Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

09.12.2015
Na jazykový kurz do Londýna
V listopadu navštívilo 55 žáků Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově Londýn. Umožnil jim to zdarma projekt Škola bez hranic, jehož cílem je rozvoj jazykových kompetencí žáků. Ti tak dostali příležitost využít svých jazykových dovedností v autentických situacích v kontaktu s rodilými mluvčími. Žáci bydleli v hostitelských rodinách v multikulturní čtvrti v jižním Londýně, kde také absolvovali jazykový kurz. Kromě výuky na ně čekal bohatý program zaměřený na poznávání starobylých památek i novodobé architektury. Navštívili Greenwichský park, Námořní muzeum, projeli se lodí po Temži, viděli slavné stavby v centru města (Tower of London, Tower Bridge, Tate Modern, divadlo Globe, Big Ben, London Eye, Buckinghamský palác aj.), prošli si královský hrad Windsdor a nákupní centrum Primark na Oxford Street. -eš, mj-

08.12.2015
PRAEMIUM BOHEMIAE 2015
Nadace B. J. Horáčka každoročně podporuje předávání cen nejúspěšnějším českým středoškolským studentům Praemium Bohemiae. Akce se tradičně koná na zámku Sychrov 4. prosince, tedy v den narozenin mecenáše Bohuslava Jana Horáčka. Ten se osobně zúčastnil pouze první ročníku v roce 2001. Letos 4. prosince by mu bylo 91 let!
V roce 2015 bylo oceněno 16 studentů, držitelem hlavní ceny je Jiří Etrych z gymnázia v Pardubicích, který získal zlatou medaili na mezinárodní chemické olympiádě v Ázerbájdžánu. Od nadace B. J. Horáčka obdržel jako podporu pro další studium 35 tisíc korun. Ostatní studenti si rozdělili částky od 15 do 35 tis. Kč.
Bohuslav Jan Horáček se narodil 4. prosince 1924 v Radvánovicích u Turnova v chudé venkovské rodině jako nejmladší z osmi dětí. Po únoru 1948 emigroval a v německém Stuttgartu se stal významným obchodníkem. Ve druhé polovině 90. let svému rodnému regionu na různé kulturní a společenské aktivity věnoval téměř půl miliardy korun. Zemřel 18. října 2002.

07.12.2015
Předvánoční sběratelská burza
Kulturní centrum Střelnice se stalo v sobotu 5. prosince místem tradičního setkání odborníků, ale i laických zájemců mnoha sběratelských oborů. Klub filatelistů Turnov má v pořádání podobných setkání mnohaletou a především úspěšnou praxi. Návštěvníci, ale zejména specialisté a další zájemci o filatelii (poštovní známky), numismatiku (platidla-mince, bankovky), filokartii (pohlednice) nebo třeba faleristiku (medaile, odznaky, vyznamenání) si opravdu „přišli na své“. K vidění byl i devadesát let starý turnovský odznak. Zhotovila jej turnovská (nyní již neexistující) ražební firma (V. Pecina) jako účastnický pamětní tzv. klopový odznak Krajinské výstavy v roce 1925. Drobná, v podstatě nenápadná bronzová  ražba, němý, ale přesto navýsost výmluvný svědek doby, kdy spatřila světlo světa.
Setkání se na Střelnici budou pokračovat i v roce 2016, konkrétně 5. března, 4. června, 17. září a 3. prosince. Podrobnější informace získáte na e-mailové adrese: jaroslav.mojsl@seznam.cz.
Josef Nejedlý, nejedlydr@centrum.cz

07.12.2015
Odstávka systémů vydávání občanských průkazů a pasů 24. - 31. prosince 2015
V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech bude ve dnech 24. až 31. prosince 2015 provedena odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů a jejich předávání. Důvodem tohoto přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému. Podávat žádosti o vydání a cestovního pasu a předávat vyrobené doklady bude možné na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze na úřadech městských částí nejpozději do 23. prosince včetně.
V době odstávky bude možné požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti na jeden měsíc, za jehož vydání nebude vybírán správní poplatek. (Zdroj: TZ MěÚ Turnov)

04.12.2015
Výherci vstupenek na Harlej
Celkem 41 čtenářů se zúčastnilo soutěže o volné vstupenky na dnešní koncert kapely Harlej v Pěnčíně (ZDE). Výherci získali vždy po dvou vstupenkách. Jsou to: David Starý z Turnova, Žižkovy ulice, Jana Hoření z Pěnčína a Ladislava Šípová z Turnova, Hruštice. Výhercům gratulujeme.

04.12.2015
Víkendové pozvánky
Hlavně Mikuláš ve všech podobách. Mikulášská nadílka i Mikulášský hrabák… Ale i rockový mejdan v Pěnčíně, burza sběratelů, adventní koncert v kostele či vánoční zpívání u kapličky nad Vyskří. Ze sportu potom házená a lední hokej.
 
Pátek 4. prosince
* MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V PONORCE. Rodinné setkání s čertem a Mikulášem pro děti od čtyř do osmi. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz. Sál v přízemí Žluté ponorky od 16.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT PRO SENIORY. Odbor sociálních věcí zve na vystoupení pěveckého sboru Musica Fortuna. Městské divadlo od 18.00 hodin. Vstupné volné.
* VÁNOCE VE SVATÉ ZEMI - povídání s promítáním fotografií s novinářem Břetislavem Turečkem, který byl dlouholetým zpravodajem Českého rozhlasu na Blízkém východě. Jak se slaví přímo v Ježíšově rodišti, v palestinském Betlémě? Co čeká ve Svaté zemi na poutníky, kteří se tam v tuto roční dobu vypraví? Jak znějí koledy, které v kolébce křesťanství v době Vánoc poslouchají? Besedu pořádá Obecní úřad ve Čtveříně, začátek v místním „kulturáku“ je v 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* HARLEJ SLAVÍ  20 LET. Koncert známé kapely se speciálním hostem - spoluzakladatelem skupiny Vláďou Šafránkem. KD Pěnčín, začátek ve 20.30, otevřeno bude od 19.00 hodin. Cena vstupenky v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč.
 
Sobota 5. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ pohlednic, známek, mincí a ostatních sběratelských oborů. KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin.
* NA SALAŠI ZASE STRAŠÍ. Jura s Ondrou stojí před nesnadným úkolem. Na salaši se totiž objeví zlá a prohnaná divoženka… Divadelní pohádka je určená pro děti od 4 let. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* ANARCHIA. Po podzimních koncertech, kde předskakovala Dymytry a Walda Gangu, se tato originální kapela představí v Turnově. Hraje tvrdou muziku, převážně metal. Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
 
Neděle 6. prosince
* MIKULÁŠSKÝ HRABÁK! Přijďte si najít vánoční dárek a podpořit dobrou věc. Výtěžek z akce bude věnován Centru denních služeb pro dospělé, těžce mentálně postižené autismem, SLUNCE VŠEM. Hala TSC u turnovského nádraží od 9.00 do 16.00 hodin.
* SBOR CANTEMUS. V podání ženského komorního sboru Cantemus zazní skladby V. A. Michny z Otradovic, Franco Guerrera, Lájose Bárdose, Václava Trojana a dalších. Sbor založila v roce 1983 Věra Sokolová a pod jejím vedením získal řadu domácích i mezinárodních cen. Nyní jej vede v komornějším obsazení Vlasta Hejnicová. Adventní koncert. Chrám Narození Panny Marie od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ u kapličky sv. Anny na Vyskři. Začátek v 15.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ. Od 17.00 se podobný koncert koná u kostela ve Žďáru (spolu s dětským kytarovým souborem).
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky
 
Pátek 4. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / Nejvyšší pojizerská liga (NPL): HC Modřišice – HC Všeň. Zimní stadion Ludvíka Koška (ZS) od 20.45 hodin.
Sobota 5. prosince
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - Sokol Bělá pod Bezdězem. Hala TJ ve Skálově ulici, začátek v 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: HC Performers – SDH Troskovice, ZS od 19.45 hodin.

Neděle 6. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: SDH Hnanice – HC Sokol Turnov, ZS od 18.45 hodin.

03.12.2015
Zdravotně sociální služby Turnov obdržely nejvyšší ocenění české značky kvality
V Národním domě na Vinohradech proběhl 10. listopadu pod záštitou prezidenta republiky, předsedy vlády, předsedů parlamentu a senátu, „Galavečer s Českou kvalitou“ s předáním ocenění České značky kvality. Mezi devatenácti oceněnými ze sféry výroby a služeb z celé České republiky byly i Zdravotně sociální služby Turnov. Těm předával ocenění ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
Česká kvalita je vládní program na podporu prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb, které prošly náročným testováním a přísným hodnocením odborníků. Cílem programu je vytvořit jednotný systém, který umožní zviditelnit důvěryhodné a nezávislé značky kvality, které jsou založené na objektivním ověřování kvality výrobků nebo služeb a současně chce vyloučit značky bez vypovídající schopnosti, které jsou jako informace pro spotřebitele zavádějící.
Zdravotně sociální služby Turnov jsou tak jednou z mála sociálních organizací v celé České republice a jediná v Libereckém kraji, která toto ocenění obdržela. Proto je třeba poděkovat všem zaměstnancům za dlouhodobě vykonávanou náročnou práci. Pro většinu z nich je tato práce zároveň i posláním.
Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST

01.12.2015
Projeďte se čertovským autobusem po městě
Ve čtvrtek 3. prosince na vás čeká tradiční pekelná jízda, stylová výzdoba i sladké odměny pro děti. Akci připravila společnost BusLine, a. s., ve spolupráci s odborem školství, kultury a sportu MěÚ Turnov, a to zdarma. Pouze děti musí mít doprovod osoby starší 15. let. Dopoledne jsou pekelné jízdy připraveny pro děti z mateřských škol. Vyrazit můžete ve 13.30, 14.30, 15.30 a 16.30 hodin z autobusového nádraží i dalších zastávek ve městě - Terminál u žel. st., U Masny, Husova, Nemocnice, Mariánský hřbitov, Lékárna, Výšinka, Terminál u žel. st., Autobusové nádraží.

01.12.2015
Ježíškova pošta
Dopis Ježíškovi můžete poslat v Regionálním turistickém informačním centru na náměstí Českého ráje. Za každý odeslaný dopis děti obdrží malou pozornost a potvrzení o předání dopisu.

29.11.2015
Fotografie z rozsvícení vánočního stromu
Snímky z letošního slavnostního rozsvícení vánočního stromu v Turnově najdete v albu na Facebooku ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS