Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

12.01.2010
Starostka na telefonu
V pondělí 11. ledna se uskutečnilo první odpoledne telefonických dotazů starostce Turnova Haně Maierové. Zavolat mohl kdokoli, starostka si pro tuto novou službu pro občany vyčlenila čas mezi 15. a 17. hodinou. „Volali čtyři lidé. V jednom případě šlo o zimní údržbu chodníků a přechodů pro chodce na konkrétních místech, což jsme hned operativně řešili, další volající chtěl doplňující informace o nových nájemních smlouvách v penzionech pro seniory. Potom jsem zaznamenala jednu prosbu o přejmenování ulice ve vilové čtvrti u kasáren. Posledním volajícím byl zastupitel Josef Kunetka, který projevil zájem o oponentní posudek ke koridorům silnice R35, kterou nechal před koncem roku vyhotovit Liberecký kraj. Tento posudek bychom měli dnes mít k dispozici na odboru rozvoje města,“ zrekapitulovala starostka telefonáty občanů. Jak uvedla, není zklamána, že volali pouze čtyři lidé, podle ní jde o novou věc, která potřebuje určitý čas. „Ne všichni chtějí na radnici přijít osobně, pro někoho může být telefon příjemnějším prostředníkem v komunikaci s radnicí,“ vysvětlila starostka, proč byla tato forma kontaktu s občany zavedena. Starostce můžete opět zavolat v pondělí 1. února v době od 15.00 do 17.00 hodin na tel. 481 366 223.

12.01.2010
„Žižkovka“ oslavila patnáctiny
Na počátku ledna uplynulo 15 let, co byla slavnostně otevřena nová základní škola v Žižkově ulici, a to v budovách bývalých dolních kasáren. K tomuto výročí škola připravuje na sobotu 22. května 2010 školní jarmark, na kterém vedle kulturního programu, prodeje výrobků žáků a učitelů bude pokřtěna i publikace „Turnovské kasárny – historie a současnost“. -lm-

11.01.2010
Přijďte besedovat o budoucnosti Turnova
Turnovská radnice zve občany na besedu na téma: Strategický plán rozvoje města. Setkání se uskuteční v malém sále KC Střelnice v úterý 12. ledna od 16.30 hodin. Strategický plán města je významným dokumentem, který (nezávazně) stanovuje směry rozvoje ve všech oblastech života města – od školství, rozvoj sportovišť (Maškova zahrada, Dolánky) až třeba po R35. Znění Strategického plánu města Turnov a jeho Akční plány z let 2007 a 2008 najdete ZDE.

11.01.2010
Další ulice budou uzavřeny
V souvislosti s projektem rekonstrukce kanalizací Čistá Jizera budou od 12. ledna do 25. dubna úplně pro provoz uzavřeny turnovské ulice Na Stebni, Valdštejnská a Hruboskalská. Z důvodu stavebních prací i nadále v tuto dobu počítejte s dopravními komplikacemi zejména v oblasti turnovských kasáren. Skálova ulici byla již v celé délce zprovozněna v prosinci, práce probíhají na křižovatce Žižkovy a Koněvovy ulice, neprůjezdný je úsek kolem Hotelu Karel IV. a potom část ulice Alej legií. Doprava je vedena objízdnými trasami, které vedou komunikacemi ve vilové čtvrti.

11.01.2010
Starostka na telefonu
Turnovská radnice podle starostky Hany Maierové chce letos více obohatit a zkvalitnit komunikaci s občany. Proto bude starostka každé první pondělí v měsíci od 15.00 do 17.00 hodin pravidelně k dispozici na telefonní lince 481 366 223. V lednu to bude mimořádně v pondělí 11. ledna, v únoru pak již první pondělí 1. února. „Občané samozřejmě mohou přijít i osobně, pro někoho je ale složité nebo nepříjemné chodit s nějakým problémem či jen dotazem na radnici. Možná pro některé občany, kteří mají zájem o dění ve městě, a chtějí se na něco zeptat, navrhnout řešení nějakého problému a podobně, bude tato forma kontaktu jednodušší,“ uvedla starostka Maierová.

11.01.2010
Přestalo sněžit, silnice jsou sjízdné
Po celý víkend jsme sledovali sněhovou kalamitu na Turnovsku. V pondělí ráno zde leží přes 30 centimetrů sněhu. Problémy, jaké měli zejména na Moravě a v okolí Hradce Králové, kde byly neprůjezdné silnice, a Hradecko vyhlásilo kalamitní stav, jsme v našem regionu nezaznamenali. Z neděle na pondělí 11. ledna jezdili silničáři po celou noc, dopoledne k 9. hodině byly na Turnovsku všechny silnice sjízdné, silničáři nicméně žádají řidiče, aby byli obezřetní a do vyšších poloh by s sebou měli mít veškerou zimní výbavu. Situace v turnovských ulicích je stabilizovaná, podle jednatele technických služeb Libora Preislera bylo v pondělí v 9.00 hodin uklizeno po nočním sněžení přes 80 procent místních komunikací, pracovníci technických služeb do práce nastoupili ve 2.30 hodin pondělního rána. Žádnou větší událost související se sněhem nehlásí městská policie. Velitel Luboš Trucka zmínil pouze kuriózní telefonickou žádost o pomoc z Rokytnice nad Jizerou. „Volala nám paní, která před Rokytnicí sjela do příkopu a převrátila auto na bok. Po vytočení čísla 156 byl hovor přesměrován do Turnova. Situaci jsme vyřešili na dálku s pomocí kolegů přímo v Rokytnici,“ sdělil Trucka.

09.01.2010
Meteorologové se nemýlili, sledujte on-line sněhové zpravodajství TvA
V noci z pátku 8. na sobotu 9. ledna na některých místech Turnovska přibylo 15 až 20 centimetrů nového sněhu. Zatímco na Moravě jsou někde až metrové závěje a situace je na mnoha místech dramatická, v našem regionu zatím silničáři přívaly sněhu zvládají. V sobotu kolem 10. hodiny dopoledne byly na Turnovsku všechny silnice, byť někde s obtížemi, sjízdné. Zdejší cestmistrovství Krajské správy silnic Libereckého kraje má v terénu veškerou techniku. Činí se také pracovníci turnovských technických služeb. „Sypače a pluhy vyjely do ulic města a do okrajových částí ráno ve čtyři hodiny, během dopoledne zprůjezdnily všechny místní komunikace i v okrajových částech jako Pelešany, Mašov a Bukovina,“ uvedl jednatel technických služeb Libor Preisler. Do neděle má intenzivně sněžit, sledujte proto on-line zpravodajství TvA, své postřehy pište na info@turnovskovakci.cz . Zatím nejdramatičtější je v našem bezprostředním okolí situace na Lomnicku, kde jsou některé obce odříznuté od světa…
Aktualizace - sobota 16.45 hodin: Díky tomu, že odpoledne sněžilo již jen málo, hlásí turnovské cestmistrovství sjízdnost všech státních komunikací na Turnovsku bez větších obtíží. Také místní komunikace ve městě jsou všechny ošetřeny, pracovní stroje a zaměstnanci poslední ulici uklidili v sobotu po 16. hodině. V noci má mrznout, pozor na ranní ledovku. Větší přívaly nového sněhu by Turnovsko měly minout. Uvidíme v neděli ráno... Sousední Královéhradecký kraj vyhlásil kalamitní stav.
Aktualizace - neděle 10. ledna 10.00 hodin: Nejdřív sníh, potom déšť a nad nedělním ránem opět začalo sněžit. Napadlo zhruba dalších pět až deset centimetrů sněhu. Podle silničářů se podařilo na Turnovsku během dopoledne zprůjezdnit všechny komunikace, většinou na nich leží vrstva rozbředlého sněhu. Od páté hodiny ranní pracují také zaměstnanci technických služeb, místní komunikace by měly být sjízdné i v okrajových částech Turnova. Problémy jsou i na železnici. Podle přednosty turnovské stanice Jiřího Bubáka mají zpoždění vlaky jedoucí od Jičína a od Staré Paky - zde v sobotu dokonce jeden osobní vlak uvízl v závěji. V tomto směru je třeba počítat se zpožděním, v sobotu to bylo v jednom případě i víc než dvě hodiny! V neděli dopoledne se situace zlepšila, provoz na železnici funguje, vlaky mají pouze drobné zpoždění. Situace na trati z Turnova do Liberce je například vzhledem k tomu, co se děje jinde, bezproblémová.
Aktualizace – neděle 18.00 hodin. Celoodpolední sněžení zkomplikovalo situaci i na Turnovsku, přesto se zatím daří držet všechny hlavní komunikace v regionu sjízdné. Je tu ale velká obava z pondělního rána, protože sněžit by mělo ještě po celou noc. Silničáři prosí občany, aby v pondělí ráno, pokud nemusí, nevyjížděli svými auty a použili pro cestu do zaměstnání (a děti do školy) raději prostředky hromadné dopravy, popřípadě šli pěšky. Ráno a dopoledne se dá očekávat velmi náročná dopravní situace. V Turnově zejména kolem 6. hodiny ranní a potom před zahájením školního vyučování.

08.01.2010
Strážníci zachránili život bezdomovci
Pomyslně „za pět minut dvanáct“ zasahovali strážníci turnovské městské policie na přelomu roku na odlehlém místě u dvou bezdomovců. Ti byli nalezeni v noci venku silně podchlazení. Jednomu dokonce záchranáři naměřili teplotu pod 35 stupňů, což je na hranici ohrožení života. Podle velitele městské policie Luboše Trucky bylo v prosinci také zaznamenáno více drobnějších krádeží v supermarketech, lidé byli roztržitější, počet odevzdaných peněženek a dokladů byl v posledním měsíci v roce srovnatelný jako za celý zbytek roku. „V lednu zprovozníme novou bezpečnostní kameru, která bude umístěna na střeše základní školy ve Skálově ulici, budeme tak mít přehled o dění v ulici i v přilehlém parku, který je jedním z problémových míst ve městě. Přenos dat bude z této kamery prováděn vůbec poprvé po nové optické síti, což znamená vyšší kvalitu přenosu,“ uvedl Trucka. Od ledna má turnovská městská policie celkem 16 strážníků včetně velitele.

05.01.2010
Turnovan trenérem prvoligového mužstva
Od pondělí 4. ledna je novým trenérem prvoligového mužstva FK Mladá Boleslav Turnovan Karel Stanner. Ten na pozici trenéra vystřídal Dušana Uhrina mladšího, který před Vánoci na funkci rezignoval. Stanner doposud působil v klubu jako šéftrenér mládeže. Jako aktivní hráč hrál za Turnov, kde nastupoval i ve druhé lize. V trenérské kariéře pracoval v roli asistenta trenéra Škorpila v prvoligovém Hradci Králové, jako hlavní trenér působil v druholigovém Turnově i Chrudimi a na přelomu století vytáhl mladoboleslavský tým z divize přes ČFL do II. ligy. U prvního týmu Mladé Boleslavi Stanner působil na chvíli jako záskok na pár utkání už před dvěma lety.

05.01.2010
Nový nájemce Šetřilovska

Oblíbená restaurace na Šetřilovsku má od nového roku nového nájemce. Ten předchozí, Oldřich Tomášek, dal restauraci víc než výborné jméno. V tomto duchu chce prý pokračovat i nový nájemce, resp. nájemkyně. Je jí Michaela Conková z Kadeřavce, jejíž nabídku jako nejlepší ze čtyř zájemců vybrali radní města (stavba je v majetku města). S prodejem objektu vloni nesouhlasili zastupitelé města a navíc na svém prosincovém zasedání souhlasili s investicí ve výši 1,2 mil. Kč na nejnutnější opravy budovy, která není zrovna v nejlepším technickém stavu. Sousední bývalá ubytovna bude letos z důvodu havarijního stavu zbourána.


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS