Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

29.05.2016
Městský svátek připomene odchod sovětských vojsk
28. květen si Turnov zvolil jako městský svátek na připomínku jedné z nejvýznamnějších událostí v novodobé historii. Turnov byl totiž první město v zemi, odkud 28. května 1990 odešla okupační sovětská armáda.

26.05.2016
Oprava plynovodu v Sobotecké ulici se blíží ke konci, práce tady ale nekončí
Havárie plynovodu v Sobotecké ulici přinesla dopravní komplikace v prostoru železniční zastávky Turnov – město a na navazující komunikaci do Mašova. Práce ale pomalu končí, dnes se budou opravovat příčné výkopy přes silnici v prostoru u železničního přejezdu. Provizorní stav komunikace bude zcela ukončen v pondělí 30. května plnoplošnou opravou Sobotecké ulice v úseku od železničního přejezdu směrem na Mašov. V pondělí se raději tomuto úseku vyhněte!
Není to ale úplně všechno, protože práce budou pokračovat v úseku od železničního přejezdu směrem k centru města k odbočce k Dioptře, kde budou probíhat lokální opravy komunikace. Konečná plnoplošná oprava bude dokončena po rekonstrukci kanalizace a chodníku v září 2016.

25.05.2016
Trosky v noci nesvítí
Pracovníci Národního památkového ústavu, pracoviště Sychrov, se omlouvají všem, kterým chybí noční romantické osvětlení hradu Trosky. V dubnu vlivem přepětí v síti vyhořela veškerá elektroinstalace na hradě,  probíhají šetření, na základě kterých bude zjištěna příčina a vyčísleny škody. Zároveň probíhají jednání a přípravy celkové rekonstrukce elektroinstalace na hradě, což představuje určitou časovou, ale i finanční náročnost. Hrad bude opět osvětlen v co nejkratším možném termínu.

25.05.2016
Liberecký kraj v číslech 2016 přináší aktuální statistická data
Po více než roce Liberecký kraj vydal další vydání publikace s názvem „Liberecký kraj v číslech 2016“, které navazuje na to loňské. Nyní brožura přináší nově aktualizovaná dostupná statistická data. Čtenáři mohou zjistit vývoj některých údajů, třeba porovnat, zda u nás prší méně nebo, jak se vyvíjejí náklady na bydlení. Publikace „Liberecký kraj v číslech 2016“ je v elektronické podobě k dispozici na webových stránkách odboru regionálního rozvoje a evropských projektů a v té tištěné na oddělení rozvojových koncepcí Krajského úřadu Libereckého kraje – ZDE.

24.05.2016
Pozvánka na zasedání zastupitelstva
Veřejné zasedání turnovského zastupitelstva se uskuteční ve čtvrtek 26. května od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu bude mj. projednání záměru v bývalém kině Bio Ráj v Žižkově ulici – projekt Horolezecký ráj, zastupitelé budou jednat o podpoře Domu přírody v Dolánkách, diskutovat budou změně jednacího řádu, o budoucí podobě ZŠ v Mašově, o snížení úrokových sazeb. Čeká je i opětovné hlasování o studii o budoucím vývoji ve VHS. Na zastupitele čeká i zpráva o činnosti Kulturního centra Turnov a další zajímavé body jednání. Program podrobně ZDE.

24.05.2016
Valdštejnská pouť přilákala na hrad malé i velké návštěvníky
Pouť na hrad Valdštejn přilákala v sobotu 21. května několik stovek návštěvníků. V předhradí byly pro návštěvníky připraveny stánky s rukodělnými výrobky, dobový kolotoč a střelnice, o doplnění atmosféry se postaralo Řehečské kvarteto se svými jarmarečními a lidovými písněmi, které vystřídal flašinetář.  Hospůdka U hradu nabízela bohaté občerstvení. Na prvním nádvoří hradu zahrálo divadlo Na Židli pohádku O pejskovi a kočičce, v kapli sv. Jana Nepomuckého zazněl varhanní koncert v podání pana Radka Rejška. Kulturní program byl zakončen odpolední mší v zaplněné kapli sv. Jana Nepomuckého, kterou celebroval turnovský vikář Václav Vlasák.

24.05.2016
Hasiči zachraňovali paraglidistu
V sobotu 21. května odpoledne přijalo operační středisko hasičů zprávu o paraglidistovi, který pod vrcholem Kozákova uvízl na stromě. Na místo byli okamžitě povoláni semilští hasičští lezci, kteří mají s podobnou záchranou velké zkušenosti. Nebyl to totiž zdaleka první paraglidista, který zde na stromě zůstal. Pilot se nacházel ve výšce kolem deseti metrů, odhadem 150 metrů pod startovací hranou a nebyl zraněn. Jeden z hasičů zahájil výstup na strom s nezbytným lezeckým materiálem, pomocí kterého byl potom paraglidista za asistence dalších hasičských lezců spuštěn dolu. Hasiči ještě před odjezdem pomohli pilotovi s vyproštěním padáku. (Zdroj: TZ HZS LK)

20.05.2016
Víkendové pozvánky
Na akce bohatý a zajímavý víkend. Dnešní večer na Střelnici si budou moci užít zejména ženy, v sobotu se konají hned dvě velké akce v turnovských základních školách, v Tatobitech budou sázet lipovou alej, na Valdštejně je pouť, v Rovensku pořádají široko daleko vyhlášený pohádkový les, na který z Turnova pojede i parní vlak! Ze sportovních pozvánek je zde páteční otevření skate parku v Maškovce a sobotní in-line závody O pohár starosty tamtéž…

Pátek 20. května
* DÁMSKÁ JÍZDA S AVONEM A FILMEM SVÁTEK MATEK. Kino Sféra na Střelnici ve spolupráci s Avonem připravilo Dámskou jízdu. Jste srdečně zvány do kavárny KUS na Střelnici, kde pro vás budou nejpozději od 17. hodiny připravené kosmetičky. Od 19.30 pak bude Dámská jízda pokračovat v kině Sféra promítáním filmu Svátek matek.
* SYNAGOGA TURNOV: Koncert skupiny Čabraka „Ornamento sefardí“. Program tvoří písně španělských Židů v jazyce Ladino. Začátek v 18.00 hodin. Více informací na www.synagoga-turnov.cz. Otevírací doba synagogy v květnu: denně mimo pondělí 9.00 – 17.00 hodin.
* DISCO STŘELÁK. Těšit se můžete na Bílou party s DJ Zdeňkem Vranovským. I tentokrát platí, že pokud přijdete oblečeni v tematické, v bílé, budete mít vstup zdarma. KC Střelnice od 22.00 hodin. Vstupné 50 Kč/v bílém oblečení zdarma.

Sobota 21. května
* ŠKOLA HROU. Zábavné dopoledne v ZŠ Skálova v budově II. stupně ve Skálově ulici od 9.00 do 12.00 hodin. Soutěže, hry, hudební vystoupení, prohlídka věže a školy, občerstvení. Více na www.zsskalova.cz
* ŠKOLNÍ JARMARK v ZŠ Žižkova. Začátek v 9.00 hodin. Těšit se můžete na vystoupení žáků, soutěže pro děti, kavárničku, prezentaci dětských prací, hasičský vůz, skákací hrad, tombolu…
* HRAD VALDŠTEJN: VALDŠTEJNSKÁ POUŤ. Tradiční pouť pro velké i malé od 9.30 do 17.00 hodin. Program:
10.00 Řehečské kvarteto – lidové a jarmareční písně
13.30 Varhanní koncert (Radek Rejšek)
14.00 Pohádka O pejskovi a kočičce (LS Na Židli)
15.00 Mše svatá (slouží děkan Václav Vlasák)
Po celý den budou znít písně z flašinetu, těšit se můžete na jarmareční stánky s rukodělnými výrobky, perníčky a dalšími pamlsky. Vstupné: dospělí 80 Kč, děti 50 Kč.
* VÝSADBA LIPOVÉ ALEJE V TATOBITECH A OSLAVY 2. MÍSTA V ANKETĚ EVROPSKÝ STROM ROKU. Obec v rámci loňské ankety STROM ROKU 2015 obdržela nadační příspěvek ve výši 34.769 Kč, který bude použit na výsadbu lipové aleje po staré „Císařské cestě“. Výsadba této aleje se uskuteční od 10.00 hodin. Zájemci, kontaktujte se předem na e-mailu: ou.tatobity@seznam.cz. Sraz účastníků bude na staré silnici u mostu na Zázvorce (pod Zahradnictvím na Zázvorce). Program bude poté pokračovat v kulturním domě.
* POHÁDKOVÝ LES ROVENSKO POD TROSKAMI 2016. Již 26. ročník putování Boreckými skalami proměněnými v kouzelnou pohádkovou říši. V době od 12.00 - 15.30 hodin start na Boreckých skalách nad městem. Cesta je značena z vlakového nádraží a z rovenského náměstí. Na Pohádkový les bude vypraven parní vlak z Turnova. Jízdní řád na http://www.3100134.cz/.
* DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI. Jubilejní, již 25. tradiční setkání milovníků a přátel koní na ekologické farmě Dvůr Borčice u Všeně pořádá zdejší Jezdecký spolek spolu s Regionální agrární komorou a Libereckým krajem. Bohatý jezdecký program, soutěž o ceny, svezení dětí na koních. Občerstvení zajištěno. Začátek ve 13.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 20. května
* SKATEPARK. Slavnostní otevření areálu, nacházejícího se v Maškově zahradě, se uskuteční v 16.00 hodin.

Sobota 21. května
* ZÁVODY IN-LINE. Areál Maškovy zahrady od 13.00 hodin pro všechny věkové kategorie.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Bozkov, I. B třída: Jenišovice – Bulovka, Pěnčín – Hodkovice. Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin.

Neděle 22. května
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Ústí n. O., Jablonecko-OP: Jenišovice B – Držkov B, M. Skála – Kokonín. Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin.


18.05.2016
Liberecký kraj nabídne městu Česká Lípa podíl v českolipské nemocnici
Liberecký kraj nabídne městu Česká Lípa majetkový vstup do společnosti Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa (NsP). Město by se mělo stát minoritním akcionářem nemocnice a získat 49 % podíl. Liberecký kraj by si ponechal 51% podílu ve společnosti. Nabídku schválila Rada Libereckého kraje, nyní se k ní vyjádří zastupitelstva kraje a města Česká Lípa. „O možnosti majetkového vstupu České Lípy do nemocnice jsme s městem diskutovali přibližně rok a v prosinci 2015 jsme podepsali memorandum o společném postupu ve věci úpravy vlastnických poměrů a řízení českolipské nemocnice a podle jeho znění postupovali. Jednání se nám povedlo dovést k finální dohodě. Vstupem města do vlastnictví získáme silného partnera, který podpoří další rozvoj a investice do nemocnice,“ uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje. (Zdroj: TZ LK)

18.05.2016
Občané mohou sledovat hospodaření města
Město Turnov se připojilo k dalším obcím a krajům, které se snaží být otevřené s maximální transparentností v oblasti hospodaření města. Své hospodaření za jeden kalendářní rok prezentuje městský úřad formou tzv. rozklikávacího rozpočtu na svých internetových stránkách. V rozklikávacím rozpočtu mohou občané sledovat aktuální plnění příjmů a čerpání výdajů, které se aktualizují denně. Obyvatelé Turnova se tak mohou krátkým rozkliknutím podívat na konkrétní doklady, jako je faktura nebo pokladní poukázka.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS