Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

03.01.2008
Rozšíření parkování
Dvě bolavá místa, co do parkování osobních aut v centru města, se letos rozhodla řešit turnovská radnice. V prvé řadě jde o legalizaci parkování v ulici 28. října od Havlíčkova náměstí po ulici Kinského, kde by mělo dojít minimálně k povolení částečného parkování na chodníku, aby byla ulice průjezdná v obou směrech. Kdo z řidičů se tady dnes potká třeba s autobusem městské hromadné dopravy, ví své. Do budoucna by mohlo dojít také k zúžení chodníku a umožnění podélného stání. Toto řešení se nabízí jako lepší, ale musí na něj být peníze. Také u nemocnice by mělo dojít k rozšíření parkovacích míst asi o 25 stání. Nová místa vzniknou posunutím stávajícího plotu nad hospodářským traktem nemocnice. Radnice bude na úpravu této parkovací plochy letos podávat žádost o dotaci z evropských operačních programů.

02.01.2008
Pozor na změnu značení na náměstí
Jak si mnozí Turnovští již mohli všimnout, tak na náměstí, na rohu u Prioru, došlo ke změně dopravního značení, když po celé délce až za spořitelnu již nelze parkovat po straně u chodníku, na což upozorňuje dopravní značka se zákazem zastavení. Městští strážníci budou zde parkující řidiče částečně tolerovat do konce týdne, provinilci dostanou za okna auta lístečky s upozorněním. Od pondělí 7. ledna, kdy vstoupí v platnost nový ceník parkovného, už je třeba počítat s botičkami a odtahy. Na druhé straně náměstí od radnice až po Základní školu umění se podélně u chodníku parkovat smí, nově je ale stání označeno jako placené a tam parkující řidiči musí mít parkovací lístek. Také zde toleranci příští týden nahradí ve větší míře represe! Podrobně o novinkách nejen v parkování čtěte ZDE.

02.01.2008
Během svátků 53 odchycených psů
Výjimečný zážitek mají za sebou turnovští městští strážníci o uplynulých vánočních a novoročních svátcích. Zaregistrovali celkem 53 psů, kteří v době od 22. prosince do 1. ledna utekli svým majitelům. „Většina z nich měla obojek i známku, takže nebyl problém dohledat komu patří,“ uvedl velitel městské policie Luboš Trucka. Městský útulek na Skautském ostrově takové množství psů samozřejmě nemohl pojmout, v jednu chvíli měl prý sám velitel strážníků ve své kanceláři osm psů a další byli přechodně umístěni ve dvoře strážnice ve Skálově ulici. Co je tak vyděsilo, že se bezhlavě toulali městem, není úplně jasné, že na vině budou světlice a dělbuchy, se dá předpokládat. „Během svátků psi snědli přes pět velkých pytlů granulí. Jejich nákup nešel na vrub městskému rozpočtu, ale granule věnovali vděční majitelé, když viděli, v jaké situaci jsme se ocitli,“ doplnil Trucka.

01.01.2008
Oslavy máme za sebou, rok plný změn je tady
Turnovské náměstí přivítalo Nový rok 2008 standardním ohňostrojem. Plno bylo jako obvykle, podle přímých účastníků prý bylo možná lidí víc než v předchozích letech. Podle prvních zpráv nějaký vážnější incident hlášen není.
A zatím ani nemáme prvního občánka roku 2008, alespoň tomu tak nebylo ještě dopoledne 1. ledna. Konkrétně ale ve zdravotnictví od dnešního dne dojde k podstatným změnám. Městská nemocnice se dnešní půlnocí stala Panochovou nemocnicí Turnov, s.r.o. I nadále je jediným vlastníkem Město Turnov, forma obchodní společnosti umožní lepší hospodaření a také pružnější mzdovou politiku. Běžný pacient podle vedení nemocnice žádnou změnu nepozná, zachovány zůstávají všechny poskytované služby. Co je nového, tak je to vládní reforma spojená s poplatky ve zdravotnictví. Přestože zde před koncem roku byla iniciativa některých poslanců a politických stran, aby byly poplatky za ošetření a pobyt v nemocnici zrušeny, nestalo se tak a už dnes například za ošetření na lékařské pohotovosti zaplatíte 90 Kč a zítra na vás při vstupu do nemocnice čeká „parkovací“ automat, který vám vydá za 30 Kč lístek , který musíte předložit při ošetření v ambulancích. Dnešním dnem také všichni hospitalizovaní pacienti začali platit za jeden den pobytu v nemocnici 60 Kč. Další podstatné změny roku 2008 najdete ZDE.

29.12.2007
O hodných lidech na kolejích
Starší manželé přijížděli rychlíkem do předvánočního Turnova. Zde vystoupili a vlak hned vyrazil na cestu k Malé Skále a dál. Dovedete si představit to zděšení, když si uvědomili, že při vystupování zůstalo ve vlaku to nejdůležitější zavazadlo – plné pracně vybíraných dárků pro šest vnoučat. Co teď?! Nešťastně se vrátili k nástupištím, zda vlak náhodou nezastavil. Kdepak!
Pan výpravčí, vida ty nešťastníky, ptal se po příčině jejich zoufalství. Vzápětí vzal telefon, a už volal vlakvedoucímu do jedoucího rychlíku, řekl mu co a kde zůstalo. Doufající muž nabízel, že když se zavazadlo s dárky najde, ať ho nechají ve stanici Malá Skála, kam si pro něj dojede. Výpravčí ho ale poslal na kávu: „Jestli to najdou, pošlou to hned osobáčkem zpátky. Přijďte si podívat za 40 minut.“ Ale už za chvilku jim sdělil dobrou zprávu – zavazadlo se našlo a už jede zpět.
Na celé nepříjemné příhodě je příjemné vědomí, že pět lidí konalo nezištně něco nad svou povinnost, rychle a bez nároku na odměnu! Dva výpravčí, dva průvodčí, jeden vlakvedoucí – všichni zaměstnanci Českých drah. Ať už si o ČD myslíte cokoli, nedám dopustit na chování jejich zaměstnanců – vyjdou vám vstříc vždy, když mohou. Přesvědčil jsem se o tom ne poprvé! Ten sklerotický dědeček jsem byl totiž já. -man-

27.12.2007
Hasiči hlásí celkem klidné Vánoce
V průběhu vánočních svátků zasahovaly podle tiskové mluvčí Ivy Michalíčkové jednotky požární ochrany Libereckého kraje celkem u 27 událostí. Nejklidnějším dnem byl z pohledu hasičů, jako již v několika minulých letech, Štědrý den. V pondělí 24. prosince vyjížděli hasiči celkem šestkrát, v úterý 25. prosince dvanáctkrát a ve středu devětkrát. Od Štědrého dne do Štěpána bylo při dopravních nehodách, které si vyžádaly zásah hasičů, zraněno 13 dospělých osob a jedno dítě. Výše škod při požárech o vánočních svátcích dosahuje 185 tisíc korun. Žádný z požárů nevznikl přímo v domácnosti a při požárech nebyl nikdo zraněn. Jednalo se převážně o hořící saze v komínech rodinných domů, požáry kontejnerů a odpadu. V semilském okrese o svátcích hasiči vyjížděli celkem třikrát. Ve dvou případech šlo o dopravní nehody v horské části okresu, na Štědrý den ale zasahovali i profesionální hasiči turnovští. Ti těsně před 13 hodinou vyjeli k požáru sazí v komíně rodinného domu v Bezručově ulici. Hasiči srazili hořící saze kominickým nářadím a vybrali je otvorem ve sklepě. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

21.12.2007
Jizera rozdělila město
Zajímavý přírodní úkaz dnes mohli sledovat obyvatelé Turnova. Situace z dnešního dopoledne. Náměstí a širší centrum města slušně zachumelené, nebýt dopravní zácpy a houfů nakupujících (v řeznictví u Krejcarů – Borovičků v ulici 5. května byla fronta jako za komunistů), tak panovala docela příjemná vánoční atmosféra. A přejdete most přes Jizeru a Nádražní ulice bez sněhu. Inu, řeka dělí Turnov na dvě rozdílná pásma podnebí. Žádná velká novinka to není, ale potěší, že to stále takhle funguje. Podle meteorologa Vlastíka Brůčka je to také proto, že střed Turnova při inverzním počasí ohřívá své bezprostřední okolí o jeden až dva stupně víc než třeba okolí u nádraží nebo v Bělé či Karlovicích, kde bylo bez sněhu. "Ohřátý vzduch se při inverzi sráží a padá dolů v podobě malých sněhových krupiček," vysvětlil Brůček.

20.12.2007
Začne se ve Struhách lyžovat o víkendu?
Už několik dnů pracují všechna tři sněhová děla na sjezdovce v Turnově, ve Struhách. Podle správce areálu Josefa Ulricha bohužel přírodní sníh není žádný a aby se podařilo celou 260 metrů dlouhou sjezdovku zaplnit umělým sněhem, je potřeba, aby v noci teplota klesla alespoň k pěti stupňům pod nulou. Na první dojem je sice zima a mrazivo, na umělé zasněžení celé sjezdovky to ale nestačí. Dnes je prakticky hotova dolení část sjezdovky, největší problémy jsou uprostřed, tady se ještě lyžovat nedá (foto z dnešního poledne ZDE). „Předběžně počítáme s tím, že v sobotu 22. prosince bychom spustili alespoň malý sedmdesátimetrový provázkový vlek pro malé děti, snažíme se, ale víc zatím dělat nejde. Když bude mrznout, tak nám stačí ještě tak dvě až tři noci a lyžařská sezona ve Struhách může začít,“ uvedl Ulrich. Informaci o tom, že se ve Struhách lyžuje, se on-line dozvíte na serveru TvA.

20.12.2007
Požár rekreační chaty způsobil vadný komín
Ohlášení požáru dřevěné rekreační chaty v Křenovech (Troskovice) přijal operační důstojník hasičů ve středu 19. prosince čtyři minuty před dvacátou hodinou. Podle tiskové mluvčí Ivy Michalíčkové byli neprodleně k zásahu vysláni turnovští profesionální hasiči a jejich dobrovolní kolegové z Rovenska pod Troskami a Hrubé Skály se čtyřmi cisternovými vozy. Při příjezdu hasičů byla chata o rozměrech 6 x 10 m celá v plamenech, proto se hasiči nejprve soustředili na ochranu okolního lesního porostu vodními proudy. Poté ochlazovali sklepní prostory chaty. Požár se podle tiskové mluvčí podařilo úplně uhasit krátce před půl jedenáctou večer, zachráněna byla přilehlá kůlna s nářadím a stroji v hodnotě 50 tisíc. Výše škody způsobená požárem je podle předběžného odhadu vyšetřovatele 250 tisíc korun (foto HZS LK najdete ZDE).

19.12.2007
Kapři

... patří neodmyslitelně na vánoční stůl. V Turnově si živého kapra můžete koupit ve dvoře v Krajířově ulici naproti starému kinu v centru města. U venkovní kádě na vás čekají každý den až do soboty 22. prosince v době od 8 do 17.30 hodin a v neděli 23. prosince do 12 hodin. Můžete si koupit kapra živého, nebo vám ho na místě zabijí a rozporcují, případně i zbaví šupin. Za jeden kilogram živé váhy zaplatíte 84 Kč.


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS