Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

21.07.2011
Vytrvalý déšť zvedá hladiny řek, na Frýdlantsku uzavírají silnice. Policie radí, nejezděte tam!
V některých obcích Libereckého kraje jsou již vyhlášeny 2. a 3. stupně povodňové pohotovosti. Na Jizeře v Železném Brodě se stav blíží 2. povodňovému stupni. Nejhorší situace je zatím podle posledních informací na Frýdlantsku, kde stoupá hladina řeky Smědé, zality jsou již okolní louky. Na některých komunikacích ve Frýdlantském výběžku je zákaz vjezdu. Týká se to zejména silnice z Višňové, a to od obce Víska, dále pak železniční stanice směr Černousy. Zakázaný je rovněž průjezd silnice vedoucí z Frýdlantu do Raspenavy, tzv. zadní cesta (u školního statku). Vozovky jsou osazeny dopravním značením, které zakazuje vjezd na tyto komunikace. I přesto však toto upozornění někteří řidiči nerespektují a snaží se těmito komunikacemi projíždět. Situace se však mění velmi rychle, může dojít k vylití řeky i na vozovku a řidiči se tak svou laxností zbytečně vystavují riziku. „Žádáme proto všechny řidiče, kteří se pohybují na Frýdlantsku, aby tato dopravní značení respektovali. Policisté již museli uzavřít i most v Raspenavě, u obecního úřadu. Dopravu odklánějí přes ulici Nákladní. V nejbližších minutách bude uzavřena i silnice vedoucí do Předlánců a do Višňové. Žádáme řidiče, aby skutečně respektovali dopravní značení a pokyny policistů a nekomplikovali již tak závažnou situaci, která z důvodů vylití řek nastala,“ uvedla Vlasta Suchánková, tisková mluvčí krajského ředitelství policie v Liberci.

21.07.2011
Hrozba povodní je tady
Vydatný déšť během noci ze středy na čtvrtek zvedl hladiny řek. V Jizerských horách přes noc napršelo 50 až 90 milimetrů srážek. Na třetím stupni jsou například říčky Smědá v Předláncích i Jeřice v Mníšku. V pohotovosti jsou lidé v Chrastavě a na dalších místech loňských tragických povodní v Libereckém kraji. Stoupá také Jizera. Ta v Jablonci nad Jizerou již dosáhla třetího povodňového stupně a v 9.45 hodin byl vyhlášen první povodňový stupeň v Železném Brodě. Další vývoj podle tajemníka turnovské povodňové komise Zdeňka Fišera závisí na množství dalších srážek, předpokladem je ale ještě mírný vzestup řeky. Nicméně by nemělo být dosaženo ani druhého stupně povodňové aktivity. Situaci sledujeme, sledujte on-line zpravodajství TvA.

21.07.2011
Nehody kamionů
Středa 20. července profesionální hasiče v okrese Semily zaměstnala nehodami nákladních vozidel. Ta první se stala v Podbozkově, kde havarovala prázdná cisterna technických služeb. Ke druhé nehodě vyjeli profesionálové po desáté hodině dopolední do turnovské Aleje legií, kde havaroval kamion. Vedle turnovských profesionálů byli na pomoc vysláni semilští hasiči s automobilovým jeřábem, který byl tento den skutečně nepostradatelný. Uvolnit komunikaci a vytáhnout kamion z příkopu se podařilo v půl jedné po poledni. Ve 13.00 hodin vyjížděly jednotky hasičů podle krajské tiskové mluvčí Zdenky Štrauchové k další nehodě nákladního auta do Slané u Semil.

21.07.2011
V Malé Skále mají nový vodovod
V pátek 15. července se uskutečnilo slavnostní předání stavby nového vodovodu v Malé Skále, konkrétně v lokalitách Filka, Protivna a Bobov. Náklady na stavbu byly ve výši 13 mil. Kč, napojeno bylo 38 nemovitostí. Projekt byl financován z programu Ministerstva zemědělství ČR částkou 5,2 mil. Kč. Liberecký kraj přispěl 10% z celkových uznatelných výdajů na realizaci projektu, tj. částkou 1,2 mil. Kč. Zbylé náklady krylo Vodohospodářské sdružení Turnov a obec Malá Skála. Stavba zahrnovala vybudování výtlačného a gravitačního vodovodního řadu o celkové délce 4,5 km. Obyvatelé zmíněných částí obce byli dosud pitnou vodou zásobováni ze soukromých studní, které nevyhovovaly hygienickým požadavkům na pitnou vodu a ani svojí vydatností nebyly v letním období dostatečné. Práce byly zahájeny letos 10. května a dokončeny na konci června. (Zdroj: Tiskové zprávy Libereckého kraje a VHS Turnov)

20.07.2011
Pozor na dopravní omezení
V termínu od 20. do 31. července dojde v Turnově k opravě povrchu křižovatkových větví silnice I/35 v prostoru od okružní křižovatky Sobotecká / Jana Palacha, dále křižovatkových větví silnice I/35 na mimoúrovňové křižovatce Kudrnáčovy hodiny a pokládce nového povrchu vozovky silnice I/35, I/10 od mimoúrovňové křižovatky Vesecko směrem na Prahu a Liberec. Z tohoto důvodu budou komunikace při provádění prací postupně uzavírány. Objízdné trasy budou vyznačeny oranžovými objížďkovými směrovými značkami. (Zdroj: Pavel Vaňátko, vedoucí dopravního odboru, MěÚ Turnov)

20.07.2011
Hasiči přepravovali nevybuchlou pumu, u Turnova konvoj zastavila bouřka
K nálezu nevybuchlé munice z II. světové války u prodejny Sconto v Liberci došlo při výkopových pracech v úterý 19. července po 19. hodině. Z důvodu nebezpečí výbuchu, který by mohl mít dosah až jeden kilometr, bylo evakuováno přilehlé nákupní centrum Nisa a uzavřeny byly všechny příjezdové komunikace. Na evakuaci zhruba 1500 lidí se podíleli profesionální hasiči z liberecké základny. Podle dostupných informací letecká puma vážila 100 kg, výbušná složka 50 kg. „Při evakuaci v obchodním centru jsme měli řadu problémů s lidmi, kteří se mysleli, že se jedná pouze o cvičení. Prostor byl vyklizen zhruba do pětačtyřiceti minut,“ sdělil řídící důstojník Josef Hanzl. Tým pyrotechniků pumu ručně naložil na přistavený vůz ze speciální jednotky ve Zbirohu. Přísně střežená kolona se vydala na cestu do bývalého vojenského prostoru Ralsko přes Hodkovice nad Mohelkou, turnovskou část Ohrazenice a Mnichovo Hradiště před půl čtvrtou ráno 20. července. „Konvoj zastihla u Turnova silná bouřka s deštěm, blesky lemovaly oblohu, stěrače byly neúčinné, museli jsme na chvíli zastavit,“ popisoval cestu řídící důstojník. Na místo určení kolona dorazila v půl páté ráno. Stokilogramová nálož byla ve 4.40 hodin pyrotechniky bezpečně zlikvidována.
(
Zdroj: Zdenka Štrauchová tisková mluvčí HZS LK)

19.07.2011
Svijanský Újezd se proměnil v menší okresní město
V pořadí 22. ročník Slavností svijanského piva, který se uskutečnil v sobotu 16. července, přilákal do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu neskutečných 16,5 tisíce lidí. Podle pořadatelů se vytočilo 750 sudů, nejvíce návštěvníkům chutnal Svijanský máz. Zájem byl i o dva druhy pivní zmrzliny. Slavnosti doplnil kulturní program, ve kterém vystoupily například kapely Mig 21, Petr Spálený & Apollo band, Doctor PP, Debillheads a další. O půlnoci byl i tradiční ohňostroj a v neděli po poledni byl areál uklizen jako by se tu den před tím nic nedělo. I to je pro tuto obec tradice.
Pivovar Svijany zažívá dobré roky. Loňské hospodaření skončilo podle agentury ČTK s rekordním ziskem 261 milionů Kč. Svijanský pivovar patří do desítky největších pivovarů v zemi. Vloni zde uvařili – a také prodali – rekordních 437 tisíc hektolitrů piva. Letos plánují překonat hranici 450 tisíc hektolitrů.
(O atmosféře a počtu návštěvníků nejlépe vypovídají fotografie Jana Šebka - ZDE a ZDE)

18.07.2011
Liberecký kraj chystá změny ve studijních oborech na středních školách
Liberecký kraj nechystá od září 2011 změny ve studijních oborech na svých středních školách, se změnami v nabídce studijních a učebních oborů však vzhledem k demografickému vývoji je nutné počítat již od školního roku 2012/2013. Postupně bude třeba zvyšovat naplněnost tříd.
„Oborová nabídka mnohdy nekoresponduje s požadavky trhu práce a vyžaduje úpravy zaměření obsahu vzdělávání. Dosáhne se tím lepší uplatnitelnosti absolventů škol na trhu práce. Cílem změn je upravit oborovou nabídku tak, aby více odpovídala poptávce ze strany žáků i sociálních partnerů,“ vysvětlil náměstek pro školství, mládež, tělovýchovu a sport Radek Cikl.

V souladu se strategickými dokumenty Libereckého kraje bude postupně docházet k úpravě zápisu oborů vzdělávání škol zřizovaných Libereckým krajem a dojde tak k postupnému vyvažování jednotlivých stupňů středního vzdělávání, tedy odpovídající poměr všeobecného a odborného vzdělávání s maturitní zkouškou a především posílení středního vzdělávání s výučním listem. Více by se veřejnost měla dozvědět na konci srpna.

(Zdroj: Tiskový servis Libereckého kraje)

15.07.2011
Víkend ve znamení piva
V pátek 15. července od 18.00 hodin před Střelnicí vystoupí trio LOS RUMBEROS. Sobota 16. července patří plně 22. ročníku SLAVNOSTÍ SVIJANSKÉHO PIVA, které se každoročně odehrávají za účasti zhruba 15 tisíc (!) návštěvníků v areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu. Připraveno bude 160 píp, ochutnávka všech druhů piva, které se v pivovaru vaří za jednotnou cenu 18 Kč. K mání bude i originální pivní zmrzlina! Brány areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu se otevřou ve 13.00 hodin. Kulturní program bude probíhat paralelně na dvou scénách, v závěru bude ohňostroj. Vystoupí mj. kapely Doctor PP, Petr Spálený & Apollo band, Mig 21 ad. Z Turnova od nádraží jezdí od 13.00 kyvadlová autobusová doprava. V sobotu ve 21.00 hodin začíná NOČNÍ PROHLÍDKA hradu Valdštejna. V neděli 17. července hrají pro děti loutkáři na ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC. Od 17.00 je v synagoze v Krajířově ulici připraven koncert česko-kanadské zpěvačky Lenky Lichtenberg. Více ZDE. Program kina a výstav ZDE.

15.07.2011
Vážná dopravní nehoda v Nádražní ulici
Ve středu 13. července před 15. hodinou došlo k vážné dopravní nehodě v turnovské Nádražní ulici, konkrétně na křižovatce před Hotelem Beneš. Podle mluvčí záchranářů Lenky Markovičové zde došlo ke střetu motocyklu s osobním autem. 41letý motocyklista byl vážně zraněn, utrpěl poranění hlavy, zhmoždění zad a pánve a poranění nohy. Záchranáři ho převezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Turnově. U nehody zasahovali také profesionální hasiči, kteří asistovali při podávání první pomoci, ošetření zraněného motocyklisty a jeho naložení do vozu záchranné služby. Hasiči do příjezdu policie také řídili dopravu, poté tuto roli poté převzali městští strážníci, nehodu na místě vyšetřovala Policie ČR. Foto ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS