Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

18.05.2016
Prameny vody
Poslední rozbory vody odhalily, že pramen Boží voda na Šetřilovsku není pitný, ale pramen pod Valdštejnem můžeme i nadále pít. Podle rozboru vyhotoveného 6. května pramen Boží voda nevyhovuje ukazatelům hygienických limitů a až do odvolání se nesmí pít.

17.05.2016
Hasiči z Voděrad budou slavit 120 let
Dobrovolní hasiči z Voděrad (Frýdštejn) oslaví kulaté výročí založení okrskovou soutěží sborů dobrovolných hasičů. „Přijďte pobejt,“ zve do Voděrad na sobotu 28. května místostarosta a voděradský dobrovolný hasič Miroslav Mencl junior. „Uvidíte mistrovské výkony při požárním útoku, zažijete neopakovatelnou atmosféru hasičské okrskové soutěže, ochutnáte pravý voděradský guláš nebo grilovanou krkovičku, pobavíte se při doprovodném programu pro děti i dospělé, který končí večerní zábavou na travnatém parketu u hasičské nádrže.“ Začátek soutěží je v 9.00 hodin. Aktuální informace o programu najdete na Facebooku SDH Voděrady. -sh-

16.05.2016
Sportovní areál v Maškově zahradě je již otevřen
Občerstvení na koupališti a celý areál mimo bazénů (a ploch u bazénů), tedy dětská hřiště, hřiště na plážový volejbal, petangue, sportovní hřiště ad. jsou nyní otevřeny ve všední dny od 14.00 do 20.00 hodin, o víkendech od 9.00 do 20.00 hodin. Koupaliště bude otevřeno 1. června.
Nyní je vstup do areálu zdarma, platí se jen za pronájem hřišť 100, resp. 150 Kč, od 1. června činí základní vstupné 90 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti. Ty do 6 let budou mít vstup zdarma.

16.05.2016
Má vlast cestami proměn
V pořadí již 8. ročník celorepublikové akce vyvrcholí 21. května od 11.00 hodin na pražském Vyšehradě. Doprovodné výstavy se účastní také obec Mírová pod Kozákovem s proměnou a zvelebením návsi v Bělé u Turnova. Více informací najdete na www.cestamipromen.cz.

13.05.2016
Víkendové pozvánky

Dnes závěrečnými koncerty končí festival „Kytara v Českém ráji“, večer můžete vyrazit na folkový koncert na Střelnici a na metalový dvojkoncert Arakainu a Dymytry do Pěnčína. V sobotu se potom uskuteční v Kacanovech již desátý ročník hudebního festivalu na podporu svobodného Tibetu. Ze sportovních pozvánek je tu hlavně sobotní otevření nového hřiště v Mašově.

Čtvrtek 12. a pátek 13. května
* XI. ROČNÍK KYTAROVÉHO FESTIVALU „KYTARA V ČESKÉM RÁJI“. Letos se představí Vladislav Bláha, který je zatím jediným českým kytaristou, jenž se svým recitálem vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku (17. 11. 2014). Dalším umělcem, který představí svou tvorbu, je mladý, talentovaný perkusivní kytarista Tomáš J. Holý.
- Pátek 13. května od 14.00 hodin, malý sál ZUŠ Turnov: Přednáška Vladislava Bláhy „Dějiny kytary“.
- Pátek 13. května od 19.00 hodin, Městské divadlo Turnov: Koncert Vladislava Bláhy, vstupné 150 Kč.

Pátek 13. května
* PRANIC A CHUDÁK PANÍ POPELKOVÁ. Hned dvě kapely si budete moct užít v květnu na koncertě malé (domácí) scény. Ondřej Halama zahraje s kapelou Pranic a Karel Vepřek zahraje pár KUSů s uskupením Chudák paní Popelková. Pranic se pohybuje na hudební scéně už jedenáctým rokem, dnes ho tvoří tři muzikanti, tentokrát ale vystoupí jako duo tvořené kontrabasem, kytarou a zpěvem. Karel Vepřek zprvu vystupoval jako folkový zpěvák, posléze založil soubor Chudák paní Popelková, který přijede představit úplně nové album Pod drnem. Kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* ARAKAIN a DYMYTRY - TOUR 2016. Dvojkoncert metalových kapel. KD Pěnčín od 20.00 hodin.

Sobota 14. května
* DESET LET TIBETU V KACANOVECH. Tradiční akce na připomenutí okupace Tibetu. Program začíná na louce pod tibetským altánem v Kacanovech v 15.00 hodin, závěr v ranním kuropění. Vystoupí kapely: KAŠPÁREK V ROHLÍKU, Tornádo Lue, Ovčie Kiahne, All Friends Dead, Barrel Battery a Rozumbrothers. Ruda Hanzvencl uvede novou hru „V jednom lese, v jednom domě", připraveny jsou tvořivé dílny pro děti a spousta další zábavy pro všechny generace. Přijďte podpořit!
* ROUDEN BAND + DERBY ROCK v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 15. května
* DÁRKOVÁ DÍLNA PRO MAMINKU. Výroba dárečků pro maminky k svátku matek bude zaměřena na zdobení perníčků a výrobu papírové kytičky, srdíčka, obrázků, šperků. Městská knihovna A. Marka od 10.00 hodin.
* Z PRACHU HVĚZD. Lenka Lagronová patří mezi nejvýznamnější žijící české dramatičky, její hry bývá těžké žánrově zařadit - píše sice o vážných věcech, ale zároveň jí neschází poťouchlý, často až mírně cynický smysl pro humor. Z prachu hvězd je v tomto ohledu její zatím asi „nejhumornější“ hrou. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky

Sobota 14. května
* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÉHO HŘIŠTĚ V MAŠOVĚ ZA SOKOLOVNOU. Na akci zvou Osadní výbor Mašov, SDH Mašov, Sokol Mašov a město Turnov. Začátek v 9.30 hodin v Mašově na návsi. Slavnostnímu přestřižení pásky za účasti zastupitelů města bude předcházet bohatý kulturní program, vystoupí žáci zdejší mateřské a základní školy, nebude chybět taneční vystoupení skupiny Trnky pod vedením Jany Maierové a turnovských mažoretek. Ihned po slavnostním otevření se uskuteční historicky první sportovní utkání na novém hřišti.
* FITNESS ZÁVODY O POHÁR OBCE PŘÍŠOVICE. Obecní úřad spolu s TJ Sokol Příšovice pořádají běžecké a in-line závody pro děti a širokou sportovní veřejnost u areálu ZŠ Příšovice s doprovodným programem. Začátek akce v 12.00 hodin, starty závodů od 13.00 hodin. Propozice závodů na www.prisovice.cz.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - HC CheLK. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / I. B třída: Přepeře – Pěnčín (14.00 hř. Semily!), Semilsko-OS: Přepeře B – H. Branná B,  Mírová – Lomnice B, Semilsko-OS: Tatobity – Kruh. Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!


13.05.2016
Školáci se postarali o ježka
Žákům Základní školy Turnov ve Zborovské ulici se podařilo zachránit a odchovat k smrti odsouzené mládě ježka. Bylo to zásluhou školního ekotýmu a maminky žákyně 7. třídy B. Pluchové. „Bodlinka“ zdárně překonal i mnohé zdravotní problémy a dočkal se dne „D“. Rozloučení s naším hmyzožravcem proběhlo formou projektové výuky. Za vlahého májového večera byl vrácen zpět do přírody. Více najdete na www.zvsturnov.cz.
Dana Šulcová, ZŠ Zborovská Turnov, Sulcova.Dana@seznam.cz

12.05.2016
Na Arakain a Dymytry zadarmo!
Celkem 61 čtenářů reagovalo na soutěž o volné vstupenky na zítřejší dvojkoncert metalových kapel Arakain a Dymytry v Pěnčíně (ZDE). Čtyři výherci získali po dvou vstupenkách. Jsou to: Minika Šálková z Turnova, Granátové ulice, Iveta Kleinová ze Všeně, Lucie Adamová z Doubí a Petr Žižlavský z Turnova, ul. 5. května. Vylosovaným gratulujeme a zpráva pro všechny : připravujeme další soutěže! (Společné foto výherců ZDE.)

12.05.2016
TŘETÍ ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH NA ŠPÉŘE
V sobotu 7. května pořádalo Evropské centrum jazykových zkoušek ve spolupráci s jazykovou školou FAN v pořadí již třetí a zatím největší zkoušky Cambridge English opět na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Turnově. Ústní i písemné zkoušky probíhaly v jeden den, a tak kapacita školy byla zcela naplněná. „Tentokrát zkoušky skládaly poprvé už děti ze šestých tříd základních škol a věříme, že příští rok se k nim přidají i šikovní páťáci,“ vysvětlila Eva Fričová z jazykové školy FAN. Dalších zkoušek všech úrovní až po C1 se zúčastnili jak žáci a studenti základních i středních škol v regionu, tak i zájemci z řad veřejnosti. „Věříme, že všichni účastníci zkoušek uspěli a budou se moci pochlubit certifikátem Cambridge English! Jsme moc rádi, že tradice pořádání těchto zkoušek pokračuje a další termín připravujeme na začátek prosince 2016. Hlavně pro žáky 9. tříd základních škol a 4. ročníků středních škol je tento termín ideální, protože certifikát Cambridge English jim může pomoct v přijímacím řízení na vybrané střední či vysoké školy,“ upřesnila Fričová.
Jazyková škola FAN je certifikovaným Přípravným zkouškovým centrem - „Cambridge English Exam Preparation Centre“ a už teď chystá zajímavý program s angličtinou na konec léta a harmonogram přípravných kurzů na všechny typy zkoušek Cambridge English na příští školní rok. Více na www.fancz.com

11.05.2016
Před strážníky muž vyskočil z jedoucího auta
Železnobrodští policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili 27letému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, kterého se dopustil v pondělí 9. května, kdy krátce před šestnáctou hodinou v Železném Brodě minimálně v ve dvou ulicích řídil motorové vozidlo Alfa Romeo, a to i přesto, že má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel, který nabyl právní moci v dubnu letošního roku. Navíc tento muž při pokusu hlídky strážníků Městské policie v Železném Brodě o zastavení vozidla vyskočil v ulici Jiráskovo Nábřeží z jedoucího vozu a utekl. Jeho vozidlo samovolně zastavilo až o obrubník. Podezřelého se ovšem podařilo policejnímu psovodovi se služebním psem ve spolupráci s městskými strážníky za necelou hodinu po jeho útěku od vozidla zadržet. Navíc následně provedenou dechovou zkouškou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 0,91 promile. Podezřelému za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (Zdroj: TZ PČR)

11.05.2016
Hezčí prostředí pro seniory od žáků „Špéry“
Už je to delší dobu, kdy sami naši žáci přišli s tím, že by chtěli zútulnit prostory, kde v Turnově žijí senioři, přispět svým dílem ke zpestření tohoto úseku života člověka. Žáci se byli podívat na prostory domova důchodců Pohoda i na Výšince a jejich odhodlání dostalo konkrétní podobu. Tak se stalo, že díky vstřícnému přístupu vedení a zaměstnanců domova důchodců Pohoda v Turnově měli žáci SUPŠ možnost navrhnout a realizovat dekorativní nástěnnou malbu v prostorách dílny, kterou pravidelně senioři využívají k různým aktivitám.
Každý rok naši žáci 2. a 3. ročníků odcházejí na dva týdny ze školy, aby splnili svou povinnou odbornou praxi v různých firmách, muzeích a galeriích. A právě tento čas využily letos dvě žákyně 2. ročníku (Bianka Pivoňková a Karolína Soukupová) k výtvarnému doplnění interiéru domova pro seniory. Úkolu se obě ujaly velice zodpovědně, samostatně docházely své návrhy konzultovat s obyvateli a zaměstnanci tohoto domova. Nakonec z celé řady vzniklých vizualizací vybrala děvčata jednu, kterou společnými silami a pod odborným vedením svého učitele Ondřeje Šídy také zrealizovaly. Vznikla tak originální, dekorativní nástěnná malba s rostlinným motivem, která se hned mezi seniory stala námětem různých disputací o druhu zobrazených květin, ale také zdrojem radosti a potěšení z nové výzdoby. A to bylo také hlavním motivem a účelem této práce.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS