Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

27.06.2016
Platnost omezení svozu odpadu z okrajových částí byla posunuta
Zastupitelé města již delší dobu řešili, zda se má omezit svoz odpadu z okrajových částí města. Vybraná místa jsou špatně dostupná vozy technických služeb, které musí komplikovaně a často nebezpečně manévrovat na úzkých komunikacích. Zastupitelstvo původně diskutovalo o omezení svozu v zimních měsících, avšak po dlouhých debatách se odhlasovalo celoroční omezení, které samozřejmě vyvolalo velkou vlnu nevole. Platnost rozhodnutí byla původně stanovena od 1. června 2016.
Starosta města Tomáš Hocke se setkal ve středu 1. června s občany v Malém Rohozci, kde se o této problematice také hovořilo. Tato lokalita také patří mezi vybraná místa s omezeným svozem komunálního odpadu. Na základě diskuzí s občany se vedení města rozhodlo posunout termín platnosti rozhodnutí o další měsíc. Omezení svozu odpadů z okrajových lokalit tak bude platit až od 1. července 2016. (Zdroj: TZ města Turnov)

26.06.2016
Pobočka knihovny v Turnově II se stěhuje
Pobočka knihovny v Turnově II se stěhuje do nových prostor. Od pondělí 27. června bude sídlit v Nádražní ulici v červené železniční budově (bývalý Drahstav). Prostory knihovny budou v prvním patře, kromě širšího knižního výběru zde vznikne i odpočinkový prostor a internetová zóna. V červnu bude ještě otevřeno klasicky v pondělí a v úterý (12.00 – 17.00) a ve čtvrtek (12.00 – 18.00 hodin). O letních prázdninách (červenec a srpen) bude otevřeno pouze ve čtvrtek 7. a 21. července a 4. a 18. srpna vždy od 12.00 do 18.00 hodin. (Zdroj: Městská knihovna A. Marka)

25.06.2016
Dnešní odpolední bouřka…
…zasáhla Turnovsko naštěstí jen okrajově, navíc přinesla kýžené ochlazení a zvlhčení vzduchu. Ukončila také třídenní vlnu veder, první v tomto roce. Hůře na tom byli na Liberecku a Českolipsku. Podle krajské mluvčí hasičů Zdenky Štrauchové do dnešní 20. hodiny řešili hasiči v Libereckém kraji přes 80 událostí. K prvním začali vyjíždět po 16. hodině a jednalo se především o popadané stromy. Celkový počet zásahů je však mnohem vyšší, neboť po cestě k jedné nahlášené události zasahovali vícekrát. Stromy spadly v Hrádku nad Nisou, Všelibicích, Liberci - Starém Harcově, části Liberce Janův Důl, v Dětřichově či Raspenavě. Po 17. hodině hasiči také evakuovali dvě skupiny dětí včetně vedoucích ze skautského tábora v údolí říčky Zábrdka v části obce Hlavice (Vápno). Evakuováno bylo 45 osob. Promočené děti dovezli hasiči dopravním automobilem do kulturního domu ve Všelibicích. Žádné z dětí nebylo zraněno.

24.06.2016
Víkendové pozvánky
Tento víkend patří hlavně oslavám 500. výročí založení obce Kacanovy, kde mají připraven celodenní program. Je toho ale mnohem víc, třeba otevření svijanského zámku veřejnosti, Voříškiáda, slavnosti lípy v Tatobitech a v sobotu večer hudební přehlídka Funkin´Turnov… V neděli ve Šťastné zemi zahrají Čiperkové.

Pátek 24. června
* ZELENÁ PÁRTY – diskotéka na Střelnici. Pít se bude, jak jinak, než Zelená a Jameson. DJ Slávek. KC Střelnice od 22.00 hodin. Vstupné 50 Kč, v zeleném oblečení vstup zdarma.

Sobota 25. června
* MÍSTNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A DRŮBEŽE spojená s prodejem kuřic probíhá v chovatelské hale u železniční zastávky Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Při příznivém počasí ukázka „králičího hopu“. K návštěvě zvou pořadatelé ZO ČSCH Turnov 1.
* SVIJANY – OTEVŘENÍ ZÁMKU. V 9.00 hodin se poprvé otevřou brány zámku veřejnosti, slavnostní otevření proběhne v 10.00 hodin Po celý den bude pro návštěvníky připraven pestrý doprovodný program. Standardní vstupné bude 90 Kč pro dospělé, děti od 6 let, studenti a senioři zaplatí 50 Kč. V den otevření bude pro všechny jednotné vstupné 50 Kč.
* OSLAVY 500. VÝROČÍ ZALOŽENÍ OBCE KACANOVY. Zahájení ve 12.00 hodin u kulturního domu - stánky a atrakce otevřeny již od 11.00 hodin. Po celou dobu konání oslav bude probíhat i doprovodná výstava o obci a sjezd rodáků a přátel obce. Zároveň také malý jarmark s možností zakoupení regionálních produktů a umění. Bohaté občerstvení. V rámci oslav bude zřízena i geocache a prvních 200 nálezců získá originální CzechWoodGeocoin (CWG). Oficiální část programu od 12.00 hodin.
* TURNOVSKÁ VOŘÍŠKIÁDA 2016 - 5. ročník. Koná se na travnaté ploše za autobusovým nádražím v Turnově (Na Lukách). Od 12.15 proběhne veterinární prohlídka, zahájení je plánováno na 13. hodinu. Na příchozí čeká spousta soutěží a cen včetně vyhlášení divácké ankety o Nej Voříška. Startovné je 150 Kč, majitelé psů musí s sebou vzít očkovací průkaz, postroj, případně náhubek. Více na www.turnovskavoriskiada.estranky.cz
* X. SLAVNOSTI LÍPY v Tatobitech. Ve 14.00 hodin budou slavnosti zahájeny u Tisícileté lípy, v 16.00 hodin pokračují v Malířově zahradě, od 17.00 hodin proběhne koncert sboru Jizerka ze Semil v kostele, ve 22.00 hodin se uskuteční v Malířově zahradě slavnostní ohňostroj na počest druhého nejkrásnějšího stromu v Evropě!
* ODPOLEDNÍ POSEZENÍ S COUNTRY SKUPINOU BODLÁK u zbrojnice na Bukovině. Začátek v 16.00 hodin. Zve Sbor dobrovolných hasičů Bukovina u Dolánek.
* FUNKIN’ TURNOV 12 – hudební festival. Stejně jako v minulých ročnících se i na tom dvanáctém můžete těšit na pořádnou nálož funku, soulu a groovu. Letos v podání pěti kapel: TE.RE.ZA!, Simple Muffin, The High Corporation (USA / SK / CZ), Funk Corporation, Top Dream Company. Prostor před KC Střelnice od 18.00 hodin. Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč, děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma.

Neděle 26. června
* HRAD VALDŠTEJN: Celodenní vystoupení skupiny Musica Viva (renesanční hudba).
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: ČIPERKOVÉ. Dětská kapela zpívá i tančí a publikum s ní (www.ciperkove.cz). Areál Šťastné země v Radvánovicích od 15.00 hodin.

Kulturní servis podobně ZDE


23.06.2016
Vyskeřští mají nové hřiště
V sobotu 18. června děti z Vyskře a okolí otevřely slavnostně nově zrekonstruované dětské hřiště. Díky téměř půlmilionové dotaci z ministerstva místního rozvoje se podařilo zastupitelům splnit sny mnoha generací. „Děti samy řekly, co by na hřišti chtěly, stejně jako dospělci, a díky financím z ministerstva se nám podařilo splnit další z našich předvolebních slibů,“ řekl starosta obce Jan Kozák. Houpačky, prolézačky, hrady, fitness prvky i basketbalový koš tak už oficiálně může využívat široká veřejnost.

22.06.2016
Ilma - nejúspěšnější tým na mistrovství republiky
O druhém červnovém víkendu pořádala v jablonecké sportovní hale turnovská TaPŠ ILMA Ilony Šulcové  prestižní třídenní akci - Czech Dance Championship 2016. ILMA se stala zároveň i nejúspěšnějším týmem šampionátu. Nejpřesvědčivější medailový výkon za ní podala v dětské kategorii Arianka Šulcová (8 let), která získala zlato v několika tancích. Ve skupinách a týmech si zlato za ILMU vybojovaly choreografie dětské věkové kategorie do 12 let, juniorské do 15 let, hlavní od 16 let a ve věkové kategorii nad 30 let.
Přihlášeno bylo 1 700 tanečníků v 2 700 startech, zúčastnilo se 54 tanečních škol z České republiky (největší školy z Orlové, Bruntálu, Brna, Plzně, Prahy, Kolína, Ústí nad Labem a Loun), rozdáno bylo přes 80 pohárů a na 3000 medailí. (Zdroj: TZ Ilma)

22.06.2016
Uvítali nás v Senátu
Příští rok v červnu tomu bude deset let, kdy byl Základní škole Turnov, ve Zborovské ulici (tehdy ZŠ a MŠ Turnov) udělen mezinárodní titul „Ekoškola“ poprvé. Ano, už téměř deset let se žáci, pedagogové i provozní zaměstnanci školy snaží v duchu udržitelného rozvoje chránit to, co je pro nás všechny životně důležité. Dospělí tak předávají dětem nejen lásku k přírodě, ale i zodpovědnost za její ochranu; přístupným, srozumitelným a hravým způsobem, který je dětem vlastní a baví je.
Tato snaha všech byla znovu oceněna 15. června 2016. Zástupci školního ekotýmu: J. Štoudková – ředitelka školy, D. Šulcová koordinátorka EVVO a žáci Anežka Kalfeřtová a Pavel Majer, převzali v Senátu Parlamentu ČR z rukou Jana Kříže, náměstka z ministerstva životního prostředí a zástupců pražského vzdělávacího centra Tereza, titul „Ekoškola“ počtvrté.
Více informací, včetně videa ze slavnostního vyhlášení, získáte na webových stránkách školy www.zvsturnov.cz nebo přijďte osobně.
Dana Šulcová, ZŠ Turnov, Zborovská 519, Sulcova.Dana@seznam.cz

21.06.2016
Workoutového hřiště v Semilech
Semilští sportovci se na konci letošního léta dočkají nového workoutového hřiště v areálu městského stadionu. Tzv. workoutové hřiště je venkovní sestava cvičebních nástrojů pro posilování všech svalů. Tento sportovní trend se v posledních letech rozmáhá nejen v okolních zemích, ale také v blízkých městech. Svoji sestavu mají již např. ve Vratislavicích nad Nisou. Při street workoutu jde v první řadě o posilování těla s vlastní vahou, a to všechno nejlépe v přírodě. Nicméně zázemí je pro sportovce velmi důležité. Sestava je s mírnou obměnou odpovídající hřišti, které bylo realizováno v Praze v Central Parku Pankrác. Hřiště bude prioritně určeno dospělým skupinám sportovců, kteří je budou využívat pravidelně. (Zdroj: TZ města Semily)

21.06.2016
Sbory dobrovolných hasičů dostanou nové tablety
Sto deset nových tabletů dostanou zástupci Sborů dobrovolných hasičů z Libereckého kraje. Ve čtvrtek 23. června jim je společně předají hejtman Libereckého kraje Martin Půta a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Luděk Prudil. Tablety usnadní komunikaci mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči napříč krajem. Jsou totiž vybaveny systémem RescueNaviogator Basic, který mj. umožňuje navigovat jednotky spolehlivě na místo události nebo díky vestavěné GPS sledují pozici zasahujících vozidel. Systém je navíc propojen i s operačními středisky Policie ČR a zdravotnické záchranné služby. Spojení a lepší komunikace tak umožní rychlejší dojezdy jednotek na místo události. (Zdroj: TZ LK)

21.06.2016
Návrhy na udělení vyznamenání za rok 2016
Vytvořil někdo ve vašem okolí významné umělecké, vědecké či jiné dílo? Znáte nějakou aktivní osobu, která se zasloužila o rozvoj Turnova? Do 30. června ji můžete navrhnout na Cenu obce, čestného občana nebo pro medaili starosty. Na Cenu obce a medaili starosty mohou návrhy předkládat členové zastupitelstva města, představitelé občanských sdružení, spolků, organizací a dalších institucí prostřednictvím svých statutárních zástupců, a to vždy s podrobným odůvodněním. Návrhy na udělení čestného občanství předkládají pouze členové zastupitelstva města. Písemné návrhy na ocenění s odůvodněním přijímá Anna Šupíková, tisková mluvčí města, e-mail: a.supikova@mu.turnov.cz, hodnotí je pětičlenná komise složená ze zastupitelů města a schvaluje je zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. Medaile starosty je přednesena radě města.
Tradice udělování Ceny obce a čestného občanství u příležitosti státního svátku 28. října trvá od roku 2002. Medaile starosty je novinkou od roku 2014, kterou starosta oceňuje přínosné aktivity jednotlivých osobností. (Zdroj: TZ města Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS