Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

03.02.2010
Pozor! Skálova ulice uzavřena
Středa 3. února, 9.00 hodin: Množství sněhu zablokovalo dopravu ve Skálově ulici v centru Turnova. Podle sdělení jednatele technických služeb Libora Preislera bude nutné sníh odvozit, ulice bude dnes nejméně do 14.00 hodin uzavřena. „Prosíme řidiče, aby, jestliže vyloženě nemusí, do centra města vůbec nejezdili,“ uvedl Preisler.
Aktualizace 15.00 hodin: Doprava ve Skálově ulici byla obnovena, sníh je zčásti uklizen, kolem 18. hodiny bude ulice opět uzavřena a odvoz sněhu bude pokračovat hluboko do noci. Sníh je odvážen i z vilové čtvrti v kasárnách, která již byla ráno průjezdná jen s velkými obtížemi.

03.02.2010
Sníh
Na území Libereckého kraje napadlo přes noc na středu 3. února okolo 30 centimetrů sněhu a ve vyšších polohách se nakupily až půlmetrové návěje. Na Turnovsku leží místy přes půl metru sněhu. Silničáři se snaží udržet sjízdné všechny komunikace, v akci je všechna technika. Přesto i na silnicích první třídy leží vrstva sněhu. Ta v noci a ráno zastavila dopravu u Rádelského mlýna na rychlostní komunikaci I/35 do Liberce. Komplikovaná situace je v našem regionu v oblasti Vyskeře, kam dva ranní autobusy vůbec ve směru od Turnova nevyjely a doprava byla dopoledne zajišťována pouze na Všeň. Podle vedoucího turnovského střediska ČSAD Radka Svobody jsou hůře průjezdné i některé ulice ve městě. „Naštěstí ještě včera začalo město odvážet sníh z ulice 28. října, kde už měly autobusy problém se autům vyhnout, vyloženě špatná je situace v Hruborohozecké ulici a na Bukovině,“ uvedl Svoboda. Problémy jsou i na železnici, podle přednosty turnovské stanice Jiřího Bubáka je třeba počítat s komplikacemi zejména na trati Pardubice – Liberec, kde mají vlaky zpoždění 40 minut až jednu a půl hodiny. Přímo v Turnově mají železničáři situaci pod kontrolou. Sníh komplikuje dopravu v ulicích Turnova. Ještě v podvečer a večer v úterý 2. února začaly technické služby sníh nakládat na nákladní auta a vyvážet na vyčleněnou plochu v Maškově zahradě. Podařilo se uklidit ulici 28. října, pracovalo se v Komenského a Skálově ulici, dnes se podle jednatele technických služeb Libora Preislera budou pracovníci technických služeb věnovat i situaci v Daliměřicích. Vše ale komplikuje neustálé sněžení...

02.02.2010
Středa v pohybu: benefiční koncert a sportovec roku
Ve středu 3. února se konají na Turnovsku minimálně dvě akce, které by obyvatele města a okolí měly „vyhnat“ ven z vyhřátého domova. V 18.00 hodin začíná na Střelnici Benefiční koncert pro Haiti. Vystoupí kapely Traffic Jam, Hitfakers, Ovčie Kiahne a Outcry. Vstupenka stojí 100 Kč, můžete jich koupit i víc a podpořit dobrou věc. Kulturní servis podrobně ZDE.
V 18.00 hodin ve středu 3. února také v kongresovém sále Hotelu Karel IV. v Žižkově ulici začíná vyhlášení nejlepších sportovců Turnova. O akci více ZDE, sportovní servis TADY.

02.02.2010
Starostka byla na telefonu
„Jé, tak ono to opravdu funguje, jste tam. Takhle vypadal úvod prvního telefonátu. V průběhu pondělí 1. února mně telefonovalo devět lidí. Nikdo moc nenadával, cítila jsem spíš zájem a pocit, že je třeba něco urychleně řešit,“ přiblížila starostka Turnova Hana Maierová novou službu, která byla zavedena v tomto roce. Princip je jednoduchý. Každé první pondělí v měsíci od 15.00 do 17.00 hodin je starostka pravidelně k dispozici na telefonní lince 481 366 223. Zavolat může kdokoli, a s čímkoli. Tématem prvního únorového dne byl hlavně sníh, lidé si stěžovali na průjezdnost některých ulic, například Hruborohozecké či na Malém Rohozci. „Jeden z volajících upozornil na přerostlé křoví u silnice v Mašově, které je třeba prořezat, jedna paní se zajímala, proč byla přerušena výstavba bytových domů na Hruštici, v dalším telefonátu jsme řešili úpravu parkování v Krajířově ulici a výstavbu chodníku ke Třem svatým. Tam, kde to jde, jsme se snažili okamžitě zjednat nápravu – to především v některých sněhem ucpaných ulicích. Pána, který chtěl stavět chodník na Vrchhůru, jsem musela zklamat,“ uzavřela starostka.

02.02.2010
„Papírnictví“ na Havlíčkově náměstí bylo vydraženo
V pořadí třetí veřejnou dražbou prošel velký bytový dům s papírnictvím na Havlíčkově náměstí čp. 32 (více ZDE). Při první veřejné dražbě v červnu loňského roku o jeho koupi nebyl zájem, při druhé dražbě na konci srpna dům vydražil za 8,7 mil. Kč jediný zájemce, občan vietnamské národnosti z Jablonce nad Nisou. Ten měl zmíněnou sumu za dům složit do 90 dnů od dražby, což se nestalo. Dům tedy prošel už třetí veřejnou dražbou. Ta se uskutečnila v pátek 29. ledna. Jako dražební místnost posloužila velká "zasedačka" na turnovské radnici. Vyvolávací cena byla snížena na 8,5 mil. Kč. Dražby se zúčastnil jediný zájemce z Liberce, který dům také za tuto částku vydražil. Nyní má 90 dnů na to, aby peníze zaplatil. O prodeji domu, který je v majetku města, rozhodli předloni zastupitelé města.

01.02.2010
Opilý řidič napadl policisty
Celkem 13 řidičů bylo v lednu na Turnovsku policisty při kontrolách odhaleno, když řídili vozidlo pod vlivem návykových látek, především alkoholu. Podle velitele turnovských policistů Milana Drahoňovského došlo právě v souvislosti s alkoholem za volantem k incidentu v noci z 30. na 31. ledna. „Řidič při kontrole v Nádražní ulici nadýchal jeden a půl promile i při opakované zkoušce. Policisté ho proto vyzvali, aby se podrobil v nemocnici odběru krve. Při vystoupení z policejního vozu před nemocnicí dotyčný hlídku napadl a jednoho z policistů vážně poranil na noze,“ přiblížil incident Drahoňovský. Zranění policisty si vyžádá několikatýdenní léčení.

31.01.2010
Starostka bude opět na telefonu
Máte něco na srdci, co byste chtěli probrat se starostkou Turnova Hanou Maierovou? V lednu se poprvé uskutečnila možnost telefonického kontaktu s nejvyšší představitelkou města. Tehdy této možnosti využili jen čtyři lidé. Další možnost pobesedovat telefonicky se starostkou mají všichni občané v pondělí 1. února v době od 15.00 do 17.00 hodin na tel. 481 366 223. „Ne všichni chtějí na radnici přijít osobně, pro někoho může být telefon příjemnějším prostředníkem v komunikaci s radnicí,“ vysvětlila starostka, proč byla tato forma kontaktu s občany zavedena.

29.01.2010
Sněhové on-line zpravodajství
V Libereckém kraji intenzivně sněží, zejména na Jablonecku a Semilsku komplikuje úklid komunikací vítr a uvízlé kamiony, a silničáři proto doporučují motoristům raději nevyjíždět, pokud to není nezbytně nutné. Podle agentury ČTK jsou zatím všechny silnice průjezdné a se zvýšenou opatrností sjízdné, přesto by měli lidé raději nechat auta doma a využít k cestě do práce veřejnou dopravu (a o víkendu raději zůstat doma!). Podle znalce počasí na Turnovsku Vlastíka Brůčka musíme v následujících dnech očekávat další komplikace. „Přes Dánsko postupuje k jihu tlaková níže se svým oblačným systémem, což na její přední straně sice znamená teploty přes den kolem nuly, ale až se přesune celé toto těleso přes naši republiku - to bude ze soboty na neděli - dostaneme se na její zadní stranu a teploty poklesnou i pod mínus deset stupňů Celsia. Nelze vyloučit v kupovité oblačnosti v týlu této tlakové níže i ojedinělou zimní bouřku s velkou fujavicí,“ komentoval situaci Brůček. Na TvA budeme vývoj počasí i dopravní průjezdnosti sledovat po celý víkend.
Aktuálně – pátek 29. ledna 14.00 hodin: Podle jednatele turnovských technických služeb Libora Preislera je v tuto dobu uzavíráno parkoviště v ulici 28. října. „Po obou stranách ulice jsou hromady sněhu, které komplikují provoz autobusů, proto bude dopravními značkami znemožněno v této ulici parkovat. Problémy jsou i ve sjízdnosti dalších ulic ve městě, všechny místní komunikace jsou ale v tuto chvíli průjezdné s maximální opatrností.“
Pátek 29. ledna 18.00 hodin: Díky oblevě jsou všechny komunikace na Turnovsku sjízdné, v Turnově platí kvůli sněhu jediné omezení, a sice v ulici 28. října. Parkovat se nesmí při krajnici od Kinského ulice směrem k nemocnici. Zákaz parkování je označen dopravními značkami.
Sobota 30. ledna 12.00 hodin: Do rána napadalo dalších pět až deset centimetrů sněhu, díky teplotám kolem nuly a krásnému slunečnému počasí jsou všechny komunikace na Turnovsku sjízdné, sluníčko vybízí k výletům. Pouze v centrální části Turnova množství neodklizeného sněhu komplikuje dopravu, ve vilových čtvrtích si řidiči musí dávat přednost..

29.01.2010
Zastupitelé odsouhlasili rozpočet
V nebývale klidné atmosféře proběhlo lednové zasedání turnovského zastupitelstva. Zastupitelé ve čtvrtek 28. ledna odsouhlasili v poklidu všechny připravené materiály, především pak rozpočet města na rok 2010 (ten najdete ZDE). Vzali na vědomí také zprávu o prodeji městských bytů. V bytovém domě čp. 1054-55 v Bezručově ulici, kde bydlí zejména sociálně slabí, o koupi bytu projevila zájem jen polovina nájemníků a téma bude projednávat ještě znovu rada města. S velkou pravděpodobností tento dům prodáván nebude a zůstane v majetku města. Tématu se budeme podrobně na TvA věnovat v příštím týdnu.

29.01.2010
Záchrana horolezce na Malé Skále
V úterý 26. ledna odpoledne se v Malé Skále pod Pantheonem z asi desetimetrové výšky zřítil horolezec. Na místě zasahovali zdravotníci a profesionální hasičská lezecká skupina ze Semil. „Hasiči pomohli muže odnést těžce schůdným terénem k sanitnímu vozu, který zraněného přepravil k vrtulníku letecké záchranné služby,“ přiblížila zásah mluvčí hasičů Iva Michalíčková. Muž byl hospitalizován v liberecké krajské nemocnici se zlomeným obratlem. Podle agentury ČTK téhož muže hospitalizovali se zraněním z lezení už v roce 2008. Pantheon je v zimě oblíbeným lezeckým terénem například pro ty, kteří se chystají na výpravu do Alp, Tater nebo Himálaje…

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS