Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

30.09.2015
Turnov v mobilu
Chytrý telefon je dobrým přítelem na cestách – to rozhodně platí v případě, že navštívíte Turnov. S aplikací CITY AUDIO GUIDES máte rychlý přehled o městských památkách a zajímavostech včetně audio záznamu a fotografií, a to nejen přímo v samotném Turnově, ale i jeho blízkém a vzdálenějším okolí. Užitečné informace poslouží jak při plánování výletů, tak při toulkách přímo ve městě. Mobilní aplikaci CITY AUDIO GUIDES využívá na 90 českých a moravských měst. Průvodce lze volně stáhnout v češtině, němčině, angličtině a polštině na portálech Google Play a App Store. (Zdroj: Daruma, spol. s r. o.)

30.09.2015
Waldorfská mateřská škola byla oceněna
1. místo v kategorii STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2015 – Cena doc. Ing. arch. Karla Hubáčka, dr. h. c. – kategorie bytových staveb a staveb občanské vybavenosti získala stavba Waldorfské mateřské školy v Turnově.

29.09.2015
Turnovští budou mít levnější tepelnou energii
A to jak v právě ukončené topné sezoně 2014/2015, tak ještě více v roce následujícím. Rada města Turnova na svém zářijovém zasedání odsouhlasila zlevnění ceny tepla pro konečné vyúčtování o 5,75 Kč/GJ oproti ceně zálohové. Radní dále meziročně snížili zálohovou cenu tepla na období 2015/2016 o 10 Kč/GJ, a to na výši 545 Kč/GJ bez DPH. Vladimír Konopka, Městská teplárenská Turnov s. r. o.

29.09.2015
Nabídka bydlení pro seniory
Město Turnov a Zdravotně sociální služby Turnov nabízejí volné byty v domech s byty zvláštního určení v Žižkově ulici (Penzion) a aktuálně na Výšince (Dům s pečovatelskou službou). Byty jsou určeny pro seniory se sociální potřebností a zdravotně postižené občany.
V těchto zařízeních zajišťují ZSST pečovatelskou službu. Byty jsou především určeny pro občany, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci. V domě nemají výtah, cítí se osamělí, nemají nikoho, kdo by jim pomohl, pobírají starobní nebo invalidní důchod a jejich zdravotní stav je takový, že nepotřebují komplexní péči po celý den, ale stačí jim částečná pomoc druhé osoby. Například potřebují pomoci s nákupem, zajistit léky, doprovodit k lékaři, na úřad nebo za kulturou, zabezpečit oběd, pomoci s údržbou domácnosti (úklid, praní a žehlení prádla) a s péčí o vlastní osobu (třeba přesunout z lůžka na invalidní vozík, obléknout). Zajištění hygieny a další pomoc při vyřizování na úřadech (příspěvky na péči a na bydlení, apod.).
Provoz pečovatelské služby je v pracovních dnech od 7.00 do 19.00 hodin, o víkendech se provádí jenom nutné úkony. Bydlení v těchto domech a možnost využívání pečovatelské služby podle aktuální potřeby umožňuje vést poměrně samostatný život ve vhodných podmínkách. V domech je kavárnička pro společné setkání, funguje klub aktivních seniorů, je tu knihovna s internetem, tělocvična, konají se různé besedy se zajímavými tématy.
Více najdete na www.zsst.cz.
Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST
Kontakty:
- Jana Čejková, vedoucí PS Granátová ulice, tel. 777 767 875
- Vladimíra Chuchlíková, vedoucí PS Žižkova ulice, tel.  777 767 876

25.09.2015
Vzpomenou na významného rodáka!
Obec Pěnčín srdečně zve na oslavu 150. výročí od narození Václava Laurina, zakladatele mladoboleslavské firmy Laurin a Klement. Místo konání: před rodným domem Václava Laurina v části obce Kamení čp. 9 (asi 20 m pod kapličkou v Kamení). Kdy: V neděli 27. září 2015 od 14.00 hodin. Program: vzpomínka na Václava Laurina, položení kytice k pamětní desce na rodném domu, hudební vystoupení cimbálové muziky Dušana Kotlára, výstava motocyklů Laurin a Klement. Občerstvení zajištěno.

25.09.2015
Prodloužený víkend…
…nabízí množství akcí, které stojí za pozornost. Vesměs se jedná o poslední, které se uskuteční venku. V sobotu je to mj. Svatohubertská slavnost na Valdštejně a posvícení na Dlaskově statku, pouť je v Rovensku i v Příšovicích… Ze sportovních pozvánek je to hlavně nedělní fotbalové divizní derby mezi Turnovem a Semily. Přijďte fandit!
 
Pátek 25. září
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DOMOVA MLÁDEŽE při Střední zdravotnické škole v Turnově. Oslava 30. výročí vzniku internátu. Na programu bude prohlídka prostor DM, prohlídka nově vybudovaných přírodovědných učeben, učebny psychologie a další. Jako překvapení bude k vidění také „muzeum" ošetřovatelství (za dobu existence totiž škola nashromáždila řadu velmi vzácných předmětů a pomůcek z medicíny a ošetřování nemocných). Plánováno je i setkání bývalých studentů (i těch zahraničních!), připraveno je i občerstvení. Zvána je také široká veřejnost, zájemci o prohlídku školy se mohou předem objednat na tel. 481 322 723, 731 514 135, e-mailu: domov@szsturnov.cz.
* BIOSTORY. Divadelní představení - komedie o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v nepravých rukou stát pastí pro ty slabší, hledající. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.
* KALEIDOSKOP JANA REJŽKA. Poslechový klubový pořad volně navazuje na programy, které Jan Rejžek připravoval za minulého režimu po celé republice. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 25. – neděle 27. září
* TATOBITY. Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Tatobity pořádá 9. výstavu ovoce, zeleniny, květin a dalších přírodnin. Téma: zavařování, konzervace ovoce a zeleniny. Výstava se koná v sále Restaurace Hasičárna.
 
Sobota 26. září
* Klub filatelistů Turnov pořádá BURZU SBĚRATELU poštovních známek, mincí a pohledů. KC Střelnice od 8.30 hodin.
* JEŽIBABY A ŽENICHOVÉ. První pohádka nové sezony z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Svatohubertská slavnost. Slavnostní zahájení proběhne ve 13.00 hodin. Po celý den uvidíte bohatý doprovodný program i soutěže pro děti, které budou zaměřené na myslivecké a lesnické dovednosti a znalosti. Těšit se můžete na ukázku vábení zvěře, předvedení plemen loveckých psů i loveckých dravců. Od 15.30 hodin proběhne slavnostní pasování na myslivce. Slavnost vyvrcholí v 16.30 Svatohubertskou mší. Srdečně zve město Turnov ve spolupráci s partnery. Více na www.hrad-valdstejn.cz.
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU. Připraveno bohaté občerstvení, řemeslný trh.
Program:
10.30 Zábavný program pro děti
11.30 – 12.15 Loutkové divadlo Kozlík s pohádkou O pyšné čarodějnici
13.00 – 13.45 Loutkové divadlo Kozlík s pohádkou Jak šel Kozlík do světa
14.00 – 15.00 Hudba u města Vídně a Spolek jabloneckých dam a pánů, staropražské a kramářské písně
15.15 – 16.00 Loutkové divadlo Kozlík s Vodnickou pohádkou
16.00 – 17.00 Hudba u města Vídně a Spolek jabloneckých dam a pánů, staropražské a kramářské písně
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES v Jenišovicích. Start v areálu koupaliště pro děti do 6 let od 18.30 hodin, pro starší od 19.30 hodin. S sebou pohodlné oblečení do lesa, svačinu a strašpytlové si můžou vzít i baterku. Pro ty ostatní bude celá trať značená lampiony a svíčkami. Trať je dlouhá asi 2,5 km. Rezervace času startu nutná na e-mailu: jitka.kr@centrum.cz. Více na www.jenisovice-detem.cz.

Sobota 26. až pondělí 28. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V PŘÍŠOVICÍCH. Prostranství před sokolovnou. Pouťové atrakce, stánky... Zve Obecní úřad Příšovice.
* POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI. V jejím rámci se v neděli od 17.00 hodin uskuteční v kostele sv. Václava Na Týně v Rovensku pod Troskami KONCERT KOMORNÍ HUDBY. Po šesti letech zde opět zahraje pedagog pražské Akademie múzických umění, primárius Stamicova kvarteta, houslový virtuos, docent Jindřich PAZDERA, který má osobitý vztah k našemu regionu. Přiveze s sebou některé posluchače AMU. (Vzhledem k zatím neprůjezdné komunikaci z náměstí na Týn doporučujeme příjezd ke kostelu sv. Václava nebo přes Václaví).

Pondělí 28. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ MŠE v kostelíku sv. Václava na Bukovině (Dolánky). Začátek v 15.00 hodin, hudba a zpěv manželé Lédlovi, mši slouží vikář Václav Vlasák.
* AFRICAN PROJECT. Hudba tria Moussa Cissokho – Jan Galega Brönimann – Omri Hason je vzpomínkou na umění vyprávět. Trio vytváří to správné hudební napětí mixem tradiční a moderní hudby z Afriky, Evropy a Blízkého východu. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč.
 
Servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky
 
Sobota 26. září
* HÁZENÁ, muži, Inter Reg liga: TJ Turnov - ŽBS Železný Brod. Sportovní hala  ve Skálově ulici od 13.30 hodin.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Frýdlant, I. A třída: Rovensko – Stráž, I. B třída: Jenišovice – Osečná, Pěnčín – Doksy B, Přepeře – Bulovka (13.30 hř. Semily!), Semilsko - OP: Přepeře B – Stružinec (hř. Semily!). Výkop všech utkání v 16.30 hodin, není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, ženy, 2. liga: TJ Turnov - ČZ HBC Strakonice 1924. Sportovní hala  ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
 
Neděle 27. září
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – SK Semily (!), Jablonecko - OP: Jenišovice B – Rádlo, M. Skála – Tanvald. Výkop v 16.30 hodin.

24.09.2015
Běh naděje 2015
V pondělí 21. září pořádala Základní škola v Pěnčíně další ročník Běhu naděje, akci podporující výzkum léčby rakoviny. Letos se na startu zaregistrovalo 145 lidí, kteří proběhli či prošli trať dlouhou asi 2 500 m. Všichni svojí účastí i zakoupením drobností přispěli na dobrou věc, za což jim děkujeme. Finanční příspěvky budou zaslány opět nadaci Levity – Skutky naděje. Chceme poděkovat i Pekárně a cukrárně Mikula za výborné koláče, které všichni zúčastnění dostali v cíli při občerstvení. Velice si tohoto sponzorského daru ceníme. M. Kratochvílová, kratochvilova.miloslava@seznam.cz

22.09.2015
Pozvánka na zastupitelstvo
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města Turnova se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 24. září od 17.00 hodin. Mj. budou zastupitelé projednávat rozpočtové opatření, změny v odpadovém systému města, jednat budou o financování modernizace Krajské nemocnice Liberec, zazní informace o průběhu stavby sportoviště v Maškově zahradě, zastupitelé také mj. rozhodnou o udělení Ceny obce a čestného občanství. Program k dispozici ZDE

22.09.2015
Chcete vidět světový pohár v biatlonu v Hochfilzenu?
Automotoklub Vyskeř ve spolupráci s Biatlon Fan Club Budíkov pořádají jednodenní autobusový zájezd na světový pohár v biatlonu do rakouského Hochfilzenu. Termín: neděle 13. prosince 2015. Předpokládaný odjezd z Jablonce nad Nisou o půlnoci, nástupní místa Hodkovice n. M., Turnov. Závazné objednávky do 31. října. Kontaktní osoby: Jiří Jirman (603 207 790, jirijirman@seznam.cz), Josef Šemberk (775 183 771, semby@centrum.cz). Počet účastníků omezen.

21.09.2015
Ve středu proběhne zkouška rozhlasu
V rámci zkvalitnění služeb varovného informačního systému proběhne v turnově ve středu 23. září ve 13.00 hodin a v 17.00 hodin zkouška rozhlasu. V případě problémů s hlášením ve vaší lokalitě se obracejte na Luboše Mrklase (l.mrklas@mu.turnov.cz ) nebo volejte na tel. 481 366 818.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS