Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

05.02.2016
Víkendové pozvánky
Masopust na Všeni a v Rovensku, koncert, ples v Mašově. Ze sportovních pozvánek je to především dnešní volejbal, potom hokej a futsal.
 
Pátek 5. února
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás po své prázdninové cestě na Azorských ostrovech doprovodí Tomáš Tomsa ml.
 
Sobota 6. února
* MASOPUST NA VŠENI. Masopustní průvod s harmonikou vychází v 9.00 hodin z Ploukonic přes Mokrý na Všeň a bude zakončen v hostinci U Fukárků vepřovými hody.    
* MASOPUST V ROVENSKU POD TROSKAMI. Tradiční masopustní veselí. Sraz maškar od 14.30 do 15.00 hodin Na Týně, průvod projde městem směrem k rovenskému náměstí a veselí vyvrcholí v sále radnice. S kapelou Masopustní úterý se bude možno veselit do pozdních hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE v „hasičárně“ v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* BEATA BOCEK. Vystoupení zajímavé česko-polské písničkářky. Zpívá většinou polsky, výjimečně i česky, francouzsky či švédsky. Za desku Ja tutaj mieszkam byla nominována na cenu Anděl v kategorii world music.
Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 100 Kč.
* HASIČSKÝ PLES v mašovské sokolovně začíná ve 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí, vstupné 100 Kč. Předprodej vstupenek je v restauraci na návsi od 29. ledna mimo pondělí mezi 18. a 20. hodinou. Srdečně zve Sbor dobrovolných hasičů Mašov.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 5. února
* VOLEJBAL, play-off 1. ligy, třetí utkání: TJ Zikuda Turnov – Brno B. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin. Případný čtvrtý zápas mezi těmito dvěma týmy se bude hrát v sobotu 6. února od 14.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Sokol Turnov od 20.45 hodin, zimní stadion Ludvíka Koška.
 
Sobota 6. února
* VOLEJBAL, krajský přebor: Malá Skála - Mnichovo Hradiště. Začátky zápasů v 10.00 a ve 13.00 hodin ve sportovní hale ZŠ.
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa, ZS od 16.30 hodin, NPL: Hnanice – Modřišice od 19.45 hodin.

Neděle 7. února
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Všeň, ZS od 18.45 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - ISŠ Příbram. Sportovní hala TJ od 19.00 hodin.

04.02.2016
Zájemci stále mohou žádat o kotlíkové dotace
Od 25. ledna mohou občané na podatelně Krajského úřadu Libereckého kraje podávat své žádosti o kotlíkové dotace. Přijato bylo již přes 850 žádostí. Finanční alokace, která je určena na výměnu kotlů v Libereckém kraji, tedy ještě zdaleka není vyčerpána, žadatelé stále mají šanci na dotaci dosáhnout. Žádosti je možné doručit osobně nebo poštou. Ty, které budou na krajský úřad doručeny do konce února, projdou hodnocením v průběhu března. Pokud žádost splní veškeré náležitosti, které musí obsahovat, bude následně přidělená částka dotace schválena radou kraje. Poté bude vyrozuměn žadatel a nejpozději v průběhu května s ním uzavřena smlouva o poskytnutí dotace. (Zdroj: TZ LK)

03.02.2016
Neházejte starý mobil do koše!

Základní škola Turnov ve Skálově ulici se opět po roce zapojuje do celorepublikové soutěže Věnuj mobil. „Do akce se zapojujeme již po několikáté,“ sděluje organizátorka soutěže ve škole Petra Jágrová, „pokaždé nám nosili staré mobilní telefony nejenom žáci naší školy, ale také veřejnost.“ Zapojit se může každý z vás! Leží vám starý mobil v zásuvce a jenom se na něj práší? A víte, že ho již nebudete dále využívat? Dejte mu šanci! Přineste ho do Základní školy ve Skálově ulici v Turnově. Ale proč? Paní učitelka Jágrová vysvětluje: „Nefunkční mobily nebudou vyhozeny, ale recyklovány, a funkční budou repasovány a předány lidem, které si je nemohou dovolit – třeba dětem v dětských domovech, nebo po speciálních úpravách handicapovaným lidem.“

Školy také mohou získat pro své žáky různé odměny, tou nejvyšší je výlet pro jednu třídu s exkurzí na recyklační linku a návštěvou zoologické zahrady v Jihlavě. Akce probíhá do 29. února a více informací najdete na www.venujmobil.cz

02.02.2016
Chcete se představit na veletrhu Holiday World?
Město Turnov se bude prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra prezentovat na 25. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který proběhne 18. - 21. února 2016 v Praze. Tento veletrh je právem vnímán jako nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Návštěvnost veletrhu je přes 30 tisíc lidí. Turnovské infocentrum nabízí provozovatelům ubytovacích zařízení či provozovatelům služeb v cestovním ruchu, že na tento veletrh mohou poslat svoje propagační materiály. Materiály je možné přinést na RTIC do 13. února.

01.02.2016
Rekordní investice
Rok 2015 byl rokem desítek realizovaných projektů v nebývale vysokých finančních částkách. Liberecký kraj investoval nejvíce peněz ve své historii do celkem 145 projektů v konečné výši téměř 2 miliardy korun. Nejvýznamnější investiční akcí bylo otevření Lůžkového hospice Libereckého kraje. Dalšími důležitými počiny kraje je výstavba objektů domovů pro osoby se zdravotním postižením ve Cvikově a Novém Boru, opravy krajských silnic nebo zateplování a rekonstrukce škol. Lůžkový hospic Libereckého kraje, nejvýznamnější investiční počin za zhruba 109 mil. Kč, byl dokončen a slavnostně otevřen v lednu tohoto roku. Na opravy a rekonstrukce krajských silnic bylo v roce 2015 investováno zhruba 1,1 mld. Kč. V regionu Turnovska je mezi opravenými komunikacemi úsek z Malé Skály na Sněhov. (Zdroj: TZ LK)

31.01.2016
Dítě v babyboxu
Dnes v 9.15 hodin signalizace v libereckém babyboxu upozornila na to, že byl babybox. Personál nemocnice v něm našel zdravého, čerstvě narozeného chlapečka, který měří 50 centimetrů, váží 3,6 kilogramu. Dostal jméno Hynek, neboť právě zítra slaví všichni Hynkové svátek. Jedná se v pořadí o čtvrté dítě nalezené v libereckém babyboxu. (Zdroj: KNL)

29.01.2016
Víkendové pozvánky
Hlavně a především je to sobotní masopust na Dlaskově statku a v Radimovicích. Ale také dnešní Městský ples na Střelnici a promítání filmu o legendárním Filipu Topolovi v Kacanovech. Ze sportovní nabídky jsou to sobotní hokej a nedělní házenkářský turnaj.
 
Pátek 29. ledna
* 7. ROČNÍK MĚSTSKÉHO PLESU. K tanci a poslechu bude hrát orchestr Ladislava Bareše, kulturní program s půlnočním překvapením… Zve město Turnov. KC Střelnice od 20.00 hodin.
* TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCÍ KOMETY. Kino v KD Kacanovy! Vzpomínkový večer na Filipa Topola s produkcí celovečerního dokumentárního filmu vyprávějícího o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. KD Kacanovy, začátek ve 20.00 hodin vstupné 100 Kč. (Premiéra filmu byla 25. září 2015.)
 
Sobota 30. ledna
* MASOPUST V RADIMOVICÍCH. Začátek v 11.00 hodin. Představení tradičních masek, divadelní představení a pochování basy. Vítěz soutěže „O nejlepší masopustní koblihu" získá putovní pohár. Pro všechny návštěvníky jsou připraveny výborné masopustní pochoutky. Více na www.radimovice.cz.
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ. Jak nalézt nejkrásnější vodopády aneb bez vody není život. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. Vysvobození z Egypta a cesta Sinajskou pouští jsou představeny v obrazech ze života Mojžíše a jeho současníků.
* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU. Masopustní obchůzka na Dlaskově statku letos proběhne v podání folklórního souboru Horačky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky: Turky, kominíky,
slaměné, nevěstu, ženicha, šašky, ženušku, židy, medvěda a mnohé další. Chybět nebudou tradiční speciality domácí zabijačky, masopustní koblihy a samozřejmě i dobré moky pro zahřátí. Program:
12.00 Občerstvení v duchu staročeské zabíjačky.
12.00 – 13.30 Masopustní průvod masek s folklorním souborem Horačky z Podještědí (Bukovina, Dolánky – Rakoušův sroubek, Ábelův mlýn, Dlaskův statek – tanec s hospodářem a hospodyní Dlaskova statku).
13.30 Představení jednotlivých masopustních masek a vysvětlení jejich smyslu a funkce. Zahájení masopustu - žádost Laufra o převzetí vlády nad vesnicí, předání klíčů starostou města, představování masek s muzikou. Vystoupení folklorního souboru Horačky…
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánky
 
Sobota 30. ledna
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – VTJ Ještěd od 17.00 hodin.

Neděle 31. ledna
* POHODA CUP 2016. 13. ročník zimního turnaje žen v házené od 9.00 do 18.00 hodin ve sportovní hale TJ za účasti těchto družstev: HC Háje Praha, HK Spartak Ústí nad Labem, Sokol Vršovice, Tatran Střešovice, TJ AŠ Mladá Boleslav, TJ Turnov.

28.01.2016
Problémy se zobrazováním stránek
Jak uživatelé internetu postupně přecházejí na Windows 10, může při současném používání Internet Explorer 11 docházet k nestandardnímu zobrazování našich stránek. Pomoc je jednoduchá. V Exploreru klikněte vpravo nahoře na "ozubené kolečko" - nástroje a dejte "nastavení kompatibilního nastavení". Do připraveného políčka zadejte www.turnovskovakci.cz a dejte "přidat". Poté vše zavřete. Stránky by se vám měly zobrazovat standardně. V prohlížeči Mozilla Firefox se stránky zobrazují standardně.

27.01.2016
Počet obyvatel Turnova k 31. 12. 2015
Městský úřad Turnov, správní odbor, přináší přehled o počtu obyvatel na území Turnova ke konci roku 2015.
Celkový počet obyvatel činil 14.381. Z toho cizinců s trvalým pobytem 335. Narození 139, zemřelí 170, nově přistěhovaní 308, odstěhovaní 305, stěhování ve městě 348. Občané s adresou trvalého pobytu v sídle úřadu 319.

27.01.2016
Sběrný dvůr Vesecko…
…byl dovybaven další kamerou, která sleduje dění u vjezdových vrat na dvůr a v jejich okolí. Tato kamera byla pořízena z finančních prostředků kolektivního systému Elektrowin, a. s., se kterým spolupracujeme v oblasti sběru vysloužilých elektrozařízení již devět let. Jedná se o motivační program, který pomáhá dovybavit sběrné dvory potřebnými sběrnými boxy, manipulační technikou nebo zabezpečovacím systémem. Město Turnov splnilo na sběrném dvoře Vesecko parametry pro čerpání odměny za 3. čtvrtletí 2015. Celkem se shromáždilo 11,3 tun vyřazených chlazení a 6,54 tun velkých a malých spotřebičů. Celková částka za doplnění kamery a její napojení na současný kamerový systém činila 9.400 Kč a byla hrazena z prostředků kolektivního systému Elektrowin, a. s.  (Zdroj: TZ města Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS