Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

27.11.2015
Náhradní svoz bioodpadu
Vzhledem ke klimatickým podmínkám náhradní svoz bioodpadu, ke kterému tento týden nedošlo, proběhne ve středu 2. prosince. Kontejnery s bioodpadem na příslušná místa připravte už nejlépe večer v úterý.

27.11.2015
Víkendové pozvánky
Dnes večer na Střelnici hudební festival Napříč, který by určitě neměl uniknout vaší pozornosti. V sobotu chovatelská výstava a Hubertská zábava v Kacanovech. Neděle 29. listopadu je první adventní. Akce v knihovně, první adventní koncert v kostele a hlavně podvečerní slavnostní rozsvícení vánočního stromu! Ze sportovních pozvánek je to potom hlavně hokej, ale i stolní tenis a futsal.
 
Pátek 27. listopadu
* CESTOPISY ZÁPADEM USA KŘÍŽEM KRÁŽEM. Dvanácti národními parky USA vás postupně provedou cestovatelé Edvard, Zdena a Veronika Miškejovi. Tentokrát se podíváte do země kaňonů. Velký sál sborového domu CASD Turnov, Nádražní ul. 1130. Začátek v 17.30 hodin.
* NAPŘÍČ. Myšlenkou „minifestivalu“ NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na pódiu nikdy nesetkali. Festival Napříč zahájí vystoupení skupiny XXLive, kteří charakterizují svou hudbu jako „pouliční akustický nářez, groove jízdu na dvě španělky a bednu whiskey a tak trochu hrdelního zpěvu. Druhým vystupujícím bude David Stypka & Bandjeez - muzikanti z Frýdku-Místku (jako speciální host se představí Lucie Redlová). Vrcholem festivalu bude znovu obnovená kapela Dunaj, která vystoupí pod jménem Dunajská vlna - návrat legendy českého alternativního rocku na pódia se odehraje za pomoci čerstvé posily v podobě bubenice Michaely Antalové. KC Střelnice od 19.00 hodin, vstupné 80 Kč.
 
Sobota 28. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVA HOLUBŮ. Pořádá ZO ČSCH  Turnov 1 od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město. Občerstvení zajištěno. Tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HUBERTSKÁ ZÁBAVA v sále kulturního domu v Kacanovech. Bohatá tombola a myslivecká kuchyně. Hrají Veselí pozůstalí, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 150 Kč. Vstupenky jsou k dostání u p. Šimka na tel. 606 621 427. Autobus zajištěn, odjezd v 18.30 hodin ze Žehrova, trasa: Ždár, Všeň, Podháj, Modřišice, Přepeře, Turnov (chemička), Turnov -  žel. st., Turnov - U masny, Turnov - žel. zastávka, Turnov-Mašov.  Odjezd zpět kolem druhé hodiny. Pořádá Myslivecké sdružení Vyskeř.
 
Neděle 29. listopadu
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Devátý ročník propagační akce zaměřený na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutkové pohádky atd. Uvedeny budou i nové knihy. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 9.00 do 14.00 hodin.
* PRVNÍ ADVENTNÍ KONCERT: ZÁMECKÉ SAXOFONOVÉ KVARTETO. Předvánoční čas se nachýlil a s ním i doba adventních koncertů. Pojďte si připomenout slavné písně G. Gershwina, J. Ježka, a to v podání jednoho z nejkrásnějších a nejlíbivějších hudebních nástrojů jakým je saxofon. Kostel sv. Mikuláše v Turnově od 15.00 hodin, vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč. 
* DECHOVÁ HUDBA ČESKÝ RÁJ. Přesné založení dechové hudby není dochováno, prvním známým kapelníkem byl Josef Vocásek z Kacanov. Po jeho smrti převzal taktovku člen souboru Karel Egrt z Mladostova.
Ten vedl soubor 40 let. Jeho nástupcem se stal František Adamec z Vyskře. Tehdejší kapelníci zároveň vyučovali své žáky. Od roku 1976 držel taktovku pan Josef Adam z Kacanov, který řídil orchestr až do jeho náhlého odchodu do hudebního nebe v říjnu 1984. Nynější kapelník Jaroslav Raulin vede soubor od roku 1985. Svým hlasem kapelu krášlí Markéta Bismilerová a Václav Brož. Setkání s dechovkou ze Všeně. KC Střelnice od 15.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Turnov, náměstí Českého ráje, program od 16.30 hodin. Programem bude provázet Eva Kordová. Vystoupí dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Žáci se představí coby adventní postavy a budou dětem rozdávat drobnou nadílku. Těšit se také můžete na skřítka Turnováčka. Představí se i žesťový soubor ZUŠ a pěvecký soubor Karmínek.
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 27. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – HC Performers, ZS 20.45 hodin.
 
Sobota 28. listopadu
* STOLNÍ TENIS, muži, krajský přebor: Turnov - Raspenava B do 10.00 hodin, Turnov - Liberec F od 17.00 hodin. Hraje se v sokolovně ve Skálově ulici. Informace o oddílu najdete na stránkách www.pinec-turnov.g6.cz.
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – HC Varnsdorf, ZS 16.30 hodin, NPL: Troskovice – Všeň, ZS 19.45 hodin.
 
Neděle 29. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Modřišice, ZS 18.45 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - Arsenal Benešov, SH TJ TURNOV od 19.00 hodin.

26.11.2015
V sobotu bude vpodvečer uzavřena Skálova ulice
V sobotu 28. listopadu v době od 16.00 do 19.00 hodin bude pro provoz uzavřena Skálova ulice. Důvodem uzavírky je zajištění bezpečnosti dětí při hře „Vyzvědač“ turnovského skautského oddílu. Uzavírka je řádně projednána a schválena odborem dopravy MěÚ i dopravním inspektorátem PČR.

26.11.2015
Podatelna prochází rekonstrukcí
V srpnu letošního roku došlo k havárii na vodovodním potrubí a k vytopení podatelny Městského úřadu Turnov v ulici A. Dvořáka. Veškeré vybavení podatelny bylo zničeno a muselo být vystěhováno. Protože tyto prostory jsou dlouhodobě ve špatném stavu (vlhkost ve zdivu, nedostatečné topení, špatná větratelnost, fleky na omítce), bylo rozhodnuto využít této situace k provedení nutných stavebních úprav. Rozpočtové projekční náklady stavebních úprav jsou 630 tis. Kč včetně DPH.

24.11.2015
Kyselo v Semilech popáté
V sobotu 28. listopadu se od 17.00 hodin v restauraci „V Pivovaru“ v Semilech uskuteční 5. jubilejní ročník otevřeného Mistrovství Semil v přípravě kváskového kysela. Akci pořádá občanské sdružení Cervus Semilensis a přátelé. Vzhledem k tomu, že se loňská akce vydařila, počet vzorků uvařeného kysela stoupá, rozhodli jsme se pokračovat v započaté tradici. Jednotliví soutěžící budou v čase mezi 16.15 – 16.45 hodin registrováni se svými donesenými vzorky. Minimální množství doneseného vzorku kysela je 1 litr, aby se dostalo na všechny porotce. Samozřejmě nebude chybět živá muzika v podání skupiny Střípky, kulturní vystoupení v nastudování Podkrkonošské a Pojizerské společnosti přátel Járy Cimrmana. Letos bude porota obměněna a usedne v ní starosta Brandýsa nad Labem, bývalý generál Vlastimil Picek, ředitelka semilského muzea Tereza Neméth, paní Lída Pěničková a další. Účast přislíbila herečka paní Jiřina Bohdalová. V rámci akce bude občanským sdružením Cervus Semilensis udělena Cena za kulturní počin roku. Více na www.facebook.com/cervus.semilensis

24.11.2015
Adventní vlaky z Liberce do Drážďan
Na oblíbené vánoční trhy do německých Drážďan pojedou i v letošním roce posílené zrychlené vlakové spoje. O všech adventních sobotách (28. 11., 5. 12., 12. 12. a 19. 12.) k těm pravidelným přibude spoj s odjezdem z libereckého vlakového nádraží v 7.32. Naopak zpět z Drážďan vyjede v 16.25 hodin. „Aby nedocházelo k přeplňování pravidelného spěšného vlaku v 8.38 z Liberce, pojede z Liberce další ranní vlak nad rámec obvyklého jízdního řádu a s dostatečnou kapacitou míst. Obliba vánočních trhů v saské metropoli rok od roku roste a my chceme ve spolupráci s dopravcem Vogtlandbahn cestujícím v průběhu adventu nabídnout pohodlnější cestování,“ říká krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.
Pro cestu za vánočními nákupy ze stanic na českém území do Drážďan a zpět lze zakoupit výhodnou jednodenní jízdenku Liberec-Dresden-Spezial v ceně 230 Kč (pro jednu osobu) a za 320 Kč pro skupinu až pěti společně cestujících osob! Od 13. prosince, se změnou jízdních řádů, dojde k jejich mírnému zdražení (250 Kč pro jednu osobu, 350 Kč pro skupinu do pěti osob). Cestující jízdenky koupí přímo ve vlaku Trilex.
Další informace se cestující dozvědí na webových stránkách: http://www.iidol.cz/aktuality/722:adventni-vlaky-do-drazdan-2015-.html

23.11.2015
POZVÁNKA
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města Turnova se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu bude mj. projednání aktuální situace kolem Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově, zastupitelé se budou zabývat větší transparentností města, dotačním fondem města, majetkovými záležitostmi ad. Materiály ke stažení najdete ZDE.

23.11.2015
Zajištění městské hromadné dopravy v letech 2016 - 2020
Rada města Turnova schválila 27. 8. 2015 vypsání výběrového řízení na zajištění městské hromadné dopravy v Turnově na roky 2016 až 2020. Zadavatel oslovil 13 společnosti provozující autobusovou dopravu. Ve stanovené lhůtě byla doručena pouze jedna nabídka od společnosti BusLine, a. s., za cenu 9.900.000 Kč. Ročně se jedná o částku 1.980.000 Kč. Radní města tuto společnost schválili jako vítěze výběrového řízení.

20.11.2015
Rušné dny turnovských strážníků
Dnes dopoledne strážníci hodinu a půl naháněli ovce, které utekly majiteli na Hlavatici a ohrožovaly bezpečnost dopravy na místní komunikaci. Po 14. hodině bylo hodně živo v Nádražní ulici, která se v toto dobu každý den mění ve velmi živou tepnu. A do toho zasahující policejní vozidla před supermarketem Billa. „Obsluha prodejny tady při činu chytila zloděje, který potom napadl pracovníky prodejny i přivolané strážníky. Ve spolupráci se státní policií bylo nutné použít donucovací prostředky a dotyčný byl v poutech vyveden z prodejny a nyní je již v policejní cele,“ přiblížil zásah velitel městské policie Luboš Trucka. Jak roste napětí ve společnosti, množí se také podle něho případy, kdy lidé volají na policii a hlásí pohyb osob, připomínajících běžence ze Sýrie či jiných zemí. Vždy se ale jednalo buď o sezonní dělníky, nebo o turisty, takže obezřetnost je na místě, ale neměli bychom podléhat nervozitě víc, než je zdrávo…

20.11.2015
Víkendové pozvánky
Spousta dobré muziky, divadlo a připomínka hrdinů, to je nabídka nadcházejícího víkendu. Určitě byste si neměli nechat ujít jednu ze tří hudebních akcí: Dnes v lokomotivní depu turnovská podoba COLOURS OF OSTRAVA, zítra na Střelnici koncertuje známá kapela NOTHINGHAM, v Kacanovech Jan Spálený a ASPM. Dnes večer Světáci v podání ochotníků z Rakous a v sobotu připomínka legendárního generála Aloise Lišky… Ze sportovních pozvánek je tady především hokejový šlágr – derby Turnov vers. Lomnice!
 
Pátek 20. listopadu
* SVĚTÁCI. Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy si vás dovoluje pozvat na divadelní zpracování známého díla Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka – Světáci. Ve hře doplněné hudbou a zpěvem se představí Martin Franc, Hynek Matzke, Jakub Sýkora, Milena Mikezová, Kateřina Brožková, Eliška Sýkorová, Marta Franzová, Martin Meloun, Jiří Franz, Bára Franzová a Lída Žďárská. Přijďte si připomenout legendární hlášky a uvolněnou atmosféru lidí, kteří do toho vkládají veškeré nadšení. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné 90 Kč.
* KONCERT V DEPU TURNOV. Po zářijových příznivých ohlasech návštěvníků lokomotivního depa v Turnově (v rámci oslav 150. let železnice Turnov – Kralupy nad Vltavou) lidé kolem Klubu železnic Českého ráje a kacanovského sdružení Radosti přicházejí s opravdu mimořádnou akcí, která má v Česku jediné srovnání, a to hudební festival Colours of Ostrava. I v Turnově se bude koncertovat v industriálním prostředí mezi lokomotivami, vagony, nářadím, plošinami a dalšími technickými doplňky novými či historickými! Tato ojedinělá akce možná spustí celý cyklus hudby a divadla v bývalé turnovské topírně! Začátek je ve 20.00 hodin, od 19.00 hodin bude z peronů turnovského nádraží jezdit do depa pro zájemce vláček. Vystoupí kapely: Waldovy Matušky, FD band a The Boband. (Lokomotivní depo Turnov sloužilo svému účelu celé 20. století až do roku 2001. V roce 2005 jej České dráhy úplně opustily a nebýt lidí z Depa historických vozidel v Lužné u Rakovníka, kteří si zde udělali pobočku, patrně by dnes bylo hodně zchátralé. Naštěstí k tomu nedošlo. Přijďte na mimořádnou akci, podpořte kulturu trochu jinak!)
* BONDOVSKÁ PARTY. Diskotéka. KC Střelnice od 21.00 hodin. Vstupné 100 Kč, se vstupenkou z kina Sféra z filmu Spectre zdarma.
 
Sobota 21. listopadu
* KOUZLA A ČÁRY TAJEMNÉ PRAHY. Pohádka odehrávající se na Karlově mostě je plná pověstí, písniček a příběhů, které se hravou formou snaží přiblížit dětem Staré pověsti české a zároveň bohatou historii našeho hlavního města. Pohádka je určená pro děti od čtyř let. Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* PŘEDVÁNOČNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY proběhne od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ v Karlovicích. Přijďte se naladit do vánoční atmosféry a udělat si radost krásnými ručně tvořenými výrobky. Výtěžek z této akce bude opět věnován na dobročinné účely.
* ROTA NAZDAR UCTÍ ARMÁDNÍHO GENERÁLA ALOISE LIŠKU. Klub vojenské historie Rota Nazdar, obec Malá Skála, Československá obec legionářská a Ministerstvo obrany ČR pořádají pietní vzpomínku na armádního generála Aloise Lišku u obelisku před jeho rodným domem čp. 332 na Záborčí u Malé Skály. Záštitu nad vzpomínkovou akcí, která se koná u příležitosti 120. výročí jeho narození, převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Od 10.00 do 16.00 hodin budou na malé výstavce Roty Nazdar k vidění osobní, pamětní předměty a fotografie pana generála. Pietní akt začne ve 14.00 hodin.
* NOTHINGHAM. Známá turnovská kapela oslaví příští rok už dvacet let své existence. Letos na jaře zamíchali muzikanti sestavou a připravili zbrusu nový hudební materiál v trochu jiném hávu než by se dalo čekat.
Na pomoc při jeho prezentaci si přizvali liberecké doom metalisty „Source of Sadness“ a novou turnovskou formaci „Anarchia“, která se rovněž hlásí k metalovým kořenům. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 50 Kč, na místě 100 Kč.
* OLDIES PARTY - RETRO DISKO. Příšovice, sokolovna od 20.00 hodin. Mejdan s hity 60. - 90. let minulého století. DJ´s Michal Tůma a Michal Karabin.
* ASPM. Koncert legendární kapely kolem charizmatického hudebníka Jana Spáleného. KD Kacanovy od 21.00 hodin. Afterparty – Dědkové. Kapacita míst k sezení je omezena, předprodej vstupenek probíhá v trafice U Vildy ve Skálově ulici a v hotelu Králíček v Kacanovech. Cena vstupenky je 180 Kč v předprodeji. Pokud nějaké vstupenky zbudou, budou za 200 Kč na místě. Pořádá Spolek Radosti.
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 20. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Sokol Turnov, ZS 20.45 hodin.
 
Sobota 21. listopadu
* VOLEJBAL, ženy, krajský přebor: TJ Turnov – TJ Sokol ŽBS Železný Brod. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 10.00 a 13.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – Lomnice, ZS 16.30 hodin, NPL: Hnanice – Modřišice, ZS 19.45 hodin.

Neděle 22. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Všeň, ZS 18.45 hodin.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS