Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

14.07.2011
Rekonstrukce zeleně…
…v areálech základních a mateřských škol a obnova dřevinných vegetačních prvků v Rývových a Metelkových sadech. V červenci začnou práce na výše uvedených projektech, na které obdrželo město Turnov dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Do prvního projektu jsou zahrnuty úpravy zeleně v mateřských školách v ulicích Zborovské, Jana Palacha, Kosmonautů (včetně objektu Dětského centra Sluníčko) a v Mašově a úprava prostoru před základní školou v Sobotecké ulici. Celkové náklady na projekt jsou ve výši 1,4 mil Kč.
Druhý projekt se týká úprav zeleně v Rývových a Metelkových sadech. V Rývových sadech dojde k výsadbě nové aleje, založení keřových výsadeb, živého plotu a rekonstrukci stávajících trávníků. V okrajových částech parku zde budou nově založeny květnaté louky. V Metelkových sadech budou obnoveny aleje, které tvoří kostru celého parku. Nově bude vysázena modřínová, březová a část bukové aleje. Dále zde dojde k výsadbám jehličnatých dřevin v okrajových částech parku a ošetření vybraných stromů. Celkové náklady na projekt jsou ve výši 950 tis. Kč. Oba projekty budou ukončeny do 30. listopadu 2011.
(Zdroj: Hana Malá, odbor životního prostředí MěÚ Turnov)

12.07.2011
Část Přepeř bude mít novou kanalizaci
V Přepeřích se staví slibovaná kanalizace v oblasti tzv. Potůčku, což je část obce více přilehající k sousedním Ohrazenicím než k mateřské obci. Zhruba stovka zdejších obyvatel se dočká napojení na kanalizaci již letos na podzim. Celková délka nového kanalizačního systému je necelé dva kilometry, cena díla mírně přesahuje 14 milionů korun, z nichž dotace ze Státního fondu životního prostředí je ve výši 6,5 milionu, investor akce – Vodohospodářské sdružení Turnov – přispívá zhruba 5,5 miliony a obec 2 miliony korun. Stavba začala v dubnu, ukončena bude ještě před termínem, kterým je 31. říjen t. r. Jak na tzv. mediálním dnu, který se uskutečnil v Přepeřích u jezu v úterý 12. července, zdůraznil předseda VHS Milan Hejduk, prováděcí firma si vede opravdu dobře, připomínky občanů, investora a obce řeší ke spokojenosti všech a ještě stavba velmi rychle pokračuje, takže většina výkopových prací je již v tuto chvíli dokončena. „Pravděpodobně opravdu skončíme před termínem, ty nejnáročnější práce jako protlak pod železniční tratí a přeložku křížení vysokotlakého plynu už máme za sebou,“ uvedl Oldřich Bury, stavbyvedoucí prováděcí firmy MOBIKO Plus, a.s., z Valašského Meziříčí. Starosta Přepeř Luděk Sajdl připomněl, že součástí výstavby kanalizace jsou i nové povrchy komunikací, a to jak krajských, tak také obecních, nové chodníky a veřejné osvětlení. „Výraznou změnou projde i hlavní silnice z Ohrazenic, která přes oblast Potůčku prochází dál na Čtveřín. Budou zde instalovány zpomalovací retardéry, u autobusových zastávek budou nové zálivy se středním ostrůvkem pro zvýšení bezpečnosti chodců,“ uzavřel starosta Přepeř.

12.07.2011
Nové DVD
Chcete se dozvědět více o historii, památkách a zajímavostech Turnova a okolí? Vydejte se na cestu s Jakubem Zindulkou, který vás poutavou formou provede po různých zákoutích města. Navštívíte například synagogu, muzeum, turnovské kostely, Galerii Granát, hrad Valdštejn, zámek Hrubý Rohozec a mnohá další místa. Nové DVD je k dispozici v Regionálním turistickém informačním centru na náměstí za pouhých 45 Kč. Na prázdninovou turistickou sezonu jsou pro návštěvníky Turnova také připraveny nové propagační a upomínkové předměty. Jedná se například o nové hrnečky s potisky, sběratelské magnety „Scenérie“, pohlednice na ručně vyrobeném papíře a leštěné drahé kameny a výrobky z nich, jako jsou těžítka či samostatné sběratelské kameny. (Zdroj: Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov)

11.07.2011
Blesk sjel po stromě a zapálil kůlnu
Silné bouřky se přehnaly během několika posledních dnů přes Liberecký kraj. Při té ze soboty na neděli vyjížděli jablonečtí profesionální hasiči krátce před půl čtvrtou ráno k požáru zděné kůlny. Příčinu požáru vyšetřovatel stanovil jednoznačně – úder blesku! „Při vyšetřování majitel popisoval, že uslyšel hroznou ránu a pak ucítil zápach. Vyběhl ven a uviděl, že hoří kůlna. Velkou ránu potvrdily i další osoby, které říkaly, že se při tom doslova rozsvítilo celé nebe,“ informoval vyšetřovatel Miloš Jakubík. Hasiči vyjížděli i na Turnovsku, při bouřce v noci z neděle na pondělí 11. července došlo v Přepeřích k požáru trafostanice. Po půl sedmé ráno byl na linku tísňového volání 112 ohlášen spadlý strom přes celou komunikaci v Košťálově. (Zdroj: Zdenka Štrauchová tisková mluvčí HZS LK)

10.07.2011
Otestujte si své zdraví, VZP přiveze mobilní ordinaci
Bezplatné měření biochemických hodnot je i letos připraveno pro klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví. Od 11. do 15. července bude v Libereckém kraji probíhat preventivně a edukačně zaměřená série akcí pod názvem Dny zdraví, s podtitulem „Típni to s VZP“. Kampaň zavítá do Turnova ve čtvrtek 14. července na náměstí Českého ráje. Akce začne v 10.00 a bude pokračovat až do 16.30 hodin.
Na Dnech zdraví bude dominovat vystoupení předního českého zpěváka, herce a rovněž nekuřáka Jana Kříže, vítěze soutěže „Robin Hood“, který se stal tváří celé kampaně. Mobilní ordinace se zdravotníky se zaměří hlavně na kuřáky. Zájemcům změří vitální kapacitu plic a množství oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu. Mobilní poradenské centrum VZP si pro návštěvníky připravilo test závislosti, z něhož lze zjistit stupeň závislosti na tabáku. V ordinaci bude rovněž probíhat měření cholesterolu v krvi, měření krevního tlaku a pulzu, diagnostika obezity, analýza složení těla a odborné výživové poradenství. Každý účastník měření obdrží písemný záznam výsledků, včetně odborného popisu zjištěných hodnot a doporučení pro zlepšení zdravotního stavu a odnese si hodnotný dárek.
Stanislav Šetina, tiskový mluvčí Krajské pobočky VZP pro Liberecký kraj, stanislav.setina@vzp.cz

08.07.2011
Víkend ve znamení rocku
V pátek 8. července od 18.00 hodin vystoupí před Střelnicí kapela HB TRIO, od 20.00 hodin v Maškovce hraje TRAFFIC JAM. V sobotu 9. července na hradě Valdštejně probíhají KONCERTÍKY SAXOFONOVÉHO KVARTETA, v 18.00 hodin začíná v zadním traktu turnovského divadla cestovatelský podvečer (podíváte se do Hongkongu). Sobota bude ale hlavně ve znamení ROCKOVÉHO FESTIVALU v areálu Motelu Even a firmy Kinghouse v Sedmihorkách. Vystoupí: Blue Effect s Radimem Hladíkem, The Cell, Clockwork Ceremony, Nothingham, Alibababand., začátek je v 17.00 hodin. V neděli můžete s dětmi zajít na divadelní představení na zámek HRUBÝ ROHOZEC.

08.07.2011
Hasiči v Semínově Lhotě slavili 120. výročí
V úterý 5. července se v Semínově Lhotě (mezi Rovenskem a Újezdem pod Troskami) uskutečnily oslavy 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. To byla zároveň i vhodná příležitost pro uspořádání sjezdu rodáků. Semínova Lhota má jen pár desítek čísel popisných a administrativně přiléhá k Újezdu pod Troskami. Podle starostky obce Hany Protivné bylo rozesláno přes padesát pozvánek do různých koutů České republiky, kde žijí lidé s vazbou na tuto malou vísku pod Troskami. Když ve slavnostním průvodu obcí v den oslav šlo přes 250 lidí, je to podle všech přítomných velký úspěch, tolik se nikdy bývalých rodáků a místních najednou nesešlo. V rámci oslav se uskutečnila výstava požární techniky, jáhen zdejší katolické farnosti Jan Hrubý požehnal novému praporu místních hasičů, konaly se výstavy z historie obce a společné setkání s kulturním programem - turnovské mažoretky Perličky, Kyzivátova dechová hudba Libáň, večer proběhla taneční zábava s kapelou Realita rock. (Foto ZDE a ZDE.)

07.07.2011
Ekologická havárie ve Hnanicích
K vážné nehodě kamionu, která se naštěstí obešla bez zranění, došlo v pondělí 4. července po 16. hodině ve Hnanicích na mezinárodní silnici I/35. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Semil a Turnova. „Hasiči po příjezdu na místo našli v příkopě převrácený nákladní automobil značky Scania, ze které vyteklo minimálně sedm set litrů pohonných hmot a provozní kapaliny. Nafta se šířila příkopem a hrozilo její rozšíření do blízké kanalizační vpusti, která ústí do potoka,“ přiblížila zásah mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Hasiči provedli urychleně protipožární opatření, provizorní přehrazení nafty a tu potom postupně zasypávali sorbentem. Poté jímali vyteklou naftu do připravených kádí a nádrží. Hlavní vyprošťovací jeřáby a odvoz přečerpané nafty zajistil majitel havarovaného vozidla. Požární jednotky asistovaly i při vyprošťování kamionu, osvětlily místo zásahu a provedly celkový úklid. „Zásah byl časově velmi náročný, neboť trval přes celou noc, hasiči zde strávili dvanáct hodin. Na místě byla i inspekce životního prostředí, která zajistila po domluvě s majitelem kamionu odbornou firmu na sanaci zeminy a odbagrování břehu,“ uzavřela Štrauchová. (Foto ze zásahu ZDE a ZDE, fotografie byly pořízeny zásahovou jednotkou HZS LK)

07.07.2011
Starostka na telefonu
Vždy první pondělí v měsíci má každý občan možnost zavolat přímo starostce města a probrat s ní věci, které lidé považují za důležité. Nejbližší termín je vzhledem ke státním svátkům posunut na pondělí 11. července v době od 15.00 do 17.00 hodin. Telefonní číslo je: 481 366 223. Samozřejmě i nadále platí, že je možné přijít i na osobní jednání kdykoli, nejlépe však v předem dohodnutém termínu.

04.07.2011
Pozor! Věnujte pozornost mimořádnému dopravnímu opatření
Z důvodu pokládky asfaltového povrchu nově rekonstruované ulice 5. května dojde ve čtvrtek 7. července k úplné uzavírce úseku od náměstí Českého ráje po Havlíčkovo náměstí. Objízdná trasa bude vedena ve směru na Semily a Lomnici nad Popelkou ulicemi Jana Palacha, Antonína Dvořáka, Markovou a Mariánským náměstím do ulice 28. října. V opačném směru bude doprava odkloněna přes Mariánské náměstí do ulice Markovy a na náměstí Českého ráje. Vzhledem k úzkému profilu křižovatky ulice Markovy s Mariánským náměstím bude doprava v tomto místě řízena světelnou signalizací. V případě špatného počasí bude uzavírka realizována v pátek 8. července. Následně se doprava vrátí na stávající objízdné trasy.
Po realizaci vodorovného dopravního značení na novém asfaltovém krytu dojde v pondělí 11. července k definitivnímu obnovení provozu v ulici 5. května v úseku od Havlíčkova náměstí po křižovatku s ulicí Husovou a Kinského.
(Zdroj: odbor dopravy MěÚ Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS