Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

10.05.2016
5. ročník akce ,,Pojďte si hrát“
V pátek 6. května uspořádal MIKROREGION JIZERA 5. ročník akce ,,Pojďte si hrát“. Akce se tradičně konala v Pěnčíně na sportovním hřišti. Pro děti z mateřských škol Mikroregionu Jizera bylo připraveno celkem jedenáct nenáročných sportovních disciplín, jejichž chod zajišťovali dobrovolníci z řad občanů přidružených obcí. Za splnění všech disciplín dostaly děti účastnický list a sladkou odměnu. Akce se zúčastnily děti z mateřských škol z Paceřic, Svijanského Újezdu, Ohrazenic, Pěnčína, Přepeř a mateřská škola Zámeček z Turnova z Bezručovy ulice. Nezúčastnily se pouze děti z Příšovic. Celkem se sešlo 236 dětí a díky příznivému počasí se akce i v letošním roce velmi vydařila.
Eva Ficková, eva.fickova@seznam.cz

10.05.2016
Alkohol za volantem
Jsou mezi námi stále řidiči, kteří za volant usedají pod vlivem alkoholu. O jednom z víkendových dnů kontrolovali policisté o půl páté odpoledne řidiče v Turnově. Na výzvu se podrobil dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem. Při prvním i druhém měření byla zjištěna více než jedna promile alkoholu. Řidiči tak hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok ve vězení – a samozřejmě i peněžitá pokuta a zákaz řízení. Tentýž den před půlnocí zastavili policisté také Turnově řidiče osobního vozidla ze sousedního kraje. Při kontrole bylo zjištěno, že uvedený má rozhodnutím Okresního soudu v Nymburce vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Podezřelému tak hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až dva roky ve vězení. (Zdroj: TZ PČR)

06.05.2016
Víkendové pozvánky

Počasí má být opravdu jarní až letní, a tak se možná najdou v neděli odvážlivci, kteří v rámci otevření koupaliště v Maškově zahradě vyzkouší nové bazény… Ale konají se i další akce:

Pátek 6. května
* MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY. Jarní turné po českých městech bude zakončeno poslední zastávkou v rodném městě… Městské divadlo od 20.00 hodin. Vstupné dle místa sezení 420 Kč/390 Kč/360 Kč.

Sobota 7. května
* CESTA LESEM POHÁDEK na Všeni, 25. ročník. Start od 9.00 do 11.00 hodin u ZŠ Všeň nebo na hřišti Kopanina.
* 6. ročník POHÁDKOVÉHO LESA NA DRÁBOVNĚ. Těšit se můžete na známé i neznámé pohádkové bytosti, nové neotřelé úkoly a samozřejmě krásné výhledy na údolí řeky Jizery. Trasa je dlouhá zhruba 5 km a není vhodná pro kočárky. Start je mezi Voděrady a Záborčím (značeno z Jenišovic a Frýdštejna) od 9.30 do 11.00 hodin. Vstupné: 40 Kč, děti do 4 let zdarma.
* JARMARK ÁBELŮV MLÝN - jarní nejen řemeslné trhy. Přijďte si užít sobotní den trochu jinak. Na louce u potoka najdete spoustu šikovných výrobců, u kterých si budete moci zakoupit něco pěkného či dobrého. Také můžete podpořit charitu. Program: 10.00 - neformální zahájení, odpolední vystoupení Čmukařů, výtvarná dílna pro děti, charitativní seconhand, 18.00 - ukončení jarmarku.
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: ZÁMECKÝ JARMARK PRO CELOU RODINU. Program je zde připraven od 11.00 do 17.00 hodin. Pohádková stezka pro děti, hrací teta, obrázkové písničky, malování na obličej, závody v pojídání koláčů se zapečenými mincemi, bosé hry, tvořivé dílničky, pasování malých princů a princezen, kramářské písně, tradiční i netradiční řemesla, jarmareční stánky. Vstupné dospělí 130 Kč, děti a senioři 100 Kč, děti do 3 let zdarma, rodinné vstupné 400 Kč.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ V RADVÁNOVICÍCH: SNAP CALL – koncert turnovské kapely. Ta stylově míchá tradiční rock’n’roll, blues rock a dirty country, čímž si mimo jiné vysloužila vítězství v nejprestižnější tuzemské soutěži kapel Skutečná liga v ročníku 2015. Začátek je v 15.00 hodin.

Neděle 8. května
* DEN OSLAV VÍTĚZSTVÍ A OTEVŘENÍ KOUPALIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ. Město Turnov si dovoluje pozvat veřejnost na oslavy státního svátku, které jsou spojeny s otevřením dlouho očekávaného letního sportovního a rekreačního areálu v Maškově zahradě.
Od 9.00 hodin proběhne ve Skálově ulici u pomníku padlých tradiční pietní akt za účasti historických vojenských jednotek. Program v areálu Maškovy zahrady bude probíhat od 10.00 hodin, kdy sem ze Skálovy ulice dorazí kolona historických vozidel. Na místě bude k dispozici nafukovací hrad, na in-line stezce budou děti moci malovat křídami. Slavnostní otevření koupaliště je naplánováno na 11. hodinu.
* 16. ročník HAŠKOVY VELOCIPIÁDY na Všeni. Tradiční setkání cyklistů všech generací. Prezentace účastníků ve 13.00 hodin na hřišti Kopanina, start v 15.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 7. května
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Košťálov, I. A třída: Rovensko –  Hrádek, I. B třída: Pěnčín – Mšeno B, Jenišovice – Loko Č. Lípa, Přepeře – Doksy B (14.00 hř. Semily!), Semilsko-OP: Přepeře B – Mírová (hř. Semily!), DIVIZE žen: Turnov WW – Sahara Vědomice (13.30 hř. Mírová p. K.!). Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Neděle 8. května
* HÁZENÁ, inter regionální liga, muži: TJ Turnov - Loko Česká Lípa. Hala TJ ve Skálově ulici od 17.00 hodin.
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Kutná Hora, Semilsko-OS: Rovensko B – Benecko, Jablonecko-OP: Jenišovice B – Kokonín. Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin.


05.05.2016
Vyvěsme vlajku pro republiku
Starosta města Tomáš Hocke vyhlašuje opět u příležitosti letošního Dne vítězství kampaň „Vlajka pro republiku“. V sekretariátu vedení města na turnovské radnici je připraveno padesát státních vlajek pro ty, kteří se chtějí připojit k národní vzpomínce. Vzpomínce na ty, kteří bojovali za myšlenky svobodné Československé republiky, za myšlenky demokracie nebo „jen“ za své rodiny a nejbližší. Jaké pohnutky vedou starostu k vyhlášení kampaně? Proč je jeho přáním, aby co nejvíce budov ve městě bylo vyzdobeno symbolem české státnosti, státní vlajkou? „Protože je nutné připomenout tváře mladých mužů, kteří odešli bojovat za svobodu. Nikdy nesmíme zapomínat na osud vojáků, našich sousedů, jako byli Alois Liška, Ludvík Košek, Ladislav Bobek, Čestmír Šikola, René Černý a mnoha dalších, kteří obětovali život, nebo místo společenského uznání skončili ve věznicích a pracovních táborech vedle válečných zločinců a konfidentů gestapa. Někteří byli popraveni, jiní dostali doživotní vězení, další zvolili exil,“  říká starosta Tomáš Hocke. (Zdroj: TZ města Turnov)

03.05.2016
TV Prima přijede 7. května do Turnova
Roadshow FTV Prima je jednodenní akce, kdy zpravodajský kamion zavítá do vybraných českých a moravských měst. V letošním roce bude unikátní mobilní zpravodajské studio vysílat přímo z náměstí Českého ráje v Turnově. Živé vysílání bude uvádět moderátorská dvojice Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle, se kterými dorazí i další tváře televize Prima Lucie Šilhánová, Michal Janotka a Daniela Šinkorová. Odpolední program, ve kterém mj. vystoupí například Janek Ledecký, kapela Slza nebo Maxim Turbulenc, bude na náměstí zahájen v 15.00 hodin.

03.05.2016
Neziskové organizace se školí v Sedmihorkách
Středisko ekologické výchovy Český ráj, které působí v  Sedmihorkách u Turnova, připravilo na první májový týden lahůdku v podobě unikátního workshopu. V termínu 4. - 6. května se budou moci zájemci z řad ekovýchovných organizací z celé České republiky zúčastnit kursu na téma Strážci Země. Během workshopu se pokusí odhalit tajemství, které tento program skrývá. Zájem o kurs projevila zhruba dvacítka zástupců neziskových organizací.

01.05.2016
Starosta se setká s občany na Bukovině
Ve středu 4. května proběhne v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách tradiční setkání starosty s občany Bukoviny. Přijďte od 17.00 hodin podiskutovat o tom, co vás trápí a dozvědět se novinky z radnice. Témata: Greenway Jizera, Dům přírody v Dolánkách, vodovod ve Vazoveckém údolí ad.

01.05.2016
Na čarodějnice spadl ze skály
Místo k požárům po pálení čarodějnických ohňů vyjeli profesionální hasiči z Turnova, Semil a Liberce společně s dobrovolnou jednotkou z Hrubé Skály k záchraně muže, který spadl ze skalního masivu u Věžického rybníku v Českém ráji. Událost byla hasičům ohlášena dnes po půlnoci v 0.27 hodin. Jelikož bylo místo nepřístupné pro mobilní požární techniku, museli hasiči vzít jen to nejnutnější vybavení a jít půl kilometru pěšky. Dolů k vodě se dostali skalní průrvou. Tam muže, který spadl z výšky zhruba 20 metrů, nalezli. Hasiči ho spolu se zdravotníky zafixovali do vakuové matrace a poté ho transportovali k zaparkované technice. Muž byl při vědomí a s hasiči komunikoval. Zásah komplikovala nejen tma a nepřístupný terén, ale také nepřítomnost telefonního signálu. Spojení nebylo možné ani pomocí radiostanic hasičů. (Zdroj: TZ HZS LK)

29.04.2016
Policie hledá piráta, jedoucího na dálnici v protisměru
V úterý 26. dubna v 5.15 hodin na rychlostní silnici R35 v Ohrazenicích v prostoru mimoúrovňové křižovatky jel dosud neznámý řidič v osobním motorovém vozidle neurčité značky a neurčité rychlosti v protisměru. V případě, že by někdo měl informace vedoucí ke zjištění uvedeného vozidla a jeho řidiče, může je poskytnout policistům z Dopravního inspektorátu v Semilech na tel. 974 475 250 nebo 974 475 571. (Zdroj: Petr Kmínek, tiskový mluvčí PČR, územního odboru Semily)
Nahrávka ZDE: www.youtube.com/watch?v=aKemrr_K8R4

29.04.2016
Omezení provozu na průtahu Turnovem
Městský úřad Turnov informuje občany, že bude omezena doprava z důvodu výměny protihlukových stěn na průtahu městem na silnici I/10, I/35 v následujících etapách:
* I. etapa bude probíhat od 2. do 15. května v oblasti od mimoúrovňové křižovatky Vesecko (odbočení na Harrachov) po přemostění silnice I/35 ulicí Brigádnickou ve směru na Jičín.
* II. etapa je naplánovaná od 16. května do 12. června v prostoru od přemostění silnice I/35 Brigádnickou ulicí po mimoúrovňovou křižovatku u Kudrnáčových hodin ve směru na Jičín.
* III. etapa bude od 13. do 30. června v omezení od mimoúrovňové křižovatky u Kudrnáčových hodin po přemostění silnice I/35 Brigádnickou ulicí ve směru na Liberec.
(Zdroj: odbor dopravy MěÚ Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS