Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

07.03.2016
Vloupání do rodinného domu
V turnovské Budovcově ulici vnikl během dne odemčenou brankou na pozemek rodinného domu zloděj, který poté rozlomil vložku zámku u vchodových dveří a vešel do objektu. Uvnitř poškodil dva dřevěné šuplíky a odnesl si finanční hotovost ve výši 120 korun. Celková škoda, kterou způsobil, přesáhla částku 500 korun. I přesto pachateli hrozí za krádež spáchanou vloupáním a přečin porušování domovní svobody až dva roky ve vězení.

04.03.2016
Víkendové pozvánky

Koncerty, burza sběratelů, ale třeba i dětský karneval na bruslích. To jsou nabídky nadcházejícího víkendu.

Pátek 4. března
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás seznámí Kateřina Štěpničková se svým čtvrtrokem života v roli učitelky - dobrovolnice v jihoafrické Zambii.
* ADINAS ATLAS A PEPRMINTOVÁ SLUNCE. Koncert rockových kapel. Kulturní kavárna KUS ve Střelnici od 20.00 hodin, vstup volný.
* MACKIE MESSER BAND a hosté. Kabaret Divizna od 20.00 hodin.

Sobota 5. března
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá tradiční burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin.
* 7. ROČNÍK TURNAJE OSADNÍCI V ČESKÉM RÁJI. Srdečně zveme všechny malé i velké, začátečníky a pokročilé na zápolení v oblíbené stolní hře. Sál v přízemí Žluté ponorky od 9.30 hodin, startovné děti 10 Kč, dospělí 50 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 4. března
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Modřišice, ZS od 20.45 hodin.

Sobota 5. března
* VOLEJBAL, krajský přebor, ženy: TJ Turnov - TJ Lokomotiva I B. Od 9.00 a 13.00 hodin, hala TJ Turnov.
* VOLEJBAL, krajský přebor, muži: TJ Turnov - TJ Spartak Smržovka. Od 11.00 a 15.00 hodin, hala TJ Turnov.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Všeň, ZS od 19.45 hodin.

Neděle 6. března
* DĚTSKÝ KARNEVAL NA BRUSLÍCH. Zimní stadion L. Koška od 13.15 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Sokol, ZS od 18.45 hodin.

Sportovní servis najdete podrobně ZDE


04.03.2016
Policisté kontrolovali chaty a chalupy
Zahradní chaty a rekreační chalupy bývají v zimním období často terčem zlodějů a oblíbeným cílem bezdomovců. Proto se před několika dny uskutečnila preventivní akce zaměřená na uvedené objekty v okolí Turnova a v Českém ráji. Do terénu vyrazilo několik policistů z obvodního oddělení Turnov a psovod se psem z městské policie. První přišly na řadu zahrádkářské kolonie a osady v okrajových částech města. Policisté si vždy rozdělili uvedenou lokalitu a kontrolovali nejen neporušenost visacích zámků na vstupních brankách k objektům, ale hlavně zda jsou řádně uzamčeny dveře a uzavřeny okna dočasně opuštěných chat a chalup. Na klikách dveří či oken pak nechávali modrobílou visačku s nápisem „NEDÁVEJTE ŠANCI ZLODĚJŮM“, na které jsou uvedeny stručné rady a doporučení pro majitele. Poté se v kontrolní činnosti pokračovalo na různých místech v Českém ráji. Policisté nevynechali ani osamocené chatky rozeseté v lesích a po kopcích. Zkontrolováno bylo bezmála 140 objektů, žádný z nich naštěstí nenesl známky vloupání, či násilného vniknutí.
V uplynulém roce bylo v rámci územního odboru Semily zaznamenáno 48 případů vloupání do rekreačních objektů, více než polovina případů byla objasněna. Během letošního roku jsou šetřeny zatím čtyři případy, z toho dva jsou na Turnovsku. (Zdroj: TZ PČR)

04.03.2016
Nový způsob zadávání zakázek
Město Turnov zavedlo v únoru 2016 elektronický nástroj pro zadávání veřejných zakázek E-ZAK od firmy QCM s. r. o. E-ZAK představuje pokrokový nástroj, který navíc umožňuje multiprofil, tzn. řízení veřejných zakázek též pro příspěvkové a obchodní společnosti zřízené městem.
Odkaz na veřejné zakázky na portále města www.turnov.cz najde zájemce v horní liště nabídky. Uživatel v podnabídce „aktuální zakázky“ může zvolit buď aktuální profil zadavatele s aktuálními zakázkami od 1. února 2016 - https://zakazky.turnov.cz/ - a nebo listuje v dobíhajících zakázkách vypsaných před tímto datem.
Pro uchazeče a potenciální dodavatele je v novém systému vedení zakázek určena záložka „registrovat dodavatele“. Po registraci se doplní databáze dodavatelů o identifikační a kontaktní údaje a bude k dispozici pro zadavatele při vypsání další zakázky. Pro zadavatele se tímto postupem vytváří seznam, z něhož vybírá potenciální dodavatele k oslovení s výzvou k předložení nabídky.
Město proto vyzývá všechny dodavatele, kteří mají zájem se ucházet o veřejné zakázky u města Turnov nebo u jeho společností, aby se zaregistrovali a zvýšili tak pravděpodobnost, že budou osloveni v nových zakázkách. Postup pro registraci je uveden přímo na stánkách pro registraci https://zakazky.turnov.cz/registrace.html v uživatelské příručce a manuálu appletu pro elektronický podpis.
Ing. Eva Krsková, město Turnov

02.03.2016
Přibylo žadatelů o zbrojní průkaz
Za celý loňský rok eviduje specializovaný odbor pro zbraně v rámci krajského ředitelství Policie ČR v Liberci 10 873 držitelů zbrojních průkazů. Mezi držiteli převažují muži -  9 932. Lidé si nejčastěji pořizují zbraně za účelem ochrany života, zdraví nebo majetku (8 908), a ke sportovním nebo loveckým účelům. V evidenci je také přes dva tisíce sběratelů zbraní a osob, které potřebují zbraň k výkonu svého povolání. V loňské roce výrazně vzrostl počet žadatelů o vydání zbrojního pasu. Podle vyjádření vedoucí příslušného odboru Dagmar Fialové se lze domnívat, a lidé to i při žádostech o zbrojní průkaz uvádějí, že jde o jejich reakci na bezpečnostní situaci ve světě a v našem bezprostředním okolí. Nově by zbrojní průkaz měl namísto deseti let platit pouze pět. K jeho získání je nutné projít poměrně náročnou teoretickou a praktickou přípravou spojenou se závěrečnou zkouškou. (Zdroj: TZ PČR)

02.03.2016
Podpora zahraniční spolupráce
Město Turnov vyhlašuje dotační titul na podporu zahraniční spolupráce. Žádosti lze podávat v období od 5. do 15. března do 12.00 hodin. Bližší informace je možné získat na internetových stránkách města, buď v sekci „dotace města - zahraniční spolupráce“, či na úřední desce města. Správcem této dotační oblasti je odbor školství, kultury a sportu. (Zdroj: TZ města Turnov)

01.03.2016
Sněžilo a mrzlo, hasiči vyjížděli k nehodám

S večerním sněžením v pondělí 29. února začali hasiči HZS Libereckého kraje vyjíždět k dopravním nehodám, dnes po ránu pak k popadaným stromům. K nehodám došlo na Liberecku i Českolipsku, o půl osmé večer na Rádle a v Železném Brodě. Převrácené auto na náledí bylo v Liberci – Machníně. Dnes po ránu to pak byly hlavně technické zásahy a výjezdy k popadaným stromům. Třikrát museli hasiči odklízet stromy na Semilsku (Košťálov, Košťálov - Kundratice, Slaná) a jednou ve Starých Splavech na Českolipsku. Z Turnovska nejsou hlášeny žádné závažné události související s návratem zimy. (Zdroj: TZ HZS LK)


29.02.2016
Veřejná sbírka na pomoc rodinám obětí trvá do konce března
Město Turnov zřídilo na základě usnesení zastupitelstva č. 400/2015 veřejnou sbírku na pomoc dvěma rodinám obětí po zničujícím požáru, ke kterému došlo 3. prosince 2015 ve firmě Agba, v. o. s., Turnov, a to podle zákona č. 117/2001 Sb., O veřejných sbírkách. Na tuto veřejnou sbírku, k níž je zřízen transparentní účet č. 90026-1263075359/0800 u České spořitelny, a. s., můžete posílat finanční pomoc rodinám obětí po zničujícím požáru. „Město Turnov na tento účet připíše 50.000 korun,“ sdělila místostarostka Jana Svobodová. Také doplnila, že finanční pomoc je možné posílat do 31. března 2016.
Pokud chcete vyjádřit solidaritu firmě Agba a podpořit firmu při její obnově, domluvte se přímo s firmou. Finanční pomoc z veřejné sbírky nemůže být dle zákona použita ve prospěch právnické osoby, která je pojištěna.
Rodina Pozdníčkova děkuje všem za projevení solidarity a váží si veškeré pomoci. Zároveň se vzdává finančních prostředků ze sbírky ve prospěch rodiny druhé oběti a dalších zraněných. (Zdroj: TZ města Turnov)

26.02.2016
Město Turnov bude přispívat na modernizaci krajské nemocnice
Turnovští zastupitelé mají za sebou jedno z nejzásadnějších zasedání v posledních letech. Po zhruba dvouhodinové diskuzi schválili ve čtvrtek 25. února těsnou většinou 15 hlasů (9 zastupitelů bylo proti a jeden se zdržel) příspěvek na modernizaci liberecké krajské nemocnice ve výši téměř 135 mil. Kč v následujících 20 letech, což je přes 7 mil. Kč ročně. Příspěvek bude využit na financování I. etapy rekonstrukce krajské nemocnice, resp. pro pracoviště tzv. centrové péče. Tato etapa přijde na celkem 1,4 miliardy. Podle dohody akcionářů bude zpětně investováno i do modernizace turnovské nemocnice, a to ve formě odpisů zhruba 8 mil. Kč ročně a další 3 miliony ročně ze zisku nemocnice. Město Turnov je 10 % akcionářem Krajské nemocnice Liberec. Dalšími akcionáři jsou Liberecký kraj se 74,23 % a město Liberec 15,77%. Podrobnou zprávu ze zastupitelstva zpracováváme.

26.02.2016
Víkendové pozvánky

Nadcházející víkend je ve znamení divadelní přehlídky Modrý kocour. Špičková divadelní představení, jedna z nejlepších přehlídek v republice. Ze sportu je to především nedělní poslední vystoupení turnovských hokejistů (A-týmu) na domácím ledě v této sezoně.

Čtvrtek 25. až neděle 28. února
* MODRÝ KOCOUR 2016. Divadelní přehlídka, letos v nové organizační podobě. Program ZDE.

Pátek 26. února
* STRAKONICKÝ DUDÁK. Divadelní představení v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 18.00 hodin. Hraje Divadelní spolek J. K. Tyla z Lomnice nad Popelkou. Vstupné 70 Kč.
* HASIČSKÝ PLES SDH BŘEHY v Ploukonicích na sále u Loudů. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí. Začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč, předtančení, tombola. Info a rezervace na tel. 776 759 568.

Sobota 27. února
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ. V době, kdy se chodilo pěšky, ukázal cestu mezi hvězdy. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. I v době na počátku našeho letopočtu nikdo nevěděl, jak budeme žít v roce 2016, ale Ježíš Nazaretský již věděl, jaké budou naše problémy. Autentické snímky z míst kde žil a chodil. 

Sportovní pozvánky:

Sobota 27. února
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - Loko České Budějovice. Sportovní hala TJ od 16.00 hodin.

Neděle 28. února
* LEDNÍ HOKEJ, krajská liga mužů, zápas o 3. místo: HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa. Zimní stadion Ludvíka Koška od 15.00 hodin. Poslední vystoupení turnovského A-týmu na domácím ledě v této sezoně!
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - Olympik Mělník. Sportovní hala TJ od 19.00 hodin.


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS