily Hrdlořezy 1:0 nad domácími Kacanovy. Ve finále došlo opět na penalty po bezbrankové remíze. Z nich vyšli jako vítězové hráči týmu Dlouhý Most, když porazili Dalmach 2:1. Vítěz tak obhájil loňské prvenství a odvezl si putovní pohár a hlavní cenu – živé prase. Hrálo se za velmi nepříznivého deštivého počasí na bahnitém terénu a podle toho také vypadala předvedená hra.
Pořadatelé děkují všem sponzorům, zúčastněným týmům, rozhodčím a spoluorganizátorům.
Josef Antoň, janton@quick.cz  (foto vítězů ZDE)

03.08.2011
Mrtvý na dálnici u Příšovic
Srážka osobního auta se zvířetem nebo člověkem byla v úterý 2. srpna ve večerních hodinách (22.27 hodin) ohlášena na linku tísňového volání. K události došlo na rychlostní silnici R10 asi 500 metrů před sjezdem na Příšovice ve směru z Turnova na Prahu nedaleko čerpací stanice Shell. K zásahu vyrazili turnovští profesionální hasiči se třemi vozy. Po příjezdu na místo zjistili, že poražena byla skutečně osoba, která ležela na komunikaci a byla přejeta celkem dvěma vozidly. Přivolaný lékař již jen konstatoval smrt.  Hasiči zajistili místo nehody a řídili dopravu, neboť došlo k uzavření provozu v pravém jízdním pruhu. Na žádost Policie ČR asistovali i při vyšetřování a místo nehody nasvítili ze svého osvětlovacího stožáru. (Zdroj: Zdenka Štrauchová tisková mluvčí HZS LK)

01.08.2011
Memoriál Ládi Brodského již po desáté!
Kvůli špatnému počasí o týden odložená sportovní akce, jejímž každoročním pořadatelem je TJ Sokol Rovensko pod Troskami, měla smůlu na vytrvalý déšť i o posledním červencovém víkendu. Na dvou promáčených hracích plochách se představilo pouze osm fotbalových týmů, které si to rozdaly systémem každý s každým na 2x 10 minut. Maratón téměř tří desítek utkání odřídili s přehledem a za občasné výpomoci ostatních arbitři L. Janda a R. Mencl. Ten spolu s bratry Vlastou a Jardou hájil i branku trojnásobného vítěze turnaje, kterým je hvězdný JAKOĎAS. Mužstvo kolem rovenských legend jako jsou třeba Jan Zubko či Miloš Vacek, posílil v poli i karlovický gólman Petr Koubus. V dresu 1. FK Beton Štěpánovice nastoupila zase většina hráčů obou týmů Rovenska jako například Novotný, Náhlovský, Cíferský, Hanzl a Pařízek. Do bojů o stupně vítězů zasáhl nejvýrazněji ještě MIX Lomnicko v brance s čarujícím turnovským brankářem Janem Horáčkem a bez šancí nebyl ani FK Sedmihorky, složený převážně z dorostenců tohoto klubu. I přes nepřízeň počasí mělo sobotní klání svůj tradičně vysoký standard a památka bývalého gólmana a v dobrém slova smyslu mnohaletého zavilého příznivce modrobílých barev Ládi Brodského, jenž byl v Turnově znám především jako prodejce šťastných losů, byla jeho následovníky náležitě uctěna. -kv-
Pořadí: 1. Mix Lomnicko, 2. JAKOĎAS Rovensko pod Troskami, 3. Jim Beam.

01.08.2011
Ještě jednou Benátská noc - tentokrát z pohledu policie
Policisté jako každoročně věnovali akci poměrně velkou pozornost. Po tři dny festivalu policejní hlídky dohlížely na dodržování veřejného pořádku a zajišťovaly bezpečnost i plynulost silničního provozu. A právě v rámci dohledu nad silničním provozem byly pěti řidičům uděleny blokové pokuty. V průběhu festivalu došlo v obci Malá Skála ke spáchání jednoho trestného činu, a sice k odcizení vozidla značky Mitsubishi v hodnotě 400 tisíc Kč, které bylo v té době zaparkované u hlavní silnice v části Křížky ve směru od Turnova. V sobotu řešili policisté dopravní nehodu, která se stala krátce před sedmnáctou hodinou ve stoupání na výjezdu z Malé Skály směrem na Turnov. Řidič Nissanu Patrol nezvládl řízení, vyjel na krajnici, kde v tu dobu byla zaparkovaná vozidla. Celkem sedm těchto vozů poškodil a způsobil jejich majitelům škodu za téměř půl milionu korun. Navíc se odmítl podrobit dechové zkoušce i lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Jiný záznam policejní statistiky neuvádějí. (Zdroj: Policie ČR, územní odbor Jablonec nad Nisou)

31.07.2011
Benátská končí předčasně
„Nepříznivý vývoj počasí a zajištění bezpečnosti pro všechny přítomné donutily pořadatele festivalu Benátská noc na Malé Skále zredukovat letošní nedělní odpolední program. Navýsost nepříznivé počasí, se kterým pořadatelé bojovali od začátku, nadále znemožňuje zajistit bezpečný provoz festivalového areálu. Nepřetržitý déšť a rozmoklá půda nedovolují návštěvníkům dopřát další bezproblémový průběh festivalu. Z tohoto důvodu byli pořadatelé nuceni zredukovat festival o nedělní odpolední program. Návštěvníkům se pořadatelé omlouvají a těšíme se na ně na příštím jubilejním 20. ročníku.“ Tolik citace z oficiálních webových stránek festivalu. Diváci tedy už neuvidí nejlepší světový revival legendárních Beatles, houslové duo Famme2fatale, Znouzectnost, legendárního Václava Neckáře, houslistu Jaroslava Svěceného se slovenskou romskou kapelou Cigánski diabli, či Kamila Střihavku a spol.

29.07.2011
Víkend v akci
Až do neděle probíhá v Malé Skále jeden z největších hudebních festivalů v České republice, BENÁTSKÁ NOC. Vystoupí zde přes 70 účinkujících, včetně zahraničních hvězd. Program podrobně ZDE. Při příjezdu na Malou Skálu dbejte pokynů policistů a parkujte jen na vyhrazených místech. Přece jen se čeká, že festival navštíví mezi 20 a 30 tisíci lidmi. Proto budou auta zaparkovaná mimo vyznačená místa bez milosti odtažena! Zákaz parkování v obou směrech je na silnicích vedoucích z Malé Skály do Sněhova, Frýdštejna a Rakous. Kromě hudebního svátku se o víkendu můžete těšit na páteční koncert skupiny RETRO FIVE před Střelnicí, Valdštejn budou okupovat šermíři (v sobotu ve 21.00 hodin zde proběhne noční prohlídka hradu za svitu loučí), program nabízí i synagoga v Krajířově ulici (v sobotu přednáška, v neděli vernisáž výstavy Petra Janečky), muzika bude znít i ze zadního traktu divadla. Turnovské letní kino o tomto víkendu promítá nový díl Harryho Pottera. Více ZDE.
Je tu také sportovní pozvánka: V sobotu 30. července pořádá FC Kacanovy 14. ročník turnaje v malé kopané. Hlavní cenou je putovní pohár. Začátek je na fotbalovém hřišti u Hotelu Králíček v 8.00 hodin. Startovné 500 Kč, závazné přihlášky u Josefa Antoně, tel. 608 78 14 18.

28.07.2011
Dotace z fondu na podporu sociální oblasti
Město Turnov vyhlašuje v pořadí druhou letošní výzvu k předkládání žádostí o dotaci z fondu na podporu sociální oblasti. Výzva je vyhlášena dle základních pravidel přidělování dotací z fondu na podporu sociální oblasti, schválených zastupitelstvem města 28. dubna 2009. Výzva se vypisuje na: podporu aktivit směřujících ke zlepšení kvality života osob s dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem nebo znevýhodněných skupin občanů; podporu aktivit směřující ke zlepšení života osob v nepříznivé sociální situaci; podporu vytváření zdravého životního stylu; - podporu rodin s dětmi; podporu zdravotních preventivních a léčebných programů na území města vedoucích k prevenci civilizačních onemocnění. Formuláře žádostí včetně pravidel jsou k dispozici na MěÚ, odboru sociálních věcí, Skálova ulice 84 ve 2. patře a také na internetových stránkách města. Žádosti budou přijímány do pátku 19. srpna, do 12.00 hodin. (Zdroj: Hana Kocourová, vedoucí sociálního odboru MěÚ Turnov)

27.07.2011
Lidé mohou připomínkovat jízdní řády Českých drah
Zhruba za měsíc vyprší termín pro poslední možné úpravy železničního jízdního řádu na příští rok. Ten začne platit 11. prosince 2011. České dráhy i ostatní dopravci musejí nejpozději do začátku září předat své požadavky státní organizaci Správa železniční dopravní cesty, která je pověřena jejich koordinací a následným sestavením úředního jízdního řádu pro Českou republiku. „Nyní vrcholí projednávání jízdních řádů na rok 2012 s objednavateli, tedy s krajskými úřady a s ministerstvem dopravy. Pokud mají občané nebo obce ještě nějaké návrhy na jejich vylepšení, musí je co nejrychleji předat na příslušný útvar krajského úřadu nebo ministerstva,“ říká Antonín Blažek, náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu. „Státní organizace Správa železniční dopravní cesty na počátku září uzavře přípravu jízdního řádu, zahájí jeho finalizaci k tisku a vydání a už nebude možné do tras vlaků a jejich zastávek zasahovat.“ (Zdroj: TZ ČD a. s.)

27.07.2011
Na Benátskou noc vlakem levněji
Od pátku 29. července ožije Malá Skála hudebním festivalem Benátská noc. České dráhy jsou oficiálním dopravcem festivalu a nabízí fanouškům slevu VLAK+. Sleva platí ve 2. vozové třídě všech vlaků Českých drah a cestující s ní ušetří polovinu jízdného (obyčejného nebo zvláštního). Ze všech železničních stanic, kde staví vlaky ČD, si mohou cestující koupit zpáteční jízdenku do železniční stanice Malá Skála za cenu jednosměrné jízdenky. Jedinou podmínkou je, aby si tuto jízdenku nechali u pokladen na festivalu Benátská noc potvrdit razítkem ČD VLAK+. Pokud bude na lícové straně jízdenky razítko chybět, nebude nárok na slevu uznán a cestující zaplatí za cestu zpět jízdné, na které prokáže nárok. Jízdní doklady vystavené ČD budou zpáteční s datem nástupu jízdy od 28. do 31. července 2011. ČD prodají účastníkovi zpáteční jízdenku s datem nástupu jízdy podle jeho požadavku. Poslední den platnosti jízdenky bude vždy 1. srpen 2011, doklady zakoupené 28. – 30. července tedy budou mít oproti běžným jízdenkám prodlouženou platnost po celou dobu festivalu. (Zdroj: Radek Joklík, tiskový mluvčí ČD, press@cd.cz)

26.07.2011
Verdiho Nabucco se hraje pod širým nebem na Sychrově
Kulturní zážitek první velikosti nabízí představení nejoblíbenější opery Giuseppe Verdiho Nabucco, které se uskuteční pod širým nebem na Státním zámku Sychrov v sobotu 30. července od 21.00 hodin. Unikátní open-air festival Klasika pod hvězdami – Nabucco 2011 se koná na devíti vybraných zámcích již druhým rokem. Minulý rok se klasická opera pod širým nebem uvedením opery Rusalka setkala s velkým diváckým ohlasem a pořadatelé se rozhodli i pro druhý ročník a novou tradici na českých zámcích. Na diváky se těší více jak 100 členný soubor v čele se sólisty předních operních scén České republiky. Na závěr představení bude velkolepý ohňostroj. Zpívat se bude v italštině, pro návštěvníky je připraven podrobný obsah opery v češtině, němčině a angličtině v programu představení. (Zdroj: Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS